Jump to content

Srednjom Dalmacijom i Likom


Portos

Recommended Posts

Super putopis s pravim izborom raznovrsnih tema: brodovi, vlakovi, planine, pivo, ribe, ljudi (a bit će i šljiva, valjda i rakije?).

Nego, ako PRIZNA plovi kod Biograda, a SV:JURAJ je u Zadru, što plovi između Prizne i Žigljena?

Samo ŽIGLJEN vjerojatno nije dovoljan :-)

 

Plove tri komada.

Jedan je Cres ( s njim sam i sam putovao ).

Dva su "velika" i jedan prastari (mali) koji uskace samo u velikoj guzvi.

Link to comment
Share on other sites

Super putopis s pravim izborom raznovrsnih tema: brodovi, vlakovi, planine, pivo, ribe, ljudi (a bit će i šljiva, valjda i rakije?).

Nego, ako PRIZNA plovi kod Biograda, a SV:JURAJ je u Zadru, što plovi između Prizne i Žigljena?

Samo ŽIGLJEN vjerojatno nije dovoljan :-)

 

Plove tri komada.

Jedan je Cres ( s njim sam i sam putovao ).

Dva su "velika" i jedan prastari (mali) koji uskace samo u velikoj guzvi.

 

Žigljen više nije u floti Jadrolinije. Plove Cres i Supetar. I vjerovatno kao pričuva još jedan kako kaže Renato.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Lijepo ste se vi zabavljali, svaka čast!

Nije godišnji samo more, treba i druge stvari malo vidjeti.

 

Ja sam i ove godine išao na more (i sa mora) preko Gračaca (starom cestom), ali nikako uhvatiti nekakav vlak u kolodvoru! Prošle godine sam stao na kolodvoru ujutro oko 2 sata, ali samo sam uspio razljutiti prometnika koji nije mogao pojmiti da netko u to doba želi poslikati vlak.

 

Portose jedan mali OT...primjetio sam na jednoj slici da si rešetku stavio na kraju kada je žar već bio gotov. E, sada jesam li to dobro primjetio i je li razlog tome da se riba ne zalijepi za rešetku?

 

Hvala i pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Portose jedan mali OT...primjetio sam na jednoj slici da si rešetku stavio na kraju kada je žar već bio gotov. E, sada jesam li to dobro primjetio i je li razlog tome da se riba ne zalijepi za rešetku?

 

Hvala i pozdrav!

 

Bila je rešetka dugo iznad žara kako bi postala vruća, tek tada se riba ne lijepi za rešetku. Inače ja ne pečem ribu, čini to moja susjeda sa slike, ona je Ličanka koja je dugo živjela u Dalmaciji (Šibenik), tamo je savladala tajne pečenja ribe na gradelama. Ja sam bolji majstor u pečenju vratine, rebarca, ražnjića, čevapčića, kobasa...

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Stajalište Oštovica je zapravo ništa unutar ničega?

Zapravo da. Međutim, kada smo se spuštali niz Glavinu Ostrovicu jedan domorodac nas je pozvao na vino u svoju kuću odmah pokraj ulaza u tunel. Ispričao nam je da je taj kraj nekada bio jako gusto naseljen te da sa druge strane planine, u samom mjestu ima puno iskopina starog, Rimskog naselja u kojem je živjelo nekoliko tisuća stanovnika. Rat i okupacija tog dijela Dalmacije glavni su uzrok da je stanovništvo u svim tim selima uz prugu jako malobrojno.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...