Jump to content

Od Lokava do Zvečaja i natrag


Pfaff

Recommended Posts

Iliti hranidbeni putopis

 

Nakon predugih, ali zanimljivih dogovaranja oko željeznicoljubačkog roštilja na Mrežnici koji će nam ovoga proljeća silom prilika zamijeniti šalabajzanje po Budinšćini, svanuo je i dan D. Komu ranije, komu kasnije. Meni, koji sam odlučio doći u Zvečaj vlakom kako bih mogao popiti koju od obećanih piva/rakijica, svanuo je vjerovatno najranije. Odakle krećem? Iz Lokava! Vlakom koji polazi (nadam se) u 8:44.

U 8:15 ujutro na Pfaffmobilu je još bilo inje od noćašnjeg mraza (ipak sam ja na 800+ mnm)

 

Zvecaj11-001.jpg

 

U Lokvama je još sve malo letargično. Tu stoji samo krnjatak od vlaka za kojega se ne zna kuda će. Iako po vagonima i položaju opruga sudeći, to je ipak hrpa željeznih proizvoda destiniranih za riječku luku i plave daljine

 

Zvecaj11-003.jpg

 

Ovo za teksturaše

 

Zvecaj11-002.jpg

 

Dobro su ih potrošili. Ostao je samo jedan

 

Zvecaj11-004.jpg

 

Svježunjavoj klimi uprkos, moji Lokvarci su jednu klupu iz čekaone izbacili na svježi zrak (valjda da i ovisnicima bude udobno). Otkad pamtim ovaj grafit, mislim da je Tonka već odavno mama (sad da li baš s Rusom?)

 

Zvecaj11-005.jpg

 

Malo klasike: pogled u pravcu Rijeke...

 

Zvecaj11-006.jpg

 

... i pogled u pravcu Deunica!

 

Zvecaj11-007.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Iz pravca Rijeke nešto tutnji

 

Zvecaj11-008.jpg

 

Dvije žutke u zaprezi na vlaku koji se sastoji od cisterni s benzinom. Zamirišalo je kao da je netko otklopio Zippo

 

th_Zvecaj11-009.jpg

 

Zvecaj11-010.jpg

 

Zvecaj11-011.jpg

 

Evo zašto je MOL kupio INU

 

Zvecaj11-012.jpg

 

Onda je krenuo balet. Jednu žutku su otkopčali, a druga je s cisternama krenula u rikurac prema izvlačnjaku...

 

Zvecaj11-013.jpg

 

Zvecaj11-014.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

012 će strojno za Moravice jer tamo ima posla. Pitam zašto neće s nama, vele: žuri im se... Nazdravlje.

 

Zvecaj11-015.jpg

 

109 ide na IV. kolosjek i preuzima onaj komad teretnjaka pa će s njim put Rijeke

 

Zvecaj11-018.jpg

 

Zvecaj11-019.jpg

 

Klanggg!

 

Zvecaj11-020.jpg

 

Gric, gric, čomp, čomp... Zbog svega ovoga moj vlak kasni pa se zabavljam tražeći infrastrukturne detalje

 

Zvecaj11-021.jpg

 

Ode ona

 

Zvecaj11-022.jpg

 

109 će (navodno) ipak pričekati moj 4801

 

Zvecaj11-023.jpg

 

Njih dvojica će dotle još sve dobro prekontrolirati da vlak ne bi proslijedio ravno u Šapjane VidBudale.gif

 

Zvecaj11-024.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sunce se polako diže pa se vidi da je šuma ipak već ozelenjela

 

Zvecaj11-025.jpg

 

Željko me ošpotao jer mu još uvijek nisam donio obećanu sliku. Sad mu već moram donijeti dvije.

Utom je stigao i moj vlak

 

Zvecaj11-026.jpg

 

Delnice jutros imaju žensku posadu. Baš lijepo i oku ugodno.

 

Zvecaj11-027.jpg

 

Evo i moje putne isprave. Bilo je interesantno vidjeti i čuti moj razgovor s kondorom:

- Čujte, odakle vam ova karta?

- Kupio na blagajni -a!

- Kojoj blagajni?

