Jump to content

Do Varaždina i natrag


ICE-3M

Recommended Posts

Dakle kako sami najavio putovao sam za Varaždin. Ovaj put je u neku ruku posljedica roštilja, jer me je podsjetio na ovu prekarasnu prugu i da se njenim najljepšim djelom nisam vozio več 6 godina, a i naslušao sam se dosta priča o Varaždinu, da je to lijep i sređen grad kaj se na kraju pokazalo i više nego točno.

Svoje putovanje sam započeo sa vlkom 8026 koji me je od Maksimira doveo do glavnog. Taj se vlak na glvnom zaustavio na čudnom mjestu kod izložene parnjače, a ispred je bio parkiran još jedan mađar.

Kad sam kupio karte smjestio sam se u bar meni vrlo udoban Beet vagon. Moram pohvaliti klimu koju uopče nisam osjetio, zapravo da radi sam shvatio kad sam izašao u Varaždinu iz vlaka.

Još jedna napomena u vezi fotografija, naime ja ne znam slikati kak se spada pa su fotografije isključivo dokumentarne, a i prozor baš i nije pomogao. Inače vlak je vukla 2044007, prva dva vagona su bili stari Bl, treči je bio Bt, a zadnji, koji je bio moj je bio Beet. Također ovo mi je prvi putopis pa da vidimo da li mi to ide.

 

Prvo evo karte slikane na trgu u Varaždinu

VZ01.jpg

 

Dakle krenuo sam i prvo stajanje je bilo zapadni kolodvor

VZ02.jpg

 

Vagon za specijalne terete u Podsused tvornici

VZ03.jpg

 

I manevarka u istom kolodvoru

VZ04.jpg

 

Ovo je za riječane

VZ05.jpg

 

Nedovršeni most, kolko se sječam i prošlo ljeto je bio u ovoj fazi

VZ06.jpg

 

Industrijski kolosijek na ulazu...

VZ07.jpg

 

...i izlazu iz Pojatnog

VZ08.jpg

 

Stajalište Kupljenovo

VZ09.jpg

 

Spremni za istovar u Luki (popodne su bili istovareni), inače jedini vagon

VZ10.jpg

 

Krava u Žeincima

VZ11.jpg

 

Nastavlja se

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv prag u Zaboku

VZ12.jpg

 

Hum Lug

VZ13.jpg

 

Lijepo uređeno stajalište Donji Lipovec

VZ14.jpg

 

Teretni vagon čeka na utovar u Konjščini

VZ15.jpg

 

Kolosjeci kolodvora Konjščina

VZ16.jpg

 

Izlazak iz Konjščine i industrijski kolosijek

VZ17.jpg

 

Križanje sa 3011 u Budinščini

VZ18.jpg

 

Vlak iz istog vlaka i crkva u Podrutama, prije par dana sam ovdje pješačio

VZ19.jpg

Na sliki se vidi lijepo opran krov vagona

 

Neki prepoznaju ovo mjesto, samo se ovaj puta nikaj ne dimi

VZ20.jpg

 

Stajalište Podrute

VZ21.jpg

 

Lokomotiva slikana iz zadnjeg vagona (ovo je najbolje kaj mi je uspjelo)

VZ22.jpg

 

Nastavlja se

Link to comment
Share on other sites

Mađarevo

VZ23.jpg

 

Zgrada kolodvora Novi Marof

VZ24.jpg

 

Blokhaus pokraj mosta preko Bednje nedaleko da Novog Marofa

VZ25.jpg

 

Stajalište Krušljevec, se to meni čini ili je čirilični natpis samo izbrisan, a ploča je ostala

VZ26.jpg

 

Zgrada kolodvora Turčin

VZ27.jpg

 

Čekam ja da slikam depo Varždin iz boka, kad naraslo je razno raslinje od kada sam se zadnji puta ovdje vozio, pa evo slike od naprijed

VZ28.jpg

 

Ova me je loksa dovukla do Varaždina

VZ29.jpg

 

