Jump to content

Split-Zagreb-Split, vol. 3 - Crtice s ličke pruge


Vice

Recommended Posts

Da da da...znam da postajem dosadan više sa svojim putovanjima na istoj relaciji i da sam dosadio i bogu i vragu sa pričom, ali šta mogu :kul

 

Dakle skoknija sam opet bio do Metropole malo.

Pa evo, slike, put, Gk, put i svašta :mrgreen:

 

2062 051, kanta od makinje koja je dovela to jutro 825

P2050537.jpg

 

825 na kolodvoru

P2050538.jpg

 

P2050539.jpg

 

Moje nagibalo koje me prevezlo do Metropole (7123 009/010) - inače, jučer je ova makinja imala defekt u Oštarijama na 521, kašnjenje 119 min : kul

P2050540.jpg

 

Turner na teretnjaku u Kninu

P2050549.jpg

 

Kanjon Zrmanje (dosada najbolje slike koje su mi ispale s tog dijela ličke pruge)

P2050552.jpg

 

P2050553.jpg

 

P2050554.jpg

 

P2050555.jpg

 

P2050556.jpg

 

Sinjal , kolko se sjećam ulazni za Zrmanju

P2050557.jpg

 

Turner 118 u zrmanji na teretnjaku

P2050558.jpg

 

Zrmanja, izlazni sinjal

P2050562.jpg

 

Djelovi pruge koje sam slikao dok su bili pod snijegom, pa eto za usporedbu sad.

P2050563.jpg

 

P2050564.jpg

 

P2050565.jpg

 

P2050571.jpg

 

Parnjača 62 084 u Gračacu

P2050574.jpg

 

P2050575.jpg

 

P2050577.jpg

 

P2050578.jpg

 

P2050579.jpg

 

Moje nagibno prometalo :kul

 

P2050576.jpg

 

P2050582.jpg

 

Zanimljiva pepeljara ili šta već :D

P2050580.jpg

Link to comment
Share on other sites

I malo švrljanja po Gk-u :lol:

 

Brena 010

P2100635.jpg

 

P2100637.jpg

 

Još jedna kod ložione čeka polazak ili kaj već.....

P2100638.jpg

 

Ovaj put 012

P2100641.jpg

 

003

P2110683.jpg

 

Pogled prema ložioni, elektre se gomilaju, i jedan mali nagibnjak kod njih

 

:twisted:

P2100639.jpg

 

I još ih je više :roll:

 

P2110690.jpg

 

P2110691.jpg

 

P2110694.jpg

 

P2110695.jpg

 

P2110698.jpg

Link to comment
Share on other sites

A bilo je i nešto sitno dizela :cry:

 

2043 002

P2110678.jpg

 

P2110679.jpg

 

Zelena zvijer, ipak moram priznat da ima močniji zvuk od ovih par jadnih ličanki šta čujem ode u zadnje vrime oko Splita :cry:

 

P2110703.jpg

 

P2110704.jpg

 

P2110705.jpg

 

P2110706.jpg

 

 

A i jenbachi su tu zujali gore dole

 

P2110697.jpg

 

P2110692.jpg

 

P2100640.jpg

 

Parnjačica

P2110684.jpg

 

Mađar koji uletava na kolodvor

P2110689.jpg

 

Aeelt

P2110701.jpg

 

Očerupani Bl

P2110707.jpg

 

WlAB i ARl na čekanju boljih dana

P2110708.jpg

 

Zagreb na dlanu :wink:

 

P2100642.jpg

Link to comment
Share on other sites

I za kraj, kao šlag na kraju, u povratku kaj sam slikal :mrgreen:

 

P2120710.jpg

 

P2120715.jpg

 

P2120714.jpg

 

P2120716.jpg

 

P2120718.jpg

 

P2120719.jpg

 

P2120720.jpg

 

P2120721.jpg

 

P2120722.jpg

 

P2120723.jpg

 

P2120725.jpg

 

P2120726.jpg

 

P2120727.jpg

 

I za laku noć :kul

 

P2120728.jpg

 

 

Eto ga na, i to je sve....

Ima još jedna zgoda sa GK, o nekoj babi s RDV-om, inače pretpostavlja se da je baba špijun neke strane željezničke kompanije, a moguće da je rvrovac u civilu :lool:lool:lool

 

Drstoka bu bolje znal, bio je svjedok :kul

Link to comment
Share on other sites

Da da da...znam da postajem dosadan više sa svojim putovanjima na istoj relaciji i da sam dosadio i bogu i vragu sa pričom

Skuliraj se, Vice, sa Ličke pruge nikada dosta fotki. Čestitke na lijepom putopisu.

Naročito su mi dobre one fotke kako ti kažeš kanjona, a ja bih rekao izvora, Zrmanje.