- U Rijeci!

- Aaaaa....

(Za one koji ne znaju: kolodvor Lokve više ne drži putničku blagajnu pa kondor s blokom u ruci napada putnike koji se tu ukrcaju. Kad sam se pojavio s gotovom kartom, brižan čovjek je pomislio da mu se priviđa tj. da su ponovno otvorili blagajnu)

 

BTW, kad sam u petak u Rijeci kupovao kartu, rekla mi je teta na blagajni: "Čujte, jel' vam ima smisla kupovati kartu unaprijed? Pričekajte do sutra, nikad se ne zna...". Nazdravlje! Mrgreen.gif

 

Zvecaj11-028.jpg

 

g-ova stambena kolonija još se uvijek nahodi u Deunicama

 

Zvecaj11-029.jpg

 

Drugi vagon u kompoziciji je bio plavi Bl iz predratnog razdoblja – onaj sa sicevima na izvlačenje. Jedva sam našao mjesto jer je bio pun željezničara kaji su putovali doma (dva grla po kupeu – horizontalno). Onaj prvi Bl (obnovljeni) bio je gotovo prazan – zna narod što je udobnost!

Onda sam se sjetio da bih mogao malo slikati kroz stražnja vrata vagona. Staklo je bilo začudno čisto pa sam odlučio provjeriti stanje tunela. Ovaj je OK

 

Zvecaj11-030.jpg

 

I pruga se dobro drži

 

Zvecaj11-031.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Jope tunel

 

Zvecaj11-032.jpg

 

I on je u dobru stanju

 

Zvecaj11-033.jpg

 

Zvecaj11-034.jpg

 

Prošli smo Zalesinu, sad će i zlokobni tunel Kupjak

 

Zvecaj11-035.jpg

 

Napljuskali su pokos betonom...

 

Zvecaj11-036.jpg

 

... a čini se da se netko sjetio i drenaže!

 

Zvecaj11-037.jpg

 

Stajalište Kupjak. Nekoć je ovdje bilo živahno jer su se tu iskrcavali putnici za Ravnu Goru.

 

Zvecaj11-038.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Stižemo na poznatu stanicu...

 

Zvecaj11-039.jpg

 

... u zavoju...

 

Zvecaj11-040.jpg

 

Brod Moravice

 

Zvecaj11-043.jpg

 

Tu uvijek ima putnika

 

Zvecaj11-044.jpg

 

Mini agregator "Končar" s traktorom "Tomo Vinković"?

 

Zvecaj11-045.jpg

 

Zvecaj11-046.jpg

 

Hortikulturac u punoj ratnoj spremi na (ne)djelu

 

Zvecaj11-047.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Moravice. Stigli smo s 10-tak minuta zakašnjenja, no kako bi to objasnili u -u, to je zbog naše sigurnosti – kod svakog tunela vozi se, naime, korakom...

Nisam slikao odbačaje ni izbačaje, ali sam se prekrcao u prometalo zvano Magyar kojim nastavljam put Zvečaja.

Magyar ima ima upravljačnicu? Ima! Fino!
Ima u upravljačnici mjesta za amaterskog pomoćnika SV? Ima! Fino!
Je li majstor spreman s nekim čavrljati do Zvečaja? Je! Fino!
Poslao zam majstora Zdravka da na miru obavi potrebnu papirologiju, a ja sam se za to vrijeme organizovao. Naravno da nemam sobom kameru pa neću moći snimiti popravni film od one nesretne sunčano-prljave vožnje Moravice - Karlovac, ali nešto će se ipak zabilježiti.

Zvecaj11-048.jpg

Kad god prolazim kroz Ogulin, sjetim se naravno, Jeana pa mu evo jedne



Idemo dalje. Oproštajni pozdrav Kleku

Zvecaj11-050.jpg

Na ravnom dijelu pruge prema Oštarijama Magyar drapa koliko mu dopuštaju tehnološke mogućnosti.

Zvecaj11-051.jpg

Evo sam ponovno snimio onaj čuveni
. Jest da je flora u razbludno-rasplodnom stanju, ali se pruga bolje vidi.

