Jump to content

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić


narcis

Recommended Posts

Kako smo i najavili ekšn-izlet vožnja nagibnim vlakom na relaciji Karlovac-Gospić i natrag, odazvali smo se Ja, Jean i Kapo, Drempa koji nam se pridružio u Karlovcu, sastanak je bio a gdje drugdje nego u "Cresu".

 

KAPO je stigao na vrijeme

Gospi-nagibni001.jpg

 

Uz pola sata kašnjenja, stigao je i Jean, ahhh pražnjenje memorijske kartice ga zadržalo...

Gospi-nagibni002.jpg

 

Kavica na brzaka i krećemo autocestom, stižemo na kolodvor Karlovac, najprije kupiti karte;

Gospi-nagibni029.jpg

 

Imamo još pola sata do polaska vlaka, idemo sad malo na peron, da vidimo ima li kakvog muvinga, pošto je blagdan i evo taman u dolasku putnički 4100 Zagreb-Duga Resa

Gospi-nagibni004.jpg

 

Malo pogleda lijevo-desno, kolodvor je relativno prazan, kao što rekoh blagdan je.

Gospi-nagibni003.jpg

 

Gospi-nagibni006.jpg

 

KAPO je već zauzeo poziciju za ukrcaj

Gospi-nagibni010.jpg

 

Jean se sjetio da mora kupiti sendviče, uputio sam ga u Getro pod pretpostavkom da je otvoren, pošto se nalazi u blizini kolodvora, kaže brzo se vraćam....ali nije bilo tako..

 

U međuvremenu kratki osvrt na kolodvorsku zgradu, pošto je ovaj kolodvor obrađen već ohoho

Gospi-nagibni005.jpg

 

Gospi-nagibni009.jpg

 

Već je zeleno na izlaznom signalu i spiker najavljuje dolazak ICN vlaka iz Zagreba za Split, ali Jeana i dalje nema, ajojjj neće valjda zakasniti.

Gospi-nagibni008.jpg

 

....nastavit će se.

Link to comment
Share on other sites

Vrijeme je polaska, vrata se zatvaraju i vlak kreće. Pošto smo se ukrcali u zadnji vagon i prešli u prvi, još sam imao neku tihu nadu da je Jean uskočio zadnji čas, ali nas je kondorica odmah zaskočila i zatražila karte na drapanje usput nam nudeći i kavu (sa zadovoljstvom sam prihvatio i mogu vam reći da je jako fina ). U prvom vagonu smo našli Drempu i slobodna mjesta blizu, inače vlak je bio poprilično dobro popunjen do Ogulina.

 

KAPO kaže da čim vlak krene, uhvati ga apetit

Gospi-nagibni011.jpg

 

Dok se Kapo časti sengvićen, ja ispijam lagano svoju kavicu i uzimam mobitel da nazovem Jeana da smo u prvom vagonu (još uvijek u nadi da se ukrcao u vlak), a kad on mi odgovara; Izgubio sam se među ovim zgradama, ne mogu naći put do kolodvora..... Moliiiimmmmmm, ti si ostao u Karlovcu, ajmeeeeee zemljo otvori se, a mi već prošli Mrzlo Polje......a ništa dečki kaže Jean, sretan put i zabavite se, a šta drugo, a ja ću se već nekako snaći. I tako smo umjesto četvoro, nastavili put Gospića nas trojica, a šta drugo, što je, tu je.

 

Točno po redu vožnje stigli smo u Ogulin u 13:34 i kroz prozor sam uslikao ovu Aseu sa teretnim vlakom.

