Jump to content

misija x: tunel Paulovac


x-type

Recommended Posts

Očito je da bi Slavoniji dobro došao neki Sulimanac (Vinkovci - Osijek, Banova - Pčelić, Nova Kapela-Batrina - Pleternica - Velika/Našice...).

 

Imamo mi Mariju Bajt... Ona nam je sredila nagibni Požega-Zagreb ;)

Link to comment
Share on other sites

Da, znam da se to zove "Sulimančeva pruga"...ali nije dovoljno imati samo lokalne moćnike, nego i lokalne moćnike koji vole željeznicu. Npr., i Vlado Zec je mogel na vrhuncu moći, da je htel, navući da se sredi pruga do Velike, ali jebiga, očito mu se omilila cesta i cestari (između ostaloga i zato jer se kod izgradnje cesta troši više kamena nego kod izgradnje pruga).

Link to comment
Share on other sites

Npr., i Vlado Zec je mogel na vrhuncu moći, da je htel, navući da se sredi pruga do Velike, ali jebiga, očito mu se omilila cesta i cestari (između ostaloga i zato jer se kod izgradnje cesta troši više kamena nego kod izgradnje pruga).

 

Da, mogao je...ali eto...

 

Ipak, dok je Kamen funkcionirao, bilo je i teretnih vlakova. Oni su i sredili ionako slabu prugu...Bar sam ja čuo tu verziju...Navodnosu ostala dugovanja i prema HŽ pa se sad sve slama na pruzi...

 

No, da ne skrećemo s teme...bez obzira na stranačku pripadnost, pozdravljam svakog tko je spreman angažirati se za neku prugu....

 

Mislim da je ovaj dio kroz Bilogoru vrlo lijep...atraktivni brdoviti pejzaži... :P

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Brzina ti jer kao i na cijeloj dionici 65kmh.

 

Ovo malo zbunjuje. Prugom Bjelovar - Kloštar (i natrag) putovao sam u drugoj polovici devedesetih. Na dionici Mišulinovac - Sirova Katalena, okladio bih se, Macosa nije išla brže od 40 km/h i to ne zbog stanja pruge već zbog velikog broja zavoja malih radijusa.

Ako je brzina, kako navodiš, na cijeloj dionici 65 km/h, to je već sasvim dobro.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

8)8) Stanje je zasada u redu. Brzina ti jer kao i na cijeloj dionici 65kmh. U pravu si vlak treba svirati i pri ulasku i pri izlasku iz tunela. 8)8)

 

daj si provjeri inbox privatnih poruka, mislim da je pun pa ga počisti malo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...