Jump to content

Do Brijesta - Biciklima


inflameswetrust

Recommended Posts

Ne bih se kladio da je razlog u stanju kolosijeka, pa prošlo ljeto bio je u vrlo dobrom stanju (što se vidi i po slikama), osim ako nije oštećen na neki način (iskakanje?!). Nekako sam skloniji vjerovati da im je isplativije, efikasnije i fleksibilnije prevoziti plin cestom...

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se kladio da je razlog u stanju kolosijeka, pa prošlo ljeto bio je u vrlo dobrom stanju (što se vidi i po slikama), osim ako nije oštećen na neki način (iskakanje?!). Nekako sam skloniji vjerovati da im je isplativije, efikasnije i fleksibilnije prevoziti plin cestom...

Ali u ovom slucaju oni imaju svoj vlastiti kolosijek,tako da oni nemaju troskova radi pretovara u nekom kolodvoru.Koliko ce nas sve to stajati dok nam kamioni uniste ceste i nove autoceste?Onda da se jos gledaju nesrece,zagadivanje okolisa,buka...

Jos da dodam,Lagermax u Luci,Knauf u Novom Marofu,punionica plina u Brijestu,to su firme koje imaju vlastite kolosijeke i koje su od 2012 odustale od zeljeznice.Koje ce biti sljedece?

Link to comment
Share on other sites

Ali u ovom slucaju oni imaju svoj vlastiti kolosijek,tako da oni nemaju troskova radi pretovara u nekom kolodvoru.

 

Vidiš, to je zanimljivo što si rekao, firme s već postojećim kolosijecima odustaju od prijevoza željeznicom...i zašto baš od ove godine? Možda je problem u samoj cijeni prijevoza?

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Vidiš, to je zanimljivo što si rekao, firme s već postojećim kolosijecima odustaju od prijevoza željeznicom...i zašto baš od ove godine? Možda je problem u samoj cijeni prijevoza?

Sigurno se radi o cijeni i tarifi prijevoza,drugi razlozi bi bili da je zeljeznica prespora i da nista ne poduzima protiv i da kamionski spediteri voze po jako niskim ili dumping cijenama.

U Njemackoj se DB jedva nosi s spediterima iz Istocne Europe koji voze s neispravnim kamionima,ne drze se zakona,voze na crno,nabijaju sve nize i nize cijene a o nesrecama da ne govorimo koliko ih ima svaki dan...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...