Jump to content

Tin Express 2011.


Stanley

Recommended Posts

Danas je opet krenuo Tin Express, već legendarni božićno-novogodišnji vlak namijenjen našim najmlađim sugrađanima.

Kao i proteklih godina pravio sam društvo glavnom liku iz ove lijepe priče, našem prijatelju forumašu malom.paji, koji se tako uspješno uživio u ulogu Djeda Mraza/Božićnjaka i Svetog Nikole kako bi uveseljavao dječicu na njihovom kratkom putovanju željezničkom prugom.

Igrom slučaja, prije polaska vlaka, sreo sam na peronu zagrebačkog Glavnog kolodvora još jednog forumaša - ICE-3M koji se rado odazvao pozivu da nam se pridruži. Moram reći da nam je bio od velike pomoći, jer je na sebe preuzeo zadaću da snima događaj fotoaparatom malog.paje za njegovu privatnu kolekciju uspomena. Vjerujem da će i on napisati koju riječ o svojim dojmovima.

Forumaško društvo dodatno se pojačalo u Savskom Marofu, gdje nam se pridružio i Portos.

Prije nego predočim slike moram napomenuti da sam bio pomalo razočaran prizorom koji sam zatekao po dolasku na Glavni kolodvor. Naime, na peronu nas je dočekao Mađar 6111-023 koji je propisno zasvinjen grafitima i drugim znakovima iživljavanja kojekakvih lunatika. Navodno čistih više i nema! S druge strane Tin Express je, za razliku od prijašnjih godina, bio više prazan nego pun. No za vjerovati je da će biti bolje, tim prije što bi (prema najavama) od idućeg vikenda na ovom simpatičnom dječjem vlaku trebao prometovati novi Končarev EMV. Živi bili i vidjeli, a naročito moja kćer i unučica koje se spremaju na jedno od tih idućih putovanja.

Nakon kratkog uvoda pređimo na slike.

 

Mali.paja alias Sveti Nikola u civilnom izdanju:

 

pc030002.jpg

Vlak je spreman:

 

pc030003.jpg

pc030008c.jpg

I logistika radi punom parom:

 

pc030013n.jpg

Ja ću u međuvremenu malo obići vlak i ''diviti'' se njegovom izgledu:

 

pc030020.jpg

pc030021.jpg

Što je sad ovo, imamo i zapregu?

 

pc030025.jpg

Neočekivan i dobrodošao susret - ICE-3M:

 

pc030031.jpg

Evo i Svetog Nikole, koji je odmah pobudio pozornost i želju za zajedničkim slikanjem:

 

pc030039.jpg

Idem ja malo u inspekciju:

 

pc030041.jpg

 

Nastavlja se

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dečki, samo vi slikajte:

 

pc030043.jpg

I majstora su nam prikladno odjenuli:

 

pc030045.jpg

 

Hmm… Danas mi je nešto malo dječice u vlaku:

 

pc030046.jpg

 

Ali ne manjka onih koji se žele sa mnom slikati:

 

pc030050.jpg

 

Neki su mi i malo sramežljivi:

 

pc030051.jpg

 

Ma znaju svi oni da sam ja dobar djedica:

 

pc030053.jpg

 

U posadi je i jedna lijepa teta:

 

pc030054.jpg

Još malo slikanja pred polazak:

 

pc030057.jpg

pc030058j.jpg

pc030060.jpg

Nastavlja se

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

pc030061.jpg

pc030062.jpg

pc030066.jpg

Došlo je vrijeme da se ukrcamo u vlak. Najprije kratka inspekcija zaliha:

 

pc030067.jpg

A Sveti Nikola je spreman za upad među svoje male goste:

 

pc030070.jpg

 

Malo ugođaja iz ''putničkog dijela'':

 

pc030071.jpg

Nije na onom vagonu, to je na našem prozoru:

 

pc030074.jpg

Balončići:

 

pc030076.jpg

Zvončići:

 

pc030077.jpg

Mrzli djed:

 

pc030081.jpg

Nastavlja se

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Majstore, mi smo službeni fotografi Svetog Nikole. Što znači da smo u ovom vlaku službene osobe. Što znači da ćemo ti se legalno uvaliti u upravljačnicu:

 

pc030082.jpg

Još malo i prolazimo kroz moje Vrapče:

 

pc030087.jpg

Majstor je ukapirao da smo bezazleni fotoreporteri/railfanovi, pa zaslužuje još koju fotografiju:

 

pc030088.jpg

Nego, valja nama natrag u putnički prostor. Sveti Nikola samo što nije stigao:

 

pc030089e.jpg

Prije njega stiže osvježenje:

 

pc030092.jpg

Ne znam zašto, ali meni se najviše sviđaju ovi balončići:

 

pc030097.jpg

Puff, pant… Tko je izmislio ovako uska vrata?

