Jump to content

Pfaff na proljetnom sajmu KŽMZ u Zagrebu (8.5.2010.)


Pfaff

Recommended Posts

Stvar je već prerasla u tradiciju: ja jednostavno moram ići na sajam KŽMZ. Ovaj put sam odlučio ići ajznbanom buduć da nije bilo dovoljno kandidata za udruženi poduhvat, a i planirao sam s ekipom nakon sajma otići posjetiti biblioteku pa da ne bude poslije nismo znali...

Kad sam otišao kupiti kartu, dočekala me iznenađujuća situacija na riječkom kolodvoru – red za karte???

 

KZMZ10-001.jpg

 

E, ovdje su me nasadili: potaknut Stanleyevim informacijama, odlučio sam svoje časne godine staviti u funkciju i zatražio Mudri.gif popust. E, nemere! To vrijedi zamo za IC koji ide u podne i stiže u Metropolu negdje oko 16 ha. Komu uopće treba takva veza? Sljedstveno tome, isukao sam staru, dobru HAK-ovu iskaznicu i počastio se prvim razredom uz 30% popusta

 

KZMZ10-002.jpg

 

Vagon I. razreda je bio prazan (s tim sam i računao) pa sam okupirao odjeljak br. 4 i uredio si radno mjesto. Odlučio sam, naime, usprkos težini ponijeti sobom laptop kao neku suvremenu inačicu Gartlica za čas kratiti jer je vrijeme bilo cmocavo, stakla dvostruka, a i prugom sam prošao preko nekoliko puta...

 

KZMZ10-003.jpg

 

... a nudi svojim putnicima gratis struju za računala

 

KZMZ10-004.jpg

 

Naš mladi forumaš KAPO vozio se u II. razredu u pratnji mame pa me par puta došao posjetiti. Nosio je sobom par svojih modela koje je želio isprobati na maketi u Zagrebu...

 

KZMZ10-005.jpg

 

... pa smo odmah improvizirali mali fotosešn

 

KZMZ10-006.jpg

 

KZMZ10-007.jpg

 

Usput sam ga zamolio da me uslika kako ležerno opušten šalabazam bespućima virtualne stvarnosti.

 

KZMZ10-009.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Kad sam u jednom trenutku krenuo dizati nešto što mi je palo na pod, zamijetio sam ispod stolića neku čeličnu sajlu. Istražujući dalje, našao sam joj kraj

 

KZMZ10-010.jpg

 

Očito su neke pepeljare dobile noge iako nije da ja to ne bih očas švicarcem po kratkom postupku Krepah.gif

 

KZMZ10-011.jpg

 

Kupe modernog dizajna iako sam tek ovoga puta primijetio da su nestale tradicionalne fotografije željezničke tematike. Svijet se mijenja...

 

KZMZ10-012.jpg

 

Ovo sam prvi put primijetio u VIP vlaku na putu iz Kotoribe. Tamo mi se činilo logičnim, ali izgleda da su ove naljepnice u svim vagonima bez obzira na vrst putnika Mrgreen.gif

 

KZMZ10-013.jpg

 

Poslije Moravica sam ugasio laptop i malo kunjao. Razlog je bio vrlo prozaičan: mom prastarom stroju je baterija na izdisaju pa ne radi bez vanjskog napajanja. Za razliku od žutki, ASEE igraju neku čudnu igru s pantografima (tako mi je objasnio kondor) pa u vlaku svakih 15-tak minuta uredno nestaje struje, ne samo za računala već i za klimu i ostali ozbiljni pogon. Rade samo svjetla.

Hm.gif To će trebati malo istražiti... Hm.gif

 

U svakom slučaju, došao je trenutak katarze: Napuštam Balkan i ulazim u civilizaciju €uropskog tipa

 

th_KZMZ10-015.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Zagreb Gl.kol. – na I. peronu, 1. kolosijeku niz teretnih vagona natovarenih drvenim kladama. Svašta.

