Jump to content

U lovu na Žutke


ZlayoZg

Recommended Posts

Pa evo, ja ću reći vezano uz film: mislim da uz pune baterije i 4 GB karticu može bez problema snimiti sat vremena filma. Ja imam vrlo sličan aparat drempinom, no drempin može snimati u HD :wink:

U HD načinu snimanja SX 1 može snimiti film(ić) maksimalne dužine 29 min 59 s i maksimalne veličine fajla od 4 GB.

U normalnom modu ide do sat vremena i 4GB.

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Odlazak brzog vlak iz stanice Opatija -Matulji za Ljubljanu

 

Nije to Opatija-Matulji stanica, već Jurdani...

 

Inače, odlični filmići i slike....kao što vidimo žutke se nedaju, brane utvrdu Moravice do posljednjeg daha, nedaju 25kv bandi 8) da se spusti u Rijeku... :wink:

 

Nego...što je sa Thomcrom? Postao je neaktivan ko žutka 020. Nema ga nigdje... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujući našem Zlaji, u nedjelju 09.08.2009. okupila se poprilično brojna ekipa na kruženju riječkim okruženjem ( ah, kako sam to divno izrekao :tease: ).

 

Doček Zlaye i Drempe na riječkom kolodvoru:

P8090114_edited.jpg

 

Mješovita ZG-RI ekipa odlučila je isprobati dozvole za slikavanje. RVR je samo mirno promatrao. Što ćeš, sve je po PS-u:

P8090115_edited.jpg

 

Nakon zujanja po kolodvoru, ekipa se povlači u "Cres" na dogovor i zatim pravac zapad na okretnicu. Nailazimo na prazno parkiralište HŽ-a u Baračevoj ( valjda 20-tak mjesta ), ali čuvar nas svejedno upozorava da tu ne bi smjeli parkirati jer je to njihov parking. Nakon kraćeg uvjeravanja da ćemo kratko, čovjek je ipak popustio. No tek tada ga očekuje pravi posao. Deveteročlana ekipa okupira portu i pokazuje dozvole. Kako ni to nije dovoljno netko od nas mora dati na uvid osobnu. Za opći interes žrtvovao se LL. NAkon što smo probili prvu crtu fronte, ulazimo u područje okretnice gdje nastaju ove nevesele fotke rashodovanih žutki, manevri i litorina:

 

108

P8090117_edited.jpg

 

002

P8090119_edited.jpg

 

022

P8090120_edited.jpg

 

Grupne:

P8090125_edited.jpg

 

P8090126_edited.jpg

 

Litorine:

P8090121_edited.jpg

 

P8090122_edited.jpg

 

P8090123_edited.jpg

 

Aktivna manevra 308:

P8090118_edited.jpg

 

A sada na okretnicu da vidimo ča je novega:

P8090127_edited.jpg

 

P8090134_edited.jpg

 

Okretnica:

P8090128_edited.jpg

 

Mreža vodova:

P8090130.jpg

 

Rampa:

P8090132_edited.jpg

 

Kadrovi zatečenih žutki i manevre:

001

P8090131_edited.jpg

 

P8090142_edited.jpg

 

101

P8090133_edited.jpg

 

P8090136_edited.jpg

 

P8090138_edited.jpg

 

U društvu sa manevrom:

P8090139_edited.jpg

 

Manevra:

P8090137_edited.jpg

 

Nakon okretnice hitamo u Matulje. S obzirom da brzi za Ljubljanu dolazi tek za cca pol sata, imamo vremena za obilazak kolodvora Jurdani:

P8090145.jpg

 

gdje su od posljednjeg snimanja ( kolega Kiki i ja ) nikli novi nosači za 3kV mrežu:

P8090144_edited.jpg

 

P8090147_edited.jpg

 

Ukrepe :=)): :

P8090148_edited.jpg

 

Nakon razgovora ugodnog sa ljubaznom mladom prometnicom, odlučujemo da brzi dočekamo u Jurdanima. Pripremama se pristupa sa velikom pozornošću:

P8090146_edited.jpg

 

Svaki kamen , svaka grota, sve je zauzeto budnim pripadnicima DPŽŠ i KLJŽ:

P8090152_edited.jpg

 

P8090153_edited.jpg

 

A tada dolazi njezino veličanstvo 102 sa ekipom:

P8090154_edited.jpg

 

Ekipa sa fotićima i kamerama privlači popriličnu pozornost strojovođe ali i putnika:

P8090155_edited.jpg

 

Odlazak u smjeru Šapjana:

P8090156_edited.jpg

 

Nakon obavljenog posla sastanak s nogu:

P8090149_edited.jpg

 

i s klupice:

P8090151_edited.jpg

 

