Jump to content

Kroz Zagorje do Konjšćine, 22. veljače 2010.


Stanley

Recommended Posts

Stanley,jel moguće da su renovirali stajalište Donji Lipovec.Ako me pamet dobro služi čini se da je bilo krajnje devastirano???

Pitam iz razloga što kod nas nije baš praksa da obnavljaju stajališta. :cekic::D

Link to comment
Share on other sites

Stanley,jel moguće da su renovirali stajalište Donji Lipovec.Ako me pamet dobro služi čini se da je bilo krajnje devastirano???

Pitam iz razloga što kod nas nije baš praksa da obnavljaju stajališta

Djeluje friško obnovljeno:

 

p2220156.jpg

 

Neka službena mjesta su također lijepo obnovljena, npr. Pojatno i Veliko Trgovišće. Ali se još nađe poneki objekt u komatoznom stanju.

Poput ove ''vile propuh'', ex Bračak:

 

p2220143.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Bravo, Stanley :rig:--)

 

Dal da prešutim da sam, za razliku od tebe, zadrti snjegoljubac :kul

Po tom pitanju, prema sada dostupnim materijalima, loše ti se vrijeme hodi za 10-ak dana :wink::?

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Po tom pitanju, prema sada dostupnim materijalima, loše ti se vrijeme hodi za 10-ak dana

Snijeg još može pasti, ali ne može potrajati. :wink:

Za vrijeme najgore mećave (10. veljače) bio je moj red za čišćenje, pa ako sam to preživio... :kul

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Stanley,jel moguće da su renovirali stajalište Donji Lipovec.Ako me pamet dobro služi čini se da je bilo krajnje devastirano???

Pitam iz razloga što kod nas nije baš praksa da obnavljaju stajališta. :kul:wink:

 

Mještani Donjeg Lipovca su sami dobrovoljnim radom obnovili zgradu stajališta. Jako dobro se sjećam da sam to pročitao u Večernjem prije par mjeseci.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kolodvor Luka za koji me vežu neke uspomene, ali ipak mi je bio ljepši u staro doba. Oprosti Stanley moram ovu fotku metnuti

Ma nema problema sused. Naprotiv, hvala ti kaj si upotpunil ovaj putopis.

I ja se sećam te stare drvene zgrade u nekoj žutosmeđoj boji, a ista takva (samo manja) bila je kućica robnog skladišta.

I slažem se s tobom: kolodvor Luka danas izgleda lijepo, ali one drvenjače su bile ljepše. Zapravo su bile unikatne i egzotične, kao da ih je neko prenesel sa Divljeg Zapada.

A taj album sam preslušal... :mudri

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Fala ti Stanley na ovom putopisu, bila sam online taj čas kad si ga počel stavljati, i stalno sam "refreshala" stranicu ne bi li vidla još više fotki, i moram ti reći da sam pala u depresiju kad sam vidla da piše "nastavak sutra".. :palac:

 

Mene fascinira ta cela zagorska trasa, koju naravno nisam nijednom prošla vlakom (jesam u biti, al sam bila mala i ne zmislim se, tak da se ne računa), a otkad poznam Antu smo često išli autom uz prugu i gledali vlakove. Iako nisi prošel celu, meni je već i ovaj dio bil dovoljan da poželim taj čas dojti doma i iti po Zagorju! Pogotovo sad kak vreme postaje sve lepše i lepše..

Ah, dobro, da ne cmoljim sad tu, velika ti HVALA Stanley, i nadam se da uskoro opet peš tak nekam, pa da opet čitamo tvoje super putopise! :)

 

 

Lepi sunčani pozdrav iz Stuttgarta! :wink:

 

 

No, ak nekome slučajno padne na pamet detaljno dokumentirati celu zagorsku trasu i deti ju na forum u obliku putopisa, ne bu se niko srdil, ne? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

velika ti HVALA Stanley, i nadam se da uskoro opet peš tak nekam, pa da opet čitamo tvoje super putopise!