 

KZMZ10-016.jpg

 

Gratis literatura za put (uglavnom antiaborterska promidžba)

 

KZMZ10-018.jpg

 

Ulazni hol u znaku godišnjice

 

KZMZ10-019.jpg

 

Za one koji se puni krivice vraćaju domu svome

 

KZMZ10-020.jpg

 

Tomislav i dalje dočekuje provincijalce u Metropoli

 

KZMZ10-021.jpg

 

Pogled nalijevo (tu sam slavio vjenčanje)

 

KZMZ10-022.jpg

 

Pogled nadesno (Mail.gifMudri.gif)

 

KZMZ10-023.jpg

 

Pogled unatrag (Ne okreći se, sine!)

 

KZMZ10-025.jpg

 

Na prostoru ispred kolodvora, štandovi sa cvijećem. Meščini da ovi prodaju lukovice...

 

KZMZ10-026.jpg

 

Nešto za nas šećeraše Mrgreen.gif

 

KZMZ10-027.jpg

 

Bila je tu i neka fešta od Crvenog križa

 

KZMZ10-028.jpg

 

Neki od suputnika mlađeg uzrasta pokazivali su sklonost ka pješačenju prema Trgu žrtava, a ja sam se uvaljao u prvi tramvaj koji je vozio do tamo.

 

KZMZ10-032.jpg

 

Jest da ih moj prijatelj seabral ne može smisliti, ali meni su baš simpatični. Tjaaa, de gustibus...

 

KZMZ10-033.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Kao i uvijek, to je tu

 

KZMZ10-034.jpg

 

KZMZ10-036.jpg

 

Odmah na ulazu video-prezentacija posvećena proslavi u Kotoribi...

 

KZMZ10-037.jpg

 

... i (kao uvijek) jedan veseli vlakić u malo većem mjerilu. Maketa je zgodna, oduševio me grafit na kolodvorskoj zgradi...

 

th_KZMZ10-038.jpg

 

Sve onako s ceste bio sam smjesta involviran u jedan specijalni projekt: Model karavele odlučio je potegnuti vlak od 50 vagona

 

KZMZ10-043.jpg

 

KZMZ10-039.jpg

 

KZMZ10-040.jpg

 

Đuro S. Zlikovsky me odmah nagovorio da s moje strane makete napravim slikopisni zapis događaja

 

KZMZ10-041.jpg

 

Evo što sam snimio

 

 

Uspjelo je! Svi su veseli

 

KZMZ10-044.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Ajmo malo razgledavati. Ovaj dio modularne makete me uvijek razveseli. Tako jednostavno, a toliko odličnih detalja Suuper3.gif

 

KZMZ10-045.jpg

 

Ovo me podsjetilo na g. Matu i jedno prekrasno popodne koje sam tamo negdje proveo s prijateljima u njegovu domu....

 

KZMZ10-047.jpg

 

Napokon i sajam. (Ona četiri zelena vagona u desnom gornjem uglu sam na kraju pripojio svoj zbirci!)

 

KZMZ10-048.jpg

 

Ponuda nije bila loša, neki su izlošci stalni gosti, ali mi se čini da su cijene ovoga puta bile nešto više. Kriza? Pad CROBEX-a? Propustio sam upitati STIB-a, on bi trebao znati...

 

KZMZ10-049.jpg

 

Na kraju sam se skrasio u catering-dijelu izložbenog prostora (čudo nad čudima: bilo je Beer2.gif što sam odmah operacionalizirao)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko viđenijih forumaša na 'rpi:

 

KZMZ10-051.jpg

 

KZMZ10-052.jpg

 

KZMZ10-053.jpg

 

KZMZ10-054.jpg

 

Ovo je KAPOtova mama koja je puna majčinske ljubavi čekala da sinak dođe k sebi od čuda.

 

KZMZ10-055.jpg

 

Za to je zaslužila poseban

Ruza03.gif

 

Veseli forumaši

 

KZMZ10-057.jpg

 

KAPOta sam jedva nagovorio da se slika s nama

 

KZMZ10-058.jpg

 

O čemu li to tako umno zbore?

 

KZMZ10-059.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Riječki admini

 

KZMZ10-060.jpg

 

Kad smo nas trojica bili 2007. na jesenskom sajmu KŽMZ, ovaj bebac je još bio uredno upakovan kod svoje mame. A vidi sad...

 

KZMZ10-061.jpg

 

Još forumaša

 

KZMZ10-062.jpg

 

KZMZ10-063.jpg

 

mali.paja kome smo posebno zahvalni jer je KAPOota poveo do ložione i pokazao mu lokomotive izbliza.

