Jump to content

Filmski projekt na pruzi Lupoglav – Učka


Pfaff

Recommended Posts

Jučer u zagrebu veli mi svježe upoznati Daco: "Čuo sam da se na pruzi Lupoglav – Učka sutra snima neki film. Ja, nažalost, radim, ali netko od vas aboridžana bi to mogao provjeriti..."

 

Nakon obavljene građanske dužnosti, otpremio sam najbolju na bazen, a ja se otputio put Istre. Nakon prelaska Učke, stižem nad stanicu Učka koja lijeno spava na suncu

 

LupoglavFilm01.jpg

 

Ne primjećuju se tragovi nikakvih aktivnosti napose ne onih artističkih...

 

LupoglavFilm02.jpg

 

... a ni tračnice ne pokazuju tragove korištenja

 

LupoglavFilm03.jpg

 

Jedina novost su novi PVC prozori na staničnoj zgradi

 

LupoglavFilm04.jpg

 

Idem do Lupoglava. Ista situacija – dva dremljiva šveda

 

LupoglavFilm05.jpg

 

Izlazni signali u tiltu

 

LupoglavFilm06.jpg

 

Idem ja doma, vruće je! Oooops! A što je ovo? Ne vjerujem da je smjer za glasačko mjesto Roll.gif

 

LupoglavFilm07.jpg

 

Odjednom začujem neko prilično karakteristično brundanje. Odvezem se do mosta preko pruge na cesti za Lanišće i...

 

LupoglavFilm08.jpg

 

Je li mu ono na njuškici neki filmski logo ili ja loše vidim?

 

LupoglavFilm09.jpg

 

Uzeo sam i kameru u nadi da ću snimiti neki muving, ali se ništa nije pomaknulo. Krenuo sam dalje cestom i naišao na putujući cirkus

 

LupoglavFilm11.jpg

 

Natukao sam kapu duboko na oči, zauzeo nonšalantnu pozu i s isukanim fotićem krenuo kroz set prema pruzi. Izgleda da je u pitanju neki ratni film?

 

LupoglavFilm12.jpg

 

LupoglavFilm13.jpg

 

LupoglavFilm14.jpg

 

Onda sam primijetio da se na obzoru gomilaju jake snage zaštitara. Srećom im bistrina nije vrlina pa sam dotle već vozio "fol gas rikverc" Krepah.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Zadovoljan polučenim, počastio sam se ručkom u "Danilei" (Ročko polje)

 

DeepInIstra20.jpg

 

U nastavku, kao bonus, par slika svibnja na Učki

 

DeepInIstra21.jpg

 

DeepInIstra23.jpg

 

DeepInIstra24.jpg

 

DeepInIstra25.jpg

 

DeepInIstra26.jpg

 

DeepInIstra27.jpg

 

DeepInIstra28.jpg

 

DeepInIstra29.jpg

 

PS: Nisam baš sasvim siguran da ova tema spada u Putopise pa molim administrativno osoblje da temu prebaci na odgovarajuće mjesto ukoliko to smatraju potrebnim.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

PS: Nisam baš sasvim siguran da ova tema spada u Putopise ...
Mjesto je sasvim odgovarajuće, pogotovo jer sadrži osobnu notu (pun tanjur) ;):o

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

U produkciji Rade Šerbedžije snima se nekakva serija u Opatiji a izgleda i sa druge strane Učke. Bilo je u ... nemogu se sjetiti u kojim vjestima sinoć. Mislim da je bio HTV-ov dnevnik ali nisam siguran.

Imao sam prijatelja, u svemu prvaka

hoćete li svjetla hoćete li mraka

nismo bili čopor nismo bili rulja

prijatelj moj hulja ja također hulja

sve je bilo ništa ...

 

.....

 

Imao sam prijatelja ...

 

A. Dedić

Link to comment
Share on other sites

http://www.novilist.hr/2009/05/18/rade-serbedzija-u-lovranu-snima-.aspx

Rade Šerbedžija u Lovranu snima seriju za Amerikance

(...)

