Jump to content

Pogled s balkona u ZTC-u


Pfaff

Recommended Posts

Voljeni moj grad je po konfiguraciji jedno dugačko crijevo koje se u dužini od nekih pešest kilometara proteže od istoka prema zapadu (ili obratno). S jedne strane su brda, a s druge more. kako su me jednom naučili u Genovi (koja je konfiguracijom slična): Ako ideš po ravnom, ideš paraleleno s morem, ako ideš uzbrdo, udaljavaš se od mora, a ako ideš nizbrdo ideš prema moru!
Paralelno s morem vode dvije prometnice koje mi, velegradski nastrojeni kakvi već možemo biti, nazivamo sjevernim i južnim koridorom. Popreko ide par poveznih cesta. i sve je to prometno začepljeno Mrgreen.gif

Zašto ja to zapravo pišem? Zato jer se na oba kraja ovog grada nalaze dva trgovačka centra. Jedan je na istoku i zove se WTC i on ima hypermarket od K-Ivice, a drugi je na zapadu i tu su "Pljodine". Nije baš neka razlika. Ili je?
Je! ZTC ima i pogled. Ima i panoramske liftove. Ima i zgodan kafić-piceriju na ulaznoj razini koji je opremljen balkonom s kojeg puca p…ogled na cijeli Kvarner. Učinak slikavanja ovisi o vremenskim prilikama, ali se uvijek dade vidjeti nešto zanimljivo. O tom je balkonu već negdje pisao VladimirS, a ja tamo parkiram Pfaffmobil.gif kad sam u Rijeci, a onda se počastim kavom i prizorom s balkona.

18. rujna godine gospodnje MMXV. morao sam u Rijeku jer smo imali zakazanu godišnju skupšćinu "Štaciona". Vrijeme je bilo strašno, čisti föhn s temperaturom oko 30°C jedino malo vlažan. Nad Kvarnerom je visila izmaglica…
Krčki most se lijepo ocrtavao na sivoj pozadini (tu se negdje malo dalje seabral oporavlja od proslave rođendana!)

StanicaRijeka236.jpg

Ovaj se polako, ali sigurno otputio prema otvorenoj pučini

StanicaRijeka237.jpg

Guang Rong zatrpava akvatorij budućeg Zagrebačkog pristaništa

StanicaRijeka238.jpg

Ćo, smo mi došli ribe lovit ili fokstrot tancat?

StanicaRijeka239.jpg

Pollux se užurbano vraća doma nakon obavljenog posla

StanicaRijeka240.jpg

Odjednom začuh neku tutnjavu. Nije puno, ali se nadam da će obradovati Zeusa

https://youtu.be/Z9WmSeLmnPw

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Onda u grad. Parking semafor veli da se na Obali dalje ne može parkirati (obnavlja se Riva, ali ne očekujte fotke jer me ni vrag tamo ne može natjerati)

 

StanicaRijeka242.jpg

 

Kolodvorska zgrada

 

StanicaRijeka243.jpg

 

Piše da sve vozi (ne'š ti prometa)

 

StanicaRijeka244.jpg

 

Suncem obasjan kostur nadstrešnice

 

StanicaRijeka245.jpg

 

Ja sam došao mrčuk ranije. "Cres" ima novu curicu (ili ja već dugo nisam bio?)

 

StacionSusreti326.jpg

 

Dobio sam veselu kavu

 

StacionSusreti327.jpg

 

Skupšćinu smo obavili, izglasali novi statut, izabrali novu-staru dužnosničku postavu i tako napokon imamo novog precjednika "Štaciona". Evo ga u punoj ljepoti (fleke su od vode!)

 

StacionSusreti339.jpg

 

PS: Ja bi rađe bio blagajnik, al' su me izdijelili Krepah.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

18. rujna godine gospodnje MMXV. morao sam u Rijeku jer smo imali zakazanu godišnju skupšćinu "Štaciona". Vrijeme je bilo strašno, čisti föhn s temperaturom oko 30°C jedino malo vlažan. Nad Kvarnerom je visila izmaglica…

Krčki most se lijepo ocrtavao na sivoj pozadini (tu se negdje malo dalje seabral oporavlja od proslave rođendana!)

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaRijeka/StanicaRijeka236.jpg

Da oporavlja ... slavi se on još uvijek, slavi ... :grin:

A ovih 30+ Celzija u zraku i 20+ Celzija u moru nimalo ne smetaju ... dapače s050.gif

 

Skupšćinu smo obavili, izglasali novi statut, izabrali novu-staru dužnosničku postavu i tako napokon imamo novog precjednika "Štaciona". Evo ga u punoj ljepoti (fleke su od vode!)

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/Stacion/StacionSusreti339.jpg

Čestitam !!! :palac:

A sad imam i odgovor na moje sinoćnje pitanje ;)

 

Samo da budem siguran .... je ili i on zna da ste ga izabrali ? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

...

Piše da sve vozi (ne'š ti prometa)

 

...

 

Skupšćinu smo obavili, izglasali novi statut, izabrali novu-staru dužnosničku postavu i tako napokon imamo novog precjednika "Štaciona". ...

 

A kolko vas ima? f040.gif

Link to comment
Share on other sites

Skupšćinu smo obavili, izglasali novi statut, izabrali novu-staru dužnosničku postavu i tako napokon imamo novog precjednika "Štaciona". Evo ga u punoj ljepoti (fleke su od vode!)