 

pc030098.jpg

 

Sveti Nikola dijeli poklone:

 

pc030099.jpg

Danas dajem samo dječici koja su bila zločesta:

 

pc030101.jpg

 

pc030103.jpg

Nastavlja se

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Sveti Nikola svojim malim gostima dijeli poklone:

 

pc030106.jpg

pc030110.jpg

pc030112.jpg

Mamaaaa, vidi što sam dobio:

 

pc030113.jpg

I roditelji su bilježili poneku foto uspomenu:

 

pc030114.jpg

Početna nelagoda je nestala i dječica su uživala u slikanju s dobrim djedicom:

 

pc030117.jpg

pc030119.jpg

pc030121.jpg

pc030122d.jpg

pc030123.jpg

Nastavlja se

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Još malo impresija o druženju Svetog Nikole s dječicom:

 

pc030125.jpg

pc030127.jpg

 

pc030129.jpg

 

pc030132.jpg

 

pc030134.jpg

 

pc030143.jpg

 

I tako smo, u veselom raspoloženju, stigli u odredište - Savski Marof, gdje nas je dočekao glavom i bradom Portos:

 

pc030147.jpg

Dva Mađara u kolodvoru Savski Marof (naš je onaj desno):

 

pc030149.jpg

Dok se nepušač Portos smjestio u upravljačnicu…

 

pc030152.jpg

ICE-3M koristi priliku da uvuče još koji dim:

 

pc030153.jpg

 

Slijedi završetak

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Dečki, dosta zezanja, još malo i idemo natrag u Zagreb:

 

pc030154.jpg

U međuvremenu Sveti Nikola i dalje uveseljava svoje male putnike, ovaj put dijeleći im balone:

 

pc030158.jpg

pc030159.jpg

pc030160.jpg

Dok Sveti Nikola obavlja svoje dužnosti mi koristimo priliku da, kao pravi railfanovi, uživamo u pogledu iz upravljačnice:

 

pc030168.jpg

Ulazak u kolodvor Zaprešić:

 

pc030169.jpg

Vidi tko nam je došao:

 

pc030171.jpg

Ajde ne zezajte nego recite ima li tu što za popit?

 

pc030172.jpg

Za kraj još jedna fotka mojih kompanjerosa iz upravljačnice:

 

pc030173.jpg

Svršetak

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Odlično. Dobro da nije bilo previše putnika pa ste mogli na miru fotkati.

Imam jednu primjedbu: Sveti Nikola / Djed Mrazobožićnjak nema sobom krampusa pa evo mog prijedloga:

 

Krampus.jpg

Bogme dobar ti je ovaj KRAMPUS! Gdje ga samo nađe?

Link to comment
Share on other sites

Odlično. Dobro da nije bilo previše putnika pa ste mogli na miru fotkati.

Imam jednu primjedbu: Sveti Nikola / Djed Mrazobožićnjak nema sobom krampusa pa evo mog prijedloga:

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/zezalice/Krampus.jpg

 

 

:lool :lool :lool :lool

Presmiješno!

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

 

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Link to comment
Share on other sites

Igrom slučaja, prije polaska vlaka, sreo sam na peronu zagrebačkog Glavnog kolodvora još jednog forumaša - ICE-3M koji se rado odazvao pozivu da nam se pridruži. Moram reći da nam je bio od velike pomoći, jer je na sebe preuzeo zadaću da snima događaj fotoaparatom malog.paje za njegovu privatnu kolekciju uspomena. Vjerujem da će i on napisati koju riječ o svojim dojmovima.

Evo i mene sa dojmovima. S obzirom da nisam imao svoj fotič, slika nema, ali to ne znači da nisam fotkao, ali to je več Stenley objasnio, a ja se nadam da sam dobro obavio zadatak slikanja fotičem malog.paje.

Uglavnom sve je počelo kada sam nekim sasvim desetim poslom došao na glavni kolodvor vlakom 2204. Iskrcao sam se na šestom peronu i odma mi je bilo jasno da nekaj nije u redu jer sam vidio da je vlak iz Vukovara došao na IIa. peron, a obično dolazi na prvi, a na prvom stoji Mađar. Prolazeči pokraj dotičnog Mađara vidim poznato lice, a to je bio Stanley koji me je pozvao da se pridružim na vožnji kaj sam prihvatio. Uglavnom u vlaku je bilo prilično malo djece, kaj zapravo i ne čudi jer sam i ja prvi put čuo da taj vlak vozi kad sam sreo Stanleya. Uglavnom vožnja je brzo prošla i mi smo u Savskom Marafu gdje nas je dočekao Portos, a tu sam zadnji put bio 1992. godine kad sam putovao za Klanjec, a ovo mi je prvi puta da sam na tom kolodvoru sišao iz vlaka. Natrag smo se provozali u uparavlajčnici, kaj je naravno svakom railfanu pravi gušt. Stigli mi na glavni, a ja nastavio dalje svojim poslom, a vlak na još jednu turu koja mi se činila čak i praznija od prve.