 

KZMZ10-064.jpg

 

Koji blistavi osmjeh! Je li to od poliranja pustinjskim pijeskom?

 

KZMZ10-065.jpg

 

Aj', bok. Idem ja...

 

KZMZ10-066.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Sad još malo detalja s izložbe i maketa. Ovo uvijek rado snimim jer me oduševljava ideja. Obično su detalji na maketama nekako blaženo mirni i sretni, a ovaj dizaster otskače od toga.

 

KZMZ10-067.jpg

 

GG1. Skoro tako dobra kao uživo!

 

KZMZ10-068.jpg

 

Nešto interesantne stareži

 

KZMZ10-069.jpg

 

Prijatelj Luca iz Opicine donio je modele žutke i šveda

 

KZMZ10-070.jpg

 

To je onaj plavi koji ima nekakvo dugačko skandinavsko ime s puno duplih slova od kojih mi se jezik zapetlja u čvor VidBudale.gif

 

KZMZ10-071.jpg

 

KZMZ10-072.jpg

 

Luca osobno

 

KZMZ10-073.jpg

 

Par prekrasnih modela starih njemačkih parnjača

 

KZMZ10-074.jpg

 

KZMZ10-077.jpg

 

Za samograditelje: rezervni delovi, alat i pribor

 

KZMZ10-075.jpg

 

I jedan vagon za vrtnu željeznicu

 

KZMZ10-079.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Još par detalja s maketa. Ovo je posebno interesantno seabralu i meni.

 

KZMZ10-080.jpg

 

Trafostanica i blatnjavi tragovi na asfaltu

 

KZMZ10-081.jpg

 

Idilični prizor uz prugu (ako je vjerovati onom starom željezničkom vicu, to je idealna pozicija za imati puno djece)

 

KZMZ10-085.jpg

 

Bistro, momci!

 

KZMZ10-086.jpg

 

Ovo je ove godina bila zastupljena tema:

 

KZMZ10-087.jpg

 

KZMZ10-089.jpg

 

Dekoviljska željeznica na gradilištu. Odlično! Suuper2.gifKlapKlap.gif

 

KZMZ10-092.jpg

 

KZMZ10-093.jpg

 

KZMZ10-094.jpg

 

Plavi kamiončići su već viđeni, al' što mogu kad sam slab na vodonapojnike.

 

KZMZ10-095.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

STIB nas je obradovao poklonom...

 

KZMZ10-096.jpg

 

... magnetske kartice za frižider (naravno da sam pitao kad će dijeliti frižidere Krepah.gif)

 

KZMZ10-097.jpg

 

On slika...

 

KZMZ10-098.jpg

 

On slika mene, ja slikam njega, on slika mene... I tako u nedogled!

 

KZMZ10-100.jpg

 

Gornja slika me podsjetila da smo prostore sajma napustili nekako pod uzbunom (koja je mahom dolazila iz želučića). Zato se ispričavam svima koje sam propustio pozdraviti na odlasku ter to činim ovim putem.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Onda smo otišli u biblioteku. Mudri.gif su se držali zavjetrine, a mlađariji smo prepustili drugu stranu stola.

 

KZMZ10-101.jpg

 

Bibliotekar

 

KZMZ10-102.jpg

 

Nešto za pod zub...

 

KZMZ10-103.jpg

 

KZMZ10-104.jpg

 

KZMZ10-105.jpg

 

Silver je čak prepustio svoj subotnji ručak svom omiljelom unuku da bi patio s nama...

 

KZMZ10-106.jpg

 

U neko doba nam se pridružio i ostatak zagorske frakcije...

 

KZMZ10-109.jpg

 

Nisam odolio uočenom detalju iz backgrounda

 

KZMZ10-108.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Strojovođe...

 

KZMZ10-110.jpg

 

Napakon je stigao i Portos. Njega je, kao po pravilu, obdarilo radnom subotom.

 

KZMZ10-111.jpg

 

U cilju pojačanja imidža poklonio sam mu Arafat-rubac...