Rijeka izvire praktično ispod pruge i bilo bi jako zgodno jedanput otići tamo i snimiti.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Skuliraj se, Vice, sa Ličke pruge nikada dosta fotki. Čestitke na lijepom putopisu.

Naročito su mi dobre one fotke kako ti kažeš kanjona, a ja bih rekao izvora, Zrmanje.

Rijeka izvire praktično ispod pruge i bilo bi jako zgodno jedanput otići tamo i snimiti.

 

A meni je to kanjon :)

Zanimljiva informacija za izvor, nisam to ni znao.

 

A pozivam sve avanturiste i poznavaoce ovog kraja pa da organiziramo jedan mali izlet, izvor Zrmanje, kanjon Čikole i ostale zanimljivosti. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Roštilj, majstore, roštilj :lool

Lijepa reportažica, jedino mene uvijek bace u bedaru ovi naši brdsko-pasivno-planinsko-zaostali krajevi u ova prelazna mokra vremena, al' za to nisi kriv Ti.

 

Osobno mi je najdraža ova slika - volim ovakva mjesta na pruzi, podsjećaju me na dobru kompjutersku igricu :wink:

 

P2050597.jpg

 

PS:

I za kraj, kao šlag na kraju, u povratku kaj sam slikal :mrgreen:

Vidim, imaš jedan govor kad putuješ uzbrdo, a vraćaš se osvježen novim znanjima & iskustvima :lool

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Roštilj, majstore, roštilj :lool

Lijepa reportažica, jedino mene uvijek bace u bedaru ovi naši brdsko-pasivno-planinsko-zaostali krajevi u ova prelazna mokra vremena, al' za to nisi kriv Ti.

 

Osobno mi je najdraža ova slika - volim ovakva mjesta na pruzi, podsjećaju me na dobru kompjutersku igricu :wink:

 

http://i27.photobucket.com/albums/c155/pantrotas/P2050597.jpg

 

PS:

I za kraj, kao šlag na kraju, u povratku kaj sam slikal :mrgreen:

Vidim, imaš jedan govor kad putuješ uzbrdo, a vraćaš se osvježen novim znanjima & iskustvima :lool

 

:kul

 

a sivilo, nažalost svaki put me potrefi oblačno vrime kroz Liku, ali meni je to simpa. bolje nego da sunce prži :mrgreen:

 

To šta ti kažeš kompjuterska igrica, na tom djelu je već prek 70 godina brzina 20 km/h, a za nagibni 40, na tom djelu je 30 ih godina parnjača izletila u ponor, i od onda brzina se nikad nije dirala.

 

A uvjek iznova dolazim i uvjek se iznova vračam, naravno, s bogatijim iskustvima i znanjima :D ( ne samo u znanju iz tematike željeznic, već i nešto drugo :kul )

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva pepeljara ili šta već :D

P2050580.jpg

Roštilj, majstore, roštilj :lool

Lijepa reportažica, jedino mene uvijek bace u bedaru ovi naši brdsko-pasivno-planinsko-zaostali krajevi u ova prelazna mokra vremena, al' za to nisi kriv Ti.

 

Osobno mi je najdraža ova slika - volim ovakva mjesta na pruzi, podsjećaju me na dobru kompjutersku igricu :wink:

 

http://i27.photobucket.com/albums/c155/pantrotas/P2050597.jpg

 

PS:

I za kraj, kao šlag na kraju, u povratku kaj sam slikal :mrgreen:

Vidim, imaš jedan govor kad putuješ uzbrdo, a vraćaš se osvježen novim znanjima & iskustvima :lool

 

 

Mislim odnosno znam da je Vice bliže odgovoru , to bi bila kanta za smeće u kućnoj izradi.

ps. U OVOM KRAJEVIMA SE NE PEČE KOTLOVINA.

 

Pozdrav

Ća je pusta Londra kontra Splita grada..

Link to comment
Share on other sites

A meni je to kanjon :)

Zanimljiva informacija za izvor, nisam to ni znao.

A pozivam sve avanturiste i poznavaoce ovog kraja pa da organiziramo jedan mali izlet, izvor Zrmanje, kanjon Čikole i ostale zanimljivosti. :wink:

Hehe, pitaj moje poštarčine iz Zadra što je to pravi kanjon Zrmanje, oni svake godine organiziraju rafting.

Zovu i mene, ali me ni litra crnoga na eks ne bi navela da uđem u jedan od onih gumenjaka.

Inače, na kartama se ovaj toponim obično naziva ''Zrmanja vrelo''.

A što se tiče izleta, ja sam uvijek za. Nešto smo već (u drugoj temi) spominjali pješačko-motoriziranu turu Gračac - Knin.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Mislim odnosno znam da je Vice bliže odgovoru , to bi bila kanta za smeće u kućnoj izradi.

ps. U OVOM KRAJEVIMA SE NE PEČE KOTLOVINA.

