Jump to content

4. put po Zagorju (s roštiljem) - 10.07.2010


STIB

Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo i mojeg skromnog doprinosa ovoj putopisnoj temi. Naime, kao sudionik cijelog zbivanja (kojom prilikom sam se sjajno proveo i izvrsno družio s gotovo svim sudionicima) nešto sam također zabilježio fotoaparatom.

 

Budući da je većina putopisaca predstavila skoro sve sudionike izleta, ja sam odlučio koncentrirati se uglavnom na mjesta i vlakove.

 

Prvi kadar pokraj ŽCPR-a između Budinšćine i Podruta koji nikako da dobije žmigavce i rampice. Iskreno, nisam baš najzadovoljniji kadrom. Danas mi se čini da smo to mogao i bolje okinuti. U stvari, htio sam neku višu točku za fotkanje, no u kratko vrijeme na tome je mjestu nije bilo moguće naći.

 

dscf44469100710budinsci.jpg

 

Dalje je simpatično i u nekom drugom vremenu ostavljeno stajalište Hrašćina-Trgovišće...

 

dscf44470100710hrascina.jpg

 

 

Na stajalištu Donji Lipovec, lijepo uređenom za naše prilike (uredili mještani a ne Infra ili Putnički) čekali smo Plavca za Budinšćinu.

 

dscf44478100710donjilip.jpg

 

 

U nedostatku pravog prometa (1:1) zabavljali smo se s onim malo sitnijim (1:87). Hvala Strojovođi i Pfaffu!

 

dscf44484100710bedekovc.jpg

 

 

dscf44501100710bedekovc.jpg

 

 

dscf44506100710bedekovc.jpg

 

 

Dalje smo na putu do Gornje Stubice napravili desant na Stubičke Toplice, na opće čuđenje mještana i putnika na stajalištu. Pošarani Plavac približio se iz pravca Donje Stubice.

 

dscf44524100710donjistu.jpg

 

 

U Gornjoj Stubici mnoštvo detalja na kasnom žutom ljetnjem suncu. Plavac 001 oko jedan sat je strpljivo čekao polazak prema Zaboku.

 

dscf44526100710gornjast.jpg

 

 

dscf44540100710gornjast.jpg

 

 

dscf44557100710gornjast.jpg

 

 

dscf44570100710gornjast.jpg

 

 

dscf44581100710gornjast.jpg

 

 

dscf44591100710gornjast.jpg

 

 

dscf44599100710gornjast.jpg

 

 

I na kraju jedna manevarkica iz Zaboka...

 

dscf44608100710zabok.jpg

 

 

Hvala svima na nezaboravnom druženju!

 

Bok!

 

Ante

Unin_grb.png.29f4a5dacaee32a0dea2e7b9930a22d4.png

 

 

1318035464_logovodoravni.jpg.374c9de55cca2fd0384894b16e3a0dd0.jpg

 

Moja galerija na Photrain.net - https://www.photrain.net/photos/member/ante.klecina

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo hvala Antiši na ovim predivnim fotkama.

 

A sad si poglečte kak treba izgledati video kad ga snima pravi majstor. :D

 

Tu majstoriju je izvel naš domaćin drstoka. Radi se o vlaku 3006 u Bedekovčini.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo hvala Antiši na ovim predivnim fotkama.

 

A sad si poglečte kak treba izgledati video kad ga snima pravi majstor. :twisted:

 

Tu majstoriju je izvel naš domaćin drstoka. Radi se o vlaku 3006 u Bedekovčini.

 

 

 

Mislim da je svaki komentar suvišan!! :cekic::kul!!! Nego ne znam da li je itko primjetio ali vlak ima čak 6 vagončića!!! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Nego ne znam da li je itko primjetio ali vlak ima čak 6 vagončića!!! :twisted:

 

Standardna pojava subotom. 3006 vraća u Varaždin polovicu vagona od 3001 koji je subotom potpuno bespotrebno klasika. Druga piolovica se vraća s 3010 ili 3016. A lokomotiva od 3001 vraća se sa 992 zajedno s lokomotivom od 3003. To se već vidjelo u ovoj temi. :mrgreen:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Standardna pojava subotom. 3006 vraća u Varaždin polovicu vagona od 3001 koji je subotom potpuno bespotrebno klasika. Druga piolovica se vraća s 3010 ili 3016. A lokomotiva od 3001 vraća se sa 992 zajedno s lokomotivom od 3003. To se već vidjelo u ovoj temi. :mrgreen:

Mislim da ne baš u temi o roštilju :twisted:, ali ova igra s vagonima i loksama me definitivno podsjeća na onu dječju zagonetku o vuku, kozi, kupusu i malom čamcu...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Slike od mene:

992 u Varaždinu:

dscf1205m.jpg

Zeus goni tog "kukca koji je crni i žuti" (zove se osa, ali tamo nisam se dosječao :roll: )

dscf1215l.jpg

Pfaff:

dscf1217.jpg

Egérke:

dscf1223t.jpg

Vlak u Bedekovčini:

dscf1246.jpg

Loch Ness monster :evil:

dscf1255j.jpg

Patke:

dscf1260a.jpg

Ta pozidana izgleda dobro iza Seabrala:

dscf1262f.jpg

Negdje na brdu:

dscf1269c.jpg

Stubičke toplice:

dscf1287nx.jpg

dscf1279y.jpg

Kako mi bismo rekli u Mađarskoj: "hülyegyerek sapka nélkül" (Egérke, prijevod molim! :puc )

dscf1289.jpg

Macosa 001 na zadnjoj stanici:

dscf1311m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kako mi bismo rekli u Mađarskoj: "hülyegyerek sapka nélkül" (Egérke, prijevod molim! :roll:

Glupan bez kape.

Nije da baš ima nekog smisla u prijevodu...

Eto, da nije bilo ovog, ja bih mislijo dje "šapka" JNA-srbizam

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

sad bas skicam fotke.. i bas mi drago da bar NETKo uziva na obilasku tih stanica...Dok se sjetim satre zagorske ceste od marofa do konjscine,.ocajnog stanja, kombija sa 35 prrozora i bez klime ( btw svi u kombiju osim mene su propuhogrozni, pa nema sanse otvorit neki prrozor).. i onda takav sprzen dodjes do bedekovcine ddi UVIJEK krepane ista zarulja na pretankom stupu.. pa ti mile hop gore i zamijeni to.. i veselo put novih dvora..

 

strasno nest..

 

al dobro.. bar ste se zabavili.. heheheh

 

i lijepo da ste pofotkali lampu u stubbici.. sad bar znamo da je ispravna :)

sve je u zivotu sranje, osim pisanja.. a i pisanje je sranje ako pisas protiv vjetra

Link to comment
Share on other sites

Kako mi bismo rekli u Mađarskoj: "hülyegyerek sapka nélkül" (Egérke, prijevod molim! :D

Glupan bez kape.

Nije da baš ima nekog smisla u prijevodu...

Eto, da nije bilo ovog, ja bih mislijo dje "šapka" JNA-srbizam

 

A Popova Šapka?

Link to comment
Share on other sites

Na odmoru sam, pa baš i ne pratim forum, ali sam neki dan naišao na ovu svoju fotografiju snimljenu na povratku iz Amsterdama još prije dvije godine (15.6.2008) i želim je svakako podijeliti sa svima koji su bili na roštiljanju:

bedexair.jpg

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...