Jump to content

Iskliznuće 1 061 009


kiki273

Recommended Posts

Dakle, loksa je kasirana, ali su postolja spašena?

Ima li neka fotka događaja otada?

 

I naposljetku, jel ovaj voiture couchette na brzom za Zagreb opet ono polovično rješenje, gdi se putnički vagon zamjenjuje kušetom?

Link to comment
Share on other sites

Odličan putopis, jednim dijelom mi je žao što nisam bio s vama.

No kad vidim na kakvoj ste vjetrometini bili i kakve su vas opasnosti vrebale... :mrgreen:

 

I naposljetku, jel ovaj voiture couchette na brzom za Zagreb opet ono polovično rješenje, gdi se putnički vagon zamjenjuje kušetom?

Po Mapperu išao je zaključan, a došao je to jutro iz Müenchena sa 481.

Inače 19. i 20. su izvanredno išli po jedan kušet na 481 iz Müenchena, vjerojatno zbog gastarbajtera.

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Bome ,fascinantno. Super putopis! :kul

 

Nego...da li netko zna kolika su bila oštećenja na stradaloj žutki? Šta je bilo s njom na kraju? Kasacija?

 

Čitao sam da je kompozicija koja je ostala na pruzi uletila u stanicu Plase sa cca 100km/h gdje je potom završila na slijepom kolosijeku... Sad, da li su malo novinari napuhali da izgleda strašnije ili je stvarno bila ta brzina ne znam.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene sudionika ekšn-a da se i ja javim sa svojih par slika, mada smo svi fotkali skoro iste motive pa da se ne duplaju, odnosno triplaju.

 

Nakon što smo se našli sa NP549 na okretištu autobusa iznad Hreljina, već čujemo da nam se približava prva lovina iz smjera Rijeke, brzo fotiće u ruke i zumiranje, pošto smo još daleko od pruge

Picture001.jpg

 

Picture002.jpg

tandem sa dvije žutke i 12 eas-a

 

Picture003.jpg

 

Odmah nakon kolodvora Plase i ŽCP-a skrenuli smo na šumski put i krenuli ka našem odredištu, točnije zavoj gdje se u veljači 1992. dogodila željeznička nesreća o kojoj su vam detalje kiki i thomcro već opisali.

 

Evo tog mjesta

Picture006.jpg

 

Jedan dio je trebalo propješačiti i po pruzi

Picture008.jpg

 

Picture011.jpg

 

Naš kaskader LLeon je odmah krenuo u akciju, nije mogao odoljeti a da se ne spusti dolje

Picture010.jpg

 

Kad čujemo u daljini sirenu žutke, :vlak: vlak ide, bjež brže bolje i traži svatko svoje sklonište ovaj poziciju za fotkanje :fotograf:

a ja sam sjeo na postolje nosača KM i evo filmića;

 

th_Picture012.jpg

Link to comment
Share on other sites

Žutka je prošla sa svojim teretnjakom mi smo nastavili dalje pješačiti malo po pruzi, nalazimo se na km položaju

Picture014.jpg

točno 2 km od kolodvora Plase,

 

300 metara do predsignala

Picture015.jpg

 

to je ovaj

Picture023.jpg

 

pa smo se popeli na obližni brežuljak s druge strane, pogled na štreku

Picture016.jpg

 

Pa u podnožje iskliznuća žutke, thomcro u potrazi za kakvim trofejom ili ostacima lokomotive

Picture019.jpg

 

thomcro se već pohvalio sa svojim pronalascima, a vidi ovoga gore na vrhu najstrmije pruge na svijetu

Picture018.jpg

"Ja sam kralj željeznice, na vrhu svijeta, dođite tj, popnite se u moje kraljevstvo" :jup: :jup:

 

Kao što ste vidjeli prije i popeli smo se, malo je bilo :hot: :hot: , ali uspjeli smo. Taman kad smo bili pri vrhu da malo odahnemo :stars: , zabrundala karavela iz smjera Plase vuče IC 501 prema Zagrebu, opet trči, skrivaj se, penji se na burobran, a ja sam je slikao iz "mišje" perspektive :=)):

Picture021.jpg

 

Picture022.jpg

 

Idemo nazad prema autu, ovo zabilježeno usput, vidi se da je pruga istrošena

Picture028.jpg

Picture027.jpg

 

Da se još malo osvrnemo prije nego odemo

Picture029.jpg

 

Picture030.jpg

 

Već smo stigli skoro do auta, kad smo dobili dojavu da još nešto ide iz Zlobina prema dolje, i opet trk natrag, ali ovaj puta bez zaklona :mrgreen: i ide tandem

Picture031.jpg

 

Picture032.jpg

 

U povratku smo stali na kolodvoru Plase da vidimo što se tamo događa, ja sam uspio jedino ovog plasera snimiti

 

Picture034.jpg

 

I tu mi je Sony otkazao daljnju poslušnost :evil::evil::cry::cry:

 

Od mene toliko, lijepi pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Svaka vam cast na ekšnu dečki. Ja bih 333 puta umro da sam se morao pentrati po onom usponu. Bolje ovako gledat dobre fotke iz udobne fotelje. ;)

 

Barney

 

Barney, pa nije ni tako strašno, to sam i ja pomislio kad sam gledao prema gore, ma hoću li ja to moći, pa i ja sam malo "medvjeđe" građe :mrgreen: .

