Jump to content

Rezervirano za ljubitelje željeznica


STIB

Recommended Posts

Kako je vlak 901 kasnio skoro sat vremena,imali smo vremena otići kupiti nešto za pojesti.Dok su ostali otišli u dućan,ja sam se vratio do prometnika i zamolio ga da si malo punjač baterije od fotića prištekam u struju da se napuni jer je ista već bila na izdisaju,a treba još otići u Delnice.Naravno,nije bilo problema i hvala mu. :palac:

Nakon što sam se pridružio ostalima i kupio nekaj za papati,vraćali smo se na kolodvor.Dok smo se vraćali,u daljini se začula truba.Opet ide vlak.Kako baš nismo gledali u maper,ovaj nas je iznenadio.Bio je to vlak 62208 sa Karavelom 007 i kontejnerima i drvima iz Vrhovina za Rijeku Brajdicu.Kako je meni baterija bila na punjenju,nisam ga mogao zabilježiti na nadvožnjaku.

 

Ali došavši u kolodvor,taj isti vlak je stao i čekao dolazak putničkog vlaka 4603 kojim ćemo mi dalje za Delnice.Imao sam vremena otići i fotkati izbliza

DSC08616.jpg

 

DSC08623-1.jpg

 

Za ljubitelje zvuka Karavele,evo njihovih 20 sekundi :mrgreen:

 

Nedugo zatim je došao i vlak 900 sa sat vremena kašnjenja i vagonima od kojih će biti sastavljen i naš vlak 701 kojim ćemo iz Delnica za Zagreb.

DSC08628.jpg

 

Slike su odlične. Imali ste odlično vrijeme i puno dobrog svjetla. A i jedini si uslikao mene na čem sam Ti posebno zahvalan...

Jesi siguran? :mrgreen:

 

Krenuli smo prema ostalima,a tamo smo zatekli još jednog člana:legendu Pfaffa koji je već montirao svoju video opremu.

DSC08631-1.jpg

 

Posljednje pripreme za dolazak vlaka 4603.

DSC08632.jpg

 

Kolodvorska zgrada

DSC08634-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dolazi naš vlak sa Žutkom 015 i 2 vagona.Odavde ćemo ići dalje bez LLeona i Jeana,oni će sa LLeonovim autom doći do Delnica.

DSC08635-1.jpg

 

Stajalište Vrata

DSC08637.jpg

 

A6 Rijeka-Zagreb kod Vrata

DSC08639.jpg

 

Kolodvor Lokve.Ovdje su nam sačekušu spremili LLeon i Jean koji su došli malo prije nas.Kod desnog ruba fotke se vidi Pfaffov prijatelj.

DSC08641-1.jpg

 

Dolazimo u Delnice.Naravno,opet formalnosti oko poništenja prekida putovanja.Tu saznajem da do 18 sati neće biti nikakvih teretnih vlakova,a za 20-ak minuta dolazi putnički vlak 4802 iz Moravica za Rijeku.

DSC08643-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja i Marioo idemo na višu poziciju.Ovo je izlaz prema Moravicama

DSC08644.jpg

 

Željko će dalje prema izlazu

DSC08645.jpg

 

Ja i Marioo smo na položaju...

DSC08649.jpg

 

...a ubrzo evo i vlaka:

 

DSC08653.jpg

 

...koji nakon bavljenja u kolodvoru odlazi dalje prema Rijeci

DSC08661.jpg

 

Vraćamo se natrag do kolodvorske zgrade,a i Željko se vraća laganim korakom

DSC08672.jpg

 

DSC08668-1.jpg

 

Pogled prema Rijeci

DSC08673.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kako nije bilo planiranih vlakova do onoga našega,krenuli smo u obližnji kafić na piće i zadnje razgovore za riječkom ekipom prije povratka.

Autobusni kolodvor

DSC08674.jpg

 

DSC08675.jpg

 

Ovo je bilo mjesto "zločina" :mrgreen:

DSC08679.jpg

 

Dok smo bili u kafiću,preko mapera saznajemo da vlak kasni u polasku iz Rijeke 22 min.,tako da smo imali više vremena biti u kafiću.Oko 18:20 smo došli na kolodvor.