I nakon kratkog susreta sa Vedijem krečem u obilazak grada, evo karte također slikane u centru Varaždina

VZ30.jpg

 

Kako je sva sreča kolodvor u centru brzo sam došao do glavnog trga i evo jedan prepoznatljiv motiv Varaždina

VZ31.jpg

 

Glasine da je Varaždin lijepo uređen grad su bile točne pa evo jedna jako lijepo i jednostavno uređena ulica (ne znam zakaj u nekoim gradovima pri uređenju ulica idu u nekakve eksperimente koji su užasni kad je najljepše ovako jednostavno)

VZ32.jpg

 

Jedna zanimljiva kuča kod starog grada

VZ33.jpg

 

Slijedi nastavak i završetak

Link to comment
Share on other sites

Varaždinski stari grad

VZ34.jpg

 

Kaže internet Crkva sv. Nikole

VZ35.jpg

 

Pozdrav kolegi forumašu

VZ36.jpg

 

Očito sam malo kružio po gradu kad sam opet ovdje došao

VZ37.jpg

 

Odljevak i original

VZ38.jpg

 

Krečem ja prema kolodvoru na vlak, kad me pred kolodvorom iznenedi ovo, zanimljivo je da je preko puta ceste od kolodvora

VZ39.jpg

 

Malo detalja

VZ40.jpg

VZ41.jpg

 

Skupa sa pipom vodonapojnika

VZ42.jpg

 

Moram pohvaliti WC varaždinskog kolodvora. To je najčišči javni WC u Hrvatskoj u kojemu sam bio.

Kroz prozor WC-a sam slikao svoj vlak za povratak u sastavu Bt-Beet-Beet-Bt

VZ43.jpg

 

I za kraj kaj se tiče slika Lennart Danielsson kroz prozor WC-a.

VZ44.jpg

 

Na povratku nisam slikao nego uživao u vožnji.

Kako nisam slikao malo budem povratak opisao tekstom. Dakle smjestio sam se u treči vagon koji je bio Beet i u kojem kolima nije radila dok nisu prikopčali loksu 2044005 (ako se ne varam taj ju je dan swen slikao po dolasku u Zagreb). Kako sam se prilčino oznojio šečuči po Varaždinu (iako sam bio samo na glavnom trgu i kod starog grada,a to je blizu kolodvora) to mi je i pasalo da klima postepeno počne hladiti. Zanimljivo da dok klima ne radi u Beet-u je toplije nego u Bt-u pa je dosta ljudi ušlo u Bt. Bila je zanimljiva situacija negdje između Zaboka i Zaprešiča, uglavnom dvije cure iz Bt ulaze u Beet u kojem je več bilo sasvim ugodno (zapravo ugodno je bilo več kad je krenuo iz Varaždina) valjda da mogu izač jer iz zadnjeg vagona se može izač samo na par stanica, u ostalim možeš jedino u grmlje skakat, uglavnom samo je jedna komentirala ka je ušla u Beet "Koje smo mi glupače" vjerojetno su bile več skroz skuhane u Bt. Inače vozio sam se sa vlakom 3015 koji je iz Varaždina krenuo poluprazan do Budinščine se skroz ispraznio i počeo se punit od Konjščine. Ujutro je na 3004 bila slična situacija vlak pristojno popunjen da Konjščine i opet se pomalo počeo punit iz Budinščine.

Malo o samom Varaždinu. Kolodvorska zgreda i prvi peron izgledaju sasvim pristojno dok ostali peroni su sramota za HŽ, ipak Varaždin nema tako mali promet, na pamet mi odma poadne usporedba sa Gospičem. Inače grad kako sam več rekao jako lijapo uređen, a posebno mi se sviđaju grafiti koje sam vidio, naime vidio sam ih u gradu ravno nula, je da sam bio u jako malom djelu grada, ali bilo gdje drugdje i na tako malom djelu bi ih zatekao bez problema. Da i još jedna stvar, na ulazu u Varaždinski kolodvor i na samom kolodvoru sam vidio nake vjerojatno Engleze kako slikaju kolodvor i vlakove.