Uglavnom hvala svim sudionicima na ugodnom društvu i na jednom lijepom railfanovski provedenom prijepodnevu.

Link to comment
Share on other sites

Pa to će na kraju ispast k'o Tomina reportaža iz Rusije...

Teško. Ja svoje putopise stavljam na forum, u pravilu, isti dan ili najkasnije sutradan po povratku. :wink:

Sutra ide izvanredni Tin Express i u njemu se voze dječica s posebnim potrebama, pa me Sveti Nikola pitao imam li vremena... A ja kao penzić sve nešto zatrpan obavezama. I tako - slijedi nastavak.

P.S. Što više gledam tvoju kreaciju (Portos u ulozi Krampusa) sve više se cerekam. Kako si se samo sjetio? A čekaj da on to vidi, pa ti je bolje ne ići na iduću roštiljijadu. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Divne fotke. Zaista je lijepo vidjeti djecu na kojima i inace svijet ostaje.

 

Nego, citam ovo o skoro praznom "Tin Expressu' pa me zanima dali HZ uopste ima svoj PR tim i koliko taj tim radi svoj posao?

 

Zar se recimo uz one standardne kolodvorske najave nebi mogao ubaciti segment od nekih 30-60 sekundi u kom se obavjestavaju svi putnici da HZ tokom decembra organizuje Tin i da se sve informacije o redu voznje i ostalom mogu dobiti na salterima/blagajnama

Ima more nacina da se javnost animira, a koji obzirom na to da HZ ima jaku infrastrukturu nebi trebali biti skupi??

Recimo, svi znamo fa je u suboitu bila izborna tisina, ali zar bas ta tisina nije bila idealna prilika da se i HRT ili Nova pridruze i snime prilog u Tinu?.

 

Bas zato sam pitao za PR tim koji radi za HZ [malo sarkazma: Mozda ljudi iz tima uopste ne rade subotom ili nedeljom nego samo radnim danima i to iskljucivo od 08:00- do 16:00]

Edited by marco
Link to comment
Share on other sites

Evo i mene sa dojmovima. S obzirom da nisam imao svoj fotič, slika nema, ali to ne znači da nisam fotkao, ali to je več Stenley objasnio, a ja se nadam da sam dobro obavio zadatak slikanja fotičem malog.paje.

Uglavnom sve je počelo kada sam nekim sasvim desetim poslom došao na glavni kolodvor vlakom 2204. Iskrcao sam se na šestom peronu i odma mi je bilo jasno da nekaj nije u redu jer sam vidio da je vlak iz Vukovara došao na IIa. peron, a obično dolazi na prvi, a na prvom stoji Mađar. Prolazeči pokraj dotičnog Mađara vidim poznato lice, a to je bio Stanley koji me je pozvao da se pridružim na vožnji kaj sam prihvatio. Uglavnom u vlaku je bilo prilično malo djece, kaj zapravo i ne čudi jer sam i ja prvi put čuo da taj vlak vozi kad sam sreo Stanleya. Uglavnom vožnja je brzo prošla i mi smo u Savskom Marafu gdje nas je dočekao Portos, a tu sam zadnji put bio 1992. godine kad sam putovao za Klanjec, a ovo mi je prvi puta da sam na tom kolodvoru sišao iz vlaka. Natrag smo se provozali u uparavlajčnici, kaj je naravno svakom railfanu pravi gušt. Stigli mi na glavni, a ja nastavio dalje svojim poslom, a vlak na još jednu turu koja mi se činila čak i praznija od prve.

Uglavnom hvala svim sudionicima na ugodnom društvu i na jednom lijepom railfanovski provedenom prijepodnevu.

