Jump to content

Kakav mak ja vozim vlak!


lovac_na_pruge

Recommended Posts

Za učinjena dobra dijela od mojih s vremena na vrijeme kao nagradu dobijem na dar štrudlu s makom. Rijetko, ali dobijem. Tako je bilo i ovaj put. Sa malom razlikom. Trebao nam je svježi, ovogodišnji mak. Od one što mi se smijala i što sam zbog nje morao lomatati na tečaju, saznala je da ga ima u trgovačkom centru na izlazu iz D. Sela. Ime mu ne govorim radi toga što sam ga zaboravio. Bilo mi je bitno samo da je iza.

 

Da bih izbjegao subotnju gužvu, krenuo sam rano, najranije što mogu sa vlakom 2101 u 5 i 15. Usput sam sreo poznanika sa svjetloplavom kravatom koji je bio njegov pratitelj po službenoj dužnosti i tražio nekog pametnog s kim će popiti prvu jutarnju kavu. To sam normalno bio ja.

 

I onda su nastale dileme što znači svježi mak. Pitali smo prometnika nije znao, putnika nije bilo pa nismo imali koga pitati, supruge nismo smjeli zvati, ubile bi nas, strojovođa je odbrusio: Kakav mak, ja vozim vlak!, dovoljno da ostanemo sami u beznadežnoj situaciji.

 

Onda smo u pomoć pozvali stalnu memoriju i sjetili se da makova ima između Moslevačke Gračenice i Kutine, u blizini je tvornica gnojiva, izdašniji su nego bilo gdje. Otići ću tamo i nabrati ih. Vratit ću se sa 2012 sa poznanikom koji me uvalio u ovu dilemu.

Bero

Link to comment
Share on other sites

Napokon makovi i sunce. Počelo je. Vidim jednog maka, ili vidim jedan cvijet maka. Kako se ispravno kaže? Jedan ali vrijedan. Ne berem ga.

 

Makove je zabranjeno brati na kolodvorima. Mogu te opomenuti, pa kutinske ostavljam nekom drugom tko ima više hrabrosti.

 

6-BZ160931_resize.jpg

Bero

Link to comment
Share on other sites

Dva nagibna se vraćaju iz posjeta svojim slavonkama. Jedan iz Osijeka, drugi iz Slavonske Požege. Obadvojica nenaspavana, šute, vrte film o burnoj noći što je prošla. Jedva sam ih čuo. Ni oni mene nisu vidjeli.

 

10BZ160966_resize.jpg

 

10_BZ160972_resize.jpg

 

10_BZ160980_resize.jpg

Bero

Link to comment
Share on other sites

Dok sam došao kući štrudla je bila na stolu.

Najbolja zamjena za mak su ruže. Ima ih dobrih u cvjećarni blizu kuće. Rekao sam prodavačici u četvrtak da mi ostavi buket za subotu za subotu popodne. Održala je obećanje. Pa svibanj je mjesec ruža, tada se daruju.

Bero

Link to comment
Share on other sites

Lijepo, lijepo. No, nakon ovih zadnjih slika, narocito druge, nekako mi se stalno po glavi mota ona (nazalost) tuzna pjesma "Iznad polja makova".

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Lijepo, lijepo. No, nakon ovih zadnjih slika, narocito druge, nekako mi se stalno po glavi mota ona (nazalost) tuzna pjesma "Iznad polja makova".

 

Barney

 

je, i ne samo tebi... već sam razmišljao o tome da stavim tu pjesmu među post o makovima....

 

btw, izvrsna reportaža raubšiceru na štreke.... :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Teško je pratiti te u tvojim putešestvijama, drago mi je da si imao još jednu dobro uspjelu avanturu i napunio baterije za novi radni tjedan.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Teško je pratiti te u tvojim putešestvijama, drago mi je da si imao još jednu dobro uspjelu avanturu i napunio baterije za novi radni tjedan.

 

bilo bi mu bolje da se isprazni za novi tjedan nego da se napuni... :palac:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...