Jump to content

EN "Veneziom" preko Bjelovara


Brunoh

Recommended Posts

2041024! Jel bio Rus na onom vlaku kad je Venezia išla prek Bj zato jer je loksa riknula u Carevdaru? Ili je ovo prvi put da jednog RŽD vagon vidimo u Bjelovaru?

p1780757.jpg

 

Koliko se sjećam nije, bilo je rumunja ali rusa nije bilo, ali da osvježimo pamćenje evo filmića još jednom, tu će se najbolje vidjeti!!

Edited by 2041024
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vedrane, kako si ovog mogao propustiti?

 

p1780930.jpg

 

Bilo je toliko trulo vrijeme, da mi se nije dalo ustajati iz kreveta, a znal sam da već netko bude to popratil. :kul3

Uostalom za tjedan dana (10.6.) eto "Rusa" ponovno u Kloštru.

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Nema problema, samo si zamijenio brojeve vlakova, 440 vozi Budimpešta-Venecija, a u Kloštru je oko 22:40 navečer.

Vlak 441 vozi Venecija-Budimpešta i u Kloštru je oko 7 ujutro.

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Moram reći da ova presjedanja na bus nisu tako problematična kao što su bila dok je bil remont D.Selo-Križevci..

 

Svaka presjedanja vezana uz buseve su problematična, silom prilika napresjedao sam se u zadnjih godinu i pol dana sasvim dovoljno da mogu to sigurno tvrditi. Kod putovanja vlakom najneudobniji dio je teglenje prtljage u vlak i iz njega (pogotovo ukoliko je riječ o starijim ljudima). Čim se presjeda na autobus, to je automatski po jedan ulazak i izlazak više, dakle teglenja ko u priči. I umjesto da se za one putnike koji ne izlaze u Koprivnici ostavi taj komfor, njih se nepotrebno muči.

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Večeras Venezia u sastavu sa Rusom iz Budimpešte, a u povratku će imati još dodatno i 4 vagona od 1205, to će več biti lijepi vlakić. Ja sam pospanac, pa ne vjerujem da ću ga uloviti, ali nadam se da nas naši leteči reporteri neće iznevjeriti ni ovoga puta!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Večeras Venezia u sastavu sa Rusom iz Budimpešte, a u povratku će imati još dodatno i 4 vagona od 1205, to će več biti lijepi vlakić. Ja sam pospanac, pa ne vjerujem da ću ga uloviti, ali nadam se da nas naši leteči reporteri neće iznevjeriti ni ovoga puta!!! ;)

 

Ne dolazi 1205 u 01:57 i odlazi u 02:13?

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

 

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Link to comment
Share on other sites

Večerašnju Veneziju s Rusom sam nažalost morao propustiti.

Što se tiče sutra ujutro, i ja sam pospanac, ali 9 vagona na Veneziji se ne propušta. :D

Za one koji propuste sutra ujutro, repriza je ovu nedjelju, 19.6.

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moćno! Ova bjelovarska pruga je očito dušu dala za obilaske ovog tipa...a izgleda i kao prirodni pravac prema Osijeku, tako da mi ova Koprivnica i autobusne patnje putnika nikako ne idu u glavu... :neutral: :neutral: no valjda oni znaju najbolje!

 

Hvala svima (posebno Brunih) za ove izuzetne fotke i reportaže.

 

U potpunosti se slažem s Plamenim, a i drstokom: još malo pa će Koprivnica biti važnija od ZGK: njima se rihtaju i vlakovi i vagoni. PŠotpuna besmislica :angry:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je mjerilu za vjerovat, ali prema ovome se čini da je Zagreb->Osijek čak i kraće preko Bjelovara. A glede buseva, nekako mi se čini da bi više putnika pristalo da se do Koprivnice vozi dulje preko Bjelovara nego da presjedaju iz vlaka u autobus, pa onda opet iz autobusa u vlak. Sumnjam da se puno više vremena uštedi autobusom, a ni novaca isto. Malo prilagoditi vozni red, dati ljudima koji putuju za Koprivnicu i dalje u Mađarsku neki dodatni popust zbog neugodnosti duljeg obilaska et voila!!

 

20110709-mne9gg1u4syc27jut79e3aquqq.jpg

Vozni red je za putnike. Knjiga voznog reda je za strojovođe. I fanatike.

Link to comment
Share on other sites

Zagreb - Bjelovar - Osijek je 269km, a Zagreb - Koprivnica - Osijek je 275km, iako su to tarifni kilometri mogu poslužit za orijentaciju. Podravka preko Koprivnice vozi 2.22 dok Lovrak preko Bjelovara vozi 2.33,a ima i više zaustavljanja (ovo se odnosi na Virovitica - Zagreb). Dakle vrijeme putovanja bi se neznatno produžilo, jedino je još problem kaj bi trebao biti autobus Kloštar - Koprivnica - Križrvci, pa bi on još malo povečao to kašnjenje, ali bi ljudima koji idu iz Osijeka bilo puno lakše, jar jednom sam se vozio sa 782 iz Križevaca, uglavnom vlak je čekako buseve i kasnio u polasku 25 minuta koje su do Zagreba narasle na pola sata, uglavnom večina putnika iz tih buseva je imala prtljagu i njima bi bilo sigurno lakše da je vlak išao prek Bjelovara, a meni se čini da u HŽ-u nitko o takvim stvarima ne misli.

Link to comment
Share on other sites

U potpunosti se slažem s Plamenim, a i drstokom: još malo pa će Koprivnica biti važnija od ZGK: njima se rihtaju i vlakovi i vagoni. PŠotpuna besmislica :angry:

 

Budemo vidjeli da li će se i dalje forsirati vlakovi za Osijek preko Koprivnice kada (ako?) se napravi šortkat Gradec - Žabno. :rolleyes:

Vjerojatno budu jer će biti zbilja bezveze ako Koprivnica izgubi nekoliko brzih vlakova i izmjena lokomotive dnevno. :mrgreen::lool

Edited by drstoka

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Budemo vidjeli da li će se i dalje forsirati vlakovi za Osijek preko Koprivnice kada (ako?) se napravi šortkat Gradec - Žabno. :rolleyes:

Vjerojatno budu jer će biti zbilja bezveze ako Koprivnica izgubi nekoliko brzih vlakova i izmjena lokomotive dnevno. :mrgreen::lool

Budu i dalje išli prek Koprivnice, jer i danas postoji brži put iako nije krači, a to je preko Slavonskog Broda, a taj put koristi samo jedan vlak.

Link to comment
Share on other sites

Zadnje fotke koje imam ovog zanimljivog putovanja

 

Rus u Kloštru

p1830898.jpg

 

p1830909.jpg

 

p1840014.jpg

 

p1840021.jpg

 

"Adria" i "Venezia" prek Bjelovara + jedan vagon za "Maestral"

p1840028.jpg

 

Ulazimo u Mišulinovac

p1840055.jpg

 

Do tunela je bilo lijepo slušat dizelku u 8 položaju, kaj je rjetkost na ovoj pruzi.. Poslje tunela spust

p1840072.jpg

 

U Kloštru se lijepo vidi kak je vlak dugačak

p1840107.jpg

 

Prolaz kroz Virje

p1840127.jpg

 

Ulaz u Novigrad Podravski

p1840154.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...