Jump to content

Zrmanja, Pribudić, Prljevo, Plavno, Oton, Stara Straža 5/2012


Portos

Recommended Posts

Renata ugrizao poskok?

Ma nije, šala Ćane, šala...

Plavno mislim Plase pišem :???:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Plavno mislim Plase pišem :???:

... a na Meju mislim (znam ja što je Tebi srcu priraslo!)

 

A što se tiče zvečarke, isto joj se piše da li ugrize ljutog railfana ili joj isti stane na glavu :rolleyes:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo jos dodao da je stvarno bilo odlicno. Bilo bi jos bolje da nije bilo kise, te da smo mogli ostati duze.

Par slika....

 

Stari vodonapojnik negdje u Sierra Nevadi...

 

DSC03268.jpg

 

U lijevom donjem kutu vidimo kako se obozavatelj klanja svemocnom stroju...

 

DSC03283.jpg

 

Stariji i iskusniji su krenuli na prugu a mladici su krenuli na grickalice.

 

DSC03294.jpg

 

High visibility railfaning ili ti ga odgovoran dio ekipe :)

 

DSC03305.jpg

 

Profesor vidi svijetlo na kraju tunela

 

DSC03328.jpg

 

Dok je Portos vozio Camel Trophy, mi pjesaci smo vidjeli ovaj viadukt...

 

DSC03381.jpg

 

Zagi... slika se tak da otvoris vrata :)

 

DSC03385.jpg

 

Jos jednom... samo za Marioo -a

 

DSC03386.jpg

 

Kad smo dosli doma napravio sam tocno ovo...

 

DSC03353.jpg

 

 

Eto... hvala svima na ugodnom drustvu.

Link to comment
Share on other sites

Gledam ovaj putopis (zapravo tek početak) i visim na lusteru od muke..

 

 

Ehh nisi jedini :cekic:

 

 

 

Stari vodonapojnik negdje u Sierra Nevadi...

 

http://i94.photobucket.com/albums/l120/rcazin/svastara/DSC03268.jpg

 

 

Dobar :palac:

 

 

 

Malo mi mast vadite ha :twisted:

Link to comment
Share on other sites

a evo i karika koja nedostaje :cheer:, filmic zbog kojeg je Zagi od Portosa dobio :po guzi: :mrgreen:

 

moja snimka mozda nije kvalitetna kao sto bi bila Zagijeva, ali ipak pogledajte ;)

 

MI GRADIMO PRUGU - PRUGA GRADI NAS!

Link to comment
Share on other sites

ma super je ovo, tu smo si po kvaliteti, ne radi taj ajFon lose filmeke samo si zeznuo s ovom YouTube stabilizacijom videa ;)

ma sad vidim, i ja da sam se prevario sto sam pristao na youtube-ovu obradu mog videa....malo mi je treskav snimak ispao iako ne znam zasto jer sam uvjeren da sam drzao aparat relativno mirno <_<

MI GRADIMO PRUGU - PRUGA GRADI NAS!

Link to comment
Share on other sites

Vidim da vam nije žao vremena koje ste potrošili u obilasku ovog dijela LP.

Za sada dosta lijepih slika i zanimljivih utisaka, nadam se da ima još.....

Dok sam čitao i gledao slike pitao sam se zašto se žalite na put od Bendera do stajališta Oton kad je on u sasvim pristojnom stanju.

Kad sam vidio slike kako autom prolazite ispod ŽS Plavno i sliku vijadukta Dražića draga shvatio sam da ste otišli potpuno pogrešnim putem.

Istina on vodi tamo kuda ste pošli i puno je stariji od onog "pravog", ali sami ste vidjeli....gotovo je neprohodan. Taj put vodi kroz jarugu "Mizdrakovac" i nekad je bio glavna veza sela Plavna i Strmice sa selima u Bukovici.

Danas je u takvom jadnom stanju da ga izbjegavaju i lokalci sa traktorima.

Put koji bi vam pričinio znatno manje muka, vodi od zaseoka Sudari u Oton brdu ispod glavice Sudarove i Čardačine, prolazi ispod pruge na Poljskim njivama i spaja se na taj kojim ste vi došli u blizini početka asfalta prije Oton polja.

Na ovoj karti sam plavom crtom obilježio trasu tog puta (za neke nove avanture):

lp1-kopija-kopija.jpg

I naravno sa tog dijela pogled je fantastičan.

Kao na dlanu vidi se svih pet mostova, stanica Plavno i u Lici stajalište Prljevo.

Na primjer nešto ovakvo:

20112011406.jpgA sada dosta mog "mlaćenja"....nestrpljivo čekam još slika.

Link to comment
Share on other sites

A sada dosta mog "mlaćenja"....nestrpljivo čekam još slika.