 

Pozdrav

Manemanemane! To je roštilj - imao sam takvoga. Lijepo bubanj od pokojne vešmašine nasadiš na neku cjevuljagu (naravno, stakleni poklopac si skinuo - izvrsna zdjela za slatau, a možeš u njoj i peći kakav nabujak :lool), unutra naložiš vatricu i lijepo na vrh staviš gradele. Puno je rupa pa lijepo gori... Iako, naravno, može biti i kanta za smeće. Hehe!

 

Re: ps: Naravno da ne, ali se kotlovina u cjedilu i ne bi dala kuhati :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

A meni je to kanjon :)

Zanimljiva informacija za izvor, nisam to ni znao.

A pozivam sve avanturiste i poznavaoce ovog kraja pa da organiziramo jedan mali izlet, izvor Zrmanje, kanjon Čikole i ostale zanimljivosti. :wink:

Hehe, pitaj moje poštarčine iz Zadra što je to pravi kanjon Zrmanje, oni svake godine organiziraju rafting.

Zovu i mene, ali me ni litra crnoga na eks ne bi navela da uđem u jedan od onih gumenjaka.

Inače, na kartama se ovaj toponim obično naziva ''Zrmanja vrelo''.

A što se tiče izleta, ja sam uvijek za. Nešto smo već (u drugoj temi) spominjali pješačko-motoriziranu turu Gračac - Knin.

 

Ako ćemo o zemljopisu, onda svaka čast, jer je riječ o lokalitetu Zrmanja Vrelo, koliko god čistuncima smetala riječ vrelo. Po meni je to jedan od bisera sjeverne Dalmacije, ali planinari kažu da do samog izvora nije lako doći.

Svaka čast za fotke, nisam odavno putovao prema metropoli :kul , što zbog poslovnih obveza, a što zbog nagibnjaka koji me ne privlači kao nekadašnji Marjan express. Ko može platit stajanje u svakom ozbiljnijem kolodvoru i nezaboravni pejzaž.

Ipak, sljedeći put idem vlakom u ZG pa kud puklo!

Link to comment
Share on other sites

Daj Vice, kad me nisu tam doživljavali u jednoj drugoj temi me prosvijetli, kaj je to sastrane?

 

Te cijevi?

 

Optika za buduću telekomandu.

A ima i veze sa kablovima za RDV odašiljače mislim.

Nek ti predator točnije objasni.

Link to comment
Share on other sites

Manemanemane! To je roštilj - imao sam takvoga. Lijepo bubanj od pokojne vešmašine nasadiš na neku cjevuljagu (naravno, stakleni poklopac si skinuo - izvrsna zdjela za slatau, a možeš u njoj i peći kakav nabujak :lool), unutra naložiš vatricu i lijepo na vrh staviš gradele. Puno je rupa pa lijepo gori... Iako, naravno, može biti i kanta za smeće. Hehe!

 

Hm...sad znam šta ću sa tri stare mašine onda :mrgreen:

Tri ražnja znači, tri zdjele za salatu i tri roštilja :kul

Link to comment
Share on other sites

Hm...sad znam šta ću sa tri stare mašine onda :mrgreen:

Tri ražnja znači, tri zdjele za salatu i tri roštilja :kul

Ne samo to - poslije se frendovima hvališ da jedu salatu iz potpisane, dizajnerske zdjele (Zanussi, Candi, Philco... Ja imam čak i jednu Rex) :lool

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam, u vrijeme gradnje ličke pruge građen je i vodovod uz prugu potreban za napajanje lokomotiva. Jel' so te negdje posebno vidi i zna li se nešto više o tome?

 

Sorry, ja opet glavinjam prema prapovjesti :oops:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam, u vrijeme gradnje ličke pruge građen je i vodovod uz prugu potreban za napajanje lokomotiva. Jel' so te negdje posebno vidi i zna li se nešto više o tome?

 

Sorry, ja opet glavinjam prema prapovjesti :oops:

 

Moguće je, pa još na dosta kolodvora se vide ostaci vodonapojnika.

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam, u vrijeme gradnje ličke pruge građen je i vodovod uz prugu potreban za napajanje lokomotiva. Jel' so te negdje posebno vidi i zna li se nešto više o tome?

Sorry, ja opet glavinjam prema prapovjesti :oops:

Meni je u krajičku mozga ostala uputa kako doći do Gornje (ili Donje?) Cerovačke pećine: od stajališta Cerovac prema... pa onda trasom željezničkog vodovoda.

Mislim da je to pisalo u časopisu ''Priroda'' početkom šezdesetih. Ili mi se pričinjava?

To može razriješiti jedino ekspedicija. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...