Jump to content

Open Windows Tour 2012


ZlayoZg

Recommended Posts

Od mene jedan kratak post uvoda u temu koju će ostali članovi ekspedicije,nadam se,obilato popuniti. :smile:

 

Nakon dogovaranja u ovoj temi,sedmeročlana ekipa u sastavu ZlayoZg,Marioo,Ivog,ICE-3M,element,Dinko-KA i zagi988 krenula je vlakom 825 u Split.HŽ nam baš nije bio blagonaklon i dao nam je sjedala u Bl-u sa Šelinim sjedalima koja su totalno neudobna,tvrda,ne mogu se razvući,totalno neprimjerena za tako dalek put..Goša dušu dala.

Na kolodvoru su se još zatekli STIB i željko256 koji su nas ispratili. :palac:

 

Naš vlak.Umjesto česte Brene na vlakovima 825/824,baš tad se našla ASEA 213..Možda nekome i nije baš bilo drago. :mrgreen:

DSC02730.jpg

 

STIB i željko256

DSC02733.jpg

 

Naš vagon

DSC02734.jpg

 

Vlak je krenuo.Put protiče u dobrom okružju uz mnoštvo railfanovskih priča. :mrgreen: I već smo u Karlovcu.

DSC02736.jpg

 

Pa Duga Resa..Očekivao sam da nas netko i snimi,ali to je izostalo. :twisted:

DSC02742.jpg

 

Ogulin.Pogađali smo što bi nas moglo vući od Ogulina.Ja sam rekao Turner 105,a zagi je rekao daj Bože da ne bude 103 jer je imala dosta problema sa uzemljenjem i defektima.I baš taj nas je i zadesio.

DSC02746.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vrhovine i čekanje na križanje sa vlakom 824 iz Splita.Moram napomenuti da je bilo dosta svježe,mogu reći i pohladno :snjesko uz slabu maglu.

DSC02761.jpg

 

Uslijedio je masovan napad fotoaparatima.Kompozicija koja mi je odlično ispala. :jup

DSC02751.jpg

 

Poslije Gospića,priča je lagano utihnula,momci su odlučili malo pridrijemati koliko god je to bilo moguće.Ali čim je malo svanulo,opća navala je bila na prozore uz non stop prelazak sa jedne na drugu stranu vagona.Opća gužva. :mrgreen:

 

Poslije Drniša

DSC02768.jpg

 

Po dolasku u Perković,brzo smo kupili karte za Šibenik i presjeli na vlak za Šibenik.U Šibeniku nam se pridružio i ismic i uslijedilo je brzinsko fotografiranje 2 Turnera i odmah povratak sa Švedom(hvala Bogu sa klimom) u Perković.Po povratku u Perković,bilo je vrijeme za kupiti hranu za malo utažiti glad i žeđ,do vlaka za Split je bilo cca 40-ak minuta.Dolazi putnički vlak iz Splita sa kojim ćemo za Split.

DSC02772.jpg

 

DSC02783.jpg

 

DSC02785.jpg

 

 

Toliko od mene.Šteta što moj doprinos nije mogao biti veći zbog zdravstvenih problema opisanih ovdje.Bilo mi je ugodno putovati,ali ne i udobno :ljut2 ,valjda će drugi put biti bolje. :palac:

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da svi spavaju.

Ja sam doso doma danas u 7 h, zaspo u 8 nakon tusiranja i zbudil prije 20 min. :mrgreen:

Putovanje je bilo super, bit ce video edit i mnogo puno slika. :)

Zlayo nije imo srece pa je iso po dolasku u Split prvim vlakom nazad, nadam se da WC u nagibnom nije defektan.

Dio slika i video ocekujte navecer, s tim da cu dio u galeriju.

Link to comment
Share on other sites

... nadam se da WC u nagibnom nije defektan.

Nasreću je dosta teško naći zahod koji je totalno neupotrebljiv. Pitanje je jedino u kakvom stanju mu je RAP tj. je li snabdjeven dovoljnim količinama tariguza :rolleyes:

 

Ali, no, pustimo s mirom jadnog Zlayu i njegove tegobe i sač'kajmo malo da se oporavljeni putnici oglase slikopisnim uradcima

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Evo i prvog dijela fotografija:

 

Kao što je već Zlayo rekao, ja sam se putovanju pridružio u Šibeniku pa tako i počinjem sa slikom iz Šibenika

 

sibenikivog.jpg

 

dok smo išli prema Perkoviću-stanica Primorsko vrpolje

 

stajaliste-kod-sibenika.jpg

 

u Perkoviću je bilo dosta prometa

 

perkovic1.jpg

 

Zagi slika turnericu

 

2062sazagijem.jpg

 

evo i 2 slike stanica prema splitu, nemam ja discipline za slikat svaku :po guzi:

 

preslo.jpg

 

splitprigradskastanica.jpg

 

prošli smo i kroz Solin

 

vagonisolin.jpg

 

i tako smo stigli u Split, odbor za doček nam je bila klupa gdje smo se odmorili dok je došla splitska ekipa

 

split1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo da ja upotpunim s slikama i pokojom rečenicom.