DSC08712.jpg

 

Dok smo čekali vlak,neki zaštitar koji je vidno bio "pod čokom" je po ko zna koji put govorio da je mislio da smo planinari.To je Mariju diglo živac do maksimuma i malo je falilo da zaštitar ne dobije po "piksi",ali nakon Marijevog krvničkog pogleda :evil: i držanja predavanja,ušutio je kao bubica i maknuo se dalje od nas. :mrgreen:

 

Naš vlak je došao u 18:53,tj.kasnio je 36 minuta.Prije njega na 5 min je došao teretni vlak iz smjera Moravica za Rijeku sa dvije Žuke i Tadds vagonima iz Kutine.Tu smo se pozdravili sa riječkom ekipom i krenuli za Zagreb.

"Gredelj" će imati posla

DSC08713.jpg

 

U Moravicama već standardna izmjena lokomotiva

DSC08715.jpg

 

Do Zagreba nas je vukla ASEA 019 koja je dovukla naš vlak sa ukupnim kašnjenjem od 46 minuta.

DSC08728.jpg

 

Toliko od mene.Želio bih se zahvaliti HŽ-u na popustu i rezerviranim kupeima,prometnicima u Skradu,Škrljevu,Fužinama i Delnicama,a najveća zahvala ide članovima ove ekspedicije Mariju,STIB-u,željku256,ICE-3M,ivogu i riječkim dečkima LLeonu i Jeanu,kao i putopiscu Pfaffu na druženju.Ponovilo se... :mig:

Imao sam peh zbog slučajnog brisanja fotki od Zagreba do Plasa,al što je tu je... :x

 

Do nekog idućeg puta doviđenja! :palac::mah:

Link to comment
Share on other sites

Fotke su izvrsne. A imali ste i odlično vriijeme i svjetlo

 

Ali prije početka,moram napomenuti da mi se dogodio jedan peh zbog kojeg mi je i sada žao.Naime,dok smo se spuštali prema Škrljevu,u želji i brzini da obrišem neku fotku iz fotića,krivo pomaknem pokazivač i umjesto da obrišem jednu,ja ih obrišem SVE(oko 250 fotki). :sra::cry: Uspio sam nekaj spasiti pomoću programa za povrat podataka,nekih 40-ak fotki.Zbog toga će izostati moj doprinos fotkama od Zagreba do Plasa(naš vlak na GK,fotke tijekom putovanja,Turneri u Ogulinu,zamjena lokomotiva u Moravicama uz filmić,fotke kolodvora Skrad uz filmić Karavele 003 na teretnjaku i Karavela 007 u Zalesini sa labudicom iz Fužina),ali probat ću taj dio dopuniti tekstom...

To će Te naučiti da ne prčkaš po aparatu (kobler bi rekao: "Zašto umjesto toga ne kopaš nos kao sva pristojna djeca?")

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Evo i mog skromnog doprinosa ovom putopisu. Kako mi je subota bila radna, imao sam u planu pridružit KLJŽ ekipi u Fužinama. Neočekivano je ispalo da sam ranije završio sa poslom za taj dan pa sam ih dočekao- u Fužinama. :mrgreen: Ali 3 sata prije prvobitnog plana, dok su bili na putu prema Škrljevu, a ne prema Zagrebu.

Sjedam u auto i po A6 za dvadesetak minuta se uspinjem sa 0 na 730 mnm. Usput na mapperu vidim da vlak 4000 kasni desetak minuta. Odlično, ne moram žurit.

 

Najprije na blagajnu…

DSC00052.jpg

 

…po putnu papirologiju

DSC00060.jpg

 

Samo što nisu… kašnjenje se povećalo na 20+ minuta

DSC00063.jpg

 

Ukrcavam se u vlak, pozdravljam sa ekipom, upoznajem sa onima koje još nisam imao priliku upoznati.

Svaki na svojem prozoru :kul

DSC00075.jpg

 

Stajalište Zlobin

DSC00073.jpg

 

Stižemo na Škrljevo, javljamo se ljubaznom prometniku, da zna tko mu se mota po kolodvoru.

