Jump to content

Lov na vlakove u okolici Buzeta


narcis

Recommended Posts

U lovu na vlakove u okolici Buzeta i Roča

 

Pri povratku iz Rijeke moj izlet po riječkoj okretnici i Torpedu još nije bio završen, prilikom prolaska kroz Tunel Učka pogledam na sat, 15.00 a znam da je u to vrijeme na pruzi Lupoglav - Buzet radnim danom poprilicno živo s obzirom na drugo doba dana, pa sam odlucio da to i malo fotodokumentiram.

 

Prva sačekuša je u blizini Roča, izmedu kolodvora Roč i stajališta Nugla, na jednoj livadi otkuda puca pogled na prugu, dionica je duga nekih 350m, sasvim dovoljno za napraviti sačekušu i snimiti filmic.

Likovni predsignal kolodvora Roč iz smjera Buzeta

Picture139.jpg

 

 

Pogled prema Divači, na desnoj strani vidi se znak približavanja stajalištu, u ovom slučaju Nugla

Picture140.jpg

 

 

I dolazi Šved 7122-029 kao putnički vlak 4706 Pula - Buzet, koji kreće iz Roča u 15.20, točno na vrijeme

th_Sved.jpg

 

Naravno, pozdravljen sirenom, kao i svi fotografi (čitaj railfani uz prugu), trk u auto i pravac Buzet, točnije na žcp u blizini kolodvora

Pogled prema Divači (SLO)

Picture141.jpg

 

Pogled prema Buzetu

Picture142.jpg

 

Likovni predsignal kolodvora Buzet

Picture143.jpg

 

 

Vrijeme je 15.50, slovenski DMV bi mogao uskoro naići, svjetla su se upalila, zvono zazvonilo, a ja kameru u ruke

th_Rampa.jpg

 

I evo ga dolazi Zeleni Mercedes, SŽ 711- broj nažalost nisam uspio vidjeti

th_SZZeleni.jpg

 

Putnički vlak, odnosno MO (Maloobmejni-malogranicni) 7705 Divača - Buzet, ne vozi subotom, nedjeljom i praznikom u Rep. Sloveniji.

 

Kako se piše po forumu, izgleda da vlakovi SŽ-a motorne garniture više neće voziti do Pule u ljetnim mjesecima, a ako i SŽ ukinu vlak Divača - Buzet, onda bi ovakvi filmići i fotke na ovoj pruzi ubrzo mogle postati povijest.

Link to comment
Share on other sites

2.dio

Spuštam se ponovo dolje prema gradu Buzetu i jedan mali fotosession po autobusnom kolodvoru novoizgradenom, ali ne još u punoj funkciji.

 

Samoborčekov Volvo

Picture145.jpg

 

Picture144.jpg

 

Do njega Filsov Renault traffic, koji vozi na liniji Buzet - Livade - Buzet

Picture161.jpg

 

Kolodvorska zgrada, nadstrešnica, 4 perona, po meni dovoljno za grad Buzet, jer ovuda ne cirkulira neki veliki promet, prosuditi možete po slijedecim dvjema slikama voznog reda

Picture148.jpg

 

Picture149.jpg

 

Picture146.jpg

 

Picture154.jpg

 

Ovdje bi trebala biti blagajna i informacije

Picture155.jpg

 

Mnogi poslovni prostori još uvijek izgledaju ovako prazno

Picture156.jpg

 

Dosta po Buzetu, ja idem dalje put Lupoglava da ulovim i teretni vlak ako uspijem, a Mercedes gore u daljini se vraća u Divaču kao MO 7704

Picture160.jpg

 

Picture159.jpg

 

Dolazim u Lupoglav i vidim teretnjaka da čeka na kolodvoru, okrećem se i natrag do Ročkog Polja gdje sam snimio ovo

th_TeretniRockoPolje.jpg

 

I današnji dan je završio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...