Jump to content

Slike i prizori iz Istre


Pfaff

Recommended Posts

Na mojim različitim vrludanjima Istrom, zabilježim ponekad neki trenutak kojeg kasnije želim podijeliti s forumaškim pučanstvom, ali je premalen da bi zavrijedio vlastitu temu. Stoga sam odlučio otvoriti ovu temu pa ću ju dohranjivati kako se (i ako) što zadesi!

 

23. studeni 2010.

 

Putujem iz Poreča preko Pazina u Labin. Imam važan sastanak. Počela je kiša, vrijedni Ištrijani napuštaju radna mjesta, sjadaju u automobile i hrle doma delat. Gužva, klizavo... Uza sve skupa na izlazu iz Pazina prema Gračišću – spuštena rampa! Da sam htio, ne bi ni u ludilu! Treba odčekati pa makar i zakasnio...

 

th_IstraPics001.jpg

 

Hehe.gif A evo i razloga za sastanak – kava s Narcisom na OMV-u VidBudale.gif

 

IstraPics002.jpg

 

U povratku kući, snimo sam iz Vozilića Učku s istarske strane. Meščini da na vrhu sniježi...

 

IstraPics003.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da je taj žcp u Pazinu, i onaj u Vodnjanu još jedini sa mehaničkom rampom, na svim ostalima su zamijenjene nove automatske. :(

Narančasti kombi na početku repa ispred mene je od nekakvih -ovaca iz Ogulina koji su nekoga vranića prčkali oko rampe. A nedavno sam i u Vodnjanu vidio likove koji su i tamo nešto meštrijali. Možda je i ovim rampama došla smrtna ura?

 

BTW, nemaj zaboraviti ni one dvije rampe na raškoj pruzi malo dalje niz cestu prema Potpićnu. Jest da je pruga mrtva i rampe nisu u funkciji, ali su posve ispravne...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Tko je rekao da u Istri nema teretnog prometa? U ovaj vlak su morali upregnuti 50% svih vučnih kapaciteta koje ima u Istri

Lijepi filmić. A teretnjak s 11 vagona ne izgleda loše.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...