Jump to content

Izlet u ravnu Slavoniju


ZlayoZg

Recommended Posts

Ekspedicija u sastavu NP-549 kao naš vozač,5ar kao navigator,Mannas,LLeon,kiki273,Jean,Portos i moja malenkost ZlayoZg bila je u jednodnevnom izletu u 3 slavonska grada:Vukovar,Vinkovci i Osijek.

Putem smo se dogovorili da ćemo ovim redoslijedom posjetiti Vukovar,pa Vinkovce i na kraju Osijek.Trebao je ići i kico101,ali je morao odustati zbog privatnih razloga.

 

Riječka ekipa je krenula iz Rijeke oko 04:30,Portosa su pokupili na Lučkom i mene u blizini robnih terminala Žitnjak oko 06:30.

 

Kad sam se već pitao gdje su,u daljini sam ugledao kombi koji mi se približavao i blicao svjetlima.Odmah sam znao da su to oni. :D

DSC04205.jpg

 

Putem pada dogovor da ćemo popiti jutarnju brzinsku kavicu,a i natočiti diesel u kombi jer je već bio pri rezervi,što smo i učinili na odmorištu "Ježevo-jug".

DSC04209.jpg

 

Oko Slavonskog Broda se lagano osjećala glad među forumašima,pa smo odlučili se malo zaustaviti i nešto pojesti.Stali smo na odmorište "Brodski Stupnik".

DSC04219.jpg

 

Uz brzinu od oko 130 km/h dolazimo do odvajanja za Županju i Vinkovce,te nakon plaćanja cestarine slijedimo putokaze koji nas vode prema Vinkovcima i Vukovaru.

DSC04229.jpg

 

Putem nas prati prekrasan krajolik.

dsc04230g.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Putem prolazimo kroz Nuštar,...

DSC04247.jpg

 

...Bršadin...

DSC04249.jpg

 

... i ulazimo u Vukovar gdje posjećujemo garažu Čazmatransa gdje nam ljubazni čuvar dozvoljava ulazak u krug.Dat ću priliku drugima da malo detaljnije izvjeste o ovom mjestu. :D

DSC04280.jpg

 

Čuvari kruga odmaraju.Ispočetka su se bunili što smo ovdje,ali su se primirili kao što vidite.:D

DSC04283.jpg

 

DSC04284.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nakon posjete garaži,uputili smo se prema luci Vukovar da tamo malo obiđemo.Pošto je to carinska zona,nismo se baš previše približavali da ne bismo imali kakvih problema sa policijom.

 

Malo fotki sa Dunava.

DSC04297.jpg

 

dsc04296v.jpg

 

dsc04299i.jpg

 

Potom se upućujemo prema nekadašnjem kolodvoru Vukovar koji je srušen.

DSC04305.jpg

 

DSC04306.jpg

Link to comment
Share on other sites

Malo poslije ja i Portos odrađujemo fotosession u sadašnjem kolodvoru Vukovar.

DSC04319-1.jpg

 

DSC04327.jpg

 

DSC04321.jpg

 

Nakon kratkog razgovora sa prometnikom koji je izišao van,sjedamo u kombi i idemo do kolodvora Vukovar-Borovo Naselje.

DSC04329.jpg

 

DSC04331.jpg

Link to comment
Share on other sites

Poslije posjete kolodvoru,odlučujemo posjetiti spomen mjesto braniteljima.

 

Ako je vjerovati ovome,vani kuri 37 stupnjeva na Suncu.

DSC04352.jpg

 

Približavamo se spomen mjestu koje je u neposrednoj blizini Dunava.

DSC04353.jpg

 

DSC04354.jpg

 

DSC04355.jpg

 

DSC04357.jpg

 

DSC04358.jpg

Link to comment
Share on other sites

Već je bilo oko 12:15 i pada dogovor da idemo nešto pojesti,pa ćemo nakon ručka posjetiti stari vodotoranj,zatim ćemo se onda vratiti za Vinkovce i onda ići Švedom za Osijek u 15:10.NP-549 i 5ar su odlučili da neće sa nama Švedom,nego će kombijem za Osijek i tamo nas dočekati.

 

Prilikom odlaska sa spomen mjesta,fotkao sam brod "Vučedolska golubica".

DSC04387.jpg

 

Dok smo jeli,uočio sam ovaj brod pun automobila kako plovi uzvodno Dunavom.

DSC04405.jpg

 

Nakon ručka,došli smo do vodotornja koji izgleda kao da će se svakog trena srušiti budući da sa visine vise svakakvi komadi armature,željeza i betona.

dsc04413r.jpg

 

DSC04418.jpg

 

dsc04417.jpg

 

dsc04420.jpg

 

dsc04421b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Poslije obilaska vodotornja,vratili smo se u Vinkovce.Došli smo do željezničkog kolodvora.Imali smo do vlaka negdje oko pola sata.Ostatak ekipe je otišao na obližnji autobusni kolodvor,a ja se zaputih prema željezničkom.Ipak me više zanima nego autobusni. :D:D

 

DSC04430.jpg

 

DSC04431.jpg

 

DSC04437.jpg

 

Šved za Gunju.

DSC04439.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovim Švedom ćemo za Osijek.

DSC04459.jpg

 

Jedan pogled na kolodvor.

DSC04476.jpg

 

Dolazi brzi 414 iz Beograda za Zuerich...

DSC04478.jpg

 

...na kojega se dodaje još 4 vagona.

