Jump to content

Izvanredni prijevoz


Portos

Recommended Posts

Vraćajući se neko veče doma u kasnonoćnim satima sa Aleje Bologne ugledao sam zanimljivu kompoziciju u kolodvoru Podsused tvornica. Inače rijetko nosim fotić ali ovoga puta je bio kod mene. I stativ također.

 

311 sa 2 specijalna vagona na kojima su transformatori.

 

ipIMG_1279.jpg

 

ipIMG_1280.jpg

 

ipIMG_1282.jpg

 

ipIMG_1283.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Kada se pokraj vlaka uskoro pojavio i strojovođa, bilo je to ugodno iznenađenje. Mog Facebook prijatelja već sam namjeravao i osobno upoznati ali dosad nije bilo za to prilike. Koja slučajnost. Trebao je voziti prema Moravicama, ali dobio je specijalni zadatak.

Pala je odluka da mu pravim društvo na dijelu puta. Nećemo daleko, samo do Hrvatskog Leskovca.

 

Kroz Gajnice. Zbog toga što je teret izvan profila vagon može pomaknuti teret da ne zapne o peron.

 

ipIMG_1291.jpg

 

Kroz Vrapče

 

ipIMG_1292.jpg

 

Sa druge strane

 

ipIMG_1294.jpg

 

Zooom

 

ipIMG_1295.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Ulazak u Hrvatski Leskovac

 

ipIMG_1331.jpg

 

U Hrvatskom Leskovcu

 

ipIMG_1333.jpg

 

ipIMG_1335.jpg

 

Zahvaljujem g. strojovođi na điru u kasnonoćnim i ranojutarnjim satima. Auta i kreveta sam se dokopao u ranojutarnjim satima dok je svitalo. No vrijedilo je.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Kak je izgledao prolaz kroz stajališta? Pretpostavljam da ste se morali zaustaviti, i da su ovi sa vagona dirigirali kak da strojovođa vozi?!
Prolazili smo sa 5km/h imali smo pilota sa Motorolom u upravljačnici, a pratnja "Zagrebtransa" je pomicala teret lijevo-desno. Tamo gdje nije bilo prepreka vozilo se sa 25km/h.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Znači, onda je relativno lako pomicati teret, da se u vožnji od 5 km/h to sve stigne napraviti..

Hidraulika!

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Vraćajući se neko veče doma u kasnonoćnim satima sa Aleje Bologne ugledao sam zanimljivu kompoziciju u kolodvoru Podsused tvornica. Inače rijetko nosim fotić ali ovoga puta je bio kod mene. I stativ također.

 

Slučajno a ha :wink: Ja isto slučajno u autu imam fotić 4 napunjene baterije i stativ čisto slučajno :palac:

Odlično pogođen trenutak za zanimljive slike hvala na tome :kul

Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...

                          Narocita posiljka, koja je zadnji put viđena u Koprivnici 14. travnja 2023. fotografirana jucer nesto prije 19 sati u Bratislavi.

 

337169605_961629525017165_3802569634608621484_n.jpg.78e16e24ef4ef03696e6e2e4308f4ec4.jpg

 

Sad je bar dio puta poznat, nikad se ne zna...

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...