Nejde mi pisanje putopisa...

 

Krenuli smo, kak je i Zlayo reko iz Zagreba s 1141 213 na čelu.

IMG_4250.jpg

 

Sljedeće fotkanje je bilo u Ogulinu kad je unatoč mojim nadanjima da nebude, na čelo (kraj) došao Turner 103.

sastrane su još bile parkirane dva ASEA-a

IMG_4251.jpg

 

Nakon toga imamo fotkanje u Vrhovinama di smo čekali 824

IMG_4261.jpg

 

Sad ide velika pauza od fotkanja a sljedeće slike su nastale prije i poslije Knina kad se već razdanilo

IMG_4266.jpg

IMG_4274.jpg

IMG_4276.jpg

IMG_4277.jpg

IMG_4281.jpg

 

Nevada u Hrvatskoj

IMG_4288.jpg

IMG_4289.jpg

 

Afričko jutro u Lici

IMG_4292.jpg

 

Nastavljam uskoro...

Link to comment
Share on other sites

Došli u Perković, ja snimio odlazak vlaka dalje prema Splitu i ubacili se u Šveda

Dinko-KA i ja smo se nabili na vrata od kabine pošto imaju prozor...

 

Pruga prema Šibeniku od Perkovića je takva da je večinom u padu i često nestaje :o

IMG_4300.jpg

 

S

IMG_4301.jpg

 

Malo pred Šibenikom smo prvi put vidli more

IMG_4307.jpg

 

Dolazak u Šibenik i automatski na fotkanje dva Turnera koja su bila tam...

IMG_4310.jpg

 

Uskoro smo mu dosadili pa je pobjego...

IMG_4313.jpg

 

Kad je jedan pobjego išli smo do drugog...

IMG_4314.jpg

 

MORAO sam u grabu i slikat ga od tamo :D

IMG_4317.jpg

 

Da nebi rekli da su tu samo Turneri, evo i ovog čuda s kojim smo došli - fala Bogu imo je klimu!

IMG_4324.jpg

 

Ovo je bilo za temu Refleksija, nado sam se da ću ju stić postavit prije nego se natječaj zatvori...

IMG_4325.jpg

 

Nastavak kroz par minutica :)

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja sam se probudio.. :mrgreen: :mrgreen:

Prvo da naglasim da je cijela "operacija" bila super i jako mi je drago što sam išao. Zahvala Splićanima na prijevozu, kao i osoblju kolodvora Solin koji nam nisu pravili probleme pri slikanju te osoblju solinskog depoa koji su nas velikodušno prihvatili i proveli nas kroz cijeli depo. Fotić nisam nosio već sam išao samo turistički, a siguran sam da će biti puno dobrih fotki od naših foto - majstora. A druga stvar je da naglasim da sam i ja prisustvovao putovanju iako me Zlayo nije spomenuo u uvodnom postu, ali ima pravo na to pošto sam ga i najviše zezao tijekom njegovih problema na putu. :lool:mrgreen: Svejedno, želim mu brz oporavak. ;-)

Sve u svemu, putovanje je bilo super, društvo također dobro raspoloženo, puno dobre zabave i jedva čekam neku sljedeću "operaciju". :pivo

 

EDIT: Sorry Zagi na upadu, nisam vidio.. :oops:

Stari Bl-ovci su zakon!!!

Link to comment
Share on other sites

Po povratku u Perković opet susrećemo Turnera koji je pobjego iz Šibenika i to na čelu vlaka u Ražinama(?)

IMG_4326.jpg

 

Putem se prebacujem na 28-90 objektiv s fiksnom blendom od cca f/8 i ručnim fokusom pa se mučim da dobim neku oštrinu...

Vjetrenjače na brdu

IMG_4330.jpg

 

Dolazimo u Perković i dolazi vlak iz Splita kojim ćemo mi nazad u Split

IMG_4332.jpg

 

Stao je, a Turnera su uskoro otkopčali i zakačili na drugi dio vlaka

To sam popratio videom, koji će bit objavljen naknadno.

