Jump to content

jedan neplanirani prema Duga Resi - 26.08.2011.


swen

Recommended Posts

Ovo je putopis čija primarna namjena nije pokazati ljepote pruge i okolice na ovoj relaciji, već ukazati na jedan ogroman propust koji HŽ radi. Priča ide ovako ...

 

Datuma 26.08.2011. moj je tata došao kući sa posla iz Duga Rese i puta on mene hoću li se ići provozati vlakom do Duga Rese i nazad. Ja sam napravio malo čudnu reakciju dajući mu do znanja da nemam novaca, a on je data iz novčanika izvadio dvije neprecvikane karte (one iste karte sa kojima se on vozio na posao i sa posla). Jedna do Duga Rese, a druga nazad. Nije mi trebao govoriti dvaput pa sam odmah uzeo svoje stvari i otrčao na kolodvor. Do Duga Rese idem vlakom 4056, a vračam se vlakom 4001. (MALA OPASKA: Ako neko još slučajno nije vidio moj kolodvoropis iz Karlovca, može ga pogledati ovdje.)

 

Kad sam došao na kolodovr prvo sam primjetio dugački red MULJ-ovih, pardon MOL-ovih :mrgreen: cisterni koje su čekale na prijevoz

 

70824670.jpg

 

Iako je vlak 4056 trebao u kolodvor ući prvi, vlak 4105 je ušao prije. Kako sa vlakom 4105 često idem u Zagreb, ovaj sam put morao dobro paziti da zabunom ne uđem u njega. :mrgreen: Dok je taj vlak čekao na 2. kolosijeku, moj vlak je ušao na 3. kolosijek pa nisam stigao fotografirati loksu. Zato evo osobne iskaznice vagona u kojemu sam se vozio

 

94320864.jpg

 

Pogled iz vagona na cisterne

 

50398557.jpg

 

Prelazak preko Kupe

 

82269567.jpg

 

Buduće stajalište Karlovac-Centar (trenutno u funkciji dobre sačekuše)

 

15525161.jpg

 

Vlak vozi dalje. Zavoj prije ulaska u kolodvor Mrzlo Polje

 

88765685.jpg

 

Kolodvor Mrzlo Polje

 

10313641.jpg

 

56039495.jpg

 

(Detaljan opis kolodvora možete vidjeti ovdje)

 

Između Mrzlog Polja i Duga Rese se nalazi dosta zavoja pa koristim priliku da iz zadnjeg vagona fotografiram vlak u zavoju. Evo jedne koju smatram najboljom od svih

 

88458672.jpg

 

Ponavljač predsignala na ulasku u kolodvor Duga Resa (imamo slobodno)

 

70802619.jpg

 

Za kraj ovog dijela putovana jedna slika kroz stražnji prozor vagona

 

78508341.jpg

 

I tu je HŽ ponovio istu grešku. Naime, do Duga Rese mi nitko nije došao kako bi mi poništio kartu tako da ju je do kraja dana još netko mogao komotno iskoristiti.

 

Još samo informacija da kolodvoropis Duga Resa možete vidjeti ovdje

Edited by swen
Link to comment
Share on other sites

Vrijeme između dolaska i odlaska koristim za fotografiranje po gradu. Kako te fotografije nisu željezničke tematike evo samo jedne fotografije rijeke Mrežnice

 

89876213.jpg

 

Na kolodvor dolazim u vrijeme u koje bi trebao doći vlak 4001, ali dobivam informaciju da će kasniti. Negdje u to vrijeme je na kolodvor došao vlak 4102. Po dolasku je izveo manevre kako bi se pripremio za polazak kao vlak 4107. Hlad koji su vagoni stvarali mi je dobro došao dok sam čekao svoj vlak. Isprike što nisam sliku tog vlaka stavio tu, čuvam ju za galeriju. Dok sam čekao svoj vlak čak je u kolodvor došao vlak 702. Vlak 4001 već je prošao Zvečaj pa je ovaj brzi vlak morao stati i čekati na 4. kolosijeku. I napokon dolazi moj vlak sa 32 minute kašnjenja. Na čelu je ASEA 010

 

47016842.jpg

 

Ne znam zašto nisam ušao u zadnji vagon pa da napravim još koju dobru fotografiju iz zavoja. Naime, ovaj vlak je imao 6 vagona u sastavu. Evo za kraj još dvije fotografije da vam pokažu duljinu vlaka. Prva je prema naprijed

 

51588708.jpg

 

i jedna prema kraju vlaka (nažalost, u kontra svijetlu)

 

37463704.jpg

 

Ovaj put mi je kondukter poništio kartu. I time završava ovaj kratki putopis. Vlak je u kolodvor Karlovac ušao sa 34 minute kašnjenja.

 

Toliko od mene za ovaj put. Uskoro slijedi još zanimljivih putopisa.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

ja se sjećam prije kako su kondukteri u putničkim vlakovima dolazili pregledati karte odmah nakon što je vlak krenuo sa kolodvora/stajališta, a sada na cijeloj relaciji Karlovac - Zagreb kondukter prođe vlak 2 ili 3 puta, a na relaciji Karlovac - Duga Resa ponekad i nikad kao što je bilo u ovoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...