Kondor 2. Zanimljivo kako je u EMV/DMV puno opuštenija atmosfera u odnosima djelatnika -a i korisnika usluga. Valjda kupei i hodnik stvaraju ozračje ozbiljnosti, sam čin otvaranja vrata, pozdrav...

Zvecaj11-053.jpg

Moj domaćin. U razgovoru o svemu i svačemu doznao sam interesantnu stvar – čovjek je bio jedan od 12 SV koji je imao ispit za Samantu i vozio ju je bez prestanka preko pet godina. Kaže da ima doma slike iz upravljačnice. Inače je iz Generalskog stola. Trebat će organizirati neki intervju s čovjekom. To su uspomene koje bi bilo šteta izgubiti.

Zvecaj11-054.jpg

Evo, ja stigao. Hvala na vožnji...

Zvecaj11-055.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Kolodvorska zgrada i kolodvorski dodž.

 

Zvecaj11-056.jpg

 

STIB i Dinko-KA bi trebali stići 15-tak minuta poslije mene pa sam si zamislijo napraviti im klasičnu sačekušu u stilu "Bilo jednam na divljem zapadu". Smjestio sam si stolicu na poklopac telefonske šahte prekoputa kolodvorske zgrade, postavio stativ i fotić, nabavijo muhu za u revolver...

A onda je došao ovaj:

 

Zvecaj11-057.jpg

 

I parkirao mi se pred nos s namjerom da tu i ostane do daljnjega

 

th_Zvecaj11-058.jpg

 

Počeo sam razgledavati vagone...

 

Zvecaj11-059.jpg

 

... i stanične listice...

 

Zvecaj11-060.jpg

 

... i na kraju odlučio odgacati stotinjak metara kroz grabu punu rastresitog balasta između nasipa i škarpe te mu obići rep. Kad sam došao do zadnjeg vagona, vlak je (naravno) krenuo, a s druge strane je stajao STIB i podsmješljivo rekao: "Trebao si malo pričekati..." Mrgreen.gif

 

Svi su već bili tu: STIB, profešur Egerke, Dinko-Ka i Stanley (Mail.gifMudri.gif). Ono od čega se vide samo nogice je Zagi, svježe iščeprkan iz dječje sjedalice u Medomobilu Roll.gif

 

Zvecaj11-064.jpg

 

Marioo je kao osamljeni osvetnik skakutao po zidićima tražeću povoljan rakuras za sačekušu (u svakoj dovoljno velikoj grupi željeznicoljubaca nađe se bar jedan LL

 

Zvecaj11-065.jpg

 

Stanley pozira za spomenik

 

Zvecaj11-066.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Par sličica kolodvora: vodonapojnik

 

Zvecaj11-061.jpg

 

Čekaonica

 

Zvecaj11-062.jpg

 

Oglasna ploča s cjenikom za vandalizam

 

Zvecaj11-063.jpg

 

I Zvečaj je u zavoju, slično kao Brod Moravice. Ono u daljini je stambena zgrada za željezničko osoblje. Dovoljno je daleko da se netom probuđeni i svježe izbrijani željezničar stigne potpuno razbuditi kad ujutro ide preuzeti smjenu.

 

Zvecaj11-067.jpg

 

Stiže crvena ASEA s teretom tucanika

 

Zvecaj11-068.jpg

 

I ovime sam zaključio svoje današnje fotke vlakova u Zvečaju. Ostatk vremena planiram provesti u razgovorima ugodnim uz čašicu nečega, sjedenjem u hladu i prežderavanju!

 

Zvecaj11-069.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Onda smo doživjeli nešto lijepo i nadasve zanimljivo. Prometnik nas je pozvao u svoj ured i pokazao nam...

 

Zvecaj11-070.jpg

 

Zvecaj11-071.jpg

 

... matičnu knjigu željezničke stanice Zvečaj u koju su se još do nedavno upisivali svi zaposlenici. Sam bog zna da li u 'Rvackom željezničkom muzeju znadu za ovakve dragulje i da li ih misle sačuvati za budućnost?

