Jump to content

Tako mi Jupitera! Opet džems na 4001


Pfaff

Recommended Posts

U četvrtak sam (kao što sam već negdje i najavio) odveo Pfaffmobil doktoru na godišnji pregled (malo ortopedije, kozmetičar, plinovi u krvi...) i ostavio ga tamo. Nakon toga sam se još malo bavio po gradu (nabralo se bedastoća za obaviti i trebalo je i timbrati kartelu), a onda je došlo vrijeme da se vrnem kući tj. u GK. Naravno, vlakom...

Po kolodvoru se Jenbach zamajavao s nekakvim Bl-ovima

 

StanicaRijeka105.jpg

 

Bilo je vruće, ja pol sata prije dolaska na kolodvor popio zadnju kavu s prijateljicom i sad su mi već pomalo plivali kutnjaci. A kad tamo...

 

StanicaRijeka106.jpg

 

Bar ima tariguza

 

StanicaRijeka107.jpg

 

Znao sam za scenario putovanja već par dana unaprijed pa sam se pravodobno javio prijatelju u Rijeku s idejom da mi složi vožnju u Žutki do Delnica. Za one koji ne znaju: ja sam vjerovatno jedini riječki railfan koji se još nije vozio u Žutki.

Otpilijo me k'o Slovenac: "Neće moći..." Tja! A baš sam se bio napalio snimiti onaj čuveni zahvat gas/kočnica na zavoju poslije kolodvora Sušak-Pećine.

 

Na kraju sam vidio da je dobro ispalo jer sam po dolasku na peron ugledao plavo čudo na čelu vlaka. A nema deset dana kako sam se ispričavao Zeusu da mu nikako ne uspijevam uslikati đžemsa u GK. Sad imam džemsa, ali i on mene pa opet ne vidim šanse za neko fotkanje... Tja!

Ajmo ga onda poslikati sa svih strana, kad je već tu. Lijevi poluprofil...

 

RijekaLokve126.jpg

 

Desni poluprofil...

 

RijekaLokve127.jpg

 

Osobna iskaznica...

 

RijekaLokve128.jpg

 

En façe

 

RijekaLokve129.jpg

 

Pol struje nego Žutka

 

RijekaLokve130.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

S nabavom putne isprave bilo je isto zabavno...

Velim ja: "Molim povratnu do Delnica s popustom od HAK-a"

Veli teta na blagajni: "Koliko dana?"

Ja: "Do utorka!"

Teta: "Popust od HAK-a samo dva dana do 50 km, ako hoćete na dulje, mora biti više od 100 km."

Ja: "Dobro, onda jednosmjernu"

Teta: "Onda nema popusta!!!"

I konačni rezultat je prikazan na slici.

 

Putem sam malo u glavi pravio kalkulacije: Od Rijeke do Delnica i natrag vlakom = 2 x 37,00 kuna

Od Delnica do mog sela "Autotransovim" busom 25,00 kuna. Puta dva.

Od moje zimske do ljetne rezidencije ima točno 50 km. Ako idem po Lujzijani neću platiti još 14 dlakavaca ACRZ. Da skratim, amo-tamo way Sunger – Rijeka – Sunger me košta sredstvima javnog prometa 124 kune. Za istu relaciju Pfaffmobil popije 8 litara dizela = 80 kuna. A još nisam uračunao 15+ kuna "Autotroleju" za loko prijevoz. I onda se čudimo zašto se nitko ne vozi vlakom (utrošak vremena nisam uspoređivao jer svako zadovoljstvo košta).

 

RijekaLokve131.jpg

 

Sva tri vagona su tradicionalno udobni Bl-ovi Grinko.gif (navodno su nekidan bili dobri čak i novom g. ministru)

 

RijekaLokve132.jpg

 

Pogled na staničnu infrastrukturu. Jadna moja Rijeko

 

StanicaRijeka108.jpg

 

Krenuli smo. Bonaca u "Viktoru Lencu"

 

RijekaLokve133.jpg

 

Do Škrljeva smo stigli na vrijeme. Pa tko veli da se ne može kad se hoće?!?

