Jump to content

Novosti iz Istre


Pfaff

Recommended Posts

Jučer sam opet bio u Puli. Poslom. Vlakom iz Rijeke. Počelo je macchiatom i vodom u "Cresu" jer on-line vozni red -a ne priznaje autobusnu vezu Rijeka – Lupoglav pa sam po običaju došao prerano. Simpa reklamna čaša od Cockte

 

LupoglavPula126.jpg

 

Onda sam se prošetao po peronu. Pusto i prazno. Stara oznaka za I. peron

 

StanicaRijeka011.jpg

 

Nova oznaka za I. peron (ili 1. kolosijek?)

 

StanicaRijeka012.jpg

 

Nadstrešnice još uvijek nema Mrgreen.gif, ali su zato stavili nove klupe. Ajde, bar nešto...

 

StanicaRijeka013.jpg

 

Putnička blagajna, šalter 3. (karte za tuzemstvo). Prekrasno iznenađenje, mišljah da sam na aerodromu! Draga, simpatična, lijepa, ljubazna... Sve što mo'š poželit. Izbunario sam dopuštenje za slikanje!

 

StanicaRijeka014.jpg

 

Ovog sam čovjeka bacio u depru. Prišao mi na peronu: "Na kolodvoru se nemre slikavat'!" "Mere, mere", velim ja, posežući rukom u džep. "Vi ste jedan od onih s dozvolom?" "Aha!" "Onda dobro (šmrc!)..."

 

StanicaRijeka015.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Prometalo za prvu etapu putovanja

 

LupoglavPula128.jpg

 

LupoglavPula129.jpg

 

Proviđeni smo svim potrebitim hamajlijama pa nam se valjda neće ništa desiti. To je i potrebno jer lik u startu, izvlačeći se s parkinga, napravi oma jedno 3-4 teška prometna prekršaja. Velim ja da je s tim ZG-tablicama uvijek neko sr... u prometu.

 

LupoglavPula130.jpg

 

Iz nekog posve neobjašnjivog razloga, -ov bus servis je koncipiran tako da putnike koji su stigli vlakom, treba odmah ukrcati na bus i odvesti dalje. Oni koji poslije busa nastavljaju vlakom, mogu čekati. Primjerice u Lupoglavu čekaš na vlak barem 35'.

Poslao sam T(h)om(cr)ou SMS sa fotkom "njegove" ćenife, prošetao kolodvorom i onda odlučio ubiti vrijeme slikajući po ne znam koji put plavog Šveda sveudilj razmišljajući kad ću se napokon provozati njime

 

StanicaLupoglav01.jpg

 

StanicaLupoglav02.jpg

 

StanicaLupoglav03.jpg

 

Šteta da ne vozi na plin Roll.gif

 

StanicaLupoglav04.jpg

 

U nekom kutu našao sam ostatke pristojne ambalaže za neke njemačke rezervne dijelove

 

StanicaLupoglav06.jpg

 

Još jedna slika kolodvorske zgrade...

 

StanicaLupoglav08.jpg

 

... i čeznutljiv pogled u smjeru Roča odakle bi se trebao dokotrljati moj vlak

 

StanicaLupoglav09.jpg

 

Kad je konačno stigao, uvalio sam se u neki kut i, sram me priznati, Sleep.gif. Bilo je cmocavo vrijeme, ja pretoplo obučen i eto...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Kad sam u gradu s arenom obavio to što sam imao za obaviti, bacio sam jedan Augenblick po pulskom kolodvoru da vidim ima li čega novog. Našao sam dva dosad nezapažena bika (al' oni će u svoju temu) i dva signalna barjačića kako se odmaraju čekajući novi radni zadatak

 

StanicaPula142.jpg

 

Bujno zelenilo sve više obuzima pulski kolodvor

 

StanicaPula141.jpg

 

Počelo je već i plaziti po peronima.

 

StanicaPula143.jpg

 

Nadam se da nisu u pitanju biljke mesožderke pa da u 24 sata pročitamo grozan naslov u stilu "Na peronu pulske željezničke stanice biljka zadavila nedužnog putnika P.J. (72) koji se s kemoterapije vraćao u rodne Juršiće. Tko je od odgovornih zakazao?"

 

StanicaPula144.jpg

 

Utom eto i mog papagajka s kojim se vraćam u Lupoglav:

 

th_StanicaPula145.jpg

 

Dok su njega ranžirali gore-dolje, ja sam sjeo u kafić popiti još jedan macchiato i diviti se obzoru

 

StanicaPula146.jpg

 

StanicaPula147.jpg

 

StanicaPula148.jpg

 

Kad sam se napokon odlučio ukrcati, ustanovio sam da je sve puno školaraca koji su čak sjedili i na podu. Kako stalno cendramo da su vlakovi prazni, nisam se bunio, ali sam se ipak smilio strojovođi koji mi je dopustio da mu se uvaljam u upravljačnicu.

Zahvaljujući tome, nastala je i ova snimka vožnje od

. Obratite pažnju na radove na kraju kolodvora Vodnjan i izgradnju novog industrijskog kolosijeka prema pogonu "Uljanika"

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Poslije Sv. Petra u šumi ('rvacki: St.Peter-in-the-Woods) se malo ispraznilo pa sam sjeo u kupe. Zamalo smo stigli i do Pazina

 

th_StanicaPazin114.jpg

 

Opa! Ovdje nešto fali! Srušili su dizalicu? Kasnije sam saznao da je to bilo prošli tjedan.

