Jump to content

Biciklom do Koprivnice


Ferito

Recommended Posts

Na 11. kolovoza vozil sam biciklom od Zakanja do Koprivnice. Na kolniku to je puno duže nego na željezničkoj pruzi

trkp.jpg

Zeljeňička stanica Porogsztentkirálya je bio prvo mjesto di sam zastao odmoriti.

dscf1833d.jpg

dscf1831d.jpg

dscf1832.jpg

dscf1830z.jpg

Sljedeći stanica Berzence je bio, al tamo nisam slikal ništa.

Góla-Gola već nije daleka

dscf1834.jpg

Dolazio sam u Hrvatsku. Tu sam od 500 metra od Zakanja ali već vozil sam otprilike 45 km... Čekal sam Maestral kraj Drave al nije došao. Čekal sam 20 minuta i pokretao sam prema Koprivnicu. Dok sam čekal, čul sam signal MÁV-a od Gyékényesa :mah

dscf1844j.jpg

Koprivnica:

dscf1849z.jpg

Kad sam dolazio na kolodvor, Maestrál onda je odlazio i dolazio je IC Kvarner iz Mađarske:

dscf1851d.jpg

dscf1852.jpg

Naš ljepi CAF vagon:

dscf1854m.jpg

I Goša na kraju:

dscf1856b.jpg

Nekad sam videl da Maestral zato kasne uvijek jer vlak ima 2 dijela, Rijeka-Osijek i Zagreb-Budimešta. Međunarodni dio u Zagrebu dočeka dolazak riječkog dijela. Ak ovaj dio mnogo kasni, međunarodni dio zašto ne polazi bez ovoga? Naprimjer kod nas EN Venezia isto ima 2 dijela, Venecija-Budimpešta i Gyékényes-Budimpešta. Ak dio iz Venecija mnogo kasni, dio iz Gyékényesa polazi bez njega i međunarodni dio će pratiti

Link to comment
Share on other sites

Šetao sam do ulazka Koprivnice:

dscf1861a.jpg

Vručina:

dscf1871r.jpg

dscf1877y.jpg

Sjedal sam optrilike sat vremena u maloj sjeni bika dok vlak nije došao. Ali moj nos je virio od sjena i postao je crven :-?

dscf1882ph.jpg

Mađar iz Zagreba:

dscf1879s.jpg

dscf1881c.jpg

dscf1885.jpg

Nisam dočekal više vlakova, polazio sam od Koprivnice. Želio sam pogledati Šodericu

U Botovu je mi uspio vidjeti teretni vlak koji je išao u Gyékényes:

dscf1888r.jpg

Na Šoderici nije bila gužva. Svatko je na moru ili kaj je? :mah

dscf1889.jpg

dscf1890m.jpg

Barem na Šoderici kava je samo kostao 6 kuna, dok u Zagrebu sam platio 11.

Link to comment
Share on other sites

Opet kod mosta.. al naravno vlak nije došao

dscf1900o.jpg

dscf1903s.jpg

Ova tablica je mi zanimljiva. ÁVO je bio "Mađarski KGB".

dscf1914z.jpg

Roda:

dscf1921f.jpg

dscf1922a.jpg

Opet u Mađarskoj. Više slika nema

dscf1924g.jpg

 

Pozdrav iz Mađarske :mah

Link to comment
Share on other sites

Fine slike Ferito!

 

Nekad sam videl da Maestral zato kasne uvijek jer vlak ima 2 dijela, Rijeka-Osijek i Zagreb-Budimešta. Međunarodni dio u Zagrebu dočeka dolazak riječkog dijela. Ak ovaj dio mnogo kasni, međunarodni dio zašto ne polazi bez ovoga? Naprimjer kod nas EN Venezia isto ima 2 dijela, Venecija-Budimpešta i Gyékényes-Budimpešta. Ak dio iz Venecija mnogo kasni, dio iz Gyékényesa polazi bez njega i međunarodni dio će pratiti

 

Da li si siguran da je tako? Kada sam išao vozom iz Lviv-a za Budimpeštu. Voz je kasnio oko 45 minuta u Zahony. Voz Zahony - Budimpešta koji treba da ide zajedno sa vozom Moskva - Budimpešta, nije čekao već je otišao. Međutim voz Moskva - Budimpešta nije krenuo sam po završetku carinskih pregleda (trajalo oko 20 minuta, dakle ukupno 1h05min kašnjenja), već je morao da čeka sledeći voz Zahony - Budimpešta, koji je išao 2 sata posle prethodnog. Pa smo čekali još nepotrebnih 55 minuta u Zahony-ju, što je značilo da je voz imao 2 sata kašnjenja, što je opet prouzrokovalo kašnjenje voza 345 Avala za Beograd, jer je čekao na vagone iz Moskve i Kijeva. A kad je jedan moj prijatelj dolazio iz Moskve za Beograd, voz je toliko kasnio da su oni bili prikačeni na večernji voz za Beograd koji polazi u 23:00!!!

Link to comment
Share on other sites

Ferito biciklista !

Hvala ti na odličnima slikama i kada si krenuo ja sam mislio da ćeš biciklom do Osijeka.

U Osijeku ti se ovih dana održava Pannonian challenge i svi ekstremni biciklisti su ovdje...

 

10678182.jpg

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast na putopisu i lijepim fotografijama.

Vidim da si prošao kroz Csurgó, tamo nije bilo ništa zanimljivog za slikati?

 

1. Tamo nije bilo ništa zanimljivo

2. Mrzim taj grad zato sam htel prolaziti brzo kako moguće :mrgreen:

 

Ferito, reci mi kako je s biciklom preko granice? mojeg prijatelja su jednom tražili ATA karnet za bicikl. jesu te tražili nešto posebno ili su te pustili bez problema?

Nije bilo ništa posebno na granici, samo pogledali su mog putnog list i moguo sam voziti dalje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...