Jump to content

Kontra-roštilj ili s burazima u Ivaniću, 14. lipnja 2014.


Stanley

Recommended Posts

Pitao me neki dan Portos idem li na forumašku roštiljijadu koja se kiti imenom Budinšćine dok se u stvarnosti održava u Varaždinu. Odgovorio sam da me bavljenje u smrdljivom depou dizelki, kojih sam se u životu nagledao više nego polovica forumaša zajedno, ne zanima i da imam već dogovoreni plan za jedan drugi roštilj - u Ivanić Gradu, u krugu obitelji. To sam mogao i odgoditi, ali nisam vidio razloga.

Molim bez uvrede za forumaške kolege koji su se okupili na ovogodišnjoj roštilijadi i koji su se, vjerujem, ugodno podružili i dobro proveli. Ima puno railfanova koje volim sresti, a i onih koje bih volio upoznati, ali mi lokacija jednostavno nije bila privlačna. Javite mi kada se odlučite za neko lijepo mjesto, recimo poput onoga kod tunela Paulovac (pruga Bjelovar - Kloštar) koje je prepoznao Portos prije nekoliko godina i koje smo prikazali na slici. Koje sam i ja preporučio na ovom forumu, ali bez uspjeha. Ili bilo što slično - nešto uz prugu i na rubu šume i hladovine gdje se može uživati u prirodi jednako kao u željeznici. Ali ovdje nema smisla razglabati o takvim stvarima, neka svatko ide tamo gdje mu paše i sretno mu bilo.

Prije godinu dana, točnije 20. lipnja 2013., moj stariji buraz Milan i ja roštiljali smo u Ivaniću s rođacima Dankom i Goranom, o čemu sam objavio putopis. Ove godine pridružio nam se i naš bratić Željko zvani Željac ili Žac, najmlađi od nas trojice - godina proizvodnje 1955. Putovali smo njegovim automobilom, ali se našla i poneka prilika za fotografiju željezničke tematike.

 

Željacmobil:

 

b3N4yVu.jpg

 

U mesnici u Travnom kupljena je sirovina:

 

fVudTy8.jpg

 

Željac je izrazio želju da ga malo provedemo starim putevima našeg zajedničkog djetinjstva, gdje inače zalazi puno rjeđe nego buraz i ja, pa mu je udovoljeno. Ulogu navigatora preuzeo sam ja i naravno priveo onu dvojicu amatera na poneku railfanovsku lokaciju. Dva brata uboga kod stajališta Božjakovina:

 

nDwzK8b.jpg

 

Željac na lokaciji Lipovec Lonjski:

 

khAdwwt.jpg

 

U jednom trenutku buraz je viknuo, ne bez zlobe tipičnog railfanovskog ignoranta: - Ide ti vlak, ide ti vlak! - I nije se zezao:

 

o19XyRD.jpg

 

6ZgHV94.jpg

 

6GoJIiL.jpg

 

Dvojica mojih suputnika kod ''Lojne'' u Lipovcu:

 

4HdNJpV.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Prvo osvježenje - Kloštar Ivanić:

 

EW3n9Hs.jpg

 

Bratića Željka morali smo podsjetiti na naše zajedničke pretke. Na groblju u Cagincu počivaju pradjed i prabaka Marko i Marija Starčević:

 

VDnrK96.jpg

 

Danas meni - sutra tebi. Posjetili smo i groblje kod Marije Magdalene u Ivaniću gdje su pokopani deda Jakob i baka Tonča:

 

SW6fzXq.jpg

 

su0olb3.jpg

 

Na kraju obilaska Ivanića i okolice svratili smo i na mjesto u Belicevoj ulici gdje je nekada bila kuća i grunt bake i dede:

 

yhOL7xs.jpg

 

Gostoljubivi vlasnici su nas vidjeli kako se motamo oko ograde i pozvali nas u dvorište da vidimo kako imanje danas izgleda. Ponuđenu rakiju smo morali odbiti jer smo bili u žurbi, ali smo ''s nogu'' ugodno popričali i prisjetili se starih vremena. A domaćina smo zamolili da nas slika u dvorištu našeg djetinjstva:

 

2Prnl8G.jpg

 

Dva usputna motiva kolodvora Ivanić Grad:

 

ctDKi7d.jpg

 

PiUvTMi.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

I evo nas konačno na terasi kod našeg Dankića:

 

0G7Amtt.jpg

 

Danko je nedavno u roku mjesec i pol dana postao dvostruki deda - obje kćeri kao da su se dogovorile kada će mu roditi nasljednike - pa smo bili luksuzno počašćeni:

 

aIXscUX.jpg

 

zIZoS1M.jpg

 

Dok se pripremao roštilj ja sam izašao da malo vidim kako je naša Lojna:

 

Qt1TKnw.jpg

 

HU6WH2r.jpg

 

Zdenac je aktivan i koristi se za zalijevanje vrta i pranje auta:

 

wetHglV.jpg

 

Vatrica se razgorjela i krematorij će uskoro biti spreman za prvu rundu:

 

AY4Tje1.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Proizvodi na stolu:

 

2qdUtOf.jpg

 

Razbu mi se nekaj raspištoljil:

 

oncoAF2.jpg

 

Razgovor ugodni uz preživanje konzumiranih delicija:

 

3TKhA1Q.jpg

 

Došlo vrijeme za povratak:

 

jmb0bno.jpg

 

Oproštajka na Jarunu:

 

2Vn3DVQ.jpg

 

I za kraj poklon koji smo dobili sva trojica od našeg bratića Gorana, koji je jedan od urednika ove knjige. Nažalost nam se nije mogao danas pridružiti zbog ranije dogovorenih obaveza, ali biti će još prilike:

 

g1nsp8j.jpg

 

XPMoqcM.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...