Jump to content

Provincijalac u Metropoli XXXIV.


Pfaff

Recommended Posts

Kao što već svi živi znadu, bili smo (Helga.jpg i ja) posljednjeg siječanjskog vikenda u Zagrebu. Ona je imala neki važni sastanak, a ja sam bio na susretu povodom 10 godina našeg 4uma.

nam nije bio naklon po vremenu dolaska u Zagreb pa sam ja predložio da odemo u Metropolu Pfaffmobil.gif, ali je Helga.jpg rekla da se ona ne kani dizati u cik-cak zore i onda se klizati dva sata po cesti i da lijepo idemo u petak u Zagreb, a ona da me časti noćenjem u 'otelu po izboru (do 3*) i večerom. Ponekad nije loše biti izdržavani muškarac, ne?

 

I tako sam, na moju veliku sramotu, doputovao na railfanovsku feštu autobusom. Zapao nas je, ne'š vjerovat', službeni bus NK Rijeke kojeg van namjenske djelatnosti uprežu u normalne linije. Neki "Neoplan", ne pitajte me za model.

 

RijekaLokve322.jpg

 

Srećom je neki papak sjeo naprijed na mjesta za koja smo imali rezervaciju pa nas je (pre)ljubazni kondor smjestio na deluhe mjesto sa stolićem! Moji autobusoljupci to zovu "VIP salon". Pretpostavljam da ovdje na duljim putovanjima čelništvo kluba karta marjaš Grinko.gif

 

RijekaLokve323.jpg

 

Ima, piše. Šteta da ovoga sleda nisam vukao laptop u rucaku

 

RijekaLokve324.jpg

 

Ima i za napoj.

Pa ti sad vidi kako će se nositi s ovim. Da im predložiš, rekli bi da im je to teško i komplicirano i skupo. A i tamo di u vagonima ima napajanje, isto nije izvedeno preko bafera pa na svakom rasklopcu nestane struje!

 

RijekaLokve325.jpg

 

I tako smo sretno stigli na Autobusni kolodvor Zagreb (vulgo: Gumenjak)

 

Zagreb015.jpg

 

Kažu da je najbolje oma kupiti rezervacije za doma pa sam poslao NJU u red. Naravno da smo nataknuli red u kojem je pet Japanaca kupovalo karte za dvoje od njih. Toliko su sludili babu na šalteru da nam je prodala rezervacije za Plitvička jezera u 16 ha isti dan pa smo sutradan još i s tim imali kinkibacija... Jasno da je uz prodaju rezervacija usput nešto mljela na mobitel istodobno se dovikujući s kolegicom dva šaltera dalje. Tamo isto treba učinit reda Pljuca.gif

 

Zagreb016.jpg

 

Ja sam za to vrijeme bio na kiosku i kupio nam dnevne karte (Tram4, hvala na PP informacijama). Ja bi to većim dijelom na 'ercegovački, ali se Helga.jpg ne voli švercati.

 

Zagreb017.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Jednom davno, prije 15-tak godina sam ovdje boravio par puta. Izrazio sam želju za utvrđivanjem gradiva i ONA se složila. Iskrcali smo se, dakle, na Iličkom placu iz zanimljivog PCC tramvaja češke provenijencije koji vozi na liniji 6 i proslijedili malo dalje do poslovnice "Riječke banke".

 

Zagreb018.jpg

 

Objekat se dramatično proširio i promijenio. Nekoć je to bio mali hotel s nekoliko soba vrlo modernistički uređenim. Danas taj dio zovu 'depandansa', a glavni dio je malo dalje u dvorištu.

Autoportret vašeg izvjestitelja tijekom instalacije toaletnih potrepština u kupaoni

 

Zagreb019.jpg

 

Detalj interijera

 

Zagreb020.jpg

 

Da sve bude jasno (gazda je negdje s područja junačkog deseterca)

 

Zagreb021.jpg

 

Nakon smještaja i razgaćivanja, svratili smo do obližnjeg Kineza (restoran ingenioznog imena "Peking") gdje smo odlično večerali, a onda je ONA izrazila želju da vidi kako izgleda Noć muzelja 2015. u Zagrebu.

