Jump to content
zeljeznice.net
josip

[Crna kronika] (2011)

Recommended Posts

U nadi da će ova tema imat što manje postova u ovoj godini!

edit by seabral - linkovi na crne kronike prošlih godina:

Crna kronika 2010

Crna kronika 2009

Crna kronika 2008

Crna kronika 2007

Crna kronika 2005-2006

4. siječnja 2011. u 19,00 sati na pruzi R 201 između kolodvora Zaprešić – Novi Dvori u km 1+053, na ŽCP-u osiguranom prometnim znakovima, pred vlak 3103 naišao je osobni automobil registracije ZG 5718-EH, vozač Niko Čorić, ozlijeđenih nema. Oštećeno vozilo i DMG. Očevid policije do 19,51. Istragu vodi istražno povjerenstvo šefa kolodvora Zaprešić.

DMG 7 122 022 Strojovođa: M. VV Varaždin

Zakašnjenje vlakova: 3 putnička 122 minuta

DMG 7 122 022

Mali ispravak. Radi se o 7 121 022. 7 122 (šveđani) ne voze 3103.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Jel to opet onaj prijelaz u Zaprešiću.. :shock:

I opet vlak iz smjera Novih Dvora.. :roll:

DMG 7 122 022

Mali ispravak. Radi se o 7 121 022. 7 122 (šveđani) ne voze 3103.

Nisam to ja napisal - samo prekopiral. :shock:

Nisam ni ja bio siguran kuda spada tema, pa mi je moderator stavio, kuda najbolje pristaje. Hvala.

Čini se kako je "Tramvajske nesreće II" najbolje mjesto za tramvajske nesreće: http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=11563&start=75

Bolje tamo nastaviti diskusiju o ovome događaju.

Dogodila se "nesreća na pruzi" :?

IZ POLICIJSKE uprave brodsko-posavske doznajemo kako je u nesreći na pruzi kod Nove Gradiške jedna osoba poginula.

U policiji do završetka očevida ne žele govoriti kako je osoba poginula.

Zbog ove nesreće je već gotovo dva sata zaustavljen promet prugom Vinkovci - Zagreb. Iz policije kažu kako bi promet uskoro trebao krenuti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-nesreci-na-pruzi-kod-nove-gradiske-jedna-osoba-poginula-promet-u-prekidu/532162.aspx

Jutros u 06.11 sati neposredno prije zaustavljanja u kolodvoru Sesvete kamenovan vlak 2102. Povrijeđen strojovođa iz Novske koji je vozilom hitne pomoći otpremljen.

Staro Petrovo Selo (centar) od mene udaljeno oko 2km

Onda nisi iz Nove Gradiške, već iz Godinjaka. :roll:

Isprika zbog OT.

Serija 05 je zakon!

Staro Petrovo Selo (centar) od mene udaljeno oko 2km

Onda nisi iz Nove Gradiške, već iz Godinjaka. :roll:

Isprika zbog OT.

Da, iz Godinjaka sam i to mnogi znaju ali eto, za Godinjak je malo tko čuo pa sam napisao prvi malo veći centar, odnosno Novu Gradišku.

Što se pak tiče ovoga čovjeka, što je jučer stradao od vlaka, on je iz Starog Petrovog Sela i poznavao sam ga. Čini se da se bacio pod vlak. Takvu sam barem informaciju dobio ovdje kod mojih susjeda.

Jutros u 06.11 sati neposredno prije zaustavljanja u kolodvoru Sesvete kamenovan vlak 2102. Povrijeđen strojovođa iz Novske koji je vozilom hitne pomoći otpremljen.

Uvesti drastične kazne za počinitelje, ništa drugo neće rješiti ta kamenovanja.

10.01.2011. u 17:50 na dionici Dugo Selo - Prečec, u km 82+122 vlak 211 sa lokomotivom 1142-004, strojovođa Č. domicil Slavonski Brod, pregazio je nepoznatu mušku osobu. MUP izvršio očevid. Pruga zatvorena za promet do 20:25. Vlak 551 prometovao via Sisak. Vlakovi 2020/2021/2022/2023 između Dugog Sela i Ivanić Grada zamijenjeni autobusom. Vlak 2107 otkazan na cijelom putu. Zakasnili vlakovi 211 +134', 2021 +106', 2020 +46', 551 +49', 2022 +62', 2023 +120', 748 +17' i 2109 +14'.

