Jump to content

Cipelcug: Žeinci - Luka, 30.07.2011


seabral

Recommended Posts

To nije signal, nego predsignal (još jedna lekcija iz signalnog pravilnika :wink:)

 

Ovime ne umanjujem vrijednost putopisa nego želim pokazati da pažljivo čitam i gledam svaki putopis.

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Obzirom na to da nije pristojno gaziti po tuđim dvorištima bez najave, putem sam se SMS-om javio Zeusu i najavio mu šta namjeravam.

 

Kako lijepo od tebe. :hai

 

Drugi put kad tak nekaj namjeravaš, javi se barem dan prije, pa ako ti se neću moći pridružiti, barem ćemo negdje popiti piće.

 

Što reći o hodopisu, nego kratko i izuzetno slatko. Lijepo i zanimljivo, baš onak kak treba. :palac:

 

Čim prije dođi ponovno. ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zbilja.

 

Onda fakat dugujem ispriku :oops:

 

Ja sam uredno eskivirao, bas sam taj vikend zavrsio u Parmi gdje se ipak bolje jede :)

 

Mudra odluka. Meni nije uspjelo eskivirati, pa sam ipak završio čisteći Kopački Rit i istovremeno se borio s rojevima komaraca :evil:

 

Ovime ne umanjujem vrijednost putopisa nego želim pokazati da pažljivo čitam i gledam svaki putopis.

 

Thx ... svaka ti čast na detaljnosti - i u ovoj temi i inače na našem forumu :palac:

 

Drugi put kad tak nekaj namjeravaš, javi se barem dan prije, pa ako ti se neću moći pridružiti, barem ćemo negdje popiti piće.

 

Nije to uvijek tako jednostavno - jedan dan prije sam još bio na moru, a za ovaj cipelcug sam se odlučio samo jedan sat ranije. ;-)

Ali nema veze, već ćemo se nekako uspjeti naći. Ionamo mi još duguješ pokazati one svoje sjajne sačekuše :-P

Link to comment
Share on other sites

Da vidim, gdje sam to došao. Često sam tuda prolazio vlakom, ali prvi put da sam ovdje stupio na kopno.

...

Ovdje se navodno dobro jede ... ali za to pak ja baš puno ne marim

 

P7300037res.jpg

 

...

"Ribič" je čuven po zagrebačkim odrescima.

Al za naručit nekaj takvo (po slobodnoj procjeni cca. 60 cm) - trebaš fakat biti gladan. huh.gif

Preporučljivo jedna porcija za dvoje prosječno gladnih osoba. cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Odjedamput sam ugledao prekrasno mjesto za sačekušu. Znao sam da putem moram sresti 790 prema Varaždinu, i ovo mjesto mi se učinilo idealno da ga tu pričekam. Trebao je naići za 10 minuta.

 

... i napokon se, nakon 20 minuta čekanja pojavio 790

 

Pogled na njega i doživljaj u ovoj sačekuši su fakat predivni ...

...

790 u svom punom sjaju

...

wacko.gif

Ovo valjda nikad ne bum razmel ...

Link to comment
Share on other sites

wacko.gif

Ovo valjda nikad ne bum razmel ...

Ma nije bitno .... za razumjeti ovo, trebaš pored ostalog biti railfan, a ti si negdje na forumu napisal da to nisi :--)

Drugim riječima: pusti bedaka nek se veseli ;-):lol:

Link to comment
Share on other sites

 

P7300136res.jpg

 

Eto - sasvim očit primjer da floskula "na prugama HŽ INFRASTRUKTURE svi ŽCP-i su zaštićeni" jednostavno nema pokriće (istina je da su takvi slučajevi relativno rijetki - al ih ima i nisu privremeni).

Link to comment
Share on other sites

Eto - sasvim očit primjer da floskula "na prugama HŽ INFRASTRUKTURE svi ŽCP-i su zaštićeni" jednostavno nema pokriće (istina je da su takvi slučajevi relativno rijetki - al ih ima i nisu privremeni).

Pa lijepo se vidi cestovna signalizacija s obje strane. Druga je stvar što je netko vandalizirao (tko zna kada) Andrijin križ u prvom planu.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Pa lijepo se vidi cestovna signalizacija s obje strane.

