Jump to content

Noćna šetnja kolodvorom Sisak


ismic

Recommended Posts

Kako sam već 2 godine u školi u Zagrebu, putovanje vlakom mi je svakodnevica koja ima svojih prednosti i mana.

U te dvije godine stalnog vozikanja, najviše mađarom, vlakovi su mi postali dragi, štoviše zavolio sam ih zbog udobnosti i jednostavnosti putovanja(koje nažalost HŽ uspijeva zakomplicirati).I tako sam prije par mjeseci tražio slike vlakova te naletio na ovaj forum i nakon što sam vidio koliko zanimljivih informacija, ljudi, slika tu ima sam se odlučio registrirati i naučiti o željeznicama. Da me netko 28.8.2010 pitao što znači kratica emv ili zašto je širina kolosijeka 1435mm nebih imao pojma.Ali nakon skoro 4 mjeseca čitanja raznih rasprava zaključivanja i razmišljanja mogu reći da bih sada znao reći da je to elektromotorni vlak odnosno da je odgovor širina dvije konjske gu*ice. Uglavnom, da vas ne zamaram previše sa svojim predstavljanjem, ovo je moj prvi putopis odnosno to je više noćna šetnja do kolodvora i malo slikanja...i da još nešto nisam prije se usudio išta ići slikati bez dozvole pa sam se prije otprilike mjesec dana učlanio u KLJŽ da bih dobio dozvolu ali i moguće u budućnosti družio se sa ostalim railfanovima..Pošto mi je dozvolu prije 4 dana Anton poslao bio sam spreman ići slikati osim malog problema sa zdravljem koje me prikovalo za kuću i krevet..U petak je već bio prošao 1 dan od moje zadnje povišene temperature te sam navečer izašao barem malo van iz kuće na zrak i malo poslikati nešto konačno. A sad da ja prestanem brbljati evo slika:

 

prilazak kolodvoru sa strane Zelenog brijega(taj dio grada je potpuno ravan)

kolodvor1fourm.jpg

 

pretpostavlam da se sve skretnice upravljaju iz postavnice koja je 300m udaljena od kolodvorske zgrade

nocnaskretnica1forum.jpg

 

nocnaskretnica2forum.jpg

 

pogled prema zagrebu

premazagrebu1forum.jpg

 

semafori

semafor1forum.jpg

 

pogled na stanicu sa strane Sisak Capraga

kolodvor3forum.jpg

 

pogled na stanicu sa civilne strane

kolodvor2forum.jpg

 

pogled na sisačku "2. ulicu" u pola 3 ujutro

sisaknocu1fourm.jpg

Link to comment
Share on other sites

moje čekanje dozvole se isplatilo jer je osim prometnika koji citiram "nikad čuo za to"(misli na KLJŽ) i nekog tko očito radi na željeznicama i bio je uzrujan zbog kamenovanja vlakova i ispitivao me pomalo neugodno zašto njih ne slikam(koji kamenuju vlakove)... dozvolu sam pokazao i dvoma vrlo ljubaznih krim policajaca koji su patrolirali kolodvorom.. nakraju smo i popričali..

 

evo slika mađara...

maar1forum.jpg

maar2forum.jpg

 

slike nisu najbolje ali sa onim što imam (OLYMPUS sp800uz) nastojim što bolje fotografirati

maar3forum.jpg

maar4forum.jpg

 

na kolodvoru su preko noći 3 garniture, ova je malo kao i umjetnička

maar5forum.jpg

maar6forum.jpg

 

neznam zašto im preko noći ostaju upaljena svijetla?

maar7forum.jpg

 

malo sam svojim zoomom provirio u upravljačnicu

upravljacnica1fourm.jpg

 

evo i jednog teretnog koji je prošao u 0:47 sati,

prolazecivlak1forum.jpg

 

a već pred sam kraj snimanja kada sam već spremao stativ....iznaneđenje!

uran1.jpg

 

naišao je

uran3.jpg

 

iz smjera Capraga vukao je par easa sa kladama

i evo ga

uran2.jpg

 

to bi bio kraj te noćne šetnje, nadam se da sam napravio "putopis" dostojan ovog podforuma...

isto tako nadam se da slike zadovoljavaju kvalitetom...

Pozdrav od Ismara

Edited by ismic
Link to comment
Share on other sites

Sisak je očito danas "in" ... ovo je već drugi današnji putopis iz Siska :--)

 

Lijepo i interesantno ... samo tako nastavi. A odmah si se imao prilike uvjeriti i da lijepa riječ, zajedno uz dozvolu za fotkanje, puno pomaže u tvojem novom hobiju. Čitamo se :palac:

Link to comment
Share on other sites

Bravo za prvi putopis. :palac:

Biti ćeš ti nama dobar railfan...

Hvala! nadam se da će biti nešto od mene...

 

Sisak je očito danas "in" ... ovo je već drugi današnji putopis iz Siska :--)

 

Lijepo i interesantno ... samo tako nastavi. A odmah si se imao prilike uvjeriti i da lijepa riječ, zajedno uz dozvolu za fotkanje, puno pomaže u tvojem novom hobiju. Čitamo se :palac:

pa Vaš putopis mi je i dao inspiraciju da napišem ovo inače sam mislio samo otvorit galeriju...da sam još par sati ostao možda bi vas i sreo :smile: a zaista lijepa riječ puno znači jer ja sam sa krimovcima koji inače u 90% slučajeva pretresaju i prepipavaju najnormalnije razgovarao i štoviše jedan od njih je rekao da svoje dijete vodi ponekad da gleda vlakove :-)

 

Sve slike su (za noćne uvjete) sasvim dobre, ali ova je odlična :palac:

hvala, ta slika je jedna od najdužih koje sam radio i pohvala mi puno znači!

 

Za početak sasvim solidno. :palac:

 

Samo tako nastavi, pa će s vremenom biti još bolje. ;)

hvala, nadam se da će biti bolje, pogotovo kada bude više slika i o čemu za pisati!

Link to comment
Share on other sites

pa Vaš putopis mi je i dao inspiraciju da napišem ovo inače sam mislio samo otvorit galeriju...da sam još par sati ostao možda bi vas i sreo

Drago mi je ako sam te inspirirao da složiš svoj prvi putopis ... mislim da ćeš se sad lakše odlučiti napisati drugi i svaki sljedeći t2705.gif

BTW ... ovdje na forumu smo bez iznimke svi na "ti", bez obzira na godine i staž na forumu. Tako je jednostavnije, lakše i ugodnije svima ... može ? :--)

Link to comment
Share on other sites

ma naravno da može, još ugodnije je tako! a naravno evo već planiram izlete u sisku i oko siska da poslikam industrijske kolosijeke od raznih industrija a i ako bilo tko želi suputnika vikendom raspoložen sam za svakave izlete i vožnje :loko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...