Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Toma

HZ PP 6112-1xx (Končar, prigradski vlak)

Recommended Posts

110 dobio na dva modula reklamu, naravno preko prozora: "Lei Lou Express", tj. modna revija (koja je bila jučer na GK).

Cudi me nije pisano o tome da je 101 konacno skinuo onu reklamu. Zanimljivo je sto sada ima 2 logotipa na sebi onaj stari i odmah do njega onaj novi hahah.

Sto se tice 110 ima li slika?

Sve je to folija znači plačena reklma HŽ PP-u tako da nije ništa posebno za 101 znam da su mu skinuti T-šit reklamu i stavili plave trake i fora je da stari logotipi su bili od mrvicu deblje folije pa se vidi stari odraz jer su jako dugo bili tu te zanimliljivo da na ostalima iz flote ima več potrganih plavih linija folije i puno više imaju udarca od kamenja na oplati od regionalaca ,slika pa ima sa revije kaj se na videu ljepo ne vdi da je parkiran kao reklma na 1 peronu

fora je da stari logotipi su bili od mrvicu deblje folije pa se vidi stari odraz jer su jako dugo bili tu

Koliko sam ja vidio stari logo sa 101 nije skinut... Obrati pažnju

Je skinut je samo ti je ostalo utisnuto u aluminij jer je dugo bio tamo taj logo nije našprican kao su prije radili nego je folija i to puno deblja od one koju koriste sad

Možda je malo off topic, al ok. Nakon par godina prometovanja ovih vlakova i ja sam se odlučio probati taj proizvod. Dobio sam 103.

Prvi dojam kad vlak ulazi u stanicu, izgleda novo i moderno, malo tramvajasto, što nije loše zapravo. Dojam interijera je isto dobar, klima radi, opet vidim sličnosti s tramvajem, najava uredno radi i tak.

Ukupni dojam je super, HŽ je s tim vlakovima napokon u korak s vremenom. Pohvala.

Možda je malo off topic, al ok. Nakon par godina prometovanja ovih vlakova i ja sam se odlučio probati taj proizvod. Dobio sam 103.

Prvi dojam kad vlak ulazi u stanicu, izgleda novo i moderno, malo tramvajasto, što nije loše zapravo. Dojam interijera je isto dobar, klima radi, opet vidim sličnosti s tramvajem, najava uredno radi i tak.

Ukupni dojam je super, HŽ je s tim vlakovima napokon u korak s vremenom. Pohvala.

Dobro je dok ne dobiješ 101... Klima 0 bodova od kada je došao na HŽ neznam dali je ta klima ikada radila kako treba.

Koliko sam ja vidio stari logo sa 101 nije skinut... Obrati pažnju

Dobro si vidio, drempa po starom dobrom običaju po xy put priča gluposti

Je skinut je samo ti je ostalo utisnuto u aluminij jer je dugo bio tamo taj logo nije našprican kao su prije radili nego je folija i to puno deblja od one koju koriste sad

To je 001, na njemu su maknuli stari logo, ali se i dalje pozna di je bio. A 101 ima i dalje oba loga.

Evo fotke 110 s reklamom, slikano jutros u Dugom Selu. Inače reklama je samo na ovoj strani na ova dva modula (A i C1), druga strana je čista!

GGxKfzK.jpg

Ako ti znaš to ne znači da to znaju i drugi...

znam to nije novost

Ako nije novost i ako znas mogao si informirati pučanstvo.

takve stvari čitaj iz mappera ja vjerujem samo onome uživo i ima još stvari za te vlakiče o kojima bi se dalo pričat nakon 2 godine explatacije su potuno identične kao TMK 2200

Dal je neka reklama skinuta ili ne se sigurno vidi u maperu.Specijalac...

takve stvari čitaj iz mappera ja vjerujem samo onome uživo i ima još stvari za te vlakiče o kojima bi se dalo pričat nakon 2 godine explatacije su potuno identične kao TMK 2200

U mapperu se vidi jel reklama skinuta ili ne??? Bože svašta...

Baš si specijalac kao što Zlayo kaže!

Što je s 6112 109? 14.06. je skinut sa 2103 u Sesvetama, vraćen sa 8050 na GK i od onda nije u prometu.