Buduć smo ionako imali dnevne karte, ajmo se voziti

 

Zagreb022.jpg

 

Iskrcasmo se na Zrinjevcu. Sve šljašti i blješti, narod šećka, ispred paviljona su štandovi iz kojih se nešto puši, tambura muzika...

 

Zagreb023.jpg

 

U startu sam odustao od Tehničkog muzeja, ta bili smo u Smiljanu, pa sam predložio da pogledamo Arheološki muzej

 

Zagreb024.jpg

 

Gnječa je bila nenormalna, grijali su kao da su unutra standardna dva kustosa i tri posjetitelja, a bilo je najmanje 500 ljudi. Supruga-žena je skoro pala u nesvjest i rekla da ona ide van, a ja nek si gledam mumije ili što već...

 

Zagreb025.jpg

 

Onako još u skafanderu, osjećao sam se kao Obelix zatvoren u piramidu

 

Zagreb026.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Brzo smo se vratili natrag na Trg. I ovdje ima naroda, ali ima i zraka

 

Zagreb027.jpg

 

Ovdje je nekoć bio onaj veseljko što je farbao zid u tri boje, danas je reklama za neki "Grmalj security". Svijet ide kvragu

 

Zagreb028.jpg

 

Obelix u skafanderu, Slikala najdraža itd., itd...

 

Zagreb029.jpg

 

Ajde-de, ovo još stoji. Fali mi samo reklama za "Alga tinkturu"

 

Zagreb030.jpg

 

Cijelo vrijeme su se među građanstvom vrzmala vozila za prikupljanje sekundarnih sirovina

 

Zagreb031.jpg

 

Farid? Al-Qaida skuplja smeće po Zagrebu?

 

Zagreb032.jpg

 

Gujavičasti trajvan u punom galopu. Ne pada ni kiša ni snijeg, nećka se neodlučno

 

Zagreb033.jpg

 

On stoji postojan kano klisurina

 

Zagreb034.jpg

 

S ovakvim smo se dovezli od Autobusnog kolodvora

 

Zagreb035.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

I onda je iz smjera Ilice doružio T-88

 

Zagreb037.jpg

 

Bilo je mjesta pa smo se ukrcali

 

Zagreb039.jpg

 

Vožnja – Zapor... Sve je tu. Još da nema one plehnate kutije i elektromotora za brisač, sve bi bilo ko nekad

 

Zagreb038.jpg

 

I prema prikolici ima viška čreva. Valjda tako mora

 

Zagreb040.jpg

 

Pregrada iza kočničara nimalo nije u stilu. Desno od kočničara je Westin koji volontira kao otvarač stražnjih vrata (to je nekoć činio kondor) i trčkara gore-dolje pri svakoj stanici

 

Zagreb041.jpg

 

Naravno, uprkos upozorenju. Al' ovo je ipak turistički tramvaj, ne?

 

Zagreb043.jpg

 

Krov i prozorčići su autentični

 

Zagreb042.jpg

 

Pretpostavljam da se prozori još uvijek mogu spustiti! Jedino mi fali tabla s nazivom linije koja klopka po staklu kad god se trajvan malo zaljulja

 

Zagreb044.jpg

 

Tramvaj se naglo popunio u Savskoj. Izgleda da ga obilazitelji muzeja koriste kao besplatan prijevoz do Trga

 

Zagreb045.jpg

 

Kugla/sunce (whatever) ispred nove muzičke akademije

 

Zagreb046.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Htio sam slikati "final lap" kroz Ilicu, ali su se dvije kokoše natakarile na vrata pa sam uspio jedino snimiti lopatastu kutiju s brojem. Hja...

I evo nas tamo odakle smo krenuli

 

Zagreb047.jpg

 

Zagreb049.jpg

 

I evo što je Pfaff snimijo u Noći muzeja 2015. godine

 

 

Tramvaja? Mrzim te novotarije...

 

Zagreb051.jpg

 

I onda smo otišli Sleep.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Jutro 31. siječnja zapoćelo je doručkom. Gazda hotela je navodno prvi milion zaradio u Njemačkoj pa sljedstveno tome za doručak servira dječju radost

 

Zagreb052.jpg

 

Na tramvajskom stajalištu kod "Slave Raškaj" preko puta hotela je 2°C. Brižni komunalci su pločnike posuli solju

 

Zagreb053.jpg

 

Zagreb054.jpg

 

Prvom plavom gusjenicom sam se odvezao do Trga i krenuo malo u obilazak pješačke zone.