 

Zvecaj11-072.jpg

 

Naš domaćin (brada je Miškova)

 

Zvecaj11-073.jpg

 

Napokon na prizorištu. Portos nas je u dvije ture prebacio na izabranu lokaciju. Ovo što on i Dinko nose nije pečeno prase u tepsiji već roštilj pun nacjepkanih komada trvrdog lišćara vrste Fagus sylvatica koji će poslužiti za pripravu žara. Miško već konzumira.

 

Zvecaj11-074.jpg

 

Portos ide po ostatak opreme. Miško i dalje konzumira...

 

Zvecaj11-075.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nakon puno mahanja i puhanja, ugljen je proglašen dovoljno razbijeljenim i STIB koji se ovoga sleda prihvatio časne dužnosti glavnog vatromajstora i ćevapćićka, okreće prve komade mesine.

 

Zvecaj11-076.jpg

 

Mišćafl/škovacera služi mu umjesto lepeze.

 

Zvecaj11-077.jpg

 

Osoba koja liči na smrčka jest asistent roštiljdžije. Zaštitna rukavica c/o INA služi mu da se posve ne ucota pacom iz vrećice s kajzerflajšem.

 

Zvecaj11-078.jpg

 

Pogled iz ptičje perspektive.

 

Zvecaj11-081.jpg

 

Digitalizacija olfaktornih aspekata ove djelatnosti još nije moguća, ali se nadamo da će dogodine u novoj inačici Windowsa i to biti ostvareno!

 

th_Zvecaj11-082.jpg

 

Testiram prvi uradak...

 

Zvecaj11-083.jpg

 

Ostatak je povijest. STIB je zbilja maestralno odradio zadatak i moram priznati da mi roštilj već dugo nije ovako prijao.

U međuvremenu su mlađi članovi ekipe proganjali nekog labuda (valjda u nadi da će se pretvoriti u Ledu), slikali patke, promatrali prolaznike (sic!), prali roštilj... A ja sam sjedio i uživao. Nisam slikao nikakve Bird1.gifBird3.gif ni vlakove i baš mi je bilo lijepo među dragim ljudima.

 

Ah, da, drago mi je da je STIB uspio uslikati nagibnog!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Došlo je vrijeme povratka. Preljubazni Portos nas je opet odvezao uzbrdo u svom malom autiću pa smo prije rastanka opalili jednu milenijsku. Ovaj disident to hoće svojim supermobitelom

 

Zvecaj11-084.jpg

 

Službeni fotograf

 

Zvecaj11-086.jpg

 

Timer on! Iiiiiiii... KLIK!

 

Zvecaj11-087.jpg

 

Pozdrav seabralu koji nije mogao biti s nama – on voli puhati maslačke!

 

Zvecaj11-088.jpg

 

Nja-nja-nja-nja-njaaaa!

 

Zvecaj11-089.jpg

 

Juniori. S druge strane, da nije bilo Dinka koji se svojski potrudio oko organizacije, ne bi bilo ni ovog predivnog izleta...

 

Zvecaj11-090.jpg

 

Miško i prometnik

 

Zvecaj11-091.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio prvi određen za odstrel. Kad je došao novooglancani Magyar 015 kojim sam trebao poći put Moravica, ustanovio sam da mi netko veselo maše iz upravljačnice. Ukrcah se i tutanj put prednjeg dijela...

Stipe iz Ogulina vraća se sa sajma KŽMZ pun dojmova i s jednim Rocco vagonom...

 

Zvecaj11-093.jpg

 

Moj novi domaćin. Ime, nažalost, nisam odmah zapisao pa sad imam prazninu u memoriji pamćenja. Inače je iz Novske i svako jutro putuje u Zagreb pa se onda vozi u Moravice pa se onda navečer vraća u Novsku. 'Bem ti takav društveni život...

 

Zvecaj11-092.jpg

 

Pogled na Hassler (Bajbaj1.gif, KAPO)

 

Zvecaj11-094.jpg

 

Most preko Globornice (o tom se već pisalo), ovaj put u smjeru Moravica

 

Zvecaj11-095.jpg

 

Evo i vožnje

u povratnom smjeru (prema Ogulinu)

 

Opet Klek. Sad je već upadni kut sučevih zraka jako nenaklonjen mojim umjetničkodojmenim nakanama, ali eto, moram zbog Jeana

 

Zvecaj11-097.jpg

 

Moravice. Ja se iskrcao. Brzi koji kreće put Rijeke za tili čas ne staje u Lokvama gdje me čeka Pfaffmobil pa ću sljedstveno tome, sač'kat nekih 100-njak dekika do polaska putničkog.