 

StanicaSkrljevo020.jpg

 

Penjemo se...

 

RijekaLokve134.jpg

 

Osvrtalj na kolodvor Škrljevo

 

RijekaLokve135.jpg

 

Vlak iz istog vlaka...

 

RijekaLokve136.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Cesta Oštrovica - Meja

 

RijekaLokve137.jpg

 

RijekaLokve138.jpg

 

Gradilište "Riječke obilaznice" – odvojak za krčki most, otok Krka – uvala Selehovica, omišaljska vala, rezervoari "Janafa"

 

RijekaLokve139.jpg

 

Krčki most

 

RijekaLokve140.jpg

 

Kolodvor Plase. Stara EVP.

 

StanicaPlase99.jpg

 

Na suprotnoj strani vlaka gledam plavo nebo koje brazdaju avioni, a šuma se zeleni u svim nijansama

 

RijekaLokve141.jpg

 

Drivenik. Ove sam radove nedavno slikao odozgo

 

StanicaDrivenik070.jpg

 

StanicaDrivenik071.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Kad je vlak krenuo, činilo mi se besmisleno snimati slikopisne utiske, ali sam onda shvatio da je zvučni efekt rike dizela dosta zanimljiv pa je tako nastala ova kolekcija impresija iz kupea

 

http://www.youtube.com/watch?v=gSkHndcaSWU

 

Od Drivenika do Lokava su radovi na pruzi. Uglavnom smo se vozili brzinama 5 – 40 km. Do Lokava smo nakupili 10-ak minuta zakašnjenja pa sam se iskrcao ovdje da mi ne zbriše lokalni bus (onaj po 25 kuna). Kad sam pitao prometnika na stanici zašto tako strašno smrde ferode, rekao je da je to posljedica spore vožnje i usporenog raskočivanja. Možda netko zna više?

 

Nema više snijega pa se od kolodvora do ceste može ovim travnatim puteljkom

 

StanicaLokveMaj487.jpg

 

A najbolja supruga na svijetu me dočekala ovim ručkom!

 

RijekaLokve143.jpg

 

Ajd', bok!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

fini rucak i fini kadrovi :-D nego, jesi ti pogledao filmic koji si snimio? meni je uzasno isprekidan, ne znam je li to zbog kamere ili zbog youtubea :-?

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

Link to comment
Share on other sites

nego, jesi ti pogledao filmic koji si snimio? meni je uzasno isprekidan, ne znam je li to zbog kamere ili zbog youtubea :-?

Ne znam na što misliš? Filmić je sastavljen od komadićaka, ali meni se vrti sasvim normalno. Možda si imao usporenu konekciju?

 

Uzgred: Jutros me obradovao ovaj prizor:

 

th_RijekaLokve144.jpg

 

RijekaLokve145.jpg

 

seabral mi je sugerirao instalaciju s borom i kuglicama, ali mi se baš nešto ne ide u garažu Krepah.gif

 

Ajd', bok!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Eto, i džems je došao na red. Hvala ti na fotkama iz svih kuteva, a napose na filmiću koji je prava atrakcija. Bome se dobro džems nosi s usponima.

 

I ručak izgleda bogovski, što nači da ti jučeranšnji dan i nije bio tako loš. Ponovilo se. ;-)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam na što misliš? Filmić je sastavljen od komadićaka, ali meni se vrti sasvim normalno. Možda si imao usporenu konekciju?

 

 

mozda je to do zuma, jer mi se cini kao da isti nije kontinuiran vec da ima diskretne skokove :-? zato velim da mi film djeluje isprekidano, nije fluidna animacija. i nema veze sa mojom brzinom, buduci da se filmic nakon par minuta cijeli ucita.

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...