Pa i vlak i nije tako nepoznat. Vlak je već u prometu 15 godina. Na letku je netočan podatak da je vlak star 14 godina. Ja sam na vlaku 14 godina. Nisam bio samo prvu godinu. Ove godine računam na dvadesetak vožnji. Prije par godina sam bio na 43 vlaka. Bio sam tada osim Zagreba i u Novskoj, Sunji, Volinji, Koprivnici, Sisku, Novoj Kapeli i Lipovljanima. Dosad sam na preko 200 vlakova bio. U Zagrebu nisam propustio niti jedan vlak od kada sam preuzeo dužnost. Zajedno to cijelo vrijeme na vlaku je samnom jedan strojovođa. Nas dva nastupamo zajedno 14 godina. On je bio na desetak vlakova manje od mene. Ja nastupam do 06.12. kao SV.NIKOLA a iza toga sam DJED MRAZ. Moj kolega cijelo vrijeme nastupa kao DJED MRAZ. Do 06.12. putnci na našem Božićnom vlaku imaju mogućnost sresti SV.NIKOLU I DJEDA MRAZA zajedno. Iza toga mogu susresti dva DJEDA MRAZA. Uglavnom naša prva vožnja uvijek je bila slabije popunjena. Zadnji dan do kada bi vlak trebao voziti je 23.12. To je bilo tako do sada a biti će i ubuduće. Ove godine je malo vikenda, samo tri. Vožnje za građanstvo je vikendom (subota i nedelja). U tjednu se vožnje organiziraju za škole, vrtiće, razne ustanove itd. Skoro svaku godinu na zadnji dan vožnje imali smo problema sa prebukiranjem vlaka. Za vlak se prodaje karata onoliko koliko ima mjesta. Ljudi su molili da ih pustimo sa djecom u vlak pa makar i stajali. Na ovom našem forumu vlak se prati nekih 4-5 godina. Naš Poštarčina o ovome piše tri godine. Prije toga je i Portos nešto pisao. Za sada toliko.

Link to comment
Share on other sites

Nakon što je mali.paja sve tako lijepo objasnio idemo mi na nastavak ovom malog djecopisa.

Jer nije gotovo kad je gotovo, nego je gotovo kad Sveti Nikola kaže da je gotovo.

Danas je prometovao Tin Express namijenjen dječici s posebnim potrebama i bio je, za razliku od subotnjeg, lijepo popunjen.

I ne samo da je bio popunjen, nego je i lijepo izgledao. Jer, umjesto zasvinjenog Mađara vozio nas je novi novcati 6112-101. Bila je to ujedno moja prva vožnja HŽ-ovim čudom tehnike - novim vlakom za prigradski promet.

Bez puno uvoda idemo na slike s današnjeg putovanja.

Dok sam šetao peronom stajališta Vrapče zove mene mali.paja i pita: kojim vlakom ideš? I da ne duljim, sastali se nas dvojica u 8033:

 

pc050008.jpg

 

Tin Express je već spreman na prvom peronu:

 

pc050010.jpg

Majstor danas nema ''službenu odoru'' tj. crvenu kapicu, ali je važno da vozi pravi vlak:

 

pc050009q.jpg

Dok čekam da se mali.paja preobrazi u Svetog Nikolu evo supernove iznad Zagreba:

 

pc050013.jpg

Naravno da sam zavirio u unutrašnjost:

 

pc050015.jpg

Natpis je malo drugačiji od onoga na Mađaru:

 

pc050019.jpg

Pogled s kraja:

 

pc050020.jpg

Šećem uz vlak i pasem dojmove:

 

pc050023y.jpg

Mali putnici i njihovi pratitelji već se okupljaju na peronu:

 

pc050024.jpg

Nastavlja se

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Dok se ja motam oko novog vlaka pojavio se i Sveti Nikola. Evo ga u uobičajenoj inspekciji prije putovanja:

 

pc050028.jpg

 

Zašto mi se čini da se ti stalno šuljaš za mnom?

 

pc050031o.jpg

Oho, danas imamo i pojačanje:

 

pc050032.jpg

 

Evo ih zajedno:

 

pc050033.jpg

 

Bliži se vrijeme polaska pa ulazim u vlak. Ovi ukrasi me podsjećaju da su i penzići nekada bili djeca:

 

pc050037.jpg

U vlaku već nastaje gužva:

 

pc050040.jpg

Dok čekamo polazak koristim priliku da se prišmajhlam majstoru. Dobri diplomatski odnosi uspostavljeni su odmah:

 

pc050044.jpg

Moj dobri domaćin zaslužuje još poneku fotku:

 

pc050045.jpg

Cockpit kao u svemirskom brodu:

 

pc050046.jpg

Nastavlja se

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Djed Mraz/Božićnjak poželio se slikati s ovom lijepom tetom:

 

pc050047.jpg

Sve je pod kontrolom, puhni u tu zviždaljku pa da krenemo:

 

pc050050.jpg

 

Ajmo mi uveseljavati djecu:

 

pc050052.jpg

Gi'mi fajv, daj mi peticu:

 

pc050053.jpg

Jeste vi meni bili dobri ove godine?

 

pc050059.jpg

 

Evo poklon i za tebe:

 

pc050060.jpg

Neki su nam i malo sramežljivi:

 

pc050061.jpg

Mama, jel to onaj striček Sveti Nikola?

 

pc050063.jpg

Dvije slatkice-blizanke, jedna je nestrpljiva dok druga blaženo drijema:

 

pc050068.jpg

Slijedi završetak

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...