Jump to content

Cipelcug: Sisak Caprag - Sisak, 27.08.2011


seabral

Recommended Posts

Nije normalno da mađari za prigradski promet voze prema Sisku, Volinji, ali za taj slučaj je ključna ova rečenica:

 

Naime, to se lako vidi i po tome da jučer i danas nema niti jednog mađara na vlakovima prema Moravicama, a trebali bi biti 4050/4059, 4058/4063 i 4106/4101. Još ova prva dva para koja sam naveo mijenja klasika relativno često, ali par vlakova 4106/4101 uvijek vozi mađar, a ako ne onda je to znak da je velika stiska s njima. Btw, danas i vlak 5203 vozi klasika sa 2 vagona umjesto mađara. ;-)

 

Onda su baš mogli i na vlakove za Sisak poslati klasiku. Ja ne bih imao ništa protiv da sam se vozio u starom kupejcu umjesto da sam si u svakom smjeru po sat vremena ravnao leđa u neudobnim stolcima obnovljenih Mađara 008 i 004 :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje za znalce. Kad sam se vozio Mađarima u Sisak i iz Siska, u oba smjera su vozili Mađari preuređeni za zagrebački prigradski promet. Tu mislim na one s pojedinačnim sjedalima uz prozore i sa širokim prostorom za stajanje. Kaj je to normalno na takav način svjesno smanjivati broj sjedećih mjesta u vlakovima za relacije prema Sisku i još dalje prema Volinji ? :-?

Kada bi Mađari preuređeni za zagrebački prigradski promet vozili samo svojom relacijom jako brzo bi nabili km te bi im trebao srednji ili veliki popravak, dok bi oni neobnovljeni to bili i dalje jer na svojim relacijama bi znatno teže sakupljali km. Stoga svi voze svagdje. Logike i ima i nema. No s obzirom da je dosta garnitura neispravno krpa se sa onima koje su ispravne. U svakom slučaju u špicama prigradskog prometa trebalo bi forsirati obnovljene a izvan špica one sa starim sjedalima.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Fino! Nema puno toga ljepšeg od ustajanju na sabajle i početak putovanja prije svitanja. Brod, vlak, svejedno, čak i autobus ... Još je veći (iako neveseli) doživljaj biti samac u prometalu, imaš vremena i mjesta za razmišljanje o mnogočemu. Dio rituala treba biti i kafa, po mogućnosti na mjestu gdje će te poslužiti netko ljubazan. I kao šlag na kraju takvog početka, kakve novine, ma koliko tradicionalno novoHrvatski jadne u pravilu bile ...

 

A sve dalje, slike same govore. Dobih volju i sam se pokrenuti. Ke (Che) lijepo, rekli bi u Rijeci ...

 

ovo je jako lijepo napisano, ja bih samo novine zamjenio nekim dobrim romanom ili jednostavno razmišljanjem uz kavicu. :) ljudi me malo gledaju čudno kad velim da volim putovati sam, pogotovo vlakom, ali neka. ;)

 

a seabralu sve pohvale za još jedan sjajno odrađen posao, fotka s odrazom vlaka u vodi je vrhunska :)

...and I'd let that lonesome whistle blow my blues away.....

Link to comment
Share on other sites

Fino! Nema puno toga ljepšeg od ustajanju na sabajle i početak putovanja prije svitanja. Brod, vlak, svejedno, čak i autobus ... Još je veći (iako neveseli) doživljaj biti samac u prometalu, imaš vremena i mjesta za razmišljanje o mnogočemu. Dio rituala treba biti i kafa, po mogućnosti na mjestu gdje će te poslužiti netko ljubazan. I kao šlag na kraju takvog početka, kakve novine, ma koliko tradicionalno novoHrvatski jadne u pravilu bile ...

 

ovo je jako lijepo napisano, ja bih samo novine zamjenio nekim dobrim romanom ili jednostavno razmišljanjem uz kavicu. :) ljudi me malo gledaju čudno kad velim da volim putovati sam, pogotovo vlakom, ali neka. ;)

 

Kad je Zeljezni napisao svoj komentar, naveo me je na dosta razmišljanja o mojim putovanjima. Današnji komentar od Dunkelheita je samo ponovio ta razmišljanja. Da, u pravu ste ... putovanja u društvu sa sâmim sobom su nešto posebno. Namjerno ne želim reći "solo putovanja", nego "u društvu sa sâmim sobom", jer upravo u takvim trenucima imam svo vrijeme ovog svijeta sa sebe, za svoja razmišljanja, doživljaje, osjećaje ... i to je ono što me u tim trenucima zaista u potpunosti ispunjava. Jako često sam putovao sâm, kako u prošlosti tako i sada. Ali nikad se u tim trenucima nisam osjećao usamljenim. Naprotiv ... osjećaj kretanja, putovanja, gledanja kroz prozor, razmišljanja o krajevima kroz koji prolazim, o svemu ostalom što se događa oko mene, planiranje nastavka putovanja, sljedećeg stajališta, sljedeće sačekuše ... tu jednostavno ne može biti dosadno.

 

Naravno, za takvo nešto moraš biti i takav tip osobe. Mene su već na ovom forumu prozvali "vuk samotnjak". Ne znam da li je to dobro ili ne, ali taj način doživljavanja je definitivno nešto od čega ne mogu pobjeći. Ne bježim ja niti od društva, niti od zajedničkih akcija, ali sasvim sigurno mogu reći da jako dobro mogu pronaći sebe u ovakvim one-man-band avanturama i pustolovinama. I drago mi je da vidim da nisam jedini koji osjeća i razmišlja na isti način ... :--)

Link to comment
Share on other sites

 

Ne mogu se nikako oteti razmišljanjima kako jako volim željezničke mostove ...

 

 

Ima nas još koji volimo željezničke mostove.

Kos mene na Dravi spojiš kupanje i fotkanje, samo što baš nema puno vlakova.

 

Putopis je za plus pet, uostalom to smo od tebe i navikli !

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Naravno, za takvo nešto moraš biti i takav tip osobe. Mene su već na ovom forumu prozvali "vuk samotnjak". Ne znam da li je to dobro ili ne, ali taj način doživljavanja je definitivno nešto od čega ne mogu pobjeći. Ne bježim ja niti od društva, niti od zajedničkih akcija, ali sasvim sigurno mogu reći da jako dobro mogu pronaći sebe u ovakvim one-man-band avanturama i pustolovinama. I drago mi je da vidim da nisam jedini koji osjeća i razmišlja na isti način ... :--)

Fala bogu te nisi jedini. U potpunosti potpisujem sve što si gore napisao. Kolektivni ekšni me često jako podsjećaju na brak - on bi gledao TV, a ona bi da se operu zavjese u dnevnom boravku...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sad se ja opet moram pridružiti s potpisom, a ovaj seabralov tekst bi valjalo c/p u neki FAQ kao odgovor pod pitanje "Išao si sam na ______?! Zašto?" ;)

 

A moram se pridružiti i kao ljubitelj mostova, posebno mjesto u mom srcu ima Zeleni most u Zagrebu, možda moje najomiljenije mjesto na cijelom svijetu. Čovjek ne bi vjerovao koliko mira se može pronaći pored kombinacije buke vlakova i rijeke (ono što "normalni" ljudi smatraju bukom) :)

Edited by Dunkelheit

...and I'd let that lonesome whistle blow my blues away.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...