IMG_4337.jpg

 

Kompozicija okrenuta prema Splitu...

IMG_4340.jpg

 

Ova fotka je nastala kad me ismic sliko u vs. pozi s Turnerom

IMG_4341.jpg

 

Prebacujem se nazad na 18-55 objektiv i dočekujem ovaj "nagibni" iz Splita za Zg

IMG_4345.jpg

 

Krenuli smo prema Splitu...

IMG_4346.jpg

 

Pred tunelom

IMG_4348.jpg

 

Završavam fotkom iz Solina, slikano u prolazu iz vlakeca...

IMG_4350.jpg

 

Dopeljali smo se u Split i sjeli mrtvi na kolodvor.

Dinko i ja smo ošli u istragu kolodvorske zgrade i uočili ormariče za pohranu viška stvari.

Jedan jedini zadnji prazni ormarić smo našli i brzo potrpali nutra ruksake.

Ubacili 15 kn i zatvorili.

Vratimo se van i velimo da smo našli velki prazni ormarić, kad ono eto svi bi ostavljali ruksake i stative od 100 kila.

Vraćamo se nutra, svi osim ismica ostavili ruksake a sve kaj im je trebalo potrpali kod njega u njegov.

Skupili nekak opet 15 kuna, ubacili i zatvorili ormarić.

Onda smo se sjetili Portosa i zvali ga da vidimo di je.

On se taman zadnji put okupao u Supetru.

Vidimo da nam nema Splitske ekipe, zovem ja opet Portosa da mi da broj od SBB-a.

Zovem, kad ono SBB vec na kolodvoru ali postrance.

Došli smo do auta koji je na boku imao prigodnu SBB-CFF-FFS naljepnicu (jel ko zabilježio to?)

Kad su nas domaćini skupili krenuli smo u brda, do Solina...o tome uskoro u nastavku.

 

EDIT: Zaboravio sam napomenut da smo na Glavnom upoznali Lika express koji nam se pridružio u par navrata kod kupea. :)

Link to comment
Share on other sites

Dolaskom u Solin javljamo se prometniku i zaštitaru kolodvora.

Proučavanjem dozvole oni zaključuju da možemo slobodno naslikavat uokolo.

Kažu nam da nesmijemo u depo i radionu, ali sjetio se ja da sam na Ranžirnom tražio nadzornika lokomotiva za dozvolu u radionu.

Krenemo Dinko i ja u halu u potrazi za nadzornikom.

Taman im je bilo vrijeme gableca, pa smo sve našli na jednoj hrpi.

Nakon objašnjavanja ko smo i kaj očemo, vraćam se u halu s jednim od njih i zovnem svu ekipu da možemo slobodno nutra i slikat do mile volje.

Unutra je bila 2062 051 koja je imala nekih problema s uljem, malo ga je previše izbacivala.

Taman kad smo došli u Solin, ona je bila pred halom pa su ju upeljali nutra i malo proroštali u 8 polozaju pa ugasili.

Kad smo mi bili u njoj bila je ugašena. :(

 

Po izlasku iz odmornih odaja u hali, primječujem ovu sliku na ormaru.

IMG_4352.jpg

 

Sljedeće je naslikavanje unutrašnjosti 2062 051...

IMG_4353.jpg

IMG_4354.jpg

IMG_4355.jpg

IMG_4356.jpg

 

Uvalim Dinku fotić, a on nema pojma kak DSLR koristit pa fotka nije baš najbolje ispala...čak se ni broj loxe ne vidi :(

IMG_4358.jpg

 

Izlazim iz hale i naslikavam sve kaj je ispred.

IMG_4359.jpg

 

Penjemo se na nadhodnik u iščekivanju teretnog, pa je ova fotka nastala od tamo...

IMG_4360.jpg

 

Nastavak in few moments...

Link to comment
Share on other sites

Teretni dolazi, staje i prima papire od prometnika..

IMG_4363.jpg

 

I uskoro ide dalje...

IMG_4366.jpg

 

Al ne predaleko, jer staje s druge strane na kolosijeku...

IMG_4371.jpg

 

Loxsa se ubrzo vraća s malim teretno-putničkim vlakom koji će do Split Pregrađa...

IMG_4372.jpg

 

Slikamo mi uokolo kad ono element-a i mene pozove prometnik u ured.

Sad mi kud šta zakaj, kad ono on nas zove da slikamo blok-uređaj.

Najpouzdaniji dio tehnike u kolodvora...

IMG_4374.jpg

 

Završili smo slikanjem u Solinu i sjedamo u aute da nastavimo putovanje do Kaštel Starog...