S obzirom da do slijedećeg zadatka-teretni u Matuljima, ima još vremena , usput zastajemo na stajalištima Jušići i Rukavac, te procjenjujemo da je dovoljno vremena za obilazak sjevernog portala tunela Rukavac:

P8090163_edited.jpg

 

P8090160_edited.jpg

 

P8090161.jpg

 

Drempa i LLeon ( u dubini tunela ):

P8090164.jpg

 

Vraćamo se prema stajalištu Rukavac:

P8090166_edited.jpg

 

A sad juriš na kolodvor Opatija-Matulji:

P8090169_edited.jpg

 

gdje vlada poprilična pustoš-siestaaa:

P8090167_edited.jpg

 

P8090168_edited.jpg

 

Dok čekamo teretni iz Jurdana, u oko mi upada čudno savijena šina:

P8090172_edited.jpg

 

i novoofarbani međnik:

P8090171.jpg

 

Dolazi naš radni zadatak:

P8090173_edited.jpg

 

P8090174_edited.jpg

 

P8090175_edited.jpg

 

P8090176_edited.jpg

 

Brojanjem vagona na Drempinoj snimci dolazimo do broja od 28 vagona. Bravo!

Nakon ove akcije, ekipa se pomalo osipa zbog poslovnih i privatnih obaveza, a preostali odlaze na kolodvor Škrljevo. I tamo tišina:

P8090179_edited.jpg

 

S obzirom da imamo dovoljno vremena, odlazimo cca kilometar niz prugu do Svetog Kuzma gdje čekamo putničku kompoziciju:

P8090185_edited.jpg

 

P8090186_edited.jpg

 

P8090187_edited.jpg

 

Ovdje ispod negdje se sakrio LL. :roll:

P8090182.jpg

 

Za kraj ekšna ostavili smo kolodvor Brajdica. iako se na kontejnerskom radi punom parom, sam kolodvor je u stanju mirovanja:

P8090188_edited.jpg

 

Skretnica prema tunelu Brajdica i zanimljiv infrastrukturni element: :wink:)):

P8090189.jpg

 

Lijevo tunel, desno bik:

P8090190.jpg

 

Na ulazu u tunel razmišljamo o pješačenju kroz njega, ali zasada nema ozbiljne namjere-možda je tako i najpametrnije, jer je cijeli tunel u nepreglednom lijevom zavoju i podosta uzak ( niše postoje, ali... ).

Drempa se ukrcava, a naš Zlayo je odlučio gulit noćnu u Matuljima. Zahvaljujem svim sudionicima ekšna i organizatoru Zlayi koji nas je okupio ovu nedjelju i u očekivanju slijedeće akcije pozdrav svim forumašima od Kiće. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Čitam ovaj putopis i postajem nostalgičan (za žutkama, naravno...) :D

Nekako si ne mogu zamisliti da će se na onim silnim zavojima iznad Rijeke (prema Lokvama) vidjeti neke "male" ASEAe ili Brene :wink:

Trebat će tu nešto jače.

 

I samo jedna dopuna.

gdje su od posljednjeg snimanja ( kolega Kiki i ja ) nikli novi nosači za 3kV mrežu:
Novi nosači su naravno za 25kV mrežu.

 

I još:

Nakon razgovora ugodnog sa ljubaznom mladom prometnicom, ...

Nigdje nisam vidio njenu sliku :roll::wink:

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

I samo jedna dopuna.

gdje su od posljednjeg snimanja ( kolega Kiki i ja ) nikli novi nosači za 3kV mrežu:
Novi nosači su naravno za 25kV mrežu.

Lapsus linqua.

I još:

Nakon razgovora ugodnog sa ljubaznom mladom prometnicom, ...

Nigdje nisam vidio njenu sliku :wink::wink:

Fotkna jest, ali ne znam da li će netko staviti. Ipak, možda i ne bi htjela da joj se fotka pojavi u medijima. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nakon razgovora ugodnog sa ljubaznom mladom prometnicom, ...

Nigdje nisam vidio njenu sliku :kul:kul

Fotkna jest, ali ne znam da li će netko staviti. Ipak, možda i ne bi htjela da joj se fotka pojavi u medijima. :mrgreen:

Imam ja fotku, ali je prilično mutna, a kao što i Kićo kaže, nisam baš siguran želi li ona svoju sliku na forumu...

d18bcddd.gif
Link to comment
Share on other sites

Žutka 007 vuče teretni vlak sa 28 vagona

Jest da su ovi vagoni prazni i da vlak ide nizbrdo, ali upravo na ovakvu sliku sam mislio kad sam ranije napisao da su ovo ipak (bili) moćni strojevi.

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja par filmića.Budem ih stavio.Ali najzanimljiviji je potisak teretnog vlaka prema Šapjanama.16 Eanoss vagona natovareni drvima,vozna lokomotiva Žutka 007,potisak 016. :kul

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...