 

LOVRAN – Obavijeno velom tajne u lovranskoj vili Astra počelo je petodnevno snimanje pilot TV serije »Masterwork« u kojoj jednu od vodećih uloga ima naš poznati glumac i jedan od rijetkih koji je karijeru izgradio i izvan granica Hrvatske, Rade Šerbedžija. Iako o samoj TV seriji nismo uspjeli mnogo toga doznati jer je cijeloj ekipi koja radi na setu zabranjeno govoriti o bilo čemu vezanom uz snimanje, ipak smo iz pouzdanih izvora saznali da se radi o seriji američke kuće Fox na kojoj radi i zagrebačka produkcijska kuća Komakino u suradnji sa Stillking filmom iz Praga.

(...)

Radnja serije »Masterwork« ostala nam je nepoznata, a osim snimanja u Lovranu, u subotu će se cijeli set na jedan dan preseliti u Lupoglav.

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Neki indijski film...

Je, i meni se čini po natpisima na onim kištrama... Koliko se sjećam sanskrta to znači "Ne tumbaj" (ili "This side up"?)

 

Da nije slučajno riječ o ovome ? :

 

Draguć »Istarski Hollywood« će na nekoliko dana poslužiti kao kulisa za južnu Italiju u kojoj se odvija radnja igranog filma »Crveni repovi«. Film, čiji projekt vodi George Lucas a režira ga Anthony Hemingway, govori o afroameričkoj jedinici pilota u Drugom svjetskom ratu • Snimanje na javnoj površini,općina neće naplatiti, ali će mještani imati koristi zbog bojanja pojedinih fasada i postavljanja škurnica

Istarski Draguć će, uz Italiju, Češku i Englesku, biti domaćin Lucasovoj ekipi.

 

»Crveni repovi« (Red Tails) američki je dugometražni igrani film čiji će se dio snimati u pitoresknom Draguću od 11. do 13. lipnja. »Istarski Hollywood« ovom će prilikom predstavljati južnu Italiju, u kojoj se odvija radnja filma.

Naime, fabula filma prati istinitu priču o mladim afričko – američkim pilotima prve afroameričke jedinice pilota lovaca u Tuskegee Airmenu, koji su pratili i štitili eskadrile bombardera u Drugom svjetskom ratu, a repove zrakoplova bojali su u crveno.Rječ je ustvari o ratnoj drami za koju Lucas kaže da je želi snimiti već dvadeset godina.

 

Premda će se film u Draguću snimati samo dva dana, pripreme su krenule već 1. svibnja. Postavljene su kulise, popločen manji dio zemljišta kraj crkvice sv. Roka, izrađena kamena klupa, pa čak posađena tri stabala maslina i nekoliko primjeraka zimzelenog drveća na mjesnom groblju. Sve intervencije su usklađene s Konzervatorskim odjelom u Puli, a u prvobitno će se stanje sve dovesti do kraja lipnja.

Zagrebačka produkcijska kuća "Komakino", koja realizira snimanje u suradnji s britanskom kućom JAK Productions Ltd., najavila je minimalnu potrebu za statistima, trebat će ih tek desetak.

Područje srednje Istre je odabrano istiću iz Komakina zbog ljepote, netaknute prirode i arhitekture - ja bi nadopunio i mnogo puta prikazane na našem Forumu-velikom zaslugom cijenjenog forumaša Pfaff-a).

Osim u Draguću, film će se snimati u češkoj prijestolnici Pragu te u Italiji i Engleskoj.

 

Pfaff …

 

Da li si možda navratio do Draguća ? Da kojim slučajem jesi, mogao si provjeriti da li se tamo već sad nešto događa u svezi snimanja najavljenog filma,što bi mislim bila eksluziva i informacija,koja bi nadilazila okvire našeg Foruma.....

 

Srdačan pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

Da li si možda navratio do Draguća? Da kojim slučajem jesi, mogao si provjeriti da li se tamo već sad nešto događa u svezi snimanja najavljenog filma,što bi mislim bila eksluziva i informacija,koja bi nadilazila okvire našeg Foruma.....

Daklem, za početak, mislim da je informacija koju nudi sapnica najbliža istini, ako ne i 100% istinita 8)

 

Glede Draguća, nisam bio tamo jer nisam ni znao da se nešto događa, a i nije blizu pruge pa bi bilo OT. Vidjet ćemo za mjesec dana...

 

Tnx na lijepim riječima podtrške mom radu & zalaganju 8)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...