Jump to content

Dan HŽ, Čakovec 5. listopada 2010.


Stanley

Recommended Posts

Ja sve čekam da netko otvori ovu temu (tipa ''kako sam bijo u Čakovcu''), ali od toga za sada ništa. Kako su me zasvrbjeli prsti, a mi penzići smo nestrpljivi jer nam vrijeme sve brže curi, odlučio sam pokrenuti stvar pa kaj bu - bu.

Na proslavu Dana HŽ u Čakovcu uputila se razmjerno mala ekipa, što ne treba čuditi jer je bio radni (a uz to i kišni) dan. Od članova Kluba ljubitelja željeznice bili su Ante_vž, drempa, Pfaff, Poklečki, Portos, Stanley i Toma, a od ostalih forumaša društvo su nam pravili american.star, daco, mali.paja i Silver. Ako sam nekoga slučajno izostavio taj neka me slobodno izvrijeđa.

Dojmovi su izvrsni, o čemu će opširnije izvijestiti moji suputnici. Ja sam snimao vrlo malo. Naime, kad sam vidio naše foto-velemajstore, s njihovom zastrašujućom opremom, izgubio sam volju uopće vaditi onaj mali Olympuščić iz torbe.

Stoga ovo nije moj putopis jer sam samo načeo temu. Skromno pokazujem, za početak, tri svoje fotografije.

 

Prvi suputnik bio mi je Silver, sreli smo se u Mađaru u Vrapču. Hvala im kaj su mi sačuvali mesto u vlaku. :mrgreen:

Čekajući ostatak ekipe zauzeli smo taktičku poziciju na terasi restorana Glavnog kolodvora. Kompa pokazuje prijevoznu kartu izdanu u vlaku:

 

pa050001.jpg

 

Ubrzo su nam se pridružili Pfaff, mali.paja i njegov potomak:

 

pa050004.jpg

 

Većina ekipe, zahvaljujući našem Dobrom Duhu malom.paji, uvalila se u VIP vlak. Na relaciji Zagreb - Koprivnica - Zagreb vukle su nas 1141, a od Koprivnice do Čakovca i natrag ova moćna ljepotica:

 

pa050010.jpg

Toliko od mene. Suputnici, pucajte iz svih gigabajtova. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mogao bi ja nešto staviti jer ja sam ipak došao u Čakovec u 10.05 ujutro i uživao u Dizel rapsodiji što Hrvatskih Željeznica a bilo je i 2 primjerka sa Slovenskih željeznica i ono najbolje je u obliku video uradaka

nego da krenem 2044-006 kojeg sam sreo putem

IMG_2377.jpg

 

onda 2044-001 u povratku koja me vukla i stvarno dosta vibrira na idile

jer sam bio u 1 vagonu do nje kad sam išao tamo

IMG_2381.jpg

 

Poslje malo zatišja iz Lendave dolazi ovaj teretnjak a vuče ga 2044-005

IMG_2386.jpg

 

pa opet nakon što je strojo došla iznenadila me 2062-019

IMG_2388.jpg

 

IMG_2390.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mogao bi ja nešto staviti jer ja sam ipak došao u Čakovec u 10.05

Ne da bi mogao, već moraš. Ti si vidio puno više nego mi ostali i samo sipaj. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ja sve čekam da netko otvori ovu temu (tipa ''kako sam bijo u Čakovcu''), ali od toga za sada ništa. Kako su me zasvrbjeli prsti, a mi penzići smo nestrpljivi jer nam vrijeme sve brže curi, odlučio sam pokrenuti stvar pa kaj bu - bu.

Je, tako je nešto bilo u pripremi, ali ja, za razliku od Tebe još uvijek radim (pustimo čudne teme). Stoga ću sad morati modificirati započeti tekst. Evo, sad će, samo da se saberem...

 

I fala što si popisao nazočne, oma mi je lakše :D

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

He, he, najteže je započeti. Za sada od mene zahvala malom. paji na organizaciji prvorazrednog prevoza do Čakovca i natrag, te ostalim članovima vrlo ugodnog društva ljubitelja željeznica. Posebno pozdravljam jedinu među muškima american.star.

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam sve koji su bili u Čakovcu i žao mi je što nisam bio s vama, posebno što je i moja malenkost trebala biti nazočna.

