Jump to content

Putovanje Split - Kaštel stari - Perković, kolovoz 2007


robertl

Recommended Posts

Dok sam bio na moru, rekoh si, budi "produktivan", odi u Split i vozi se vlakom, slikaj......pa sam tako putovao jednom Split - Perković, a drugi puta Split - Kaštel stari. Prvi puta sam putovao tom prugom, fascinirala me je, krš, visoki nasipi, tuneli, opet krš,....slike nisu baš po redu.... :mrgreen:

 

Prvo nagibni u Splitu:

3nagibnisplitfd1.jpg

 

...onda u Kaštelu starom:

4nagibnikastelstariec2.jpg

 

...pa u Perkoviću:

1nagibniperkovicif6.jpg

1nagibniperkovicif6.53dc60f55f.jpg

 

2nagibniperkovicfh7.jpg

2nagibniperkovicfh7.8924fdf0d4.jpg

Link to comment
Share on other sites

...zapravo se nisam niti vozio nagibnim, nego "običnim"...

 

Negdje između Kaštela starog i Perkovića:

penjanje1uv7.jpg

 

penjanje2jt7.jpg

 

Naš vlak je stigao u Perković:

vlakperkovicji4.jpg

 

Lijevo na slici Šveđanin za Šibenik, u sredini "moj" vlak (došao iz Splita i ide dalje za Unešić)

2perkovicvlakovibw7.jpg

2perkovicvlakovibw7.8e8728a42c.jpg

 

3perkovicvlakoviox1.jpg

3perkovicvlakoviox1.9ebecfb9f9.jpg

 

Spuštamo se natrag u Split:

spust1lv5.jpg

 

spust2sc2.jpg

 

spust3mz7.jpg

 

Split, iznad tunela:

splitsh8.jpg

 

Dosta pruge, sada na trajekt, natrag na Brač :D:D

trajektom7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Spuštamo se natrag u Split:

spust1lv5.jpg

 

Vidim da i ode vrata ostaju otvorena u toku vožnje.

 

Negoova slika koju quotam, kako si to uspija slikat, nisi valjda otvara vrata zadnjeg vagona :mrgreen::?:

Link to comment
Share on other sites

ne, nisam otvarao zadnja vrata, nego nekako kroz prozor tih zadnjih vrata. još je bio i prljav....pa sam se bojao kakve će slike ispasti..

a seabral, zapravo bilo je koma, vani preko 30, unutra valjda 40, kada zatvoriš prozore umireš od vrućine, ako ih otvoriš, gušiš se od dima dizelke koji ulazi kroz prozore :mrgreen::mrgreen:

a u sveđaninu se prozori niti ne daju otvoriti.

Link to comment
Share on other sites

e pa ne moraš sve primjetiti.... :D

ok, vraćao sam se sa supetrom (sa supetra sam slikao marjana)....

je'ote kako se ljuljao taj dan, bilo bi bolje da sam išao marjanom ili hrvtom.

btw. koji to kod tebe trajekt u zaglavlju?

 

Valjda mi admin neke ukloniti slike, jer ne prikazuju željeznička vozila, već plovila :D:D

Ovo prahistorijsko čudo plovi Sumartin - Makarska

ero2yd2.jpg

ero2yd2.87f6efc426.jpg

Link to comment
Share on other sites

prahistorijsko čudo (ero) je iz 1931?????

jer, pitao sam dva jadrolinijna tipa na samom tom trajektu, jedan je tvrdio da je ero iz 70-i-neke, a drugi pak da je stvarno star 70-i-nekoliko god.

:shock:

Link to comment
Share on other sites

2062 036, to je mraaaaak :D:D

ako dobro shvaćam tu stranicu, ero je zapravo sveđanin koji je kasnije došao u jugu... ali na slikama je prvotno izgledao drukčije, imao je neku drvenu palubu gore, hehe

Link to comment
Share on other sites

2062 036, to je mraaaaak :D:D

ako dobro shvaćam tu stranicu, ero je zapravo sveđanin koji je kasnije došao u jugu... ali na slikama je prvotno izgledao drukčije, imao je neku drvenu palubu gore, hehe

 

''Ero'' je legenda Jadrolinije. Čitao sam nekada davno da ga pomorci iz ove firme smatraju najpouzdanijim i najsigurnijim trajektom.

Nisam znao da još plovi.

Trebalo bi ga, ako je moguće, sačuvati kao brod-muzej ili mu dati neku drugu namjenu, samo da ne završi u rezalištu.

Sorry na OT.

Fotke su inače super. Pred kojim kolodvorom je onaj otvoreni ulazni (mehanički tj. likovni) signal? Kaštel Stari? Labin Dalmatinski?

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

prahistorijsko čudo (ero) je iz 1931?????

jer, pitao sam dva jadrolinijna tipa na samom tom trajektu, jedan je tvrdio da je ero iz 70-i-neke, a drugi pak da je stvarno star 70-i-nekoliko god.

:shock:

Brodovi su kao ljudi, a ti si jednog od njih uvrijedio. Mojeg mezimca, Eru...

On stvarno, odnosno njegov trup je iz 1931g. međutim nadgrađe je iz 1985. Iako je mirovina zaslužena, nešto mi je teško oko srca...

Čak sam kao klinac kormilario Erom :cry:

 

BDW:

http://www.forumage.com/viewtopic.php?t=40&mforum=brodovi

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Auuu, nisam znao da je Ero tako poznat. Brodovi me inače baš i ne zanimaju, ali otkako dvije godinje ljetujem na Braču, počeli su me zanimati trajekti. A kada smo iz Sumartina išli jedan dan za Makarsku, nisam mogao vjerovati kakav nam to trajekt dolazi. Jer sam do sada poznavao samo one Split-Supetar i one sve koji se motaju po Splitu.

Sorry ako sam ga uvrijedio :) Slažem se, svakako bi ga trebalo sačuvati.

 

Stanley, ne znam kod koje stanice je likovni signal, tamo su sve neki Kašteli (Stari, Kambelovac, Gomilica,...)

Link to comment
Share on other sites

Da i ja malo zaoftopičarim, danas je u Rijci bila nekakva jahturina, ogromna, prevelika, skoro veća i od "Marka Pola". Pretpostavljam da je Abramovič bio u šopingu u Rijeci. Nemogu staviti slike jer punim bateriju!

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...