Hvala Ti za "Mlaćenje". Buduć se Mudri.gifMudri.gif spremaju u neko blisko vrijeme na sličnu turu provjeriti što je mlađarije propustila, ova informacija vrijedi zlata (u novim dinarima)... :lool

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

...vodi od zaseoka Sudari u Oton brdu ispod glavice Sudarove i Čardačine, prolazi ispod pruge na Poljskim njivama i spaja se na taj kojim ste vi došli u blizini početka asfalta prije Oton polja...

Tim putem sam ali u suprotnom smijeru prošao 2008. godine sa Lovcem_na_pruge što je opisano u putopisu "Prvomajska mješalica" http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/5725-prvomajska-mjesalica/page__p__179233__hl__prvomajska+mje%9Aalica__fromsearch__1#entry179233 s tim da nismo znali da se on spaja na asfaltnu cestu kod Sudara pa smo se nakon fotografiranja sa glavice Sudarove istim putem vratili natrag u Oton. I taj je put bio vrlo loš, ne puno bolji od onog po kojem smo prošli prekjučer. Najsigurnije je iz Plavnog asfaltom otići do Stare Straže, a do Pađena i Otona doći po D1 i po asfaltu.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da mi i nakon izleta nije jasno zašto se pisalo o izletu u Staru Stražu :)

Gdje se pisalo o izletu u Staru Stražu?

Topic koji sam otvorio 18. svibnja 2011. nosi naslov ''Ideja o izletu Stara Straža - Pribudić'', a u prvom postu napisao sam:

 

U drugim temama već je predočena ideja o obilasku nekih lokacija na Ličkoj pruzi, na dionici Gračac - Knin. Sada je ovo putovanje aktualizirano, a išlo bi se ovim redosljedom:

1. ex kolodvor Stara Straža (+ nekadašnje vojno skladište, ako područje nije minirano)

2. kolodvor Pađene

3. stajalište Oton

4. kolodvor Plavno

5. vijadukt Čupković

6. stajalište Prljevo

7. ex kolodvor Pribudić

Usput bi se moglo razgledati i područje oko izvora Zrmanje (ispod pruge između kolodvora Zrmanja i Pribudić).

Tu relaciju ste i prošli, samo što ste išli obratnim redosljedom, uključili ste kolodvor Zrmanja i isključili izvor rijeke Zrmanje (odmah ispod pruge).

Sada je jasnije? :wink:

P.S. Vidim da ste ostavili nešto materijala za neku buduću ekspediciju ekipe :deda: + :deda:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Gdje se pisalo o izletu u Staru Stražu?

Topic koji sam otvorio 18. svibnja 2011. nosi naslov ''Ideja o izletu Stara Straža - Pribudić'', a u prvom postu napisao sam:

 

 

Tu relaciju ste i prošli, samo što ste išli obratnim redosljedom, uključili ste kolodvor Zrmanja i isključili izvor rijeke Zrmanje (odmah ispod pruge).

Sada je jasnije? :wink:

P.S. Vidim da ste ostavili nešto materijala za neku buduću ekspediciju ekipe :deda: + :deda:

 

U Staroj Strazi nema nicega :)

Kolodvor Zrmanja je super. Ima trijangl sto je prilicno rijetka stvar na nasim prostorima.

Steta sto se ne koristi. Da ga je produziti jos 50 metara mogli bi komotno okretati nagibne vlakove a o lokomotivama da ne pricamo.

Link to comment
Share on other sites

U Staroj Strazi nema nicega :)

Kako nema ničega?

A stanična zgrada koje se nebi postidio ni malo veći grad?

Istina ostao je samo prolazni kolosjek, pošto je sve ostalo skinuto, a i zgrada je oronula i zarasla u kupinu....

Tako mi je žao što nema slika Stare Straže iz vremena kada je imala vodonapojnik, natpis iznad prometnog ureda....Eto šta ti je subjektivni doživljaj. :)

Link to comment
Share on other sites

Kako nema ničega?

A stanična zgrada koje se nebi postidio ni malo veći grad?

Istina ostao je samo prolazni kolosjek, pošto je sve ostalo skinuto, a i zgrada je oronula i zarasla u kupinu....

Tako mi je žao što nema slika Stare Straže iz vremena kada je imala vodonapojnik, natpis iznad prometnog ureda....Eto šta ti je subjektivni doživljaj. :)

 

Ma na to mislim... sve su pocupali. Zgrada je lijepa, tu se slazem.

Link to comment
Share on other sites

Kako nema ničega?. A stanična zgrada koje se nebi postidio ni malo veći grad? Istina ostao je samo prolazni kolosjek, pošto je sve ostalo skinuto, a i zgrada je oronula i zarasla u kupinu.... Eto šta ti je subjektivni doživljaj.

Bez brige, ima nas još sa subjektivnim doživljajem. :wink:

Iz svih svojih davnih putovanja (noćni brzi Šibenik - Zagreb 1965., 1967., 1969., 1970., 1972.) pamtim da se nisam skidao s prozora do Stare Straže (najmanje) i tek onda išao spavati.