Ovim putem se zahvaljujem mlom.paji što me je pozvao da vam se pridružim, valjda računajući da je jedino bogatstvo nas penzića slobodno vrijeme.

Trebalo je da vam se pridržim u Koprivnici što je bilo lako izvodljivo, no problem bi nastao prilikom povratka.

Iako zaista imam vremena na pretek ipak nisam bio spreman na noćenje u staničnim čekaonicama.

 

Drago mi je da vam je bilo lijepo i nestrpljivo očekujem nastavak....

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Ajde, ajde kaj se čeka..

Ne vidim saki dan sumaglicu, oblake i slično.. :D

 

U čem ste putovali do Čk?

Kojim vagonom ste išli?

 

No, malo detalja ne škodi..

 

Ajde, Stankec, znam da moreš, ak drugi nebuju.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

U čem ste putovali do Čk?

Kojim vagonom ste išli?

No, malo detalja ne škodi..

Ajde, Stankec, znam da moreš, ak drugi nebuju.. :D

Drugi buju. :kul

Za početak budi udovoljeno tvojoj znatiželji, da ne budeš u neizvjesnosti tam u pustinji. Putovali smo specijalnim vlakom (4 vagona 1. razreda + krčma), s tim da je drempa ujutro doputoval ubrzanim i vratil se s nama.

Detalja bu koliko hoćeš. Evo, sam kaj nisu počele pljuštati fotke. :wink:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Khm...vidim da ja moram malo fokusirati temu.
Sljedstveno tome – čast dizelkama, ali posvetimo se fešti...

 

Ranije već spomenuti dobri.duh aka mali.paja nazvao me pred nekih 10-tak dana s upitom glede moje voljnosti nazočidbi svečanosti proslave dana HŽ-a. Kada?, pitam ja. Utorak, 5. listopada, veli on. Gdje?, pitam ja. U Čakovcu, veli on. Khm... Nije baš iza ugla, ali vidjet ću. Zapravo sam znao ishod, ali sam morao malo posložiti kockice...

 

U nastavku prepiske i prebrzoglasanja utanačili smo sve logističke detalje i pao je dogovor da se uprispodobim rečenog utorka točno negdje oko 14 ha na parkingu kod 'Operative' (iza Pošte 2 Mail.gif) pa da će mi biti ponuđeno parkirno mjesto za Pfaffmobil. I bi tako. Tamo su već bili mali.paja i mikro.paja (sin i uzdanica ćaćina) te Portos koji je također izbunario parking za svoje vozilo.

 

Nekim čudnim putem krenuli smo prema I. Peronu, 1. kolosjeku glavnog kolodvora i nisam mogao ne zapaziti ovu oznaku:

 

DanHZ2010-001.jpg

 

Prolazimo pored kultnih objekata na kolodvoru...

 

DanHZ2010-002.jpg

 

DanHZ2010-003.jpg

 

... koristeći priliku za malo slikavanja (mikro.paja i Portos)

 

DanHZ2010-004.jpg

 

VIP kompozicija je već postavljena. Svi su se uzvrpoljili oko nje, a pregledači kuckaju sve u šesnajst. Nije to šala – jednim udarcem bi se moglo gotovo obezglaviti dva kluba ljubitelja željeznica (o tuzi HZMO-a zbog gubitka dva penzića da ne pričamo) Krepah.gif

 

DanHZ2010-005.jpg

 

Vući će ga prva među jednakima

 

DanHZ2010-006.jpg

 

Vagoni obilježeni odgovarajućim naljepnicama

 

DanHZ2010-008.jpg

 

Bilo je dovoljna vremena za kraću okrepu u kolodvorskoj krčmi gdje smo planirano slučajno zatekli dva raskalašena Mudri.gifMudri.gif kako uživaju u Beer2.gif

 

DanHZ2010-009.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Za nepunih pola sata uvaljali smo u se u prvi vagon iza lokse koji se pokazao dobrim odabirom jer je bio praktički prazan.

Evo rasporeda sjedenja

 

DanHZ2010-011.jpg

 

DanHZ2010-016.jpg

 

Tomu sam dopao ja...

