Jump to content

Štacion na riječkoj okretnici i u Torpedu


Pataky

Recommended Posts

... Kakvi su planovi s onim što je ostalo od "Torpeda" ? Budu rušili lansirnu rampu ili budu čekali da se uruši sama od sebe ? Ona uskotračna pruga je fakat pravi ulov ... bilo bi interesantno naći fotke gdje se vidi na koji način i kakvim vagončićima su ju koristili. :)

 

Upada mi u oči onaj 100 godina stari zeleni vagon-cisterna. Kad samo pomislim koje je već države i ratove preživio na ovom području. Šteta je da samo onako stoji i skuplja hrđu ...

Sve čekam da će ti netko odgovoriti al' nitko se na javlja pa ću ja pokušati :mrgreen: . "Torpedo" kao tvornica je uglavnom sav rasprodan malim poduzetnicima. Lansirna rampa je zaštićena kao spomenički objekt i nastojat će je se revitalizirati. Kad? To nitko nezna jer se kod nas sve vrti oko love. Nažalost! Pokušati ću osobno štogod iskopati o onoj uskotračnoj pruzi na netu ali nemoj baš previše očekivati. Mogu pokušati i kod M. Smokvine, možda on ima kakvu staru fotku na kojoj se vidi taj dio. Cisterna, a i ona dvoosovinska platforma koja je još starija od nje, tu stoje poprilično dugo. Možda i skupljaju ruzinu ali ovako odoka rekao bi da su u daleko boljoj "kondiciji" nego parnjača na kolodvoru. Zašto to mislim? Vidi se da nisu još toliko propali za razliku od parnjače. Vjerujem da nebi trebalo puno sredstava da se oba vagona srede.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

pripremi se za uključenje glavnog prekidača, jesam li dobro rekao: http://i250.photobucket.com/albums/gg251/narcis_photo/rijeka%20torpedo/Picture017.jpg

Inače,to ti znači "Isključi glavni prekidač" :wink: .Budući da vam nisam čestitao na fotkama,koristim ovu priliku da vam kažem: SVAKA ČAST! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

super fotografije i izvještaj stvarno se ima svega za vidjeti...nego me zanima sta je sa ovom litorinom na slikama dali ona prometuje, koliko ih + ima i koje su u voznom stanju..

 

pozdrav iz sarajeva 8)

 

Litorine su samo 2 i to 6011-003/4 i 6011-15/16, vozi samo ova zadnja na relaciji Rijeka - Moravice, 003/004 je parkirana na okretnici već neko vrijeme, ali izgleda da je u voznom stanju po našim informacijama.

Link to comment
Share on other sites

...nego me zanima sta je sa ovom litorinom na slikama dali ona prometuje, koliko ih + ima i koje su u voznom stanju ...

Ima dvije garniture od toga jedna vozi. Ova na slici ne vozi već neko vrijeme ali koliko ja znam nije ni u kvaru. Druga je u redovitom prometu.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...