Nekako me se posebno dojmila zamjena vuče u Kninu - umjesto 661 dvije 642 u zaprezi i tako do Zagreba. A jednom (1970.) smo imali kombinaciju 661 + 643 do Gračaca, pa dalje samo 643 do Zagreba (pretpostavljam da je od Ličkog Lešća do Plaškog imala ispomoć, ali tu sam bio u dobokom snu).

Da ne duljim, čini mi se da će Staru Stražu temeljitije obraditi arheološka ekipa :mudri + :mudri

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Evo odgovora zasto tako cudno izgledaju pragovi na onom trijanglu.

 

Slobodna Dalmacija SRIJEDA 30. kolovoza 2000.

 

GRAČAC — U čvoru od pet požara koji su prošlog tjedna lančanom reakcijom buknuli, od utorka do nedjelje, u mjestima Pribudiću, Srbu, Velikoj Popini, Rudopolju i Erveniku nedaleko od Gračaca, izgorjelo je oko 40 hektara borove šume, oko 200 hektara niske šume, hrasta cera, crnog graba, te pašnjačke površine.

Radnici su odmah prionuli mijenjanju izgorjelih pragovaU vatrenoj stihiji koja je zbog velikog vjetra zahvatila i mjesto Otrić i Malu Popinu, potpuno je izgorio i željeznički kolodvor Zrmanja. Naime, požar koji je bio donekle pod kontrolom javne vatrogasne postrojbe Gračac i djelatnika Šumarije Gračac, u popodnevnim satima ponedjeljka počeo se "spuštati" prema kolodvoru dvadesetak kilometara udaljenom od Gračaca, te prema cesti Gračac - Knin. Unatoč nastojanjima "priručnih" vatrogasaca, te djelatnika željezničke postaje da ugase vatru, kolodvor i željeznička pruga su ostali stršati kao trn u crnilu između dva kilometarska zgarišta, iz kojih se, kada smo došli, još pušilo.

— Kako nemamo pitke ni nikakve vode, vidjevši požar nismo znali što učiniti do dolaska najavljene cisterne iz Zadra. Sjetio sam se mineralne vode koje imamo u golemim količinama. Ulio sam je u brentače i tako smo gasili požar — kaže Franjo Kovačević, jedan od djelatnika kolodvora Zrmanja.

— Šteta je golema — kaže nadzornik pruge pružnog odsjeka Zrmanja, sekcije za pruge Ogulin, Davor Šikonja.

— Potpuno su izgorjele kuće u kojima je nekada bila Zajednica za održavanje pruge (ZOP), a u kojima se do požara nalazilo dosta alata, sitne mehanizacije, te tri bušilice "tirfonke". Izgorjelo je više od dvije tisuće novih pružnih pragova, dvije tisuće polovnih, te oko tisuću starih. Osim toga, izgorio je i jedan vagon koji je također bio pun novih pravoga. Oštećenja kolosijeka su velika, te je zbog toga u ponedjeljak u 19 sati bio zatvoren željeznički promet prugom Knin - Gračac, te cesta Gračac - Knin. Promet cestom je sada otvoren, dok vlakovi za sada mogu prometovati samo trećim kolosijekom i to vrlo polako kako zbog izgorenih pragova ne bi došlo do njihova iskliznuća. Radnici HŽ-a rade na sanaciji ostala dva kolosijeka, tako da se nadam da će i oni ubrzo profunkcionirati — kaže Davor Šikonja.

Kolodvor sa skladištima u Zrmanji - ostali su samo goli zidoviNakon saniranog požara na željezničkom kolodvoru, vatra se zbog jakog vjetra nastavila širiti i u utorak.

— Širenje požara prema Srbu je zaustavljeno, locirani su požari u Otriću i Maloj Popini, no požar se širi prema Zrmanji Vrelu. Zasad ima dovoljno ljudi, ali je najveće pitanje što će biti s vjetrom — kaže upravitelj Šumarije Gračac Davor Zec.

"Šumarcima" i vatrogascima iz Gračaca u ponedjeljak su se u borbi protiv vatre priključili i javna vatrogasna postrojba iz Šibenika, specijalne vatrogasne jedinice, vatrogasna interventna grupa VOTLC iz Zadra, Šumarija Zadar, 86 vojnika, po jedno vatrogasno vozilo iz Knina i Omiša, te helikopter iz Zadra.

Link to comment
Share on other sites

Sad sam skuzio da smo propustili u Padjenama pogledati neki kolosjek koji ide u brdo. Lijevala je kisa pa nam je za oprostiti.

Taj kolosjek je išao u vojni objekat koji je prošle godine odletio u zrak.

Link to comment
Share on other sites

Taj kolosjek je išao u vojni objekat koji je prošle godine odletio u zrak.

Koliko znamo u zrak je odletjelo skladište u Staroj Straži (nekada spojeno kolosjekom s ex kolodvorom Stara Straža).

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...