Jump to content

Tmurna nedjelja u Gradu + malo slika gradskog prometa


ruxrux

Recommended Posts

Nagovorila me supruga da danas odemo do Grada. Veli danas se promijenila vura pa bila bi greota da ne iskoristimo taj ekstra sat. Meni je promjena vure samo znacila da i opet mogu u 9 slusati Aktualac na Radiju 101, ali zeni nisam mogao odbiti molbu. Dok smo bili u Gradu, imao sam malo vremena poslikati zivot oko nas dok smo cekali bus (i dok su me nasa djecica pustila na miru 15 sekundi za slike).

 

Pocet cu slikama koje jasno pokazuju zasto me nerviraju ljudi koji zele izrezati zagrebacki 101, srcu mom jako prirasao.

 

Za liniju F vec znate - San Francisco je pokupovao stare tramvaje i sad su oni u sluzbi, prava atrakcija za turiste. Ovo je GB 1007, "Philly Suburban". Napravljen 1948. i od tada u pogonu u San Franciscu. Obojan u boje PCC-ova koji su od 1949 do 1982. vozili u Philadelphiji, gdje se prijevoznik zvao Philadelphia Suburban Transportation Co. Tamo zu ih popularno zvali "crvene strijele" - po nacrtanim strelicama sa strane.

 

p1050175mediumqp1.jpg

 

Peter Witt GB 1811, Milano 1928. Ovog su dovezli iz Mailanda i obojali ga izvornom shemom iz 1928.

p1050189mediumva1.jpg

 

p1050190mediumou2.jpg

 

p1050191mediumvg2.jpg

 

Peter Witt 1818, takodjer iz Milana, ali za razliku od onog zutog gore ovaj je u bojama koje su se tamo koristile 1930ih do 1970ih. U pozadini SF Oakland Bay Bridge, Pier 35 i PCC 1062.

 

p1050192mediumkz6.jpg

 

p1050193mediumfp8.jpg

 

PCC 1062. Taj je takodjer iz 1948, vozio u Philadelphiji do 1988, a obojan u shemu bojanja Louisville Kentucky:

p1050195mediumnn8.jpg

 

Piramida, prepoznatljivi simbol Grada. Ovaj dio Grada se zove North Beach, kakti talijanska cetvrt, koja je talijanska samo po kaficima i restoranima.

p1050196mediumbl4.jpg

p1050204mediumio0.jpg

 

Primijetite da ovuda vozi trolejbus, jer smo na brijegu. Stupovi javne rasvjete ukazuju na talijansku cetvrt. Da se spustite samo 100m nize, bili biste u kineskoj cetvrti (Grant Rd).

p1050197mediumgl1.jpg

p1050202mediumgk7.jpg

 

Tu u talijanskoj cetvrti smo jeli pizzu u mom omiljenom restoranu Calzone's. Jedino kaj ima zanimljivog unutra je ov apostava talijanskih konzervi, tijesta i ostale hrane gostima nad glavama (mi smo sjedili na katu). Za slucaj potresa, sve su kante povezane zicom, koja se slabo vidi. Moja petogodisnja kci je uskliknula "tata vidi ogromne gusjenice vise" (cesnjaci u stvari):

calzonesmediumfm5.jpg

 

Obojana kuca, obojan bus:

p1050203mediumav2.jpg

 

PCC 1056, takodjer kupljen iz Philadelphije, obojan u boje Kansas Cityja (slikao moj sin!):

p1050205mediumsj9.jpg

 

Embarcadero, Bay Bridge, cenifa:

p1050209mediumwm5.jpg

p1050207mediumfl1.jpg

p1050208mediumkp3.jpg

 

AT&T Park - tu se igra baseball (SF Giants). Nis ne znam o baseballu, previse sam lijen za nauciti.

 

p1050210mediumse1.jpg

 

Gradska lakosinska zeljeznica koja je dijelom i podzemna (mislim da je stanica nakon ove vec pod zemljom). tip vozila - Breda.

p1050211mediumfi7.jpg

 

I naposlijetku jos jedan PCC iz 1948., vozio u Philadelphiji do 1989., a obojan u boje Boston Elevated Railwaya.

p1050206mediumps5.jpg

Link to comment
Share on other sites

:jup:jup:jup:jup:jup

 

Interesantni tramvaji naravno i lepo si nam sve objasnio.

Pre par godina slusala sam neku emisiju ne znam ni sama na kom radiju,bio je gost neki covek iz gsp-a i pitali su ga zasto prevozna sredstva nisu sva isto ofarbana?A vidi kako su ljudi to tamo iskoristili da bi zaradili,naravno i modeli su tu najbitniji,zaista mi je to zanimljivo.

 

Imas li toga jos?l

Link to comment
Share on other sites

:jup:jup:jup:jup:jup

 

Interesantni tramvaji naravno i lepo si nam sve objasnio.

Pre par godina slusala sam neku emisiju ne znam ni sama na kom radiju,bio je gost neki covek iz gsp-a i pitali su ga zasto prevozna sredstva nisu sva isto ofarbana?A vidi kako su ljudi to tamo iskoristili da bi zaradili,naravno i modeli su tu najbitniji,zaista mi je to zanimljivo.

 

Imas li toga jos?l

 

Drago mi je da ti se svidja, evo ima tu jos - ove slike su suncane od proslog ljeta:

http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=4988

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...