Tu čekamo Šveda

IMG_4375.jpg

i nagibnog

IMG_4376.jpg

 

Pogled prema Splitu i okolici

IMG_4378.jpg

 

Nastavljamo do Rudina, do spomenika i tamo ćemo čekat nagibni s Zlayom unutra.

Po dolasku u Rudine dolazi teretnjak, a pošto smo mi zbog gužve u prometu kasnili naspram druge ekipe, nisam ga stigo uhvatit...+ ispo mi je mobitel dok sam istrčavo iz auta.

 

Pogled s strateške pozicije u Rudinama...

IMG_4380.jpg

 

Nastavak začas :)

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam s strateške pozicije prema mjestu izletavanja nagibnog...

Evo pogled na ekipu i spomenik s vrha usijeka...

IMG_4382.jpg

 

Idem do spomenika da i njega fotknem...

IMG_4383.jpg

 

Onda se vraćam na stratešku poziciju da uhvatim nagibalo...

IMG_4385.jpg

 

Eto ga kod mjesta izletavanja...

IMG_4387.jpg

 

I ode dalje prema Zagrebu

IMG_4390.jpg

 

Ekipa se vraća iz lova...

IMG_4392.jpg

 

Sjedamo u aute i vraćamo se u Split na klopu pa na bauljanje po gradu.

Evo slika klope koja je već postavljena u temi dogovaranja.

DSC_0554.jpg

Primječujte da fali ICE-3M, on je još u Solinu pobjego Švedom u Split i bili smo zaboravili na njega pa je došao naknadno, autobusom.

 

Nastavak iz Splita kroz koju minuticu...

Link to comment
Share on other sites

Neke slike iz okolice i unutrašnjosti Dioklecijanove palače..

IMG_4397.jpg

 

Kiša...

IMG_4398.jpg

 

Dinko na kiši...

IMG_4402.jpg

 

Cvijeće, negdje...

IMG_4403.jpg

 

Okrugli otvoreni krov, negdje...

IMG_4404.jpg

 

Vraćamo se na kolodvor i zivkamo ljude da vidimo kad ko dolazi...

ovo nas čeka na kolodvoru

IMG_4408.jpg

 

Ubrzo dolazi sezonac iz Zg-a...

IMG_4410.jpg

 

Loxa se otkopča i stavlja na kraj tj. čelo vlaka prema Zg i uskoro odlazi nazad

IMG_4413.jpg

 

Ova je za mapper ;)

IMG_4416.jpg

 

i jedna iz čučečeg...

IMG_4417.jpg

 

Nastavak i kraj uskoro :)

Link to comment
Share on other sites

Da završimo s tim već :)

 

Dolazi nam 2062 051 s kompozicijom za naš vlak pa odlazi po auto-vagon...

IMG_4419.jpg

 

Ekipa je već u kupejima...

IMG_4422.jpg

IMG_4424.jpg

 

Po putu kradem ismicu objektiv dok on fotka na drugom prozoru i slikam mjesec :)

IMG_4437.jpg

 

Ovo je u Medak-u, Marioo će to upotpunit boljom fotkom...

IMG_4440.jpg

 

Nakon Perušića sam utonuo u san, probudio se u Ogulinu i opet zaspao do Leskovca...

Evo još završne slike koju sam okinuo na Gk kad sam se ukrco na Mađara :rigo:

Oni su sigurno umorniji od nas kad tak spavaju...

IMG_4441.jpg

 

Upotpunit ću ovo i jednim video editom kojeg ću naknadno stavit kad ga složim.

Putem smo se šalili na Zlayin račun, ne imajuć pojma kak je on loše. :ser

Bilo mi je drago putovat s vama, zakon ste ekipa i jedva čekam sljedeću operaciju. :palac:

Bujte mi pozdravljeni. :mah

 

EDIT: Još neke fotke su OVDJE>>> http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/7674-zagi988-slike-sve-i-svasta/page__view__findpost__p__401914

Link to comment
Share on other sites

Dolazi nam 2062 051 s kompozicijom za naš vlak pa odlazi po auto-vagon...

http://i653.photobucket.com/albums/uu253/zagi988/Zeljeznica%203/Operacija%20Split/IMG_4419.jpg

Sviđa mi se fotka Suuper2.gif

 

A Ivoga ste doveli natrag? Ja sam mislijo da preuzima odmorišnu lokaciju i goluždrave komade od Portosa?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Baš je zato zagi bil često na meti "kaj ak ga policija pita kaj on tu dela, a još k tome maloljetan".. :mrgreen:

Dogovor je bio da ga ne poznamo.. :mrgreen:

 

Mislim da sam ja jedan od zadnjih koji je došel doma..