Evo ovo je bio moj prvi putopis, nadam se da nije potpuna katastrofa (ja baš i nisam zadovoljan) i nadam se da nisam stavio previše OT slika grada.

Link to comment
Share on other sites

ICE-3M, evo kaj drugo da velim, nego da mi je jako drago da si za svoj prvi putopis izabral upravo Varaždin, te da mi je isto tako jako drago da smo se upoznali na kolodvoru i malo popričali, nadam se da ću imati više vremena sljedeći put kad se vidimo da ipak malo više popričamo. Drago mi je da ti se svidio i kolodvor i sam grad, tj. ono kaj si videl od njega. :palac:

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

 

120/121 A. G. MATOŠ. Legenda.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav kolegi forumašu

Pretpostavljam da sam taj (ne poznam ni jednog drugog poštarčinu na forumu), pa hvala na prisjećanju. :wink:

 

Evo ovo je bio moj prvi putopis, nadam se da nije potpuna katastrofa (ja baš i nisam zadovoljan)

Kao prvo, čestitka na prvjencu.

Kao drugo: kakva katastrofa, kaj ti je? Trebao bi pogledati moj prvi putopis (42 loše fotografije) pa da vidiš kaj je blamaža. :oops:

Jest da su ti fotke malo tamne, ali ovo nije izložba slika već dokumentiranje jednog vremena i jednog putovanja.

Da ne duljim: dobar početak, samo naprijed. :palac:

Edited by Stanley

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Nemaš razloga za nezadovoljstvo. Za prvi put je i više nego dobro. :palac:

 

I mene veseli da si za svoj prvijenac izabrao zagorsku prugu.

 

Hvala ti. ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Puno hvala svima na pohvalama, da Stenley mislio sam na tebe, vidio sam poštu i sjetio se da uvijek netko šalje pozdrav kad vidi poštu pa sam i ja, ja inače slikam malo tamnije da se vidi i nebo tj. da bude plavo, a od samog Varaždina sam imao velika očekivanja međutim me je svejedno ugodno iznenadio, čak nisam bio jedini koji je slikao po gradu nego sam vidio bar desetak ljudi koji su ga isto slikali, čak je bilo i Japanaca.

Također zaboravio sam napisati da sam vidio u Gajnicama da je netko slikao moj vlak u odlasku dakle 3004.

Link to comment
Share on other sites

Ima mnogo toga što ovde privlači pozornost. Sam grad je oaza građevina koje su sačuvane u vremenu i prostoru. Meni vrlo zanimljivo i originalno. Bravo za putopis i Varaždin! Inače sam tamo bio jednom davne 1980.g. Posjeta prijatelju na odsluženju vojnog roka, doputovao podravskom preko Osijeka...da, obavezno vozom.

pozdrav..

Edited by Ćiro_bos

Posavina exspres

Link to comment
Share on other sites

Ide ovo ide i odlično da napomenem :D Nadam se da svakako nije zadnji putopis jer putopisa nikada dosta barem ne za mene

Edited by Fox
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Evo ga kako sam i najavio danas sam išao na svoju zadnju vožnju Bt vagonom, a kako nisam puno slikao, nego sam uživao u vožnji nisam otvarao novi putopis nego sam odlučio nastaviti ovaj. Ti vagoni inače na forumu baš i nisu omiljeni, ali meni su osim kaj su izvana najljepši, uvijek bili draži za putovanja od onih sa kupeima, a išao sam s njima najčešče od Čakovca do Zagreba. Dakle uskoro ih više nebu, pa sam išao na putovanje do Varaždina i natrag. Čast da bude zadnji imao je 021, a na povratku sam se odlučio za Beet vagon da ih malo usporedim.