 

 

Čestitke precjedniku!

 

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Odjednom začuh neku tutnjavu. Nije puno, ali se nadam da će obradovati Zeusa

 

https://youtu.be/Z9WmSeLmnPw

Naravno da me je obradovalo, ali veće mi je veselje kad vidim da si objavio neki putopis. U tvojim putopisima istinski uživam. :palac:

 

Btw, čestitam na novoj dužnosti. :pivo

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da me je obradovalo, ali veće mi je veselje kad vidim da si objavio neki putopis. U tvojim putopisima istinski uživam. :palac:

Potrudit ću se, obećavam. Trenutačno sam malo sesilan!

 

 

Btw, čestitam na novoj dužnosti. :pivo

Joooj, dečki, meni je istinski neugodnjak...MeniNeugodnjak.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Danas put nanio Kapota i mene do ZTC i ovo se vidjelo kroz moj objektiv ...

 

ličanka 049 na pojilu
DSC_2957_zpsiznijpgf.jpg

 

žutke
DSC_2960_zpsg8wpt5wk.jpg

 

odlazak sa pojila
DSC_2962_zpsylcvs936.jpg

 

bivše punilište za vagonske bačve
DSC_2961_zpsrug3ydaf.jpg

 

produbljivanje gaza
DSC_2964_zpshvqrxlpr.jpg

 

DSC_2999_zpsehny2ynm.jpg

 

kud plovi mali brod
DSC_2965_zpsyanooe8y.jpg

 

:mah::mah:seabral
DSC_2968_zpskw9whqlb.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Malo o zgrada kojima se vide krovi ...

 

nekadašnja zgrada uprave ložione
DSC_2972_zpsf7l0vati.jpg

 

ložiona
DSC_2973_zpsfio2bqit.jpg

 

litorinska radiona
DSC_2974_zpsbrvm82zu.jpg

 

revitalizirane hale bivšeg Torpeda
DSC_2981_zpsnrm4ifmc.jpg

 

rafinerijska separacija
DSC_3000_zpsrigk1soc.jpg

 

baklja
DSC_3001_zpsxzoo5oep.jpg

 

u međuvremenu dizlo je već odmaklo
DSC_2976_zpscgeamc66.jpg

 

a i barčica je odmakla
DSC_2984_zpslaq2zdew.jpg

 

:mah:

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1. travnja.

Bijo sam u Rijeci

 

Oko moje riječke nastambe rastu i cvjetaju maslačkovi, neki su već zreli za puhanje!

 

StanicaRijeka316.jpg

 

S balkona u ZTC-u se lijepo vidi kako napreduju radovi na zatrpavanju Zagrebačke obale. Odakle samo dovlače svo to kamenje, da mi je znati?

 

StanicaRijeka317.jpg

 

Žuta naprava na putu za Sloveniju (ne vjerujem da će tamo i stići)

 

StanicaRijeka318.jpg

 

Na vratima panoramskog lifta u ZTC-u pozdrav za zekoslavne radosti u Delnicama. Nije li Uskrs već prošao?

 

StanicaRijeka319.jpg

 

Prviput sam primijetio da je na raskršću Wenzelove i Zajčeve postavljan Andrijin križ. To je valjda zbog onog vlaka koji dvaput dnevno plazi preko Rive.

Izgleda k'o da ga je neko doma radio u slobodno vrijeme...

 

StanicaRijeka320.jpg

 

Pozz

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

1. travnja.

Bijo sam u Rijeci

 

Oko moje riječke nastambe rastu i cvjetaju maslačkovi, neki su već zreli za puhanje!

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/StanicaRijeka/StanicaRijeka316.jpg

Hvala ti na svježim informacijama. Sutra ću i ja navratiti u tvoj kraj provjeriti stanje cvatnje maslačaka ... a naravno i još ponečega drugoga.

Link to comment
Share on other sites

Sutra ću i ja navratiti u tvoj kraj provjeriti stanje cvatnje maslačaka ... a naravno i još ponečega drugoga.

Dobro si odabrao trenutak. Jer danas popodne su se horde kontinentalaca kretale prema moru...

PS: Ulaz na riječku obilaznicu u smjeru Magistrale je prekinut kod čvora Hreljin. Vozi se obilazno preko Križišća ili Bakra

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

PS: Ulaz na riječku obilaznicu u smjeru Magistrale je prekinut kod čvora Hreljin. Vozi se obilazno preko Križišća ili Bakra

Jest da je malo OT, ali evo preslike članka iz lokalnog kupusnog listića na polzu kontinentalcima koji opet mogu bluditi kojekakvim Lujzijanama i Karolinama!

 

RijekaLokve549.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

PS: Ulaz na riječku obilaznicu u smjeru Magistrale je prekinut kod čvora Hreljin. Vozi se obilazno preko Križišća ili Bakra

Da, prošao sam jutros tim obilaznim (tj. nekadašnjim) putem, kroz Križišće i Šmriku na magistralu i dalje na most. Uspio sam čak i promašiti skretanje u Šmriki, iako sam do prije par godina onuda mogao voziti i žmirečki. Kako se brzo čovjek navikne na dobre uvjete i ceste i odvikne od raznoraznih divljih puteva i kratica ... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...