U ovom je prostoru nekoć bila pristojna trgovina modela željeznica i pribora za maketarenje, a vid' sad Krampus.gif

 

Zagreb060.jpg

 

Terase u Bogovićevoj su grijane. Ovaj je čak naslagao i prirodni ogrjev. Dekuracija ili zaliha za krušnu peć?

 

Zagreb056.jpg

 

Ako malo digneš glavu, vidiš svašta zanimljivog

 

Zagreb057.jpg

 

Cvjetni trg bez cvijeća. Ovdje sad cvjeta poduzetnički duh

 

Zagreb058.jpg

 

Krug kroz Teslinu. Metropole su po definiciji legla razvrata pa je valjda potrebno i ovakvih trgovina. Ne bih se čudio da je gđa. Markić "silent partner"

 

Zagreb059.jpg

 

I evo me natrag na Trgu. Reklama za zaštitarsku tvrtku po danu

 

Zagreb062.jpg

 

Ne možete mi ništa, imam dnevnu kartu, tra-la-la! Notice.gif

 

BritanskiSavisce001.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zapravo odlučio ubiti vrijeme vozeći se "Dvojkom" do Savišća. Tamo sam zadnjiput bio s Portosom kad su popravljali prugu, a osim toga sam htio izračunati koliko mi vremena treba od Kate do Gumenjaka zbog tajminga povratka s derneka u "Medvedgradu"

Stoga sam se s trga odvezao do Rudolfove vojarne (ledina Dra. F.T.) i tamo se ukrcao

 

BritanskiSavisce002.jpg

 

Dok čekam prijevoz, slikam infra(supra?)strukturu

 

BritanskiSavisce003.jpg

 

Sa' će on, časkom

 

BritanskiSavisce004.jpg

 

Čitav je Zagreb izlijepljen ovim oglaščićima koji vabe one s viškom grijeha i viškom novaca da se otpute tragovima bezimenog sveca (za one koji ne znaju: u Padovi sv. Antona zovo jednostavno "Il Santo" pa se iz toga izrodila doskočica "Il santo senza nome" kao što "Prato della valle" zovu "Il Prato senza erba" – livada bez trave)

 

BritanskiSavisce005.jpg

 

Danas je bilo bikova k'o u priči. Odlično, mogao sam nabasati na gusjenicu

 

BritanskiSavisce006.jpg

 

Nažalost sam dobio mjesto na južnoj strani tramvaja (ustupila mi ga je ljubazna sredovječna gospođa puna rešpekta prema mojim sjedinama). Tako se nije isplatilo ništa slikavat. Evo nas na križanju sa Savskom. Ovdje desno nešto skreće? Ikad? Na putu doma?

 

BritanskiSavisce007.jpg

 

Vozim se, pače, u prikolici. Nju mogu slikati

 

BritanskiSavisce008.jpg

 

Glavni kolodvor okupan suncem

 

BritanskiSavisce009.jpg

 

Na željezničkom zidu na južnoj strani (stare) Branimirove ima zanimljivih stari. Šteta da primitivni grafiteri imaju potrebu dorađivati uratke svojih nadarenih kolega.

 

BritanskiSavisce010.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

I onda se dugo nije dalo ništa slikati pa sam se premjestio na sjevernu stranu tramvaja. Ovo je (mislim) nova crkva u Ferenščici. Dosta pristojno izgleda

 

BritanskiSavisce011.jpg

 

Jedino nema zvonika ni zvona. Gdje su ona lijepa i plemenita vremena kad su župljani skupljali stare lonce i žlice pa ih donirali za nabavu zvona? Sad se lijepo kupi carillon od Yamahe, ubaciš CD s podacima iz katoličkog kalendara za ... godinu, pritisneš gumb i miran si do daljnjeg.

 

BritanskiSavisce012.jpg

 

Ima i šedrvan

 

BritanskiSavisce013.jpg

 

Središte poslovnog carstva K-Ivice

 

BritanskiSavisce014.jpg

 

Oni su u reštu, ali firma cvjeta. Čudno da nikome nije palo napamet da bi to možda pomoglo i s državom?

