Jump to content

Rijeka po drugi put


bubimir_1

Recommended Posts

al ne i zadnji ! :wink:

 

Ja tam najavljivam put u Ljubljanu a završim u Rijeci. :wink:

Odluka je pala dan prije u poslijepodnevnim satima. Sa subote na nedjelju sam prenoćio u Zagrebu jer nema tog busa s kojim bi ja u nedjelju došo u Zagreb iz Klanjca pogotovo u ranojutarnjim satima.

Moje putovanje je krenulo iz Gajnica i to sa kašnjenjem mađara :kul

 

46782077.jpg

 

Glavni kolodvor

EC 212

 

82338849.jpg

 

36543710.jpg

 

89264513.jpg

 

...

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

Dolazi onaj kojeg čekam

 

22738339.jpg

 

A bubimir se vozio u ovom :kul:wink:

 

42658716.jpg

 

Ovaj me podsjeća na Mr. Beana u jednoj epizodi gdje sam sebe kroz putovanje snima :kul

 

22595961.jpg

 

A ide i on za Rijeku. Snimo je sve živo. Dok sam snimo u Moravicama došo je i on snimat vlak; samo da nekaj snima. Malo jedna kamera malo druga :wink:

 

97975500.jpg

 

...

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

Slikanje kroz prozor je bilo nemoguće zbog vagona takvih kakvi su, tak da sam mogo samo slinit kroz prozor

 

Ovo je gledajući prema Zagrebu a mi se vozimo prema Dugoj Resi

 

83699781.jpg

 

79579846.jpg

 

23593145.jpg

 

A ovo je - Klek - odnosno samo jedan dio njega kod Ogulina

 

93158001.jpg

 

...

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam napomenuti da nas je od nekud do Oštarija vukla turnerica jer je mreža bila isključena zbog radova

 

Sljedeći kolodovor : Moravice

Ovak izgleda naša kompozicija od Moravica do Rijeke :wink:

 

76978767.jpg

 

Već smo na moru :kul

U daljini pogled na Bakarski zaljev i još iza se vidi Rijeka

 

53826410.jpg

 

Ovo nam je poznato

 

62089105.jpg

 

Otprilike sat vremena zakašnjenja i evo Rijeke

 

11142979.jpg

 

89485433.jpg

 

63291300.jpg

 

Očekivo sam sačekušu u Rijeci od riječkih kolega. Tak je i bilo, na kolodovoru sam odmah nanjuštio Thomcra i Narcisa pa reko da ih pozdravim i da se po prvi put vidimo. Odmah su me poveli do " Ludog Bjelovarca ".

 

30504792.jpg

 

...

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

Sljedećih par slika kako je to izgledalo na samom fašniku. Moj vodič je bio Narcis a uskoro nam se pridružio Kiki.

 

51849196.jpg

 

19446772.jpg

 

Ovaj tražio da ga uslikam, pa evo miško

 

25617724.jpg

 

60024971.jpg

 

74635210.jpg

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

I za kraj evo kompozicija za doma

 

97753694.jpg

 

Mogu reći da sam zadovoljan viđenim, planiram već nazad :wink:

Jedino su nam skratili sat vremena zbog tog kašnjenja. Kondukter i taj neki šef kaj su išli sa nama su se iskupili na povratku kad se je jelo i pilo na njihov račun, odnosno račun Hž-a.

Bila je i neka tombola. Nisam znao da su ovi penzići tak nasilni, ovi kaj nisu nis dobili su skoro frku izazvali pa su dobili kao utješnu nagradu kolu u mekdreku :kul

 

Još jednom fala : Thomcro, Narcisu kao vodiču i Kikiju zbog kojeg nisam bio ni gladan ni žedan :wink:

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

Jako lijepi putopis .... ipak su ti fotke kroz prozor dobro uspjele. A i one ostale, naravno k025.gif

 

Baš si mislim kako je riječkoj ekipi lijepo kad im svaki vikend netko iz unutrašnjosti dođe u goste ... prvo onaj zajednički izlet sa ZG ekipom, jučer si bio ti, idući vikend je još veća fešta na programu .... :kul

Link to comment
Share on other sites

8)8) Pa nije to niti baš lagan vlak za onu prugu 10 tak novih klimavih vagončića sa putnicima izađe između 500-600t, a dužina je oko 260m, pa ima neke logike da idu dvije makine, vjerojatno da je na Hžju normalno stanje išle bi dvije žutke, ali kako je sve u raspadu, pa i Hž nema dovoljnog broja žutki pa ispomaže karavela. 8)8)
Link to comment
Share on other sites

8)8) Pa nije to niti baš lagan vlak za onu prugu 10 tak novih klimavih vagončića sa putnicima izađe između 500-600t, a dužina je oko 260m, pa ima neke logike da idu dvije makine, vjerojatno da je na Hžju normalno stanje išle bi dvije žutke, ali kako je sve u raspadu, pa i Hž nema dovoljnog broja žutki pa ispomaže karavela. 8)8)

Točno tako, pitali smo strojovođu, kaže da nema dovoljno žutki, pa je zato karavela bila u zapregi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...