Jump to content

Čarobna Istra


kiki273

Recommended Posts

Thomcro,Narcis i ja ponovno u ekšnu;Krenuli smo samo na kavu do Lupoglava a završili u Plovaniji,na granici sa Slovenijom :mrgreen:

Čekajući Narcisa u Vranju,potražili smo tunel "Vranje I"

Picture1918.jpg

 

Picture1919.jpg

 

Nastavili do Lupoglava,gdje nas je dočekao Šved 026

Picture1940.jpg

 

Zatim Cerovlje

Picture1942.jpg

 

Borut

Picture1954.jpg

 

Heki-tovarište

Picture1958.jpg

 

Heki,Grubiši.....

Picture1962.jpg

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Što ćemo,gdje ćemo?

Ajmo do Motovuna naći tunel.....

Picture1966.jpg

 

Nastavljamo u Livade,Oprtalj

Picture1986.jpg

 

Završje

Picture1991.jpg

 

Kostanjica

Picture2001.jpg

 

Grožnjan,Buje i nazad doma...

Imamo mi i filmića iz tunela :!:

http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com/putopisi-i-reportaze-f1/istria-magica-t127.htm

 

I još puno toga s trase Parenzane :!:

http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com/parenzana-tpc-f29/parenzana-ili-poreeanka-t34-15.htm

 

Uživajte i podrav :!:

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Ova tema se može nastaviti konstruktivno, novim prilozima ili diskusijom o onome što je objavljeno.

Sve ostale diskusije su maknute.

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Ova tema se može nastaviti konstruktivno, novim prilozima ili diskusijom o onome što je objavljeno.

Sve ostale diskusije su maknute.

 

OK!

 

Stvarno, je li tunel u potpunosti rađen za dva kolosijeka?

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Lijevi kolosjek je do najviše 30 metara unutar tunela a da li je Vrana I u svojoj cijeloj dužini predviđen kao dvotračni tunel nismo uspjeli istražiti. Dalje od tih prijeđenih cca. 100 metara nismo išli jer je tunel u zavoju a nismo imali nikakve svjetiljke jer nam namjera nije bila istraživanje tunelá već nešto sasvim drugo. Ovo je bilo onako usput, da "ubijemo" vrijeme čekanja. Dalje je bilo skroz tamno i svaki daljni pothvat je bio riskantan bez svjetla.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Razumijem, nije svejedno ići kroz pol km dugačak tunel...pretpostavljam (tek spekuliram) da je vjerojatno cijeli takvog profila.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

...pretpostavljam (tek spekuliram) da je vjerojatno cijeli takvog profila.

Nažalost krivo pretpostavljaš. Po kazivanju jednog od strojara prije par dana na riječkom kolodvoru kad sam fotkao Plassera, tunel je sa obje strane u dvotračnom profilu ali srednji dio da je jednotračnog profila. Naravno ovo tek treba istražiti! Za sada je to samo na rekla-kazala ali vjerujemo radnicima koji rade na pruzi, jel' tako?

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

...pretpostavljam (tek spekuliram) da je vjerojatno cijeli takvog profila.

Nažalost krivo pretpostavljaš. Po kazivanju jednog od strojara prije par dana na riječkom kolodvoru kad sam fotkao Plassera, tunel je sa obje strane u dvotračnom profilu ali srednji dio da je jednotračnog profila...

 

To zvuči upravo nevjerojatno, zakaj bi pola ili trećinu tunela radili sad ovako sad onako :shock:

 

Naravno, treba vjerovati ljudima na terenu :wink:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

To zvuči upravo nevjerojatno, zakaj bi pola ili trećinu tunela radili sad ovako sad onako :shock:

Najvjerovatnije je da tunel nije do kraja dovršen. Možda, ali samo kao veliko "možda"!, je unutra trebao biti triangl. To je bilo prvo što sam pomislio kad mi je to čovjek rekao, ali se nisam usudio to i reći. Dok se ne vidi unutra čega ima sve ovo će biti samo nagađanje.

Naravno, treba vjerovati ljudima na terenu :wink:

Svakako, ipak su oni kompetentniji od mene. Sve dok netko od nas ne uđe u mraki vidi čega tamo ima moramo im vjerovati.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

To zvuči upravo nevjerojatno, zakaj bi pola ili trećinu tunela radili sad ovako sad onako :shock:

Najvjerovatnije je da tunel nije do kraja dovršen. Možda, ali samo kao veliko "možda"!, je unutra trebao biti triangl. To je bilo prvo što sam pomislio kad mi je to čovjek rekao, ali se nisam usudio to i reći. Dok se ne vidi unutra čega ima sve ovo će biti samo nagađanje.

Naravno, treba vjerovati ljudima na terenu :wink:

Svakako, ipak su oni kompetentniji od mene. Sve dok netko od nas ne uđe u mraki vidi čega tamo ima moramo im vjerovati.

 

Triangl je valjda planiran kako je vidljivo na ovoj karti, nažalost male rezolucije, pa nije jasno je li u tunelu, ili izvan njega.

 

varijantetunelauckahl9.jpg

Maranatha !

Link to comment
Share on other sites

Triangl je valjda planiran kako je vidljivo na ovoj karti, nažalost male rezolucije, pa nije jasno je li u tunelu, ili izvan njega.

Prije će bit unutar tunela nego izvan. Zašto tako mislim? Izlaz odmah ide na škarpu i nema prostora za takovo nešto. Ali kao što sam i prije napisao, dok ne uđemo unutra neđemo znati na čemu smo. Sve ovo su za sada samo puka nagađanja.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

thomcro i ja nastavljamo s temom;bili smo na trasi Parenzane jer je bila organizirana biciklistička utrka povodom otvaranja trase za biciklističku stazu,ali o tome više u temi o Parenzani.....

Dolazeći u Istru najprije smo stali u Lupoglavu

Picture2967.jpg

 

Ročko Polje

Picture2970.jpg

 

Usljedila je Parenzana,u povratku Buzet

Picture3013.jpg

 

Pa smo skočilii do Slovenije;u Podgorje gdje smo fotkali stanicu,popili cugu i vratili se doma.

Picture3017.jpg

 

Picture3020.jpg

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...