Nakon kaj sam saznao da bi vlak 3006 trebao imati dva Bt vagona (hvala Zeusu), otišao sam do kolodvora i uvjerio se da vlak stvarno ima dva vagona. Kad sam ušao unutra vidim vlak je pun :shock: Nije mi 11.21 neko vrijeme za put, ali četiri vagona su bila čisto solidno popunjeni. Uglavnom ugodno sam se smjestio i prepustio uživanju putovanja po Zagorju.

 

Evo unutrašnjosti mog vagona

IMG_0002-1.jpg

 

Slikao sam i ovo dobro poznato mjesto

IMG_0010-1.jpg

 

Kad sam došao u Varaždin kolodvor je bio doslovno krcat (večinom đacima) shvatio sam da nisam slikao vlak pa sam se odlučio ga slikat kako prelazi Dravu. Srečom vlak je stajao malo manje od pola sata pa sam stigao, a ovo sam bar uspio pronač. Inače moj je vagon drugi koji je odrezan, slika mi nije baš najbolje uspjela

IMG_0020.jpg

 

Jel se to neki Seabralov prijatelj se odlučio preselit iz Maribora u Varaždin :hm

IMG_0013.jpg

 

Pogled prema Sloveniji

IMG_0015.jpg

 

Most malo bliže

IMG_0032-2.jpg

 

Krenuo sam prema centru. Kako se izgubit u Varaždinu? Jednostavno, budem vas ja vodio. Vidim ja na križanju putokaz centar, vidim putokaz za stari grad i onda dođem do ovdje, kaj sam slikao usput dok sam mislio da sam na pravom putu

IMG_0033.jpg

 

Uglavnom skrenuo sam u neku ulicu F. Kurelca i idem ja njom i vidim da izlazim iz grada. Nikaj onda sam se vratio istom ulicom i nekako sam uspio doč do centra. Čak sam se stigao na brzinu i prošetati ovim lijepim i jako uređenim gradom.

Stigao sam do kolodvora i slikao sam zgradu kolodvora

IMG_0036.jpg

 

Slikao sam još i ovu ljepoticu

IMG_0035.jpg

 

Natrag sam se vračao sa 3017 i sjeo sam u Beet vagon da upotpunim priču. Došao sam sa vogonom koji bude uskoro prošlost, a vračam se vagonom koji bude ga naslijedio i da ih malo usporedim.

Uglavnom bio bi to ugodan railfanovski dan da nije bilo lutanja po Varaždinu :oops:

Link to comment
Share on other sites

Evo, dobro da si nastavio dodavati na umirovljenu temu (to je u pravilu loš potez jerbo 4rum funkcionira poput dnevne politike - što je bilo jučer, više ne postoji) jer sam tako vidio i Tvoj prvijenac od putopisa (kako mi je samo promakao?).

U svakom slučaju, pohvale i za prvi i za drugi dio

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Jel se to neki Seabralov prijatelj se odlučio preselit iz Maribora u Varaždin :hm

http://i1122.photobucket.com/albums/l527/ICE-3M/IMG_0013.jpg

Je, je .... to je upravo onaj kojeg sam tražio i koji je nestao između mog prvog i drugog foto-sessiona u Mariboru. ;-)

Fakin jedan, spustio se nizvodno .... :po guzi: :lol:

 

Pohvale i za drugi dio putopisa ... još bumo na kraju svi mi, a najviše zagorska ekipa, žalili za starim dobrim sicevima u Bt-ovima ;-)

Link to comment
Share on other sites

Je, je .... to je upravo onaj kojeg sam tražio i koji je nestao između mog prvog i drugog foto-sessiona u Mariboru. ;-)

Fakin jedan, spustio se nizvodno .... :po guzi: :lol:

Gusan jedan...

 

... još bumo na kraju svi mi, a najviše zagorska ekipa, žalili za starim dobrim sicevima u Bt-ovima ;-)

Svi ćemo žaliti za starim sicevima, ja to već odavno govorim, ali me nitko ne doživljava. je odlučio da će 'Rvati putovati neudobno

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...