Jump to content

Lako je vama muškarcima


lovac_na_pruge

Recommended Posts

U celoj priči počelo me zanimati kam je zgasnul slavljenik. Ni traga mu ni glasa.
Bio je ispred tehničkog muzeja oko 16.15 pa sam iskoristio priliku i osobno mu čestitao rođendan i upoznao ga sa svojim podmlatkom :wink:

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poštovani railfanovci,

 

hvala svima koji su komentirali putopis. I onima koji to nisu ali su ga pročitali. Koji su mi čestitali rođendan, Portosu koji me je provalio, za vašu brigu što sam se ušutio.

 

Supruzi sam u šali rekao, a sad i vama, da sam riješio pitanje epitafa. Dali ste mi materijala, ima ga više nego dovoljno. Isto tako i nadgrobnu ploču. Ugraviranu lokomotivu 441, na mramoru, poklonio mi je strojovođa Vasić iz N. Sada. Držim je na uredskom stolu, jednima za čuđenje, drugima za zadnje upozorenje.

 

Nisam naučio na hvalospjeve. Neka ovdje stanu. Da ne postanem ohol. Ostavite mi to za trenutke kad se guram sa vjetrom na kakvoj stijenčugi radi nekog dolje vlaka. Od vas ubuduće očekujem i negativne kritike. Kakve i ja znam poslati drugima u privatnim porukama.

 

Da izbjegnem patetiku napisat ću slijedeće:

Putopisi koje sam napisao ali i oni koji su u pripremi nisu nastali jučer. Kuhaju u meni dugo vremena. Internet mi je omogućio da lako izrazim ono što osjećam i vidim. Kao i vi koji mi se ne smijete što me interesira fenomen željeznice, ne smatrate me budalom koja hoda po prugama. Što u prolasku vlaka osjećam veći gušt nego što ga osjećaju oni kad im ekipa da gol iz to uz ožujsko. Poznanstva sa vama, bit ću slobodan reći i prijateljstva pomogli su mi da putopisi poprime ovakvu formu. Tu su i oni iz vremena prije interneta i oni koji se rjeđe pojavljuju, koji su me što se tiče kvalitete fotografije navodili na čin po kome je onaj most dobio ime.

 

U tome kako bilježim bilo riječju bilo fotografijom ne vidim ništa posebno. Svaki od nas ima svoj izričaj. Neko ovakav, neko onakav. Samo se o ukusima radi. Ne težimo eskluzivnosti. Prvoj informaciji. Pozitivno djelujemo jedni na druge, dižemo kriterije

 

To je dio bogatstva ovog foruma. Ni ostale teme nisu ništa manje vrijedne. Da ih ne nabrajam. Lijepo večernje štivo. Da nije Eisenbahnromantika vjerovatno bi postavio pitanje: Što ono bješe, kako se kaže TW (nisam siguran piše li se TV ili TW).

 

U našim postovima bilježimo željeznički svijet onakvim kakvim jest. Ne plačemo. Samo smo ponekad tužni što se ne čini ono što se realno može. Što se ne ukinu lagane tamo gdje ih ne treba biti, što se ne grade nove pruge koje nam trebaju, što nam se maksimalne brzine ne povećavaju, što se ne uvede brzi za Maribor preko Klanjeca, što za Suboticu i N. Sad ………….? Hiljadu što.

 

I na kraju još jedan put bi vam se zahvalio. Nama svima želim da se nabrojane, nenabrojane i one skrivene željezničko tramvajske želje ostvare.

Bero

Link to comment
Share on other sites

Sretno BERO !!!

 

Fenomenalan putopis kao i onaj iz Karlovca :oops:

 

Samo tako naprijed i VELIKO HVALA !

Ja baš i nisam neki poeta, pa neka od mene ostane na ovome tipu iskaza :oops:

 

Još jednom SRETAN ROĐENDAN :pivoi

srdačan pozdrav od Igora ! :loko:bend

 

igorail ! :oops:

Odbojnike na tramvaje !

 

"""""""""""""""""""""""""""""

 

Svaki pravi railfan naprosto zadrhti kad u prolazu primjeti, da se na željezničkom semaforu

 

pojavi ZELENO svjetlo !

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ima li netko fotografiju 2 062050 koja je već dugo nevozna na Zagreb RK. tREBA MI ZA ROĐENDANSKU ČESTITKU :?:

Naime danas Lovac_na_pruge slavi 50-ti rođendan :wink:

Dragi prijatelju Lovče, SRETAN ROĐENDAN!!! :roll:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

50-ti rođendan

Opa, pa to je nešto okruglo.

Ja sam mu čestitao telefonom, ali nisam znao koji je to po redu.

Bero, prvih pola stoljeća je najteže, a kasnije sve ide kao podmazano! :roll:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tek sada vidio i ostao zatečen ovim putopisom, uostalom kao i uvijek kada su u pitanju uradci našega lovca na pruge...Hvala na lijepom putopisnom doživljaju koji si podijelio sa nama!

I sretan rođendan, iako sa zakašnjenjem.

pozdrav...

Posavina exspres

Link to comment
Share on other sites

Ljepi putopis iz pruge, koju volim. Iz Zagreba za Split sam putovao prvi put u 2002 godine (bivšim IC Marjan- "američki dizel" i 3 "Goša" vagoni), ovo je bio takoder moj prvi put za Sedozemno more. Sljedeče sam putovao u ove pruge prošle godine, ali nažalost najbolji odeljak iz Knina za Split je bil već u tme. Moguče ću biti u ove regiji sljedeči mjesec: želio sam sada u pondjeljka putovati za Grčku, ali sam bolestan i moram ostati doma. Kao ču putovati sam, je Hrvatska i BiH najbolja mogućnost, jer u vas su dobri ljudi, ljepe pruge i zanimljivi gradski promet (uglavno Zagreb i Sarajevo).

Kao će biti nastavak, ću biti zadovoljen :shock:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...