Gospi-nagibni013.jpg

 

Pauzu od 10-ak minuta sam iskoristio sam čik-pauzu umjesto slikavanja (bem' ti poroke), jer nema više pušenja iduća dva sata. Neposredno pred polazak, prirodna potreba me natjerala u ćenifu, pa da iskoristim ugodno s korisnim , da vidimo kako izlgeda u nagibalu;

Gospi-nagibni014.jpg

 

Gospi-nagibni015.jpg

 

Pošto se u Ogulinu mijenja smjer vožnje vlaka, cijeli zadnji odjeljak je ostao samo za nas, ala smo se raskomotili.. Laughing

Gospi-nagibni012.jpg

 

 

Škljocalo se na sve strane, sve u 16, na stoliću vidljivo da je prošao catering-servis, inače kondukterke rade i kao stjuardese (koja ušteda za HŽ), cijene relativno pristojne; sendvič 15 kuna, sok-limenka 12 kuna.

 

Uz slikanje, snimanje i lagano naginjanje u zavojima stigli smo i do Gospića, kako ste već informirani 12 minuta prije vremena Shocked . Majstor je potegao malo brže, ali ne puno, po minut do dva između kolodvora, nakupilo se, još smo malo i čekali na ulaznom signalu u Gospiću. U Gospiću se iskrcalo više od pola putnika, ali ne izlaz nego na pušenje, putnici za Gospić smo bili samo nas trojica, malo smo se udaljili naprijed od vlaka na peronu i zauzeli poziciju za snimanje odlaska, i čujemo komentar prometnika; koji su ono tamo, zašto snimaju......samo smo se pogledali međusobno, dozvole za snimanje su nam istekle, počela je lagana kiša, hoćemo li slikavat po kolodvoru, neeeeeee......idemo u potragu za birtijom, valjda je nešto otvoreno u gradu. Krenuli smo Bilajskom ulicom što vodi uz kolodvor do centra grada, dobrih 35 min brzog hoda i skrasili se u Highlander's pubu, jako lijepo mjesto i tu se malo odmorili i popili (ne-ne nismo žestoko ).

 

Jedan detalj iz Gospića, na mostu preko rijeke Novčice

Gospi-nagibni018.jpg

 

I sa istog mjesta, kad je pao mrak

Gospi-nagibni021.jpg

 

Došli smo na kolodvor nekih 20-ak minuta ranije, da ne bi slučajno zakasnili, poučeni Jeanovim iskustvom iz Karlovca, pošto je tek slijedeći vlak prema Karlovcu noćni brzi 824 u 2:18 (9 sati čekati ajojjj neeee).

 

Osvjetljenje na kolodvoru nije bogzna neko, pa da probamo šta ispadne-ispadne,

Gospi-nagibni023.jpg

 

U smjeru Perušića

Gospi-nagibni026.jpg

 

U smjeru Gračaca, nagibni već dolazi

Gospi-nagibni024.jpg

 

Ovo je KAPO nazvao, Pfaff-ov prijatelj iz Gospića :mrgreen:

Gospi-nagibni027.jpg

 

....još samo malo....

Link to comment
Share on other sites

Nisam napomenuo u prvom postu da sam ovaj put škrt sa slikama (ne namjerno ), više sam se bavio pokretnim slikama;

 

1. film Dolazak nagibnog u Karlovac, prolaz kroz Gornje Dubrave, Kukaču, Oštarije.

 

2. film odlazak iz Ogulina, vožnja kroz Oštarije-Ravnice, Šušnjevo Selo, Josipdol, dolazak u Plaški

 

3. film odlazak iz Plaškog, vožnja kroz Blata, Lička Jasenica, Rudopolje

 

4. film Vrhovine, uz dolinu Gacke, kroz kolodvore Ličko Lešće, Perušić, dolazak u Gospić i odlazak nagibnog iz Gospića.

 

Toliko od mene, više slika stavit će KAPO i Drempa, oni su više slikali.

:mrgreen::pivo

Link to comment
Share on other sites

Dobro izvedena railfanovska akcija. A bilo bi i bolje da je drempa uz fotke napisao i poneku riječ, primjerice lokaciju. Većinu sam prepoznao po sjećanju, ali...