 

DanHZ2010-014.jpg

 

... ali je bilo i dinamičkog raspoređivanja

 

DanHZ2010-013.jpg

 

Buduć da svi nazočni osim vašeg izvjestitelja ovu prugu znadu napamet, poveo se razgovor o tome tko ima većeg...

 

DanHZ2010-015.jpg

 

Krenuli smo navrijeme (ipak je dan -a)

 

DanHZ2010-017.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Vagoni su bili tako temeljito oprani i osnaženi da smo unutar sklopljenih stolića zatekli lokvice vode. Kad smo vlagu obrisali salvetom, ostalo je plavilo na papiru. Opći je zaključak bio da pri susretu s Drempom, moramo istog upozoriti na manjkavost kvalitete (eh, kad nemaju Portosa)

 

DanHZ2010-018.jpg

 

Onda se odnekud iz stažnjeg dijela vlaka pojavio i daco

 

DanHZ2010-020.jpg

 

Prvo stajanje je bilo u Koprivnici. Tu prestaje civilizacija i vlakove nastavljaju vući brundave smrdljivke. Nužno je obaviti operaciju sličnu onoj u Moravicama, samo nešto brže jer elektra slobodno vozi buduć nema miješanog napona, a dizelu je ionako sasvim svejedno.

 

DanHZ2010-021.jpg

 

Evo kako to izgleda na filmu:

 

 

Viđeni fotografi su se fokusirali na zbivanja

 

DanHZ2010-024.jpg

 

DanHZ2010-025.jpg

 

Rekoše znalci da je u pitanju karavela. Evo pogleda iz sugurnosti našeg vagona.

 

DanHZ2010-026.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

U nekom se trenutku pučanstvo u vagonu počelo intenzivnije gibati pa su nastale ove zanimljive kombinacije

 

DanHZ2010-027.jpg

 

DanHZ2010-028.jpg

 

DanHZ2010-029.jpg

 

mikro.paja je sjedio iza mene i nije se osjećao napušteno i jadno

 

DanHZ2010-030.jpg

 

Vani je cmoljilo, a stakla su bila dupla i lijepo izglancana tako da nisam imao neke posebne porive za slikanje kroz prozor, ali me Toma upozorio na ovaj vagon... Pa evo!

 

DanHZ2010-031.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Na kolodvoru Čakovec je oma bilo Džintarata-BUM!

 

th_DanHZ2010-033.jpg

 

A usprkos nekima koji su glumili zloguke proroke, dočekao nas je i ON

 

DanHZ2010-034.jpg

 

Kao da u prometnom uredu nisu imali dovoljno urnebesa, uvaljao sam im se još i ja jer nisam odolio fotkanju ove relikvije

 

DanHZ2010-035.jpg

 

Kolodvor sav u cvatu ranojesenskih jaglaca...

 

DanHZ2010-036.jpg

 

A skriveni među tratinčicama – ONI, naši najvjerniji prijatelji... VidBudale.gif

 

DanHZ2010-052.jpg

 

Dio ansambla puhačkog orkestra KUD-a "Željezničar" iz Varaždina koji nas je na kolodvoru uveseljavao živahnom muzikom

 

DanHZ2010-038.jpg

 

Mi 'Rvati ne možemo bez barjaka Roll.gif

 

DanHZ2010-054.jpg

 

U čekaonici su mladi grafiteri tematski oslikali jedan zid. U biti uopće nije loše

 

DanHZ2010-039.jpg

 

Vani je cmoljila fina kišica pa se narod zadržavao u putničkim prostorima

 

DanHZ2010-043.jpg

 

Nizak stativ...

 

DanHZ2010-044.jpg

 

Evo i Antiše-vž. Sad smo kompletni. Uvijek me fasciniralo s kakvom ležernošću i nonšalancijom ga drži u ruci

 

DanHZ2010-046.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Utom su javili da je došao bus koji će nas odvesti u Čakovečki kulturni centar gdje je središnja svečanost. A taman sam počeo razmišljati o tepsiji bureka i gajbi piva, mlakog...