DSC00080.jpg

 

Pažnju nam je privukao ovaj Đuran

DSC00079.jpg

 

Nismo imali puno vremena, pa smo obišli samo južni dio kolodvora.

DSC00083.jpg

 

Pridružio nam se i Jean. I on će sa nama vlakom put Fužina, a ja ću ga kasnije autom vratit do Škrljeva, da pokupi svoj auto.

DSC00089.jpg

 

Opet u Fužinama. Prošetali smo do mosta preko Ličanke.

Koliko čačkalica. :mrgreen:

DSC00095.jpg

 

Sa mosta se pruža prekrasan pogled na Fužine. Prometnik nam je rekao da će uskoro biti križanje 2 teretna vlaka. Ispod mosta počinje hvatanje pozicija za čim bolji kadar.

DSC00098.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dotle sam ja zujao malo dolje, malo gore, a uz prugu sam primjetio ovaj predmet. Nije mi poznato čemu služi. Bubanj sa pojasnom kočnicom. :ne zna:

DSC00103.jpg

 

Dva trenutka koji smo svi nestrpljivo čekali.

Prvi

DSC00108.jpg

 

Drugi

DSC00116.jpg

 

Treći. :luda: Ma ne, ovoga nismo čekali, ali smo predosjećali da će nas negdje iznenaditi.

DSC00121.jpg

 

Dok su seniori svratili do biblioteke proučit neko štivo, mi juniori smo utažili glad u obližnjem marketu. Društvo nam je radio ovaj mačak. Nanjušio je hranu i uspio se ogrebat za koji griz. :klopa:

DSC00123.jpg

 

Na povratku prema kolodvoru začujemo sirenu u zvuk dizela. Pozicija je odlična. Mislim da je odavde najbolji pogled na most.

DSC00127.jpg

 

Tragovi iskliznuća labudice.

DSC00130.jpg

 

Karavela 007 koju smo maloprije snimili na mostu, čeka križanje 2 putnička vlaka

DSC00135.jpg

 

900 iz Ogulina koji kasni sat vremena

DSC00137.jpg

 

4603 koji će Zagrebačko- Zagorsku ekipu odvesti do Delnica. Jean i ja ćemo autom.

DSC00140.jpg

 

Vidi se tko je pohađao staru bečku školu. :palac:

DSC00141.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdravili smo se sa Pfaffom koji kreće put Rijeke, a mi uspijevamo doći do Lokvi upravo kad je 4603 kretao dalje prema Delnicama.

DSC00143.jpg

 

Kratak pogled na kolodvorsku zgradu

DSC00144.jpg

 

Pfaffovom prijatelju prenosimo njegove pozdrave.

DSC00145.jpg

 

Zavojitom i rupovitom Karolinom stižemo u Delnice istovremeno kad i 4603.

Prekoputa kolodvora se nalazi neka betonara sa 2 silosa za cement. Naravno da nisam propustio priliku okinut jednu sa vrha silosa. Zanimljivo, dok je ostatak ekipe stajao na kolodvoru, i pitali se gdje sam ja, nikome nije palo na pamet pogledati gore. :lol

DSC00155.jpg

 

Nova remiza

DSC00148.jpg

 

A unutra TMD 9103 248

DSC00150.jpg

 

Putnički 4802. I ovaj kasni nekih dvadesetak minuta.

DSC00151.jpg

 

Sunce polako zalazi i temperatura postaje neugodno niska, pa se idemo ugrijat do obližnjeg ugostiteljskog objekta, a unutra kao da su znali da dolazimo. Na TV-u se prikazivala emisija o kineskim vlakovima velikih brzina. 380 km/h- kao neki drugi svijet.

DSC00170.jpg

 

Do dolaska vlaka 701 (koji pogađate, kasni- 20 minuta) :ljut2 kratimo vrijeme fotkanjem polunoćnih motiva.

DSC00173.jpg

 

DSC00177.jpg

 

Pozdravljamo se sa ZZ ekipom, do nekog novog susreta, a Jean i ja se spuštamo na neku manju nadmorsku visinu riješit još neku tekuću problematiku. :pivo

DSC00179.jpg

 

Hvala gostima na posjeti i nadam se da će riječka ekipa uskoro organizirati neki uzvratni posjet. :mah:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...