Usput, lijepo je vidjeti jezera Blata puna vode.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

BTW, predlažem adminima da otvore novu temu: "Patke i željeznica"!

 

Nešto kao usputna podgrupa: "Kineske patke u ličkim vodama". Zašto ne, netko voli kozice, netko peseke, netko miceke, netko piceke i tak dalje.

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Odličan putopis dečki! :jup

A što se tiče Jean-ovog neugodnog iskustva, mogu vam reći da nije ni prvi ni zadnji. Naime, jako puno ljudi koji ne poznaju dobro Karlovac kažu da im je užasno težak za snalaženje. A ovi koji odu sa kolodvora preko u Getro, Billu, Mercator ili Lidl znaju imati problema kod povratka jer im najveću prepreku predstavlja brza cesta preko koje se ne može prijeći jer je postavljena ograda. Čovjek vidi prugu ispred sebe, a ne može doći do nje nego mora ići okolnim putem i onda najčešće promaši skretanje i prođe baš ovako kako je Jean naveo: jednostavno se izgubi među zgradama koje su u tom dijelu grada najviše "nabijene" jedna na drugu, pa nema šanse niti da se "provučeš" između dvije zgrade, nego moraš hodati do sljedeće sporedne ulice, koja naravno, ne vodi na kolodvor nego u nečije dvorište ili na neko parkiralište. Proteklih godina me je jako puno ljudi zaustavilo kad sam se biciklom vozio tim ulicama i svi su pitali za željeznički kolodvor. A što je najbolje, svi kažu: "Ma to je sve tu blizu, kak bi se tu izgubio" a onda kad se izgubi pa dok ponovno pronađe put, ode vlak. Tako da oprez vi koji ubuduće budete dolazili prvi put ovamo!!! :D

Stari Bl-ovci su zakon!!!

Link to comment
Share on other sites

Sramotno je to na koliko se hrvatskih kolodvora uopće ne da ništa ni popiti, a nekmoli (kupiti) za pojesti. Nekoć je to bilo željezničko ugostiteljstvo gdje je u najgorem slučaju neki mutni lik točio male konjake i toplo pivo usput rastjerujući muve sa tri kuhana jaja i konzerve ribica - ali je bilo. Danas je sve to palo žrtvom imperijalističkog zla nazvanog outsourcing pa smo ostali i bez radnih mjesta i bez gastro ponude... (Balada o psu, ljubavi i majci...)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sramotno je to na koliko se hrvatskih kolodvora uopće ne da ništa ni popiti, a nekmoli (kupiti) za pojesti. Nekoć je to bilo željezničko ugostiteljstvo gdje je u najgorem slučaju neki mutni lik točio male konjake i toplo pivo usput rastjerujući muve sa tri kuhana jaja i konzerve ribica - ali je bilo. Danas je sve to palo žrtvom imperijalističkog zla nazvanog outsourcing pa smo ostali i bez radnih mjesta i bez gastro ponude..

Zato su ljudi izmislili ruksake u koje zaista svašta stane, pa se uopće ne mora ovisiti o lokalnoj ponudi kojekakvih okrepnih stanica. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Sramotno je to na koliko se hrvatskih kolodvora uopće ne da ništa ni popiti, a nekmoli (kupiti) za pojesti. Nekoć je to bilo željezničko ugostiteljstvo gdje je u najgorem slučaju neki mutni lik točio male konjake i toplo pivo usput rastjerujući muve sa tri kuhana jaja i konzerve ribica - ali je bilo. Danas je sve to palo žrtvom imperijalističkog zla nazvanog outsourcing pa smo ostali i bez radnih mjesta i bez gastro ponude..

Zato su ljudi izmislili ruksake u koje zaista svašta stane, pa se uopće ne mora ovisiti o lokalnoj ponudi kojekakvih okrepnih stanica. :mrgreen:

Da, a ruksaci su "Made in China" pa opet lova odlazi drugima... :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...