 

DanHZ2010-047.jpg

 

Bus je zanimljivo oslikan u najboljoj maniri A. Dürera

 

DanHZ2010-055.jpg

 

I mužika ide s nama, ali su im obećali da više ne moraju svirati

 

DanHZ2010-056.jpg

 

DanHZ2010-057.jpg

 

Kad smo ušli u foyer, dočekao nas je ovaj prizor. Djeluje obećavajuće Roll.gif

 

DanHZ2010-059.jpg

 

DanHZ2010-060.jpg

 

Na zidovima su fotke na temu željeznice Fotokluba "Varaždin". Evo prospekta (zahvaljujem Silveru na pridobavljanju istog)

 

DanHZ2010-062.jpg

 

DanHZ2010-063.jpg

 

DanHZ2010-064.jpg

 

DanHZ2010-065.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sam kulturni centar je iznenađujuće zanimljiv

 

DanHZ2010-066.jpg

 

Evo jedne od mnogih instalacija

 

th_DanHZ2010-067.jpg

 

Kao što je Br. 1. rekao u uvodu teme, on ne slika, ali su zato ostali vrijedni

 

DanHZ2010-068.jpg

 

DanHZ2010-071.jpg

 

G. Generalni daje intervju

 

DanHZ2010-069.jpg

 

Tu su mi se baš lijepo posložili da ne trošim puno slika

 

DanHZ2010-076.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Onda nas je pozvalo u dvoranu. Evo programa

 

DanHZ2010-077.jpg

 

DanHZ2010-078.jpg

 

Par scena iz dvorane (nije mi se hodalo okolo – i daco i Antiša su bili aktivni pa se nisam htio petljati)

 

DanHZ2010-079.jpg

 

DanHZ2010-080.jpg

 

Učiti, učiti i stalno se obrazovati (vidi se tko je nedavno bio u Rusiji)

 

DanHZ2010-084.jpg

 

Ona nam je pjevala Lijepu našu...

 

DanHZ2010-085.jpg

 

... a poslije i malo jazza

 

DanHZ2010-087.jpg

 

Osim g. Predsjednika Uprave, bilo je još govornika i svi su hvalili i slavili željeznicu. Pozlat'lo im se

 

DanHZ2010-088.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Za kraj malo tamburica i folklora. Očekivao sam i Branka Uvodića, ali niš od njega Krepah.gif

 

DanHZ2010-089.jpg

 

th_DanHZ2010-090.jpg

 

DanHZ2010-091.jpg

 

Poslije službenog dijela nas je pripust'lo natrag u foyer gdje su dotle napunili ranije prikazane stolove. Gnječa je bila poprilična tako da nisam uspio slikati stolove, ali moram pohvaliti caterere jer je posluženo bilo odlične kvalitete i duhovito ponuđeno, a što je najzanimljivije pokazana je tendencija nadopunjavanja stola što je u ovakvim prilikama (a vjerujte iskusniku) prilična rijetkost. No, s druge strane, ipak smo bili pogošćeni u kraju gdje se jede velikom žlicom!

 

DanHZ2010-092.jpg

 

th_DanHZ2010-094.jpg

 

Taman sam htio slikati Portosov tanjur s jestvinama, ali je imaoc tanjura bio brži

 

DanHZ2010-093.jpg

 

Ova gospođa nam je vodila priredbu. Nikako da joj slikam lice...

 

DanHZ2010-095.jpg

 

Ah, ipak!

 

DanHZ2010-096.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

A onda se pojavila naša zvjezdica! Wow! Uživo...

Fireworks2.gif

 

DanHZ2010-097.jpg

 

I onda smo se svi htjeli s njom slikati

 

DanHZ2010-099.jpg

 

DanHZ2010-101.jpg

 

DanHZ2010-102.jpg

 

Ne samo da se došla s nama slikati već je nas trojicu iznemoglih seniora povela autom u razgledavanje Čakovec by Night i onda na kolodvor na čemu sam joj duboko zahvalan. Za to vrijeme je njen dragi poveo one hrabrije marševskim korakom do kolodvora.

 

Kolodvor je bio pust, ali mi se ova mlada dama ljubazno nasmiješila i dopustila slikanje

 

DanHZ2010-103.jpg

 

Bili smo odlično raspoloženi

 

DanHZ2010-104.jpg

 

DanHZ2010-106.jpg

 

Povratak je bio sličan dolasku – ugodno u VIP vlaku. Čak smo i kavu dobili - gratis. U nekom trenutku nam se pridružila i gđa. Škorić, -ovska glasnopričalica pa smo malo prodiskutirali o mogućnostima suradnje.