 

Zvecaj11-098.jpg

 

Društvo uz kahvu u "Kondoru" mi je pravio moj SV iz Magyara, a onda je i on otišao. Nad Moravicama se sunce klonilo zahodu. Ono lijevo su vagoni mog vlaka za Lokve.

 

Zvecaj11-099.jpg

 

ASEA-Bond na mrtvoj straži. Magyar je otišao. Sunce zlati brda na istoku

 

Zvecaj11-100.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sjedim u kupeu. Vagon je nekakav po sistemu izvana-huj-iznutra-fuj poluobnovljeni Goša Bl. Iskorijenili su mu jednu ćenifu pa je sad tamo kao prostor za bicikle, al ima samo dva donja držača, ali gore ništa. Premazan je iznutra nekakvom mutnohrapavom bojom, a u kupeima (nekoć I. razreda) su izvadili one fine, stare siceve koji su vonjali po jednoumlju i stavili ona nova zelena mučila pod pravim kutom. Mjesta za noge koliko hoćeš, ali se ne možeš opustiti. Fuj! Nije mi se čak dalo ni slikavat'. (Meščini da je netko zgrnuo neku gadnu proviziju za te stolce – možda ćemo o tome ipak jednog dana nešto čitati u crnoj kronici)

 

Infrastrukturni detalj.

 

Zvecaj11-102.jpg

 

U postavnici u Moravicama rade neki vanzemaljci. Imaju neki sigurnosni štit protiv skeniranja pa je fotka ispala mutna

 

Zvecaj11-101.jpg

 

Kondor u vlaku, nekakv pjetlić bantam kategorije me pitao zašto mi karta nije poništena od Zvečaja? Kao da bi to morala biti moja briga. Zar moraju putnici ganjati kondore po vlaku? Svašta.

 

Gran finale putovanja – kolodvor Lokve. zbilja nije u stanju dovesti ni jedan vlak na vrijeme. Od Moravica doavde (po VR-u 50' minuta vožnje, nakupili smo 20-tak minuta zakašnjenja. Zaustavili smo se u mrklom mraku – i to van perona koji ionako nije previše visok (da su nešto para od Gospićkog kolodvora preusmjerili ovamo, možda bi nam život bio ljepši). Da je od donje stepenice metar visine do tla shvatio sam tek kad sam bio na dugosilaznoj putanji. Opalio sam desnim bubregom u stepenicu, ali sam ipak nekako aterirao. Navodno me već sljedeći tjedan puštaju na kućnu njegu.

 

Bolnica.jpg

 

Pitam okupljene -ove dužnosnike da kakve su to kerefeke, vele: "Pa imamo križanje!". Hellou? I još dodaju: "Pazite, ide vlak!"

Izvlače sastavljeni vlak s izvlačnjaka po I. kolosjeku i ta se bedastoća mora odvijati upravo kad prolazi putnički vlak po II. Zar nije bilo moguće malo pričekati da se putnici (komata jedan!) civilizirano iskrcaju pod staničnim reflektorom i uteknu na sigurno. O tome da je onaj bantam-kondor mogao, nedajbože, izaći na peron pa upozoriti da treba prohodati do početka vagona i tamo sići da ne pričam... Ja volim putovati željeznicama, ali ovo mi zbilja ide na ganglije.

 

Zvecaj11-103.jpg

 

Prijatelj mi je ljubazno odmahnuo pa mi je odmah bilo lakše.

 

Zvecaj11-104.jpg

 

Najbolja supruga na svijetu dočekala me s rasvijetljenom kućom i toplom juhicom (a ostala mi je još i jedna piva) pa sam zaključio da je, kraju putovanja uprkos, dan bio prekrasan i nadasve uspješan.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav seabralu koji nije mogao biti s nama – on voli puhati maslačke!