 

KZMZ10-112.jpg

 

... nadam se da će mu olakšati slijedeći hadžiluk u Bosni VidBudale.gif

 

KZMZ10-113.jpg

 

Pizza k'o kotač na trčećoj osovini 51-ce. Što ti mladi mogu pojest' MeniNeugodnjak.gif

 

KZMZ10-114.jpg

 

KZMZ10-115.jpg

 

Nikako se nismo mogli dogovoriti ko koga bolje slika...

 

KZMZ10-117.jpg

 

Nas trojica...

 

KZMZ10-118.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Onda me Portos otpeljao na Gl.kol. jer mi je išao brzi za Rijeku. U povratku je vagon I. razreda bio bezkupejni, ali sam se svejedno lijepo smjestio

 

KZMZ10-121.jpg

 

Kako je moj vagon bio zadnji u duuugačkoj kompoziciji od tri slična, napravio sam kraći videozapis kroz stražnja vrata. Priznajem da mi je svašta padalo napamet, ali sam ipak odlučio film ponuditi u raw obliku.

 

th_KZMZ10-123.jpg

 

KAPO mi se došao pohvaliti što je na sajmu pazario za 300 krznenih životinjica. Wow!

 

KZMZ10-124.jpg

 

Tako je nastao i ovaj mini fotosešn

 

KZMZ10-126.jpg

 

KZMZ10-127.jpg

 

th_KZMZ10-125.jpg

 

Na riječkom kolodvoru nas je, nestrpljiv da čuje prvo izvješće, dočekao Thomcro

 

KZMZ10-128.jpg

 

Naravno da smo još načas sjeli u "Cres". Ona je te večeri bila posebno šarmantna...

 

KZMZ10-129.jpg

 

A evo što sam si ja nabavio...

 

KZMZ10-130.jpg

 

KZMZ10-131.jpg

 

Pa, eto. Hvala svima na predivnim zajedničkim trenucima i vidimo se ujesen...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Hvala na, za sada, cini mi se, jos nedovrsenom putopisu :D

 

Poslije Moravica sam ugasio laptop i malo kunjao. Razlog je bio vrlo prozaičan: mom prastarom stroju je baterija na izdisaju pa ne radi bez vanjskog napajanja. Za razliku od žutki, ASEE igraju neku čudnu igru s pantografima (tako mi je objasnio kondor) pa u vlaku svakih 15-tak minuta uredno nestaje struje, ne samo za računala već i za klimu i ostali ozbiljni pogon. Rade samo svjetla.

 

Sekcioner se zove 'igra'... I nije bas svakih 15 minuta, osim ako ste stvarno drasticno krsili brzinu :D

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Uvijek rado pogledam izviješća s izložbe kžmz!

Bio sam sto posto siguran da ćeš to marljivo odraditi.

 

Drago mi je da su magnetići našli svoje nove domove.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti, Pfaff, na lijepom i detaljnom putopisu i na društvu u Zagrebu. :--)

BTW, tek sad kad gledam i čitam tvoje postove, znam zašto mi se jutros štucalo nekako istovremeno dok si uploadao svoj putopis ... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Baš lepo! :wink:

I ja bi to vol'o da vidim,al' nemere nikako naći vremena i nikad dosta para...

A da tamo idem bez 200 ojra,ne vredi mi ni zamišljati,samo bi se posle raspilavio i rastužio što ne mogu nešto da si priuštim.

A i nemam nikakve povlastice za voz,te HAK,FAP,TAM,kakve već, pa uvek moram da platim punu cenu,a sad kad budem 05.06 dolazio ne bih da se vraćam preko Osijeka,već via Vinkovci i Šid,pa neznam kako tetku za šalterom u Osijeku da objasnim šta 'oću...

 

No,kako bilo,još jednom sve čestitke na ovoj lepoj priredbi.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Kolega Pfaff je lijepo opširno i slikovito opisao posjet proljetnom sajmu KŽMZ, sve što se događalo putem, na izložbi i nadasve poslije izložbe. :wink:

Ja ću samo sa par slika dati svoj opus, pošto nisam putovao vlakom, nego ovaj puta avionom.

Dakle priča počinje u ranu zoru...polaskom iz Labina u smjeru Pulske zračne luke

DSC06287-1.jpg

 

Dočekuje me poluprazan parking ispred glavne zgrade, kiša je lijevala ko iz kabla, mislim se što li će biti od današnjeg dana..?

