Jump to content

Kolodvor Lipovljani


OGY

Recommended Posts

Dana 1.1.bilo mi je usput pa sam obišao kolodvor u Lipovljanima na pruzi Zagreb-Vinkovci između Banove Jaruge i Novske za one koji ne znaju.

Osim što me tokom puta pratilo dosta loše vrijeme evo što sam zabilježio.

ŽCPR na samom ulsku u kolodvor iz smjera Zagreba

wkk3sk.jpg

Parkirališni prostor iza kolodvora

wapw7o.jpg

Dosta derutno skladište

oz6zk.jpg

Kolodvorska zgrada straga...

23ku1eg.jpg

...i sprijeda

209msmx.jpg

Izlazne skretnice i signali prema Zagrebu

f3z1xh.jpg

Izlaz prema Novskoj i Vinkovcima

qoehzo.jpg

Skladište sprijeda

21bufl1.jpg

Nadstrešnica ispred zgrade dodana je čini mi se prije nekih deset godina

314ave0.jpg

Na krnjem kolosijeku iza četvrtog kolosijeka stoji jedna cisterna koja dugo pamti,možda neki forumaši znaju o kojoj se radi?

2i2btw1.jpg

Još jedna slika sa druge strane kolodvora

dmvhbl.jpg

Od četvrtog kolosijeka odvaja se jedan industrijski koji se kasnije dijeli na dva koji su vlasništvo Hrvatskih šuma i firme SDI Lipovljani

nebvw8.jpg

Neosigurani ŽCPR,cesta vodi do firme SDI

n1urnr.jpg

Ravno kolosijek Hrvatskih šuma koji završava nakon nekih stotinjak metara,desno kolosijek od SDI Lipovljana

29oq521.jpg

Na kolosijeku je bilo sedam vagona,a na njima piše...

fw2e7a.jpg

Skretnica koja odvaja šumarski od kolosijeka SDI bila je malo u vodi :kul

11wdflf.jpg

Pogled na istu skretnicu sa kolosijeka SDI

2qaolly.jpg

Krećem ja po kolosijeku SDI koji završava odavde nekih tristotinjak metara i u dobrom je stanju.Nedavno su ovdje bili vagoni

160bu5u.jpg

25jfv2r.jpg

Pedesetak metara prije ulaska u SDI završava kolosijek Hrvatskih šuma

1z1r6oj.jpg

Na samom ulazu u SDI poljski ŽCPR...

alg4qx.jpg

...također neosiguran

fwp00g.jpg

Kamionski ulaz u firmu,upozadini se vide oni vagoni

2efp3c0.jpg

Malo detalja sa kolosijeka SDI

ke6wkk.jpg

Tračnice su varene cijelom dužinom kolosijeka

11jx00y.jpg

Kolosijek zapravo radi jedan S zavoj i završava nekih dvjesto metara unutar firme odbojnikom.

xpps2u.jpg

ddgvw2.jpg

Kolosijek je prije išao do kraja,ali je skraćen

2dje79h.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lijepo :dupe

 

Inače, ja Lipovljane pamtim kao točku do koje je bio napravljen autoput Zg-Bg, tamo do 1984-5. Naplatna postaja se zvala - Lipovljani.

 

Jednoga dana, kad X. koridor dobije i drugi kolosijek od D. Sela do Novske, sigurno će i ovaj kolodvor biti proširen....A kad će taj dan biti već je sasvim drugo pitanje.

  • Like 1

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Na krnjem kolosijeku iza četvrtog kolosijeka stoji jedna cisterna koja dugo pamti,možda neki forumaši znaju o kojoj se radi?

http://i46.tinypic.com/2i2btw1.jpg

 

Ovo izgleda kao cisterna serije Z, dvoosovinka. Nažalost, što radi ovdje, i otkad to zbilja ne znam.

Inače, imao sam prije 2 tjedna priliku proći kroz kolodvor Lipovljani, i mogu reći da nisam pohvatao sve ovako dobro! Svaka čast :shock:

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Na krnjem kolosijeku iza četvrtog kolosijeka stoji jedna cisterna koja dugo pamti,možda neki forumaši znaju o kojoj se radi?

http://i46.tinypic.com/2i2btw1.jpg

 

Ovo izgleda kao cisterna serije Z, dvoosovinka. Nažalost, što radi ovdje, i otkad to zbilja ne znam.

Inače, imao sam prije 2 tjedna priliku proći kroz kolodvor Lipovljani, i mogu reći da nisam pohvatao sve ovako dobro! Svaka čast :?:

Ta cisterna je tamo bila i prije 1984god. Možda još i iz sedamdesetih godina. Ukoliko uspijem doći do podataka o njoj izvjestit ću.

U krugu ŠUMARIJE se nalazi i mala uskotračna šumska željeznica. Sad je tamo kao spomenik. Sastoji se od jedne lokomotive i jedan ili par vagona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...