 

BritanskiSavisce015.jpg

 

Nekoć je linija 13 vozila do Mirogoja, sad vozi do Mirogojčeka

 

BritanskiSavisce016.jpg

 

Prošlu noć je napadalo nešto snijega pa ga suncu uprkos, još ima po travici uz prugu

 

BritanskiSavisce017.jpg

 

I u mom rodnom gradu sam primijetio taj fenomen – prema kraju linije ostanu u vozilu neki čudni likovi koji se u nekom trenutku iskrcaju i izgube po nekim stazicama u trnjiku... Dok se osvrneš – nigdje nikog

 

BritanskiSavisce018.jpg

 

I evo me na odredištu. Ovdje mi je Portos onomad tumačio razliku između ZG-2 i ZG-3,7 temelja za tračnice

 

BritanskiSavisce019.jpg

 

Majstor mi se veselo smiješi- A ulovio sam i cijeli pantograf, jedino što ima stupova k'o u priči

 

BritanskiSavisce020.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ovdje na raskršću bio neki pičvajz – aboridžan preticao s krive strane jerbo mu se jako žurilo

 

BritanskiSavisce021.jpg

 

I kud baš... Iako nisu baš rođeni Riječani, sudeć po govoru

 

BritanskiSavisce022.jpg

 

Ode on, kako bi Miško rekao, sebe okreneš

 

BritanskiSavisce023.jpg

 

Evo ga natrag

 

BritanskiSavisce024.jpg

 

Lijep je to tramvaj

 

BritanskiSavisce025.jpg

 

Tamo gore su se još nedavno skijali za velike pare

 

BritanskiSavisce026.jpg

 

Pogled u kokpit

 

BritanskiSavisce027.jpg

 

Ove kuke su vjerovatno zaostatak neke arhaične tehnologije? Tram4, može pomoć?

 

BritanskiSavisce028.jpg

 

BritanskiSavisce029.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Onda sam se iskrcao na Žitnjaku jer mi je dojadio bik pa sam se htio voziti s nečim modernijim RollEyes.gif

 

BritanskiSavisce031.jpg

 

Kao da je širi iznutra? BTW, ovi stolci spadaju u pametnije koncipirane sjedalice za javni gradski promet

 

BritanskiSavisce032.jpg

 

Ferenščica?

 

BritanskiSavisce034.jpg

 

Ferenščica!

 

BritanskiSavisce035.jpg

 

Ima i potok, al' se nebih usudio bez Stanleya, ipak on ima položeno vještarstvo potočara

 

BritanskiSavisce036.jpg

 

Heinzelova. Lijep je dan i uzto subota pa narod šećka. Ima tu hrpa kojekakih na zlo mamećih dućana

 

BritanskiSavisce037.jpg

 

Hm.gifHm.gif na koga li me ovo podsjeća?

 

BritanskiSavisce038.jpg

 

Upletni. I tu me Portos vodao.

 

BritanskiSavisce039.jpg

 

Nekako je zarasao. Niš se ne transportira?

 

BritanskiSavisce040.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

I evo me na Kanalu. Tu ću se oprostiti od plave Katice. Idem malo šećkati stazama prošlosti

BritanskiSavisce041.jpg

Taman dok sam se iskrcao, prošao je kroz zavoj jedan neobični tramvaj. Šteta, bolje nije išlo

BritanskiSavisce042.jpg

"Sagnite se malo i lagano kašljite..."
(znao sam da doktori vole svašta gurati u pacijente, al' sad se time i hvale!)

BritanskiSavisce043.jpg

Ovo je nekoć bio ponos socijelističkog graditeljstva

BritanskiSavisce044.jpg

Među obiteljskim kućama nasuprot Autobusnom kolodvoru nalazi se skriven mali trokutasti trg. Tu smo ONA i ja imali svoje prvo zajedničko kućanstvo.