DSC04486.jpg

 

Pogled prema "odmaralištu". :D

DSC04522.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stiže i teretnjak iz pravca Tovarnika.

DSC04525.jpg

 

Nešto oko 5 minuta je do polaska Šveda,pa se nalazimo u njegovoj blizini jer je unutra užasno vruće,pa koristimo priliku da budemo vani koliko god možemo.

DSC04535.jpg

 

Portos gleda kroz prozor.Hej,jel znaš ono:"Ne nagini se kroz prozor?" :D

DSC04540.jpg

 

Već smo krenuli i odvajamo se prema Osijeku.

DSC04548.jpg

 

Ja u Švedu.Vjerovali ili ne,vozim se prvi put u njemu. :D

DSC04559.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nakon nekih 45 minuta vožnje,dolazimo u Osijek.

DSC04584.jpg

 

Brzi za Zagreb već čeka.

DSC04572.jpg

 

Nakon slikanja,odlazimo pješice prema remizi tramvaja,a tamo nas čekaju i NP-549 i 5ar za natrag.Usput nailazimo na par tramvaja.

DSC04593.jpg

 

DSC04599.jpg

 

Grtalica za snijeg.

DSC04604.jpg

Link to comment
Share on other sites

Remiza.

DSC04609.jpg

 

Most preko Drave u neposrednoj blizini remize.

DSC04616.jpg

 

DSC04624.jpg

 

Poslije slikana remize,u 17 sati krenuli smo doma po A5,tzv."Slavonika".Prvi put sam se vozio njome i super izgleda.

DSC04642.jpg

 

DSC04647.jpg

 

Kratko i posljednje stajanje i zadržavanje na odmorištu "Slaven" kod Nove Gradiške.Moram napomenuti da nas je kiša donekle pratila putem.

DSC04663.jpg

 

Poslije kiše,pojavi se duga.

DSC04675.jpg

 

Došli smo do mjesta gdje mene ostavljaju.Zahvalio sam im se na druženju i ugodnom putovanju,te smo se pozdravili.

DSC04679.jpg

 

I lagano nestadoše u daljini.

DSC04683.jpg

 

I to je to od mene.Nisam išao puno detaljno,ostavio sam nešto i za druge.:D

 

Do sljedećeg ekšna:Veliki pozdrav. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Garaža.

 

Most preko Dunava u neposrednoj blizini remize.:D

Tramvajska garaža se obično zove remiza (kao što si i napisao u drugoj rečenici) :D

A na drugoj slici lijepo piše da je most preko Drave (a ne Dunava).

Kao što vidiš, moderator bdije i u ovo doba noći... :D

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

dsc04233g.jpg

 

 

Jedna od odmiljenih mi cesta u "šoru" .. Nekad mi je razbibriga - cuge u auto, neka ekipa, cigar u čvalje :D i kuliranje uokolo.. 50 kmh max.. (to je prednost slavonskih cesta - nema zavoja, tako da možeš pustit volan, i u jednoj ruci pivo, u drugoj cigara..(joj da me "Organi" čuju))

 

Ali ovo je OT, nema tu šinja.. :D

35k4tq1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Garaža.

 

Most preko Dunava u neposrednoj blizini remize.:D

Tramvajska garaža se obično zove remiza (kao što si i napisao u drugoj rečenici) :D

A na drugoj slici lijepo piše da je most preko Drave (a ne Dunava).

Ispravljeno. :D Ipak umor čini svoje. :D

Link to comment
Share on other sites

 

Nakon ručka,došli smo do vodotornja koji izgleda kao da će se svakog trena srušiti budući da sa visine vise svakakvi komadi armature,željeza i betona.

dsc04413r.jpg

 

 

Koliko znam, neće se obnavljati, nego konzervirati (vjerovatno je to već napravljeno), tj pokušati ostaviti izgled, ovakav kakav je. I to je po meni dobro..za podsjetnik nama, što smo prošli, a i onima koji će jednom proći tu, a činili su ovakve zločine, da im to ne pada više na pamet.

35k4tq1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobro je, dobro. Zanimljivo je vidjeti putopis koji je pomalo odvojen od zeljeznice, a opet ima itekako veze s njom. Narocito su mi se dopale slike oko Vinkovaca jer sam tu proveo dosta vremena, pa su mi se vratila neka sjecanja. :D

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Lijepo, Zlayo, informativno i, kako drugi primijetiše, malo odmaknuto od željeznice same. No, to je OK, i sam si rekao da će te drugi nadopuniti... :)

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Odlično, Zlayo :jup

Žao mi je što nisam mogao s vama, ali netko je morao ostati doma na internetu i skidati vozne redove, ne? :)

Znači ti si ovaj put bio dežurna Marica. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Odlično, Zlayo :jup

Žao mi je što nisam mogao s vama, ali netko je morao ostati doma na internetu i skidati vozne redove, ne? :)

Znači ti si ovaj put bio dežurna Marica. :D:D

Ja svojim prijateljima uvijek dajem po dršku...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nego, dok umorni ratnici sređuju dojmove i prazne memorijske kartice da dodam jednu o vukovarskoj luci iz moje arhive...

Tragovima mog redovnog posla došao sam do podatka da vukovarska luka ima u svom posjedu i tešku željezničku dizalicu koja se, međutim, nalazi na kolodvoru Slavonski Brod. Evo dvije fotke:

 

VukovarskaDizalicaSB1.jpg

 

VukovarskaDizalicaSB2.jpg

 

Bilo bi zgodno saznati nešto više...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...