DSC06289-1.jpg

 

Na chech-in šalterima uopće nema gužve (naravno fotkano naskrivećki

 

:kul )

DSC06290-1.jpg

 

DSC06291-1.jpg

 

Check-in obavljen, preko razlgasa upućen poziv na letu Croatia Airlinesa OU631 za Zagreb via Zadar, sigurnosna provjera i lagano prema izlazu broj 2, gdje na stajanki već čeka najnoviji Dash Q400 "Zagorje"

DSC06292-1.jpg

(lošija slika zbog prljavog stakla, a i okinuta na brzinu zbog....ma znate već

:kul )

 

.....nastavit će se.

Link to comment
Share on other sites

Da nastavim ja svoju pričicu sa dva filmića neželjezničke tematike, ali pretpostavljam da će vam se sviđati. :D

 

Prvi je polijetanje iz Pule prema Zadru i prelet preko Valture i Duge Uvale (Istočna obala Istre)

 

Drugi je prilaz Zadru i slijetanje na zadarski aerodrom.

 

Naravno sve je snimljeno potajice, nije dozvoljena uporaba elektroničkih uređaja prilikom slijetanja i uzlijetanje, ali ipak.... :kul

Link to comment
Share on other sites

Na stajanci u Zadru, kiša i dalje pada.

DSC06293-1.jpg

 

Idućih par slika je prilaz Zagrebu negdje između karlovca i Zagreba, kad smo se napokon riješili kišnih oblaka.

DSC06294-1.jpg

 

DSC06295-1.jpg

 

DSC06296-1.jpg

 

DSC06297-1.jpg

 

Na idućim slikama ćete prepoznati lokacije, barem zagrepčani :D

DSC06298-1.jpg

 

DSC06299-1.jpg

 

DSC06300-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

DSC06301-1.jpg

 

Ipak ima i željeznice. :D

DSC06302-1.jpg

 

Na Plesu

DSC06303-1.jpg

 

DSC06304.jpg

 

Transfer do terminala već čeka

DSC06305-1.jpg

 

A ja ću sa ovime do centra grada, odnosno do autobusnog kolodvora gdje me čekao Drempa.

DSC06306-1.jpg

 

Radovi na prilaznoj cesti aerodromu.

DSC06308-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prema gradu, spojna pruga Čulinec-Velika Gorica

DSC06309.jpg

 

Ranžirni kolodvor

DSC06310.jpg

 

Kako sam i rekao, na autobusnom kolodvoru me dočekao Drempa i krenuli smo put glavnog kolodvora da dočekamo i riječku ekipu, pa da zajedno krenemo prema Trgu Žrtava Fašizma, odnosno zgradi ZTK, gdje se održava sajam modelara.

 

Vlak 703 kasni iz Rijeke 20 minuta, a mi u međuvremenu malo bauljamo po glavnom koodvoru

DSC06311-1.jpg

 

DSC06312-1.jpg

 

DSC06313.jpg

 

DSC06314-1.jpg

 

Jedan mali dio ugođaja susreta sa forumašima.

DSC06317.jpg

 

Ostatak priče već vam je Pfaff opisao, tekstom i slikom, pa da se ne ponavljamo. :D

Što reći na kraju, bilo je ne lijepo, nego prelijepo, zahvaljujem se svim forumašima na druženju, neću nabrajati, bojim se da nekoga ne izostavim.

Do idućeg susreta negdje na jesen, lijepi pozdrav svima, a dao bog da se vidimo i prije. :kul

Link to comment
Share on other sites

Check-in obavljen, preko razlgasa upućen poziv na letu Croatia Airlinesa OU631 za Zagreb via Zadar, sigurnosna provjera i lagano prema izlazu broj 2, gdje na stajanki već čeka najnoviji Dash Q400 "Zagorje"

http://i250.photobucket.com/albums/gg251/narcis_photo/avio%20slike/DSC06292-1.jpg

 

Auuu, sad sam službeno ljubomoran zbog toga..

 

Ja sam zadnji put letio s malo starijim "Primorjem", dakle trebali smo se samo zamjeniti i sve bi bilo kak spada.. :hehe:

 

Uglavnom, baš mi je drago kaj smo se malo podružili.. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...