BritanskiSavisce045.jpg

Na sredini trga je dječje igralište

BritanskiSavisce046.jpg

Ja sam u školi učio da se lik zvao Vetranović, a što su sve ovi natrpali... Pa još s rogatim ć

BritanskiSavisce047.jpg

Opet bik. Vozi ga jedna simpa teta. Ja se vozim prema Draškovićevoj

BritanskiSavisce048.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Iskrcah se i vraćam se natrag. Tu se puno toga promijenilo. Nema više onog pajzla koji je bio u prizemlju zgrade koja je stajala na betonskim stupovima i nudio najbolja plućica na kiselo u cijelom gradu. A nisam pojma imao da moji Gorani imaju ovdje info-centar (bilo zaključano, ipak je subota)

 

BritanskiSavisce049.jpg

 

Pučka kuhinja, radi i blagdanom (nažalost). Pristojno je da su maskirali izloge. Kod nas u Rijeci prolaznici žbalje u jadne ljude koji su došli po juhicu i tanki gulaš

 

BritanskiSavisce050.jpg

 

Gle ovo?!

 

BritanskiSavisce051.jpg

 

Još jedna ruina nekadašnjeg ponosa narodne privrede.

 

BritanskiSavisce052.jpg

 

Tu je nekoć i "Kraš" mirisao, al' su tvornicu izgleda srušili

 

BritanskiSavisce053.jpg

 

Prvu godinu studija stanovao sam ovdje. Dom je bio derutan, ali ga je krasila predivna plesna dvorana. Tu je bio najelitniji studentski plesnjak. Na ulazu je pisalo da nema ulaza bez odijela & okolovratnog dopupka, a broj ulaznica je bio ograničen. To je bilo zgodno jer su insajderi mogli dan ranije tj. u petak nabaviti ulaznice po povlaštenoj cijeni, a onda ih u subotu i nedjelju prodavati po tržišnoj.

Plesnjak je imao živu muziku, svirao je "Ansambl Zagreb" s Verom Lehpamer, a glavni hit je bio "These boots are made for walking"

 

BritanskiSavisce054.jpg

 

Dom se, logično, zvao jednostavno "Tvrtkova".

 

BritanskiSavisce055.jpg

 

Dom je dosta rano rasformiran (smještaj nije bio bogzna kakav). Danas je tamo nekakvo "Socijalno"

 

BritanskiSavisce057.jpg

 

Lijevo dolje u zgradi, u podrumskim prostorima, bio je tadašnji MSKP – Međunarodni studentski klub prijateljstva, poznatiji kao "Njam-njam". Za razliku od plesnjaka imao je šank što je doprinosilo popularnosti.

Tamo smo se nadružili s različitim zanimljivim ljudima. Pokojna je Jugoslavija plaćala svoj obol Ujedinjenim narodima kroz stipendije studentima iz nesvrstanih zemalja. Bili su to uglavnom momci iz Afrike i to mahom iz boljih obitelji. Govorili su pristojan engleski i bili solidno obrazovani.

 

BritanskiSavisce056.jpg

 

Iza ugla je olupina još jedne zagrebačke legende

 

BritanskiSavisce058.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ha! Imamo mi jednog takvog na riječkom 4umu – veliki je prijatelj našeg thomcroa Pljuca.gif

 

BritanskiSavisce059.jpg

 

Pročitao sam negdje da se u sljedećih pet godina kani uložiti nekoliko milijardi dlakavaca za sanaciju donjogradskih fasada. Lijepo. Jedino ne znam di će ih namaknuti

 

BritanskiSavisce060.jpg

 

Draškovićeva. Sad sam već u užoj civilizaciji. Prošetat ću se do "Kerempuha", ex Vidre, ex kina Opatija pa na trajvan (ako ste slučajno zaboravili – imam dnevnu kartu, a to je mom MO taman primjereno)

 

BritanskiSavisce061.jpg

 

Hm, da. Možda seabral ima pravo, zbilja su ofucani. A i ljušte se pomalo. Pogotovo u usporedbi sa "Sheratonom"

 

BritanskiSavisce062.jpg

 

Presjedam u "dvojku". Ovaj lik još uvijek kasapi dobru muziku nekakvim unkavim nabožnim napjevima. Taman sam odslušao prepjev "Kuće izlazećeg sunca"

 

BritanskiSavisce063.jpg

 

Brižan konj. Cijeli život mora stajati na dvije noge. Kad smo se onomad seabral i ja motali ovuda, bilo je u podnožju spomenika zanimljivih prizora. Sad je premrzlo

 

BritanskiSavisce064.jpg

 

Prošla je Noć muzeja pa skupljaju infrastrukturu

 

BritanskiSavisce065.jpg

 

Da se ne kaže da ga nisam izobličio

 

BritanskiSavisce067.jpg

 

Ovo je starije od mene i Stanleya zajedno. Pyramidon, Sulfagvanidin... Nekad smo znali napamet imena svih prašaka i pilula, imena i namjenu. A prodavačice u ljekarni smo pristojno zvali Gospođa magistra

 

BritanskiSavisce068.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ovaj ljubazni mlađahni barbić mi je za 30 dlakavaca prodao...

