Jump to content

Po seabralovu tragu II


Pfaff

Recommended Posts

Mene zanima ona sličica mehaničkog signala gdje se kaže da je noćno osvjetljavanje urađeno novom tehnologijom, solarnom energijom...To je aktuelno i na mojoj pruzi, pa ako neko ima informacija i sličica, rado bih pogledao.

Nešto posebno nemam, negdje na filmovima se vidi, moram pronaći pa skinuti screenshot, a onda je ostalo na tzv. insajderima, ja sam tudum za signalizaciju...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Odlično, slikovito, filmovito i nadasve duhovito, baš onako u Pfaff-ovskom stilu.:mrgreen:

Sad ću se morati prebaciti na varaždinsko područje - ovdje sam potrošio sve Švede!

 

I još u Dalmaciji ti je ostalo Split-Perković / Perković-Knin ili se varam. :kul

Link to comment
Share on other sites

Odlično, slikovito, filmovito i nadasve duhovito, baš onako u Pfaff-ovskom stilu.:mrgreen:
Sad ću se morati prebaciti na varaždinsko područje - ovdje sam potrošio sve Švede!

I još u Dalmaciji ti je ostalo Split-Perković / Perković-Knin ili se varam. :kul

Perković - Knin. Split - Perković - Knin vozi klasika (ako se ne varam)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Mene već neko vrijeme muči jedno pitanje, kaj to celo vreme tiktaka u upravljačnici?

 

Gospon Pfaff, odlično odrađen putopis! Dođite nama malo u Varaždin (i rado bi s Vama, ak bute me hteli zeti :hai )

 

Oni Slovenci čini mi se da imaju interesantno fabanje, mogel bi i HŽ iskoristiti svoje vlakove u turističko-promotivne svrhe. Zamislite Šveda s Trakošćanom ili Starim Gradom varaždinskim naslikanim na strani :wink:

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Link to comment
Share on other sites

Daklem, da blagoizvolim istovariti svije impresije na ovaj divni uradak :wink:

A+, 5, 10...ne znam kojom ocjenom uzdići ovo djelo. Sve je već znano, standard je postignut i M.K.Pfaff nas je sve uvelike razmazio. :wink:

:wink::hai:palac::palac::palac:

 

Ipak, dat ću kritiku na nešto na što naš putopisac nije utjecati mogao.

Drskošću dosadne anticiklone koja nije dopustila vrtlogu iz Tirenskog mora da posjeti sjeverozapad Lijepe nam naše ostadosmo uskraćeni za lijepi snježni ugođaj koji bi ovu divot-rutu prikazao u još ljepšem i čarobnijem svjetlu. No, tak je On odlučio.

 

No, oni, HŽ-ovci su se odlučili na meni vrlo čudan zahvat. Dakle, lakše je uz likovni predsignal ugraditi solarni "prikupljač" za svjetlo, nego jednostavno staviti normalne svjetlosne (pred)signale. Ili je i njih trebalo nabaviti preko neke žnore. Ali dobro, mi smo samo u 2011. godini. :(:?

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Mene već neko vrijeme muči jedno pitanje, kaj to celo vreme tiktaka u upravljačnici?

Hasler - brzinometar i brzinopis

 

Gospon Pfaff, odlično odrađen putopis! Dođite nama malo u Varaždin (i rado bi s Vama, ak bute me hteli zeti :wink: )
Ima nešto na tom. Meščini da je zbilja vreme da si nabavim šegrta jer tko će nastaviti moje djelo kad napokon onemoćam? Mudri.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Gospon Pfaff, odlično odrađen putopis! Dođite nama malo u Varaždin (i rado bi s Vama, ak bute me hteli zeti :--) )
Ima nešto na tom. Meščini da je zbilja vreme da si nabavim šegrta jer tko će nastaviti moje djelo kad napokon onemoćam? Mudri.gif

 

Ak bum raspoloživ, rado pomognem. I dobro se kužim u tehniku :hm

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Link to comment
Share on other sites

TO su mašinerije,a ne ovi sadašnji našminkani Deziroi i slično...

 

Ovde kad nešto rikne,samo potkajluješ osigurač ekserom,a osnovni alat MV/SV je bio čekić,klješta i šrafciger...

 

Ovu sadašnju šminkericu kad krepa na pruzi ne smeš da takneš,već zovi depo,pa servisera,pa kurtu,pa murtu...Ma...Long live analogna tehnika,čekić i šrafciger! :evil:

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Perković - Knin. Split - Perković - Knin vozi klasika (ako se ne varam)

Vozi i šved Perković- Knin, to je onaj koji nastavlja putovanje prema Kninu iz Šibenika , čeka u Perkoviću dolazak iz Splita klasikom, bilo bi dobro i to pokrit

Link to comment
Share on other sites

Vozi i šved Perković- Knin, to je onaj koji nastavlja putovanje prema Kninu iz Šibenika , čeka u Perkoviću dolazak iz Splita klasikom, bilo bi dobro i to pokrit

Bit će. Čekaju se toplija vremena (i dulji dani)...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...