Jump to content

Trajektom kroz Zagreb


lovac_na_pruge

Recommended Posts

Napokon je jedini riječni brodar u Hrvatskoj Dunavski Lloyd dobio konkurenciju. Konkurencija se desila u danu kada se nad Zagrebom nebo rasplakalo duboko iz dna duše i ko zna kakvog razloga. Umjesto tramvaja zagrebačkim ulicama vozili su neki čudni trajekti, plave boje ostvarenje mojih dječačkih snova, bešumni na električni pogon. Ta konkurencija se zove Zagrebački električni tramvaj često spominjan po negativnom ja ga sada spominjem po dobrom. Mediji nisu spomenuli da je tramvajski sustav funkcionirao normalno.

 

Fotografije koje su nastale i klipovi su na granici gledljivosti. Snimao sam sa «radnim» Canonom A 510 i nisam znao kako će ispasti. Ovo je svjedočanstvo na taj dan. A ako ko ima alat da poboljša gledljivost snimljenog materijala bit ću mu zahvalan. Radi očiju onih koje to zanima.

Bero

Link to comment
Share on other sites

Baš sam se pital, dal tramvaju smeta kaj se tak vozi kroz vodu?

 

Čak sam mislil da bi moglo hititi osigurače van, tj dovesti do kakvog kratkog spoja..

Link to comment
Share on other sites

Baš sam se pital, dal tramvaju smeta kaj se tak vozi kroz vodu?

 

Čak sam mislil da bi moglo hititi osigurače van, tj dovesti do kakvog kratkog spoja..

 

To su asinhroni motori koji nemaju četkice pa im valjda nesmeta toliko vlaga. ( Naravno mislim za 2200) . Po pričanjema čujem da su katice krepavale ko lude... po slikama me to nimalo ne čudi.

Ovo je zbilja više trajekt nego tramvaj :evil::cry: i zašto na filiću onaj 2290 ili koji već nema pokrove za propele...pardon postolja??? :cry:

U svakom slučaju, jako mi je drago što su naši 2200 ovo preživjeli bez većih posljedica.

Link to comment
Share on other sites

Sjajno lovče .... svaki put me ispočetka oduševe tvoje reportaže. :palac:

Nego reci, jesu i u našim zagrebačkim elektrotrajektima osigurali pojaseve za spasavanje kao inače na Jadroliniji ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fantastični snimci. Ne znam koju dubinu vode izdržavaju obično tramvaji, ali me jako raduje da ni ovo jezero na okretištu nije problem za nove tramvaje.

Čekajući tramvaje...

Link to comment
Share on other sites

Fantastični snimci. Ne znam koju dubinu vode izdržavaju obično tramvaji, ali me jako raduje da ni ovo jezero na okretištu nije problem za nove tramvaje.

 

moja slobodna procjena visina rubnjaka, možda je voda bila 30 cm, to je teško reći. Ne možeš na sve reagirati ni snaći se u trenutku. Bio sam mokar do kože samo je fotoaparat bio suh. A nisam imao ni metar sa sobom. A da sam mjerio dubinu vode vjerovatno bi me poslali zapadnije u jednu ustanovu zatvorenog tipa za one čudne tipove što pričaju sa sobom. Ali bilo ih je lijepo gledati kako plove i nije im ništa.

Bero

Link to comment
Share on other sites

Sjajno lovče .... svaki put me ispočetka oduševe tvoje reportaže. :palac:

Nego reci, jesu i u našim zagrebačkim elektrotrajektima osigurali pojaseve za spasavanje kao inače na Jadroliniji ? :lol:

 

i nema potrebe jer samo oni koji moraju voze se po ovakvo vremenu a za takve i nije šteta

Bero

Link to comment
Share on other sites

svaka čast na originalnim idejama. samo, čovjek ne zna bi li se radovao ili plašio 8)

 

u svakom slučaju, sviđaju mi se uvrnute ideje (ovo "uvrnute" je kompliment 8)) :D

...and I'd let that lonesome whistle blow my blues away.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...