Jump to content

Trokut-Zagreb Klara


2 063 XXX

Recommended Posts

Karabaja. moja malenktost i moja ljepša polovica(koja je nosila vodu da ne kolabiramo) krenusmo u subotu u mali obilazak odnosno u našem internom žargonu inspekciju na relaciju navedenoj u naslovu teme. Kad smo krenuli nismo znali uopće di idemo. Ja sam mislio da idemo po pruzi prema Karlovcu međutim trebalo mi je nekih sat vremena da skužim da tu nešto smrdi. Naime ni jedan putnički vlak u tom vremenu nije prošao te je tad meni došlo iz pete u glavu da smo vjerojatno na pruzi prema Velikoj Gorici. Da je to tako uvjerili smo se doma bacivši pogled na google maps putem kojeg sam se konačno upoznao sa svim prugama na području Grada Zagreba.

 

Prvo pa muško. Karavela. Čuli smo iz daljine neki dizel a pošto smo bili nekih 20-tak metara od pruge, naravno ne sumnjate dali smo se u trk uz popratno gunđanje moje cure: "Kog vraga vidite u tome."

 

IMG_0471.jpg

 

Na ovom "slovu S" bi mogla nastat lijepa slika teretnjaka.

 

IMG_0472.jpg

 

U zadnje vrijeme svašta eksperimentiram sa fotićem.

Na signalu crveno. Ali svejedno s oprezom dalje.

 

IMG_0473.jpg

 

Ovdje je nekad bio kolosijek, a danas je nama poslužilo ko idealno mjesto za šetnju dalje.

 

IMG_0478.jpg

 

Stižemo do nečeg di smo se malo duže zaustavili. Piše na tabli čega.

 

IMG_0480.jpg

 

Pogled na vrho trokuta.

 

IMG_0481.jpg

 

Ovo čudo za spuštanje i dizanje rampe je nekad bilo u funkciji. Pogađate da smo ko mala djeca barem 5 minuta to vrtili..

 

IMG_0484.jpg

 

Staro zvono izvan funkcije.

 

IMG_0485.jpg

 

Ne bih to bio ja da se ne popnem. Valjda mi ostalo genetski od tate. Naime pričao mi djed nekad da nije bilo te trešnje na čijem vrhu moj stari nije bio.

 

IMG_0489.jpg

 

Malo zelenila.

 

IMG_0490.jpg

 

Ne možete vjerovat koja radost.

 

IMG_0491.jpg

 

Asea strojno odlazi prema ranžirnom(tad to još nisam znao).

Ali dok ju čekamo cura je izrazila neopisivu želju da ju slikam na biku.

 

IMG_0492.jpg

 

Eto Asee.

 

IMG_0493.jpg

 

IMG_0494.jpg

 

IMG_0495.jpg

 

I odlazi.

 

IMG_0496.jpg

 

IMG_0497.jpg

 

IMG_0498.jpg

 

Malo prirode.

 

IMG_0499.jpg

 

Ova slika je nastala isključivo iz razloga da malo izživciram Karabaju koji je brzo htio dalje.

 

IMG_0500.jpg

 

Bacio sam pogled put strelice ali ništa nisam uočio posebno u tom smjeru. Karabaja me posavjetovao da proučim signalni pravilnik.

 

IMG_0501.jpg

 

 

Neki kukac sletio a meni je tad došla želja da to ovjekovječim.

 

IMG_0502.jpg

 

Eto mađara koji je dolazio iz smjera ranžirnog. Tad sam mislio konačno neki putnički vlak.

 

Sprijeda.

 

IMG_0504-1.jpg

 

Straga.

 

IMG_0505-1.jpg

 

IMG_0507.jpg

 

Opet malo zelenila.

 

IMG_0506-1.jpg

 

IMG_0508-1.jpg

 

Došao nas pozdravit i neki pas. Da sam tad znao da idemo prema ranžirnom pomislio bih da su tamo nabavili nekog cucka.

 

IMG_0512.jpg

 

Neki SV imao gablec pa mu slučajno ispalo iz lokse.

 

IMG_0513.jpg

 

Stigli mi i do Zagreb-Klare. Nagradna igra:"Nađi prometnika."

 

IMG_0514.jpg

 

Rekao sam ja Karabaji da će se kad tad vratit. I eto ljepotice iz daljine.

 

IMG_0516.jpg

 

Pa bliže.

 

IMG_0517.jpg

 

IMG_0518.jpg

 

IMG_0519.jpg

 

Da vidim da li čitate tekst. Šta je zanimljivo na ovoj slici a vidi se samo djelomično?

 

IMG_0520.jpg

 

Opet malo obraslih kolosijeka.

 

IMG_0523.jpg

 

 

Malo detalja sa rampe koja će se uskoro spustit.