Kako se već pisalo na forumu, s nadvožnjaka od autoceste A4 u obnovi mu je pala žbuka na krov te oštetila krovnu opremu.

Kako to da nije pisano za 6112 109 kaj mu onaj nadvoznjak kod Dugog sela renoviraju palo zbuke na krov i potrgalo pol krovne opreme.

109 provozao nakon ovog incidenta sa žbukom (vozi već desetak dana). Vozi danas na prigradskom turnusu 8009/8014/8025/8028/8039/8040/8053/8058/8071/... kojeg inače vozi mađar. Moguće da je 6112 po ljetnom VR sad na tom turnusu, dobro su se sjetili da se putnici ne kuhaju u mađaru.

Da. Sad po ljetu nema mađara na prigradskima barem ih ja nisam vidio a one ture koje su vozili ili su dosli 6112 ili su preko ljeta van prometa tipa 8055..

Da, neki su zamijenjeni (npr. još i 8012), ali ne svi, mađarska sauna je i dalje na 8046/8059/8061/8064/8077 i ujutro na 8006/8017/8024. Ajde mađar rano ujutro još nekak, ali zar nisu mogli naći još jednog 6112 i za ovog popodne? Eh kad su "pametnjakovići" stavili te prozorčiće da nema zraka, da su na mađarima ostali original prozori bilo bi koliko-toliko OK, ovako... Samo treba čekat da netko od putnika u njima dobije infarkt od te vrućine. Baš bi trebalo uzet termometar i izmjerit koliko je vruće u njima...

Al ajd, ak ništa bar ti je ugodno kad izađeš iz njih van na +40°. :mrgreen:

Da, neki su zamijenjeni (npr. još i 8012), ali ne svi, mađarska sauna je i dalje na 8046/8059/8061/8064/8077 i ujutro na 8006/8017/8024. Ajde mađar rano ujutro još nekak, ali zar nisu mogli naći još jednog 6112 i za ovog popodne? Eh kad su "pametnjakovići" stavili te prozorčiće da nema zraka, da su na mađarima ostali original prozori bilo bi koliko-toliko OK, ovako... Samo treba čekat da netko od putnika u njima dobije infarkt od te vrućine. Baš bi trebalo uzet termometar i izmjerit koliko je vruće u njima...

Al ajd, ak ništa bar ti je ugodno kad izađeš iz njih van na +40°. :mrgreen:

Zanimljivo, a pitam se postoje li putnici izvan Zagreba, zna se da nema dovoljno niskopodnih garnitura za sve vlakove i da prigradski ponekad voze i relacije za koje nisu namjenjeni. Tu se jamra kad treba izdržati 20 minuta u mađaru bez klime a to što se putnici npr. za Ogulin već godinama mahom voze u tim istim mađarima (pogotovo oni koji putuju na posao iz Karlovca, D.Rese, Generalskog... Ogulina u Zagreb) to onda nikome ne smeta. Da ne govorim kako je Zagorcima u onim plavim šklopocijama isto bez klime pa ljudi putuju.

Isto jamranje ne vezano sad za vlakove, čujem od strane putnika u ZETovim autobusima. Ako se slučajno dogodi da u busu klima ne radi, odmah panika i problem. Ne znam kako ste se vozili pred 10 i više godina? Meni je ugodnije izaći iz zagrijanog vlaka van na približno toliku temperaturu, nego iz niskopodnog u kojem je 21 stupanj na stajalište na kojem je barem 35 ili više.

Da točno, na toj relaciji je onda još i veći problem s tim vlakovima. Ne samo tamo, taj problem je sad i na putničkim prema Vinkovcima kad su i tamo većinom mađari.

A za jamranje, nije mi bila namjera da tako ispadne, priznajem nisam se sjetio tih relacija. Za nedostatak klime, meni osobno nije problem ako se može prozore normalno otvorit, napravi se propuh i milina. Naravno pod uvjetom da se ne nađu babe koje propuh ubija, takve treba hermetički zatvorit. :twisted:

Pa da su mađarima ostali originalni prozori ne bi im ništa falilo.