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/Zvecaj/Zvecaj11-088.jpg

Hvala na pozdravima .... super da si se sjetio naše priče o maslačcima :--)

 

Baš si gledam ovo tvoje putovanje i čitav putopis s čoporativnog hranidbenog izleta na Mrežnicu, pa si mislim kako su se STIB i Dinko vozili vlakom, a tebe je zapao Mađar u oba smjera. Murphy never sleeps. 8)

Link to comment
Share on other sites

... a tebe je zapao Mađar u oba smjera. Murphy never sleeps. 8)

Meni su Magyari simpa jer imaju u upravljačnici priključak 220V pa možeš naštekati napajanje za kameru. Jedino je dosadan onaj pomoćni stolac jer se ne da fiksirati pa se stalno voziš napred-natrag i to u polukrugu!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Jedino je dosadan onaj pomoćni stolac jer se ne da fiksirati pa se stalno voziš napred-natrag i to u polukrugu!

Zato ti se zmešalo pa si se strmop.zdio iz vlaka. ;-)

Inače, dobar ti ovaj separatistički putopis. :palac:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Kondor u vlaku, nekakv pjetlić bantam kategorije ...

 

Gran finale putovanja...

 

Kako sam se lijepo nasmijao na ovo. Znam da tebi nije bilo do smijeha, ali bilo je jače od mene. :lol

 

Btw, očekivano odličan putopis. Hvala ti. :palac:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A onda je došao ovaj:

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/Zvecaj/Zvecaj11-057.jpg

I parkirao mi se pred nos s namjerom da tu i ostane do daljnjega

... i na kraju odlučio odgacati stotinjak metara kroz grabu punu rastresitog balasta između nasipa i škarpe te mu obići rep. Kad sam došao do zadnjeg vagona, vlak je (naravno) krenuo, a s druge strane je stajao STIB i podsmješljivo rekao: "Trebao si malo pričekati..." Mrgreen.gif

No, s druge strane ovog vlaka smo se Dinko i ja u čudu pitali gdje je Pfaff, dok nismo ugledali poznate nogice:

11h0507065742x557.jpg

 

Uskoro je i teretnjak krenuo, pa je time Pfaffu malo skratio put, a kako je izgledao kad nas je ugledao vidi se na početku ovog filma:

http://www.youtube.com/watch?v=ugo-X1fPw3c

Na ostatku filma je teretnjak kojeg i Pfaff spominje u svom putopisu. Iako mi je lokomotiva pobjegla, film je zanimljiv zbog zvuka prelaska kotača preko skretnica.

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

odličan putopis ... samo jedno pitanje: da li možda daješ instrukcije iz pisanja putopisa? :) :) :)

Hmmm? Zanimljiva ideja. "Pfaffova ljetna škola putopisanja"? Gosti-predavači: STIB, Egerke, starina Stanley... A ja naplaćujem kotizaciju Krepah.gif Valjalo bi razmisliti...

 

Šalu na stranu, ne bih još, malo sam premlad za to, ali jasno Ti je da smiješ besplatno pročitati sve putopise na ovom 4rumu pa dobiti neku ideju kako se to radi!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

starina Stanley

A propos starine...

Neki dan, kad sam vodio moju unučicu Dinči iz vrtića i kupio joj sladoled, jedna gospođa je rekla: vidiš kako imaš dobrog tatu. :kul

Suzdržao sam se od izjave da je to moja mlađa sestra. :mrgreen:

Edited by Stanley

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

A propos starine...

Neki dan, kad sam vodio moju unučicu Dinči iz vrtića i kupio joj sladoled, jedna gospođa je rekla: vidiš kako imaš dobrog tatu. :kul

Suzdržao sam se od izjave da je to moja mlađa sestra. :mrgreen:

A nisi joj rekao da si umalo postao dvostruki deda?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

A nisi joj rekao da si umalo postao dvostruki deda?

To je bilo prije nego mi je prijatelj de Zapreshich prodao foru, koju je popušio 1. travnja.

A da sam se nekoliko sati osjećao kao :luda: i to je istina. :kul

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...