 

IMG_0524.jpg

 

Kad ono dolazi samo ovo čudo ili kako to moja curka zove "traktor". Sva vozila za popravak pruge koja ugleda poprati riječima:"Vidi dolazi traktor." Ali ima nade za nju. Naučio sam ju razlikovati Brenu od Jenbaha. Naučila je da su dizel lokse plave boje(čak mi je danas sliknula jednog đurana u Bjelovaru). Neki dan došla do mene i veli vidla sam ti 2044024.

Bt vagone prepozna od prve(pitate se zašto), a naravno svi ostali su za nju Bl. Vidjet ču ja sutra svog vraga kad pročita ovo. Nego ja se malo zapričao. Evo vam slikica "traktora" sa početka ove pričice.

 

IMG_0525.jpg

 

IMG_0526-1.jpg

 

IMG_0527-1.jpg

 

U povratku malo zaraslog bika. Iz raznih kuteva i udaljenosti.

 

IMG_0528-1.jpg

 

IMG_0529-1.jpg

 

IMG_0530-1.jpg

 

IMG_0532-1.jpg

 

IMG_0533-1.jpg

 

Pogled prema Velikoj Gorici.

 

IMG_0534-1.jpg

 

Pogled prema trokutu.

 

IMG_0535-1.jpg

 

 

 

Jedan pothodnik u Klari. Ove dvije slike možete skinut i tad ih izmjenjujte. Zamijetit ćete jedan efekt sa početka filmske industrije.

 

IMG_0536.jpg

 

IMG_0537.jpg

 

Ovo bi trebala bit kao neka godina.

 

IMG_0538.jpg

 

Slijedim ih u stopu.

 

IMG_0539.jpg

 

Na povratku smo se zaustavili kod objekta sa početka putopisa i naravno još malo okretali one zupčanike za podizanje i spuštanje rampe. Na vratima je kredom napisano:" NE ULAZI.!" Tako da nebi nekom palo na pamet. A usput sam i uhvatio još 2 stara zvonca.

 

IMG_0540-1.jpg

 

Još jedan pothodnik ali ovaj put na trokutu.

 

IMG_0541.jpg

 

Dobro bi došao i ovdje jedan, iako se ovo mjesto nalazi između dvaju pothodnika. Zanimljivo šta horda ljudi učini od kamenja. Kolko bi im trebalo da istroše pragove i tračnice?? Ok ni ja nisam ništa bolji. U vrapču ne koristim pothodnik jer mi je još 3 min. pješice pre dugo ić pa svakodnevno pretrčavam Aleu Bologne i 2 kolosijeka pruge. Ali sve uz veliki oprez!!!

 

IMG_0543.jpg

 

Još malo infrastruktornih detalja.

 

IMG_0542.jpg

 

I za kraj slika đurana(koji su čitali putpis znaju o čemu se radi) i šveda koji joj je upao u kadar.

 

IMG_0551.jpg

...to znači da je mržnja prema Zagorju ipak nešto jača od ljubavi prema Koprivnici. :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

konačno upoznao sa svim prugama na području Grada Zagreba

Već ti je bilo i vreme. :wink:

A kaj se tiče ovoga:

 

Ok ni ja nisam ništa bolji. U vrapču ne koristim pothodnik jer mi je još 3 min. pješice pre dugo ić pa svakodnevno pretrčavam Aleu Bologne i 2 kolosijeka pruge. Ali sve uz veliki oprez

Ako si zaista oprezan, da prijeđeš Bolonju treba ti više vremena nego da ideš pothodnikom. Prijeko preče, naokolo bliže. Nemoj da ti ja (kao sused) jednog dana pišem na Forumu nekrolog! :wink:

Usput, simpa ti je putopis. Zgodan tekst i lijepe fotke.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ako si zaista oprezan, da prijeđeš Bolonju treba ti više vremena nego da ideš pothodnikom. Prijeko preče, naokolo bliže. Nemoj da ti ja (kao sused) jednog dana pišem na Forumu nekrolog! :wink:

Usput, simpa ti je putopis. Zgodan tekst i lijepe fotke.

 

hvala, hvala.... slažem se da za običnog građana da.. ali za railfana ne. :wink:

 

moraš računat na to da kad dođem pothodnikom da ću doć tamo di se prodaju karte a kad idem Bolonjom onda dođem tamo di loksa stoje na kraju perona... pothodnikom imam duplo duži put da bih uživao najčešće u 2044.. :wink:

njega jedino koristim kad idem popodne na vlak jer se tada ne dižem 10min prije vlaka a kad istovremeno očekujem nekog zagorca sa glavnog.

...to znači da je mržnja prema Zagorju ipak nešto jača od ljubavi prema Koprivnici. :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

Jako dopadljiv putopis....he...moral bum i ja malo railfanovski obrazovati svoju curu, tvoja već ima određeno predzanje :wink:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...