No to ne znači da sam sad došel, došel sam ja još tam ujutro u 10h..

 

I nisam ostal na moru, al zato vračam se sutra.. :mrgreen:

 

 

Mislim da mogu postati trener joge, boktemazo koje sam imal sve poze za spavanje ovu noć, mislim da mi oni jogaši (i to super istrenirani) nisu ni do koljena.. :mrgreen:

 

Sve u svemu, drago mi je što smo upoznali dio nove splitske ekipe, moram ih pohvaliti, bili su vrlo gostoljubivi..

Odveli su nas na neke od važnijih željezničkih i neželjezničkih lokacija u Splitu i okolici..

Naravno da su nas otpratili i na vlak..

 

Događaja je bilo jako puno..

 

Eto još jedna pikanterija, kad smo stali u Lici, iskreno već se ni nesjećam gdje, cijela ekipica railfanova je prošla kroz vlak i pritom zbunjivala putnike, koji su se onako polusneni okretali za nama, misleći da smo već došli il da se nekaj dogodilo pa da svi idemo van..

Čak su i izvirivali iz kupea, s gotovo vidljivim upitnikom iznad glave..

 

Zatim smo dobili špotanciju od jedne tete, da kaj smo tak divlji, kao da smo sami u vlaku..

Nije baš bilo riječi "divlji", al je mislila na tak nekaj..

Šta'š teta, to ti znači biti railfan..

 

I sunce mu, kak me zagi uhvatio dok sam složio facu, odsad sam samo službeno ozbiljan na fotkama.. :mrgreen:

 

I još kad sam se dotakao zagija, njemu treba zabraniti da pije one redbullove i slično, jer bi onda počel imitirati one indijce, pa bi ga bilo i na krovu vlaka.. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

evo malog dijela mojeg fotomaterijala...

 

bilo je lijepo upoznati ekipu i doživit ovo sve :palac:

 

 

 

raspamećeni marioo :mrgreen:

 

img0487oi.jpg

 

 

ivek

img0553n.jpg

 

 

okoliš

img0643do.jpg

 

 

solin depo

img0830hg.jpg

 

 

turner u šibeniku

img0716ao.jpg

 

 

rudine

img0950qw.jpg

 

 

jutarnja

img1006qw.jpg

 

 

milenijska

img1005uh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo i mog osvrta na putovanje do Splita. Dakle bila je to moja prva vožnja za Split, kaj i nije baš pohvalno za jednog railfana. Kako je Zagi več napisao, ja sam u Soinu odlučio napustit ekipu i umjesto na brdima oko Splita provest vrijeme u samo gradu Splitu. Tako sam posjetio največu znamenitost Splita (tajektnu luku) i dvije malo manje znamenitosti (Rivu i Dioklecijanovu palaču), pa ako nakog zanima i taj dio puta koji baš i nije railfanovski, budem postavio fotke koje su nastale tamo. Možda je to bio čudan potez za jednog railfana, ali ja volim obič grad koji posjetim, a pogotovo stare jezge gradova. Da ne duljim dalje evo počinjem s svojim dijelom putopisa. Prvi dio se odnosi na vožnju vlakom 825.

 

Loksa koja nas bude vukla do Ogulina

IMG_0004-14.jpg

 

Dvojica forumaša su nas došli ispratit i evo ih ispred krcatih vagona za spavanje

IMG_0007-10.jpg

 

Evo na s u Ogulinu, htio sam fotkati Klek, ali je mrak, pa mogu i ovaku pozdraviti Jeana :mah

IMG_0009-7.jpg

 

U Ličkoj Jesenici čekamo križanje s vlakom 1822. Ovdje je ugodno toplo :pla

IMG_0010-7.jpg

 

U Vrhovinama svi izlazimo van i zbunjujemo putnike vlaka :lol i čekamo vlak 824. Ovdje je zima :hladno

IMG_0013-7.jpg

 

Ekipa u akciji

IMG_0019-5.jpg

 

Jako lijepo uređen kolodvor

IMG_0026-3.jpg

 

Ekipa koja je izašla iz vlaka

IMG_0027-8.jpg

 

Nakon Gospiča smo pokušavali malo odspavat i onda je s prvim zrakama sunca krenula akcija

IMG_0031-5.jpg

 

Ako se ne varam ovo je cesta D1

IMG_0043-8.jpg

 

Nastavak slijedi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...