Jump to content

Provincijalac u Metropoli XXVI.


Pfaff

Recommended Posts

Bogami, lijepo si to izveo. :palac:

 

Nova i stara bogomolja – obje otvorene i nedjeljom

Župna crkva Svetog Josipa. Mislim da je to najstarija župa na Trešnjevci. Tu je zalazila moja pokojna baka dok je stanovala kod nas u Zorkovačkoj. U ovoj crkvi služio je kao kapelan današnji biskup požeški msgr. Antun Škvorčević.

Konzum je nekada bio NAMA. Unutra je uvijek bila gužva. Sve dok legendarni lanac robnih kuća nije uništen tzv. pretvorbom i privatizacijom.

 

Ove se crkve ne bi postidili ni u Škabrnji

Crkva Sveta Mati Slobode. Po mišljenju stručnjaka, jedna od najgroznijih šâka u oko u suvremenoj arhitekturi grada Zagreba.

Usput, u crkvenom objektu se nalazi i UPS (udaljeni pretplatnički stupanj), zvan još i RSS, a to je lokalna telefonska pod-centrala. Ovo je, koliko znam, jedini slučaj korištenja svetoga tla za potrebe telekomunikacija.

 

Sad, jesu li to baš one oranice gdje je Stanleyeva prijateljica sadila salatu… neće nikad biti naučno utvrđeno

Malo desno, tj. prema Ljubljanskoj aveniji. A što će biti s oranicama koje si slikao utvrditi ću ja egzaktnim putem, tj. očevidom čim počne sezona poljskih radova. :wink:

Edited by Stanley

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ajd', bogati, postaj mi screenshot/sliku plana grada, baš me zanima. Ja našao Splitsku negdje u Sesvetama, a obje i u Velikoj Gorici...

 

Ovo je bizarno. Na mom planu grada Riječka postoji u kazalu, i znam da sam ju jednom i vidio u Dupcu, ali na samom planu nije označena.

Morat ću se jedan dan odvesti do Dupca i pogledati.

Link to comment
Share on other sites

 

Ajd', bogati, postaj mi screenshot/sliku plana grada, baš me zanima. Ja našao Splitsku negdje u Sesvetama, a obje i u Velikoj Gorici...

 

U kazalu ( popis ulica ) plana grada Zagreba iz 1974.godine stvarno piše da se Riječka ulica nalazi na podrućju (Sesvete - Dubec )

 

U planu grada Zagreba od 1991. u kazalu Riječka ulica ne postoji.

 

Pfaff ja debelo u pravu : :palac:

 

vidi link

 

Srdačan pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam je potražio u nekoliko mapa na internetu. Rezultat:

- Pokazuje Riječku ulicu u Velikoj Gorici, ali u Zagrebu je nema

- U Zagrebu mi pokazuje Ulicu Modre rijeke (Botinec)

Probao sam i po nazivu Ulica Grada Rijeke, ali ništa od toga.

A Via di Fiume neka potraži Pfaff :kul .

Edited by Stanley

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...