Lepi sunčani pozdrav iz Stuttgarta

Lijepi pozdrav i tebi.

I hvala na lijepim riječima, koje još jednom potvrđuju kako je vrijedno podijeliti svoje ugodno iskustvo s drugima.

 

No, ak nekome slučajno padne na pamet detaljno dokumentirati celu zagorsku trasu i deti ju na forum u obliku putopisa, ne bu se niko srdil, ne?

Među putopisima je već puno onih koji na ovaj ili onaj način dotiču zagorske pruge. Meni osobno je ovaj Victorov među najboljima:

 

http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=8643&start=0

 

Slažem se da bi bilo dobro napraviti putopis koji bi detaljno obradio čitavu trasu Zaprešić - Varaždin. Ali onda ne bi bilo oko 100, već najmanje 300 slika(h). :roll:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Stanley, hvala na prekrasnom putopisu!

 

Čak i da nisam konjščanski lokalpatriot, rako bih: bravo!

 

Samo jedna mala digresija: Zagorski jezik ne poznaje č i ć. Kao i u Slovenskom, kod njega je sve tvrdo. E kad smo mi Zagorci ipak odlučili da smo Hrvati, pristali smo na č/ć i ije/je. Pojavile su se dvije škole gramatičkog mišljenja: prva je da sve riječi koje završavaju na -ćina moraju imati meko ć. Ja sam ipak skloniji drugoj: da glas ovisi o glasu iz kojeg je tvoren: dakle Hrašćina od hrast ali Konjščina od Konjski.

Link to comment
Share on other sites

Samo jedna mala digresija: Zagorski jezik ne poznaje č i ć. Kao i u Slovenskom, kod njega je sve tvrdo. E kad smo mi Zagorci ipak odlučili da smo Hrvati, pristali smo na č/ć i ije/je. Pojavile su se dvije škole gramatičkog mišljenja: prva je da sve riječi koje završavaju na -ćina moraju imati meko ć. Ja sam ipak skloniji drugoj: da glas ovisi o glasu iz kojeg je tvoren: dakle Hrašćina od hrast ali Konjščina od Konjski.

Znam za problem koji si opisao. I sâm sam bio u dvojbi koje slovo koristiti, jer znam da to mjesto Zagorci oduvijek zovu Konjščina.

Tako, uostalom, piše i na kolodvoru.

Međutim, na webu HŽ-a stoji naziv kolodvora Konjšćina, pa sam se kao legitimist priklonio njihovom tumačenju.

Zaključak: ne samo da vas kubaju lošom prugom i lošim vagonima, već vam i tumače vaš vlastiti govor. :wink:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Po tom pitanju, prema sada dostupnim materijalima, loše ti se vrijeme hodi za 10-ak dana

Copernjak! :hladno

Hvala Svevišnjem da ne moram ići na posao.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da bi bilo dobro napraviti putopis koji bi detaljno obradio čitavu trasu Zaprešić - Varaždin. Ali onda ne bi bilo oko 100, već najmanje 300 slika(h). :mrgreen:

 

Ja sam imao i još uvijek imam u planu proći cijelu pješice (naravno ne u jednom danu :| ) na temu "Skitam se i snimam" :kul

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da bi bilo dobro napraviti putopis koji bi detaljno obradio čitavu trasu Zaprešić - Varaždin. Ali onda ne bi bilo oko 100, već najmanje 300 slika(h). :mrgreen:

 

Ja sam imao i još uvijek imam u planu proći cijelu pješice (naravno ne u jednom danu :mrgreen: ) na temu "Skitam se i snimam" :mrgreen:

 

Ja takoder,samo neznam dali isto pesice ili s bicikom ili s autom.Za cijelu trasu bude trebalo par dana,a sta se tice slika,bude ih sigurno preko 300,mozda 500.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...