 

BritanskiSavisce069.jpg

 

(bog zna oću li to ikako refundirat?)

 

BritanskiSavisce070.jpg

 

Ovo samo iz pristojnosti i reda radi, na kolodvoru nema ničega

 

BritanskiSavisce071.jpg

 

BritanskiSavisce072.jpg

 

Ha! Ako digneš pogled... "Noris" je nekoć radio lokomotive???

 

BritanskiSavisce073.jpg

 

Već mi je vrijeme kratko pa da ulovim "dvojku". Naravno da je utekla. Zato mogu slikati plavi tramvaj koji je pocrvenio

 

BritanskiSavisce074.jpg

 

BritanskiSavisce066.jpg

 

Stigao sam ovom gusjenicom.

 

BritanskiSavisce076.jpg

 

Tu lijevo je Kata (ulica Kate Dumbović koju su danas prekrstili u Adžijinu jer se nesretni Božidar morao ukloniti nekom prapovjesnom knezu...) Još pet minuta tabanovićevim fijakerom i trebao bih stići na cilj

 

BritanskiSavisce075.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Htio sam poslikati nekadašnju trasu Samoborčeka, ali su mi valjda od uzbuđenja i gladi drhtale ručice i jedino je ova slika ispala dobro. "Samoborka" ima danas zanimljivu ponudu – nekoću su ovdje bili boksovi s pijeskom različitih boja i granulacija.

Moj prijatelj Ivica Kiš – Caki je tako jednom nabavio škarnicl sivog pijeska, nalijepio ga na kocku od stiropora vezanu gumilastikom i onda strašio trgovce u dućanima hineći da im kocku s kaldrme baca u izlog!

 

BritanskiSavisce077.jpg

 

Eto me na cilju – stari Samobočekov kolodvor. Dobro da nisam došao autome jer nema mjesta ni za Portosov bajsikl.

 

10Godina4uma01.jpg

 

Pivnica "Medvedgrad"

 

10Godina4uma02.jpg

 

Taman sam krenuo rukom za kvaku kad je zaurlao mobitel – brižni kolega Mudri.gif se upravo krenuo raspitivat da mi se ni ča dogodilo...

 

Ostalo s ove lokacije je povjest koja je opisana na nekom drugom mjestu. Mogu samo reći da mi je bilo prekrasno.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Tajming u odlasku mi je bio savršen – "Medvedgrad" sam napustio u 15:15 i za pet minuta bio na Stajalištu Tramwaya Smjer: Autobusni. Društvo mi je putem sve do autobusa pravio Westin

 

Zagreb063.jpg

 

Ovo je, meščini, rukotvorina gospođe Mile Kumbatović

 

Zagreb064.jpg

 

Vožnja do Delnica je bila nezanimljiva osim što smo na Jablanu upali u sniježnu mećavu, ali i to je za ljude. U Delnicama je bilo mirno

Auto smo prilikom odlaska ostavili na parkingu "Lidla" (to je tri koraka od novog bus kolodvora – stari je bio na mjestu "Lidla"). Dočekao nas je ovakav:

 

RijekaLokve326.jpg

 

No, to su bili tek vasisdasići jer nas je pred kućom u Sungeru dočekao "bedem ljubavi" kojeg nam je nagurao papak s grtalicom

 

RijekaLokve327.jpg

 

Od petka je napadalo nekih tries' cenata friškog. Progacao sam do kuće, otvorijo garažu i prifatijo se ljopate

 

RijekaLokve328.jpg

 

Škale sam tek djelomično – toliko da mogu u kuću, napalit svjetla i turit šibicu u unaprijed pripremljeni špaker

 

RijekaLokve329.jpg

 

Otkopao sam bedem na ulazu i malo pred garažom, a onda sam snagom moćne mašine od 125 konja uspješno progurao kroz snijeg

 

RijekaLokve330.jpg

 

I tako sam Pfaffmobil.gif spremio na sigurno i pustio ga nek se na miru cijedi

 

RijekaLokve331.jpg

 

Nedavno mi je najdraža itd., itd... iz Buzeta donijela nekakvu butik-bisku. Smatrao sam da je taman trenutak da ju razdjevičimo. Izvrsna je i baš je (da citiram Portosa) legla k'o budali šamar!