Na kraju smo dobili na poklon i prigodne kartuline.

 

DanHZ2010-108.jpg

 

I toliko od mene!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

U čem ste putovali do Čk?

Kojim vagonom ste išli?

No, malo detalja ne škodi..

Ajde, Stankec, znam da moreš, ak drugi nebuju.. :shock:

Drugi buju. :oops:

Za početak budi udovoljeno tvojoj znatiželji, da ne budeš u neizvjesnosti tam u pustinji. Putovali smo specijalnim vlakom (4 vagona 1. razreda + krčma), s tim da je drempa ujutro doputoval ubrzanim i vratil se s nama.

Detalja bu koliko hoćeš. Evo, sam kaj nisu počele pljuštati fotke. :kul

Ispravak djelomično netočnog navoda: 3 vagona 1. razreda Aeelt + krčma. Do Kc nas je vukla 1 141001 Kc-Čk 2 063007. Natrag 2 063007 do Kc a Kc-Zg 1 141218.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Jako mi je drago da ste se dobro proveli na skromnoj proslavi u Čk. Ipak, društvo KLJŽ+Forum je bilo za DESET!

 

Hvala svima na lijepom druženju!

 

Btw, evo i linka o tome kaj sam napisal o događaju - i link fotogalerije je na dnu...

 

http://www.szz.hr/svecano-obiljezen-dan-hz

 

Bok!

 

Ante

Unin_grb.png.29f4a5dacaee32a0dea2e7b9930a22d4.png

 

 

1318035464_logovodoravni.jpg.374c9de55cca2fd0384894b16e3a0dd0.jpg

 

Moja galerija na Photrain.net - https://www.photrain.net/photos/member/ante.klecina

Link to comment
Share on other sites

...i tako su se forumaši uvjerili da je american.star stvarna! :cry:

 

Kratko smo se družili, al znajte da mi je bila iznimna čast upoznati veterane ovog foruma, a da ne pričam o vožnji... To je tek bil doživljaj! :shock:

 

Inače, Ante i ja smo otpratili posebni vlak ispod mosta na Dravi i još smo vas lovili na kučanskoj rampi, i vlovili smo vas, a onda ste otišli i to je bilo to.

 

Nadam se da nam ovo nije bilo zadnje druženje! :oops:

 

Čekam da Silver dene slike s perona, gdi me s Pfaffom fotkal! :oops:

 

 

Ajda dečki, podravljam vas iz Stuttgarta, gdi sam btw. sretno doletela i gdi me dočekalo sunce i 21 stupanj, a takvo vreme se najavljuje i za sljedećih tjedan dana, a ja budem onda kad ulovim malo vremena otišla na lice mjesta i donesla vam jednu reportažu o velikom projektu "Stuttgart21" oko kojeg se tu zadnjih meseci puno događa.

 

 

Lepi pozdrav,

 

Zvijezdica :kul

Link to comment
Share on other sites

Već od jučer strepim dali ima kakva slika :shock: i konačno otvorena je tema :kul ..

Nažalost nisam mogao biti prisutan na ovom događaju, niti u Zg nisam imao prilike da se probam dokopati tog vlaka, ali sam zato bio u Ludbregu prilikom prolaza vlaka za Zagreb i moje brzo oko je spazilo Potrosa i ostale forumaše u zadnjem vagonu pri brzini od 100 kmh :oops:

Link to comment
Share on other sites

...

Ajda dečki, podravljam vas iz Stuttgarta, gdi sam btw. sretno doletela i gdi me dočekalo sunce i 21 stupanj, a takvo vreme se najavljuje i za sljedećih tjedan dana, a ja budem onda kad ulovim malo vremena otišla na lice mjesta i donesla vam jednu reportažu o velikom projektu "Stuttgart21" oko kojeg se tu zadnjih meseci puno događa.

 

Pozdravljamo i mi tebe, a meni je posebno drago što sam konačno i na slici upoznao jednu od rijetkih dama na našem forumu.

 

Ovo što spominješ kolodvor u Stuttgart me posebno zanima jer se u zadnje vrijeme o tome mnogo piše.

Inače kolodvorska zgrada u Stuttgartu je meni jedna od najljepših kolodvordskih zgrada u Njemačkoj i zaista bi bila velika šteta da se poruši.....

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...