Ja bi to prije nazval umiranje u ljepoti. rofl.gif

 

 

Druga je stvar što je netko vandalizirao (tko zna kada) Andrijin križ u prvom planu.

Pretežno vrijeme (old.gif) + vrijeme (icon_pahuljica.gif).

Link to comment
Share on other sites

Pridružujem se pohvalama i čestitkama seabralu na još jednom odlično urađenom putopisu !

Hvala ti ! :--)

 

"Ribič" je čuven po zagrebačkim odrescima.

Al za naručit nekaj takvo (po slobodnoj procjeni cca. 60 cm) - trebaš fakat biti gladan. huh.gif

Preporučljivo jedna porcija za dvoje prosječno gladnih osoba. cool.gif

 

Da, tako nekako sam i ja čuo. Obzirom na to da me takve stvari ni najmanje ne fasciniraju, nisam se dalje išao informirati za detalje. Ali obzirom na veličinu lokala i parkinga, uređenost okolice i raznorazne priče, mora da im dobro ide.

 

Ja bi to prije nazval umiranje u ljepoti. rofl.gif

 

Pa sad, budući da se taj željeznički prijelaz nalazi preko traktorskog puta, onda nije takva panika ak je malo spigan. Oni koji tuda prolaze ionako znaju za vlak, bio taj znak u ovakvom ili onakvom stanju. BTW, u galeriju fotografija sam upravo postavio još jednu fotku tog spiganog znaka u gro planu (--> link)

Link to comment
Share on other sites

"Ribič" je čuven po zagrebačkim odrescima.

Al za naručit nekaj takvo (po slobodnoj procjeni cca. 60 cm) - trebaš fakat biti gladan. huh.gif

Preporučljivo jedna porcija za dvoje prosječno gladnih osoba. cool.gif

Ni jedan dobar ugostitelj neće škrtariti na hrani tj. na porcijama. Tako ja od ručka kod Bunčića (Dugo Selo) uvijek odnesem pola toga doma. I još mi uredno spakiraju u prikladnu ambalažu.

Pitao sam svojedobno jednog vlasnika restorana u okolici Samobora je li mu se isplate onako goleme porcije hrane. A on mi je odgovorio otprilike ovako: - Na hrani smo na pozitivnoj nuli, ali nam je u interesu da gost bude sit. A kaj se nakon toga može pooopitiii... - Drugim riječima, zarađuju na cugi. :kul

Seabral, sorry za O.T., ti si prvi počel s restoranima.

Edited by Stanley

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Seabral, sorry za O.T., ti si prvi počel s restoranima.

Što je već samo po sebi nešto čemu treba izraziti duboko poštovanje Hail.gifHail.gifHail.gif

 

A što se tiče birtaške filozofije - meso je najjeftinija namirnica i škrtariti na porcijama zbilja može samo bedak!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Hehe, a kaj nije DB prvi poceo ovdje opisivati snicle ? :mrgreen:

Ali ajde, nek vam bude ... Nisam trebao dalje komentirati. Sta sam trazio, to sam dobio :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hehe, a kaj nije DB prvi poceo ovdje opisivati snicle ? :mrgreen:

Ali ajde, nek vam bude ... Nisam trebao dalje komentirati. Sta sam trazio, to sam dobio :lol:

DB po (vlastitoj) definiciji nije railfan pa ne broji... :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bravo za putopis!Obozavam tvoja landranja po svim mogucim prugama.

 

plus 1. osobno su mi najdraži oni između zidanog mosta i zagreba, ali ovaj je isto super, posebno fotke 790 :)

...and I'd let that lonesome whistle blow my blues away.....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

A ja sam mislio da cipelcugova ima samo na prugama, gdje nema prometa. :-)

Ma ima ti toga posvuda ... osim toga, ovako ima više adrenalina ;-)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ljudi fotkaju pruge gdje dnevno prolazi puno vlakova, ali pak po mom mišljenju naziv cipelcug najviše pristoji napuštenim prugama. Npr. između Harmice i Imenog na prugi doslovno nema drugog nego da se pođe pješice, pa zato tamo "voze" cipelcugovi. Znam, kompliciram. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...