 

RijekaLokve332.jpg

 

Do sljedećeg pisanja (i ne zamerite čagod)...

 

DebeliBizon.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Bogme si se ti lijepo navozio svim postojećim tramvajima po Zagrebu, prozujao starim poznatim kvartovima i još ljepše i interesantnije nam to pokazao. :palac:

 

Jedino mi nije jasno kud si od svih zagrebačkih okretišta odabrao baš Savišće :shock:

Hoću reći - daleko je to od svega, ružno je, voziš se s egzotičnom publikom u tramvaju, susrećeš čopore divljih lutajućih cucaka na ulicama, itd itd ... Srećom, mudro si odlučio vratiti se istim tramvajem natrag u civilizaciju :grin:

Link to comment
Share on other sites

Jedino mi nije jasno kud si od svih zagrebačkih okretišta odabrao baš Savišće :shock:

Hoću reći - daleko je to od svega, ružno je, voziš se s egzotičnom publikom u tramvaju, susrećeš čopore divljih lutajućih cucaka na ulicama, itd itd ... Srećom, mudro si odlučio vratiti se istim tramvajem natrag u civilizaciju :grin:

Da citiram Mariaa: Ostala sam već prežvakaoo!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

I tvoj crvek ni dal mira nego je vrtal :mrgreen: al' neka neka dobro dođu ovakvi inspirativni đirevi za neke druge, rečemo buduće, 3341195910.gif

 

Ha! Imamo mi jednog takvog na riječkom 4umu – veliki je prijatelj našeg thomcroa Pljuca.gif

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/BritanskiSavisce/BritanskiSavisce059.jpg
...

... prije bi rekal "prijatelj" (pričat ću ti jednom o tome fejs tu fejs pa ćeš sam izvuć zaključak zašto je naš odnos takav kakav je {nije to za forum ovakva kalibra}) :kul

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Jako lijepo i zanimljivo, pogotovo jer si prošao mojim "dvorištem".

 

I onda se dugo nije dalo ništa slikati pa sam se premjestio na sjevernu stranu tramvaja. Ovo je (mislim) nova crkva u Ferenščici. Dosta pristojno izgleda

 

[]http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/BritanskiSavisce/BritanskiSavisce011.jpg]

 

Središte poslovnog carstva K-Ivice

 

[]http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/BritanskiSavisce/BritanskiSavisce014.jpg]

Crkva je stara več sad nekih desetak godina. To je župna Crkva blaženog Augustina Kažotića i nalazi se zapravo na Volovčici, a župa obuhvača i Ferenčicu.

 

Ne, to je samo reklama za te firme. Jedino je ova baraka lijevo donedavno služila za urede Leda, a ostalo je Dukat.

 

Vidim da mi pokušavaš povečati kvart, ali ovo je ipak Volovčica. Ferenčica je s južne strane Vukovarske. Inače, ovaj parking desno je nikad dovršeno križanje Vukovarske i Gospičke, obje ulice bi jednom trebale imati nastavak, ali pitanje kad bude to bilo, a iskreno ima u Zagrebu puno hitnijih prometnica za izgradit. Onaj potok kod tramvajske stanice "Ferenčica" je Bliznec.

Link to comment
Share on other sites

Kraš nije bio na onom mjestu koje si slikao (ono je tvornica Nada Dimić), nego na mjestu današnjeg Branimir Centra.

A skulptura kod Autobusnog je, mislim, rad Dušana Džamonje.

 

Pa zato sam i slikao fasadu od ND da se zna što je bilo.

Veliš, Dule Ekser? Moguće. Onda je teta Mila ono ispred Velesjajma...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

One kuke u Biku se koriste i dan-danas, oko njih se omota konopac kojim se spušta pantograf kako bi isti ostao u spuštenom položaju.

I opet ti je bilo lijepo u Zagrebu...

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...