 

StanicaPazin111.jpg

 

Iz ovoga proizlazi da admini mogu ono što sam onomad napisao ovdje, mirne duše prebaciti u podforum "Priče i zanimljivosti iz davne i nedavne prošlosti"...

 

Drugih novosti u Pazinu i nije bilo. I ovaj grafit je otprije

 

StanicaPazin113.jpg

 

Idemo dalje. (Pazinski) Novaki

 

StajalisteNovaki01.jpg

 

Ona ide doma. Čeka ju tata s prometalom

 

StajalisteNovaki02.jpg

 

Cerovlje. ŽCPR.

 

StanicaCerovlje003.jpg

 

Onako u letu sam primijetio da vozimo pored nekadašnje ložačke jame na stanici. To znači da je u Cerovlju trebala biti i ložiona? Morat ću taj kolodvor na miru...

 

StanicaCerovlje047.jpg

 

Šved i majstor dobro drapaju. Približavamo se Borutu

 

LupoglavPula133.jpg

 

Opet sam se uvaljao u upravljačnicu jer sam želio slikati odsječak pruge od

. Tu je, naime, i jedini tunel na ovoj pruzi. Dan je bio poluoblačan pa je bilo idealno za slikanje.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Do Lupoglava smo stigli bez problema (imam i snimak pruge, al' ne bih htio gnjaviti) te se brzinski utovarili na bus. Evo još par slika kroz bočni prozor busa. U dolini je nova cesta za Vranju

 

DeepInIstra31.jpg

 

Zapadni portal Tunela Učka

 

DeepInIstra32.jpg

 

Ovdje će nam za koju godinicu Francuzi guliti ono malo preostale kože

 

DeepInIstra34.jpg

 

Max Headroom

 

DeepInIstra36.jpg

 

I kao šlag na kraju - pogled iz busa na komadić trase raške pruge u Veloj dragi

 

Vranja46.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Bujno zelenilo sve više obuzima pulski kolodvor

Počelo je već i plaziti po peronima.

Nadam se da nisu u pitanju biljke mesožderke pa da u 24 sata pročitamo grozan naslov u stilu "Na peronu pulske željezničke stanice biljka zadavila nedužnog putnika P.J. (72) koji se s kemoterapije vraćao u rodne Juršiće. Tko je od odgovornih zakazao?"

I bas kad covjek pomisli da nekoliko dana od tebe nece nista procitati kad evo ti vraga. I od najobicnije biljke on napravi pricu. :!:

 

Ne znam samo, zasto mi je na pamet pao onaj genijalni SF roman "Dan trifida"? :roll:

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Jučer sam opet bio u Puli. Poslom. Vlakom iz Rijeke.

Tko to još u današnje doba ide na poslovna putovanja vlakom ?

Ti si izgleda jedan od rijetkih koji još uživa na svom poslu. A i mi skupa s tobom gledajući ove fotke i čitajući ove retke :!::roll:

Link to comment
Share on other sites

Ovog sam čovjeka bacio u depru

Bogami, vidi mu se po faci.

Izmeče mu, siromahu, ulov. Iako ne mogu zamisliti kako bi taj obračunao s klijentom tvojih gabarita. :roll:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Putnička blagajna, šalter 3. (karte za tuzemstvo). Prekrasno iznenađenje, mišljah da sam na aerodromu! Draga, simpatična, lijepa, ljubazna... Sve što mo'š poželit. Izbunario sam dopuštenje za slikanje!

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaRijeka/StanicaRijeka014.jpg

 

Mmmmmmm. U kojoj smjeni inače radi? :roll:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Putnička blagajna, šalter 3. (karte za tuzemstvo). Prekrasno iznenađenje, mišljah da sam na aerodromu! Draga, simpatična, lijepa, ljubazna... Sve što mo'š poželit. Izbunario sam dopuštenje za slikanje!

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaRijeka/StanicaRijeka014.jpg

Mmmmmmm. U kojoj smjeni inače radi? :roll:

Bilo je to jednog utorka ujutro u nekoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi Pfaff i svi mi bili sretniji da mu opće nije trebalo vozilo s gumama već da je par minuta zadrijemao u masivu Učke dok šved piči stotku... :wink:

 

Ah, hoće li se taj san ikada ostvariti? 8)

 

Usput, više ne znam kako pohvaliti Pfaff-a...hiperaktivnog i hiperkvalitetnog railfana :wink:

 

ŽiviJo 8)

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Usput, više ne znam kako pohvaliti Pfaff-a...hiperaktivnog i hiperkvalitetnog railfana :wink:

 

ŽiviJo 8)

A meni neugodnjak... :wink: Hiperaktivnog? Moja supruga (psiholog po struci) me uvjerava da se to leči ili barem može držati pod kontrolom... Vidjet ćemo, sad će polako doba od letargije i kiselog kupusa s grahom!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

lijepe slike i interesantno - zalosno da za nekih 15stak do 20 km treba se voziti i autobusom. Umjesto da vlak prodje kroz Ucku i poveze Pulu sa Zagrebom!!!

KADA CE TO BITIIII????

Velimir

Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem da Istra mora danas u novom stoljecu biti izolirana! Ako se blokira tunel ili dodje magla na aerodromu nema pomoci. Jedina dobra veza je preko drugih drzava.

Velimir

 

n.b. izgleda da se moramo primiti lopate i krampa!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...