Link to comment
Share on other sites

Bome ,fascinantno. Super putopis! :kul

 

Nego...da li netko zna kolika su bila oštećenja na stradaloj žutki? Šta je bilo s njom na kraju? Kasacija?

 

Čitao sam da je kompozicija koja je ostala na pruzi uletila u stanicu Plase sa cca 100km/h gdje je potom završila na slijepom kolosijeku... Sad, da li su malo novinari napuhali da izgleda strašnije ili je stvarno bila ta brzina ne znam.... :lol:

Lokomotiva je kasirana a postolja su završila na nekoj od ostalih lokomotiva li to još moramo istražiti. Primarni cilj ovog ekšna nam je bio vidjeti ima li još kakvih tragova na samom mjestu iskliznuća.

 

Po kazivanju g-dina Kričkića brzina ulaska u Plase je bila tu negdje, oko 100 km/h.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Thomcro,svaka čast tebi i dečkima na fotkama!Odlične su. g025.gifa075.gif Samo da mi je bilo vidjeti ostale kako su reagirali kada ti je zazvonio mobitel. s050.gifa055.gif

 

Razbježali smo se kao zečevi i posakrivali gdje je tko stigao. :skriv

:lool:lool

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast i hvala vam na dobrim fotkama. Imam osjećaj da sam bio s vama a da je to bilo 24 sata kasnije nebi bili tako sami

 

Možemo i reprizirat ekšn nije nikakav problem. :kul

Baš tako! Sad smo "snimili" teren i znamo gdje su "zamke" i što možemo očekivati. Ostalo je samo stvar dogovora :mrgreen: .

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Thomcro, kaj stopicu si uzo ?! :mrgreen:

Ne ne ne ne ... nisam uz'o. Našao :mrgreen: . Kad sam našao kliznik pantografa već su krenuli komentari "Tomo ča ćeš ga zet doma za uspomenu :mrgreen: ?". Neznam koliko si upućen u naše ekšne, ja uvijek kući donesem nešto sa putovanja. Čisto da imam uspomenu gdje sam bio. Tako da se već skupilo tih "artefakata" :mrgreen: .

 

.....................

 

Htio bi Vam skrenuti pažnju na jednu stvar. Na prvoj fotografiji koja je u Kikijevom postu gdje je NP-549, vidi se kako je on odjeven i kako se stisnuo. Isto tako vidjeti ćete mene u tankoj jaknici. NP je imao debelu jaknu, kapu, rukavice ... ja uopće nisam računao da bi tamo moglo biti hladno. Kad smo došli do mjesta gdje smo ostavili automobile tako je ledena bura puhala da je bilo grozno hladno. Zahvaljujući hodanju a i adrenalinu ubrzo je nestao osjećaj studeni.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Štacion sekciji za lude ekšne! Lijepo ste to poslikali i posnimili. :kul

 

Samo jedna stvar - iz mojih izvora iskliznuće se dogodilo početkom siječnja, a ne veljače. 2.1. ili 3.1.

 

I uzbrdo dvije žutke vuku 12 punih Eas/Eanoss vagona, ne 8. Na narcisovim fotkama se vidi da ih je 12.

Društvo prijatelja željeznice Štacion - Rijeka • http://www.stacion.hr/

Link to comment
Share on other sites

... iz mojih izvora iskliznuće se dogodilo početkom siječnja, a ne veljače. 2.1. ili 3.1. ...

Ja imam dva izvora koja su skoro pa indentična. P. Kričkić je potvrdio ono što znam od supruge jer je ona u to vrijeme radila u Fužinama. Ali da ne tupimo, ima to sigurno u Periodici u nekom od starih NL-ova. samo treba iskopati. Ja trenutno nemam iskaznice ali ću obnoviti članstvo iza Nove godine.

 

...I uzbrdo dvije žutke vuku 12 punih Eas/Eanoss vagona, ne 8. Na narcisovim fotkama se vidi da ih je 12.

Imaš pravo! Moja greška.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

na lok. su bili dva strojovodje, i ni jedan nije iskočio...obojica su prošli dolje skupa sa lok...imali su samo lakše povrede, danas još obojica voze...i meni se čini da je to bilo u siječnju, oko nove go...po sijećanju...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...