Uvesti drastične kazne za počinitelje, ništa drugo neće rješiti ta kamenovanja.

Strojovođa je prevezen u bolnicu sa težim ozljedama desne strane lica.

U pitanju je bio mađar 009.

Rupa na staklu je srednjih omjera i direktno pukla ispred strojovođe.

2044 007 - Karavela, mala karavela!

Ne bih znao samo sam ga vidio da ga je drugi strojovođa dovezao u Zagreb i da je otišao u depo.

Policija je obavljala i očevid naravno zajedno sa prometnikom.

Koliko mi je poznato od tamošnjeg prometnika, vlak je kamenovan na nekom prijelazu prije Sesveta, počinitelj pobjegao (A šta će drugo :ljut2 ) a putnici pozvali policiju i hitnu zajedno sa prometnikom.

Ko za vraga, tijekom boravka u Zagrebu prošli vikend majstor na IC 581 mi je rekao da je mađar 009 'ko proklet! :ne zna:

Je li to onaj koji jedini ima stare pantografe?

Da, sa žutim "škaricama" :kul

Taj mi je najdraži, ima onaj starinski "štih". Nadam se da će mu samo zamijeniti staklo i da ostatak neće dirati.

Taj mi je najdraži, ima onaj starinski "štih". ..i.

A jeste vi fanovi munjeni! :roll:

Nisam munjen (zapravo jesam), ali je ovdje razlog nešto drugo:

Puno su mi udobnija stara sjedala u Mađaru nego nova, kod kojih sam naslonjen kao u automobilu s troja vrata koji je nagnuo naslon prema naprijed da bi mogli ući putnici na stražnje sjedalo :roll:

Ovi kod kojih su nanovo tapecirana stara sjedala imaju ružan plavi materijal koji se nimalo ne slaže s loše pofarbanim narančastim interijerom, a osim toga, pušta plave mucice koje ostaju na odjeći.

U starom se osjećam kao nekad, kad je napravljen, kad se mislilo na udobnost i estetiku. Drveni nasloni za ruke, ugodna pastelno smeđa boja sjedala - smiruje i opušta. A što se samih pantografa tiče, oni me samo još malo podsjećaju na stara, dobra vremena kad su svi vlakovi imali takve pantografe.

A sve to ukupno pokazuje da vlak može doživjeti toliku starost i bez većih popravaka, samo ako je pažen i dobro održavan.

Ispričavam se što ovako upadam, ali zar se nebi na stakla s unutarnje strane mogla naljepiti nekakva folija koja bi sprječavala njihovo raspadanje prilikom udarca, te bi tako uvelike umanjila mogućnost ozljeđivanja strojovođe/putnika. Također, takve folije u putničkom prostoru sprečavaju grebanje stakala-kad je folija jako izgrebana, zamjeni se novom, a staklo je netaknuto.

Također, meni se kolorit interijera obnovljenih Mađara jako sviđa. Baš je nekako živahan i poletan. Štaš, sto ljudi, sto ćudi. :D

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Pokušao samoubojstvo bacanjem pod vlak 2011.

Muškarac skočio pod putnički vlak koji mu je odsjekao noge

Radnik HŽ-a ispričao nam je da je muškarac pokušao skočiti i pod brzi vlak koji je prošao dvije minute prije putničkog. Radnik je mislio da je samo bio neoprezan

Piše: Franjo Lepan

Putnički vlak Zagreb-Vinkovci pregazio je u petak oko 11.30 sati starijeg muškarca na neobilježenom pružnom prijelazu kod Kauflanda u Slavonskom Brodu. Hitna pomoć ga je prevezla u slavonskobrodsku bolnicu. Živ je, no odsječene su mu obje noge. Prema izjavama radnika HŽ-a, muškarac se bacio pod vlak.

- Muškarac je pokušao skočiti i pod brzi vlak koji je prošao dvije minute prije ovog putničkog. Nisam to odmah shvatio, mislio sam da želi prijeći pa sam ga upozorio da se pazi. Tad se uplašio i povukao. No, potom je skočio pod vlak koji je naišao - ispričao je radnik. Očevid je u tijeku.

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/muskarac-skocio-pod-putnicki-vlak-koji-mu-je-odsjekao-noge-205959

Metro über (unter) alles! :kul3

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...