Jump to content

Do Varaždina novim vlakom


ICE-3M

Recommended Posts

Radovi su u istoj fazi jer su otkopali, nabetonitali dva kata garaže i opet zatrpali :mrgreen:

Zanimljivo, meni je izgledalo kao da nisu nikaj napravili. Nadam se da bude nakon otvorenja garaže smanjio broj vozila u centru, pogotovo smetaju na potezu od kazališta do Crkve Svetog Nikole.

 

Majstor ga je zaboravio pomaknuti na ljetno računanje vremena. :wink:

Je, samo kad dođe zimsko vrijeme sat se baš i ne bude naradio :mrgreen:

 

Dućanska ulica .. :)

Nadam se da je to neslužbeni naziv, da nisam opet nekaj krivo napisao.

 

Izvrstan putopis, ali mene je ovoga puta odusevio grad a ne voz! Nije da nije dobar i lep Gredeljevac, ali nisam znao(tj video) da je Varazdin ovako lep grad :shock:

O da, Varaždin je definitivno jedan prekrasan grad, koji se po urednosti, a pogotovo čistoči fasada od razno raznih "umjetnika", jako razlikuje od ostatka Hrvatske, a s druge strane bio je značajan grad u povijesti, pa zato i ima tako lijepu staru jezgru grada, a i uščuvana je prilično. Nisam baš primijetio da su se puno rušile stare kuče po centru kako bi se izgradile nove.

 

Da ja nastavim. Još jedan pogled s boka na Crkvu Svetog Florijana i vidi se sat

IMG_0369-2.jpg

 

U blizini se nalazi još jedna od mnogobrojnih varaždinskih palača

IMG_0372-2.jpg

 

Palača Erdody

IMG_0382.jpg

 

Evo jedne iznimke koja potvrđuje pravilo. Dakle, rekao sam da je Varaždin grad bez grafita i ovo je stvarno jedini na koji sam naletio, ali mora li baš ta iznimka biti na Crkvi :ljut2

IMG_0384.jpg

 

To se nalazi na rubu autobsnog kolodvora

IMG_0385-1.jpg

 

Crkva Svetog Vida, meni jako slična Crkvi Svetog Florijana

IMG_0387-1.jpg

 

Preko puta se nalazi kip Svetog Ivana Krstitelja iz 17 stolječa, a obnavljan je 1760., početkom 19.st., 1880., 1931. i 1999. godine

IMG_0389.jpg

 

Na kraju Kranjčevičeve ulice se nalazi prijestolje, jedino na znam za koga je :hm

IMG_0398-1.jpg

 

Starinska pumpa za vodu

IMG_0399.jpg

 

Evo me opet u Gajevoj ulici

IMG_0400-1.jpg

 

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

Zapadna strana Korza

IMG_0403.jpg

 

Sunčani sat na Franjevačkoj crkvi

IMG_0405-1.jpg

 

Pročelje Katedrale

IMG_0407.jpg

 

IMG_0408.jpg

 

Još jedna palača

IMG_0410.jpg

 

I tako krenuo ja prema kolodvoru i to Kolodvorskom ulicom gdje ima jako lijepih kuća

IMG_0411-1.jpg

 

IMG_0412.jpg

 

Ok, nisu baš sve lijepe, ima i novijih blokova, ali bar su im fasade čiste

IMG_0413.jpg

 

Ali ima još lijepih kuća, kojih je Kolodvorska ulica puna

IMG_0415.jpg

 

IMG_0416.jpg

 

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

Još par podataka od lokomotivi

IMG_0436-1.jpg

 

I evo mene na početku. Prije tri sata sam krenuo odavde na šetnju Varaždinom

IMG_0439.jpg

 

Nedugo nakon kaj sam došao pojavljuje se u daljini vlak 790 iz Zagreba

IMG_0440.jpg

 

Malo bliže. Inače ovaj "brzi" vlak ima u svom sastavu Bcl :rolleyes:

IMG_0442.jpg

 

Evo ga s kolodvorskom zgradom

IMG_0444.jpg

 

Čeka nastavak puta

IMG_0446-1.jpg

 

IMG_0448-1.jpg

 

I odlazi prema Međimurju

IMG_0451-1.jpg

 

Nedugo zatim u daljini se pojavljuje vlak 3513 iz Golubovca

IMG_0454-1.jpg

 

U svom sastavu ima tri Šveda

IMG_0457.jpg

 

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

Došlo je i vrijeme za povratak. Nalazim se s Adamom na kolodvoru i u daljini se pojavljuje vlak 995, kojim idemo do Zagreba

IMG_0459.jpg

 

Malo bliže

IMG_0461.jpg

 

Još bliže

IMG_0462.jpg

 

I stao je i mnogobrojni putnici se ukracavaju. Vlak je bio cijelim putem jako lijepo popunjen. Mi ušli na prva vrata, a sjeli tek na sam kraj vlaka

IMG_0464-2.jpg

 

I zadnja fotka na kojoj sam ja ispred novog vlaka

IMG_0466.jpg

 

To je to kaj se tiče fotki. Povratak je protekao lijepo u railfanovskom društvu. Je da mi je poznavalje Varaždina jako loše, pa je zato i putopis ispao :rolleyes: , ali nadam se da ste ipak uživali.

 

Do slijedečeg puta pozdrav :mah.

Link to comment
Share on other sites

To je to kaj se tiče fotki. Povratak je protekao lijepo u railfanovskom društvu. Je da mi je poznavalje Varaždina jako loše, pa je zato i putopis ispao :rolleyes: , ali nadam se da ste ipak uživali.

Jako lijepo si ovo napravio :palac:

Kad smo na povratku pričali u vlaku, rekao si da si napravio puno fotki u Varaždinu, ali fakat nisam slutio da je to sve tako dobro.

Svaka ti čast na ovom putopisu iz uvijek prekrasnog Varaždina ... a, naravno, drago mi je i da sam i ja bio jedan od ekipe koja se u forumaškom društvu vozila u Zagreb novim vlakom.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pohavalama. Taj dan sam napravio 466 fotki, od kojih je 155 završilo u putopisu. Imao sam tri sata za potrošit u Varaždinu i to mi se u početku činilo puno, ali na kraju sam se iznenadio kad sam pogledao na sat i vidio da moram krenut prema kolodvoru, jednostavno šetajuči se po ovom gradu ne može biti dosadno.

 

Sad još samo čekam da se jave Varaždinci s popisom kaj sam sve propustio vidjet, a siguran sam da toga ima.

 

Također, hvala i svima vama na druženju. Ponovilo se.

Link to comment
Share on other sites

Lijepo odrađen putopis! :palac:

Ja doduše nisam Varaždinec (nego Čakovčanec), ali je moja mama išla u Varaždinu u gimnaziju (i zahvaljuje što si slikao i tu zgradu :-D ).

Prije mjesec dana je u Varaždinu slavila 65 (šezdeset i petu!) godišnjicu mature pa sam i ja tom prilikom bio u Varaždinu i napravio samo jednu sliku ove zgrade:

Jedna palača u ne baš najboljem stanju

http://i1122.photobucket.com/albums/l527/ICE-3M/IMG_0346-1.jpg

No, moja slika se koncentrirala na ovo:

12r0908003800x567.jpg

Foto Merlić je (bio) poznat po tome što je slikao svaku generaciju maturanata (pa tako i moju mamu) i onda su te slike svako ljeto stajale po izlozima varaždinskih dućana.

Nažalost, čuo sam da (kao i drugim fotografima) posao više ne ide nikako...

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...