Jump to content

Cipelcug po kumrovečkoj pruzi: Klanjec - Kumrovec, 15.08.2011


hyperion

Recommended Posts

Pozdrav

 

Gledao i razmišljao sam, u koji dio seabralovog putopisa bi se to uklopilo, pa vidim da nikamo, jer se radi o dionici između Klanjca i Kumrovca. U stvari sam uslikao samo jedan dio pruge kod Kunšperka u Sloveniji, pa se nadam da če to biti dovoljno. Naime bio sam u posjeti kod kolege u Bistrici, pa nisam ni mislio da ču priči pruzi. Fotke su nastale danas oko podneva, skromno ali barem nešto sa slovenske strane.

 

Žuti krug označava, gdje su fotke uslikane

 

kunsperk.jpg

 

 

Pogled prema sjeveru

 

img2280.jpg

 

Pogled u smjeru Klanjca

 

img2281.jpg

 

Pogled u smjeru Kumrovca

 

img2282.jpg

 

Do kada su bili u upotrebi takvi STOP znakovi?

 

img2283.jpg

 

i godište

 

img2284.jpg

 

Opet prema Kumrovcu (i moje kolege na pruzi)

 

img2285.jpg

 

img2286.jpg

 

Spoj šina

 

img2287.jpg

 

img2288.jpg

Link to comment
Share on other sites

Super, hvala ti za ove fotke ! :palac:

 

Gledao i razmišljao sam, u koji dio seabralovog putopisa bi se to uklopilo, pa vidim da nikamo, jer se radi o dionici između Klanjca i Kumrovca.

Ako se gleda samo naslovima, onda se ne bi uklopilo ni u jedan od tih putopisa. Po obrađenim temama bi mogao pasati u putopis Kumrovec - Zagorska Sela, odnosno njegov nastavak na četvrtoj strani gdje sam čini se bio na istom mjestu gdje i ti (link). ;-)

Jako mi je drago da si i ti poslikao ovu prugu, odnosno ono šta je ostalo od nje. Možemo se samo nadati da će ulazak Hrvatske u EU donijeti pozitivne pomake za ovu prugu, pa da barem granična pitanja ne budu izgovor za prekid njenog renoviranja.

 

Cijela dionica če možda usljedit neki drugi put.

Za ovo sam vrlo zainteresiran :-P

Link to comment
Share on other sites

Možemo se samo nadati da će ulazak Hrvatske u EU donijeti pozitivne pomake za ovu prugu, pa da barem granična pitanja ne budu izgovor za prekid njenog renoviranja.

Oko toga sam danas razgovarao s kolegom iz Bistrice. Kaže, da če se obnova pruge najvjerojatnije pokrenut tek kad HR uđe u EU. Međutim rekao je i to, da ako nakon toga neče biti prometa na toj pruzi, da postoji mogučnost da se ponovi stanje pruge kakva je danas.

Link to comment
Share on other sites

Kaj ste se namjerili na kumrovečku prugu,pa seabral je već sve obavio :wink:

 

Ipak,dobar putopis sa tužno zapuštene pruge,e i daj idući put slike veće rezolucije!!!

Link to comment
Share on other sites

Kaj ste se namjerili na kumrovečku prugu,pa seabral je već sve obavio :wink:

Ma kakvi, i on sam je napisao, da nije sve obavio.

 

Ipak,dobar putopis sa tužno zapuštene pruge,e i daj idući put slike veće rezolucije!!!

A da klikneš na fotku?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...