Jump to content

Na gumenim kotačima do starog Samoborskog grada, 16. ožujka 2014.


Stanley

Recommended Posts

Na trasi pruge prema Bregani danas je ulica:

 

d4HAsTF.jpg

 

Tu negdje je nekada bio kolosijek:

 

VD1BbLP.jpg

 

Kolodvor s bočne strane:

 

McV6cCO.jpg

 

Stara zgrada kolodvora iz 1901. godine:

 

UN5Njdl.jpg

 

Ova tvrtka je nekada bila glavni korisnik teretnog željezničkog prijevoza:

 

ZuwoKhM.jpg

 

Tu su nekada bili kolodvorski kolosijeci:

 

iLygJQy.jpg

 

Novija zgrada kolodvora sa istočne strane:

 

8oAs2Le.jpg

 

Tu sam imao zanimljiv susret. Gospodin koji je cijepao drva zove se Ivo Nikolić i nekada je bio kondukter na Samoborčeku. Pitao sam ga je li možda poznavao strojovođu H.H. - Sjećam ga se, ali on vam je danas jako star. - Silver, ovo nisi čuo: :mrgreen:

 

s7UFIr0.jpg

 

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Želim imati i osobne uspomene na svoja putovanja, a gospodin Ivo je odmah svladao tehniku snimanja:

TakA9Hg.jpg

Došlo je vrijeme za povratak na jednako zamagljen autobusni kolodvor:

WxLserc.jpg

Do polaska autobusa bilo je dovoljno vremena za obilazak još jedne relikvije Samoborčeka:

SHbYjBK.jpg

OLuMv1k.jpg

ShlaqmR.jpg

Oproštajni pogled sa mosta na Gradnu:

KQ3ko6U.jpg

ELxiobE.jpg

Obišao sam i autobusni kolodvor, koji je danas očito prekapacitiran ali je mudro misliti na budućnost:

dYln1N2.jpg

 

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

xqiCpso.jpg



Ovakve sandučiće sam vidio na više mjesta u Samoboru:



wV6PV0c.jpg



Sada mi se pojavljuješ, kada se spremam kući:



oMZRFjt.jpg



Još nekoliko slika kolodvora:



i4axVPF.jpg



lYAPQyH.jpg



pnWmhNe.jpg



2QKPeqC.jpg



Ovo je slika kakve volim vidjeti na javnim prometalima. Giuseppe Verdi je za mene najljepši završetak ovog malog putovanja:



lH4jd6j.jpg



S obzirom da sva naša railfanovska putovanja završavaju uspjehom prilažem Pobjedničku koračnicu iz opere Aida:



https://www.youtube.com/watch?v=l3w4I-KElxQ


Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da sada mogu.

Da ne kopiram slike samo ću komentirati. "Naš" partizan je bio samoinicijativno srušen u grmlje i tu je proveo dio vremena nakon čega su ga negdje pospremili. Nešto kao Ivo Lola samo kaj nije ostao bez glave. Prije par godina su ga vratili uz jedino normalno obrazloženje, da je on dio povijesti koje se ne treba stidjeti. Danas nikome ne smeta i djeca se normalno igraju oko njega, ne lovi ih sinkopa kada ga pogledaju.

 

Bio si dosta rano u Samoboru? Nigdje ljudi na fotkama, samo na par njih. Fakat nigdje nikoga lii su bježali kad su te vidjeli

Deda je vozio seriju 32

Ja sam samo običan ferroequinolog

Link to comment
Share on other sites

Da, bio sam relativno rano. Stigao sam oko 9 i otišao busom u 10:50. Varaš se, bio je na ulicama, na šetalištu uz Gradnu i po terasama kafića veliki broj ljudi, a i biciklista je također bilo puno (jednom sam na šetalištu skoro odfikario kacigu sa glave jer sam zamahnuo rukama da otjeram vranu, a on mi je prišao iza leđa :mrgreen: ). Čak sam se iznenadio koliko je Samoboraca vani po takvoj magli. I automobilski promet je također bio gust. Ali ja izbjegavam fotografiranje nepoznatih osoba i čekam da se kadar raščisti.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Tu sam imao zanimljiv susret. Gospodin koji je cijepao drva zove se Ivo Nikolić i nekada je bio kondukter na Samoborčeku. Pitao sam ga je li možda poznavao strojovođu H.H. - Sjećam ga se, ali on vam je danas jako star. - Silver, ovo nisi čuo: :mrgreen:

 

s7UFIr0.jpg

 

Čovjek ima pravo jer toliko je vremena prošlo da si ne mogu predoćiti sliku gospodina u mladim danima.

Ja se jakooo dugo spremam vu Sanobor ali nikako se odlučiti.

Pohvala za odluku po magluštini ići u uvijek zanimljiv gradić.

Ako ovo čita gospodin Ivo Nikolić ima pozdrav kao i svi još živući članovi posada (vlakova) i održavanja.

samoborcekver1_zps9440815b.gif

Link to comment
Share on other sites

Vidjeli smo i šetalište, i stari vlak, i stari Samoborčekov kolodvor i novi autobusni kolodvor .... jedino mi u svemu tome fale čuvene kremšnite.

Nije valjda da si ih potpuno ignorirao dok si bio u Samoboru ? :D

Link to comment
Share on other sites

Ovaj zadnji vagon k'o da je od dubrovačkog tramvaja, ima tramvajsko kvačilo? Naravno da nije tramvajska prikolica jer su u Dubrovniku bile sa 2 osovine a vagon je sa 4. Samo gdje su našli tramvajsko kvačilo ili tko im ga je stavio?

Nedugo sam bio u Podsusedu na razgovoru o eventualnoj kakvoj izložbi. Tamošnje udruge za mjesec listopad i studeni imaju neka događanja u vezi Samoborčeka. Interesirali su se da li ima nešto za eventualno postaviti na njihov trg. Ja sam im dosta toga kazao gdje što ima i da se eventualno može dobiti ali sve treba platiti. Ne platiti (kupiti) izloške nego transport istih i obnovu. Odmah je entuzijazam splasnuo. Rekli su mi jedan interesantan podatak u vezi kompozicije u Samoboru. Navodno su im tamo rekli da to uzmu i voze jer im samo smeta. Sad im više ne daju. Tražili su navodno neka serdstva od EU za obnovu vlaka i dobili su.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...